Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) lovi27 válasza kiskacz (#7650) üzenetére


lovi27
addikt

Nem lehet általános, sehol nem olvastam ilyen panaszt, de azt vedd figyelembe, hogy a gyári visszaállítással minden beállítást és saját appot elvesztesz. Minden beállítást kezdhetsz elölről. Megéri? Kinek meg, kinek nem. Amúgy az Asus nem írja elő az alapra visszaállítást. Talán csak azért ajánlott, mert a legtöbb felhasználó nem képes beavatkozásra. Vagy jobb, ha nem teszi... :DDD :DDD Amikor szükséges nem vár a felhasználóra. Például downgrade, visszalépésnél kérdés, beavatkozás nélkül üresre pucolja a telefont! :U

Az könnyen lehet, hogy valamelyik app cache-ében maradt valami szemét és elég lenne csak azt kiüríteni, de nincs egy jelöltem. Talán valamelyik telefonos (calling) app, esetleg a launcher. Megpróbálhatod a tárolóikat kiüríteni (beállítások/alkalmazások), ezeknek a visszaállítása sokkal kevesebb munka. Újraindítás? A kötelezően kipróbálandó... ;]

(#7652) kiskacz válasza lovi27 (#7651) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi, ezeken már túl vagyok - pont ezért kérdeztem... (Galaxy S2 óta romolok...) de mint írtam, ennek még nem álltam neki...
Azt hiszem jön a pucolás... :)

:R

Huawei Mate 8

(#7653) lovi27


lovi27
addikt

Csak a CM alapú ROM-ot használóknak!

Az alap CM és már jó néhány variáns szeptember 9-ke utáni kiadása tartalmazza a gyári MM megoldásokat. De e ROM-ok használatához módosításokat kell elvégezni!
- Frissíteni kell a Bootloader / Ifwi fájlokat,
- és az erre a célra módosított TWRP-t kell használni (TWRP-3.0.2-M1).

Végrehajtásuk egyszerűen elvégezhető.
- A fájlokat letölteni: Z00A
- Bootloader menüben először futtassuk az upgrade.bat fájlt. A bin fájlok módosítása után újraindul a mobil. Elvileg újra a bootloader menübe lép, de a biztonság kedvéért amikor a mobil induláskor kettőt rezeg alatta nyomjuk le a hangerő fel gombot és tartsuk úgy, amíg be nem jön a kép. Így biztosan a bl-be fog lépni.
- Telepítsük a TWRP-t a twrp.bat fájllal, majd lépjünk a recovery módba.

Innentől kezdve már minden a megszokott módon megy. Clean install-t célszerű csinálni (sytem, data, cache partíciók törlése). Sideload módban a PC-ről is telepíthető az új ROM, de ez nálam kb. 20 perc, míg a twrp 2-3 perc alatt feldobja. Így inkább ajánlott már előre a külső SD-re készíteni. Az új GAPPS-ról sem feledkezzünk meg (a ROM-mal együtt kell telepíteni). Ja, és a szokásos bla-bla-bla is fontos! Mindent mentsünk el előtte és miénk a felelősség!

Sikeres romolást!
forrás

[ Szerkesztve ]

(#7654) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Szerintetek 90ezerért elpasszolható egy még garis, alig egy éves ze551ml ( 32gb rom/4gbram)?
Egyedül a töltőcsatinál karcos kicsit, egyébként szilkon tokban volt és edzettüveg kijelzővédőt viselt mindìg. szervizben volt mert sikerült egy fehér foltot rányomni a kijelzőjére. de kicserélték.
az igazság az hogy a kijelző fényerejével nem vagyok kibékülve.

(#7655) Söri0127 válasza kaosz86 (#7654) üzenetére


Söri0127
tag

Ép eszű embernek nem. 100.000,- a vadonatúj. [link]

[ Szerkesztve ]

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#7656) kaosz86 válasza Söri0127 (#7655) üzenetére


kaosz86
aktív tag

legalàbb lenne miből engedni :) azért 8k-ért csak el lehet passzolni

[ Szerkesztve ]

(#7657) Joe.36 válasza kaosz86 (#7656) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem 75 ért ment el egy hibátlan darab...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7658) obligat válasza lovi27 (#7653) üzenetére


obligat
senior tag

tegnapi cm13 van fent, megtalálja a frissítéseit, megoldja a letöltésüket. akkor is kell vagy érdemes?

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7659) lovi27 válasza obligat (#7658) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, kell, egyszer azokhoz a ROM-okhoz, amelyek tartalmazzák az új Asus fejlesztéseket. Gondolom, azóta már mindegyik átvette. A bootloader és a twrp változik, amit a ROM nem ír felül.

Természetesen a legfrissebb ROM-ot célszerű letölteni és telepíteni, bármelyik CM variánsról is legyen szó.

[ Szerkesztve ]

(#7660) obligat válasza lovi27 (#7659) üzenetére


obligat
senior tag

Az utolsó (FW) .img helyett bármi használható gondolom.
Mármint cm-oldalról szedett utolsó verzió is :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7661) obligat


obligat
senior tag

Rendkívül remek, csak recoveryben indul újra a gép. :)
Tudtam én, hogy nem akarom ezt.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7662) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Nekem IPonba vásárolt ZE551ML gyári WW-s telom van nekem is manuálisan kell felrakni az új Andorid 6 MM vagy OTA-n fog jönni majd?

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7663) aha.e válasza kingpython (#7662) üzenetére


aha.e
tag

Elviekben OTA-n kell érkeznie!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7664) Dylan_


Dylan_
tag

Csatolok egy Screenshotot az aksi időmről 6.0 -s androiddal.
Tegnap volt egy 2 órás telefon kikapcs, ez okozza a közepén a hiányt, de amúgy közel 2 napos aksi időt hozza. :C
Tegnap délután volt egy kis hotspotos netmegosztásom, az lefelé vitte rendesen, de amúgy teljesen meg vagyok elégedve az aksi idejével.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#7665) obligat válasza lovi27 (#7659) üzenetére


obligat
senior tag

A nightly-cm13-ak a cm z00a oldaláról nem mennek az új bootloaderrel.
Az általad linkelt egyetlen verzió az éppen működik, de a frissítés amit leszed és telepít, azonnal visszadobja a recoverybe a gépet, csak abban indul el.
Már csak azt kell kitalálnom, hogyan csinálom ezt vissza :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7666) hzcs válasza Dylan_ (#7664) üzenetére


hzcs
senior tag

Nekem is ugyanazzal a használattal + 20-24 óra.

(#7667) lovi27 válasza obligat (#7665) üzenetére


lovi27
addikt

A bootloader menüben a fastboot parancsokkal rakd vissza az eredeti bootloadert és a nem módosított twrp-t.

Az érdekes, hogy én így módosítva használom és semmi gondom. Igaz, nem az alap CM, hanem az AICP-vel, de másnak az is használhatatlan volt. Én meg imádom. :F

Azért tettem oda a forrást, hogy ellenőrizni lehessen az infót. Utána olvasok megint mi lehet a gond.

(#7668) chipi-85 válasza Dylan_ (#7664) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Hány órát volt a képernyő használva?

Mert a polcon heverve, használatlanul nekem is produkálna 3 napot is...
De úgy hogy 2 email fiók szinkronizál, viber, FB, + 2 sim (saját + céges) akkor a nap végén már éhes.

Ezek a telefonok nem arra vannak, hogy álljanak a szekrényben, ha csörög felveszem.

(#7669) obligat válasza lovi27 (#7667) üzenetére


obligat
senior tag

Ez egy cm13, cm14(mm) blobs-okkal, bármik is legyenek azok. Ahhoz új bootloader kell a MM-ból. Amihez meg a módosított twrp.
Viszont visszafelé nem kompatibilis a rendszer, a "standard" cm13 nightly fw-ek nem futnak az új bootloaderrel.
Már visszaállítottam az egészet közben, nem kerestem végig a netet, letkaptam egy stock asus downgrade fw-t (sideload), visszaáítottam a régebbi twrpt, azalól meg ment a cm13. Most visszavadászom a beállításaimat. Sok nincs, ha gapps sincs :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7670) lovi27 válasza obligat (#7669) üzenetére


lovi27
addikt

A CM13 MM, a CM14 Nougat (lesz, talán a ZF2-re is).
Az természetes, hogy visszafelé nem kompatibilis. Az is biztos, hogy az MM blob-os CM-mek használatához kell a módosítás. Csak arra kell odafigyelni, hogy az általunk használt disztribúció tartalmazza az MM blob-ot vagy nem. Így utólag már az is logikusnak tűnik, hogy az alap építi be az utolsók egyikeként.
Az AICP tartalmazza. :C

Ha már felraktad, megnézted, hogy nálad van-e működési gond? Vagy csak gyorsan szabadulni akartál tőle? :DDD

Amúgy nem kellett volna a teljes downgrade, elég lett volna csak az, amit írtam. Amikor a gyári szoftver kipróbálásából visszaálltam a CM-re, csak ezt a módosítást csináltam meg, majd twrp alatt a külső SD kivételével mindent letöröltem 3 mp alatt és már mehetett is a CM install. Tényleg nem volt sok idő a visszaállás.

Itt van egy csomag Z00A, ami tartalmazza az eredeti LP és az új MM bootloader-es megoldást. Mentsd el, hátha még kell egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#7671) kingpython válasza aha.e (#7663) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem, köszönöm! Hát eddig még nem jött.

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7672) Dylan_ válasza chipi-85 (#7668) üzenetére


Dylan_
tag

Ha megnézed a képet, akkor ott a válasz.
Nyilván nem nyomkodtam egész nap, átlagosan használtam, telefonáltam vele, illetve fél óránként felmegy wifire is pár percre, illetve sms érkezésekor is szinkronizál a Tasker. 2 sim nekem is bent van, ez is látszik a képen. (FB-t direkt nem használok, Viber csak akkor fut ha elindítom, van kb 8 mail címem ami ha net van akkor szinkronizál)

Nem rekordra gyúrok, a célom a megosztással az volt, hogy eloszlassam azokat a híreszteléseket, miszerint a 6.0 eszi az aksit.
Személyes tapasztalatom az, hogy az első 2-3 nap után beállt a rend, és ugyanúgy fogyaszt mint előtte.

[ Szerkesztve ]

(#7673) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Uraim!

Eredeti ASUS tokot ZE551ML-hez honnan tudnék szerezni? Sem aquaban, sem edigitalban nem láttam gyárit. :(

Köszi!

Üdv. core2

(#7674) Neil Watts válasza Neil Watts (#7673) üzenetére


Neil Watts
veterán

Közben megoldódott vagy valkami hasonló... :) Akit érdekel annak PM-ben tudok segíteni. :))

Üdv. core2

(#7675) Neil Watts válasza Neil Watts (#7673) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na a kérdésem továbbra is áll. Amit szereztem az valami utángyártott cucc, nincs rajta a körnél pl védőplexi :(

Üdv. core2

(#7676) Joe.36 válasza Neil Watts (#7675) üzenetére


Joe.36
addikt

Gyárit itthon már nem nagyon lehet kapni, én tavaly nyáron vettem az ipon-ban a barátom is nemrég akart venni, és nincs itthon sehol se már.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7677) Neil Watts válasza Joe.36 (#7676) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszi! Külföldön sem láttam ezt, az a baj :/

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#7678) obligat válasza lovi27 (#7670) üzenetére


obligat
senior tag

Elraktam, kösz.
Működési gond annyi volt vele, hogy amint frissített, nem működött tovább. Aztán úgy gondoltam ha úgyis csupaszra gyalulom a gépet, legalább az sd-karit is újraformázom, nem árthat. Ezért visszapakoltam a gyári LP-t (az megoldja nekem a bootloadert egyúttal), csak ugye elfelejtettem hogy tele van gapps-szal, hát megint gyalu és cm13. Most jó ;)
greenify+xposed--gapps és újra villámlik a készülék :D.
Ha véletlenül lesz nugát, majd próbálom, addig nem mozgat. A cm13 legalább olyan jó, mint a gyári, és állandóan javul.

Jut eszembe, nem tűnt helyénvalónak twrp alól twrp-t telepíteni, ez működés közben a memóriában van? Szóval amúgy lehetne?
Mert pc-fastboot-tal oké, de ha lehet, akkor pc nélkül is mehetne az ilyesmi. Vagy a telefonon terminálozva :)

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7679) e-newsee


e-newsee
addikt

Van valami infó, hogy a visszavont MM-et mikor dobják ki újra, immáron javítva?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7680) aha.e válasza e-newsee (#7679) üzenetére


aha.e
tag

Ebben a tempóban áprilisban. :DD Bár nekem sztem már nem éri meg a teló az MM-et...

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7681) e-newsee válasza aha.e (#7680) üzenetére


e-newsee
addikt

Lehet, hogy nekem sem. Ma vitte el a futár gariba.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7682) aha.e válasza e-newsee (#7681) üzenetére


aha.e
tag

Én, ha ennyit szenvednék vele, már rég eladtam volna. Nem éri meg ennyit szívni vele.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7683) lovi27 válasza obligat (#7678) üzenetére


lovi27
addikt

Utána én is kipróbáltam és valóban az MM blobs-os bootloader nem működik a LP-pos ROM-mal és fordítva is igaz. Csak az volt a megtévesztő, hogy a disztribúcióm fejlesztője is ennek az amerikai srácnak a módosítását mondta megoldásként a blobs CM-be való beépítéséhez. Mivel ő az alap CM egyik fő fejlesztője, így logikusnak tűnt, hogy az alap CM-be történő beépítés miatt csinálta. De nem. Minden változat fejlesztője most még maga dönti el, hogy beépíti az Asus módosítást vagy sem. Én örülök, hogy az enyém már csak az új változatot készíti, a LP-post nem.

Nem árt az SD kártya újraformázása, de szerintem fontosabb a fájlrendszer épségének ellenőrzése. Mivel alapból valamilyen FAT származék (exFAT) van rajta, így Windows alól a CHKDSK paranccsal könnyen és gyorsan ellenőrizhető és javítható, ha kell.

Teljesen normális és megengedett twrp alatt egy img fájl (twrp) telepítése. Így frissítem a twrp-t én is. A telepítés menüben a jobb alsó sarokban kell kiválasztani, hogy zip (ez az alap) vagy img fájlt telepítesz. Az utóbbi esetben azt is meg kell adni, hogy melyik partícióra történjen. A twrp esetén a recovery-be. Azonnal újraindítás a recoverybe és már dolgozhatsz is az újjal.

(#7684) e-newsee válasza aha.e (#7682) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem mondtam, hogy sokat szenvedtem vele. Sőt! Pár hete jött elő a hiba, de csak most sikerült időt szakítanom, hogy visszaküldjem. Azelőtt hiba nélkül tette a dolgát. Szeretem ezt a telefont, és szeretném még egy évet használni, ha összejönne.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7685) lovi27 válasza e-newsee (#7679) üzenetére


lovi27
addikt

Nem vonta vissza, a honlapjáról most is letölthető.

A brazilok tényleg nagyon várják a frissítést, ami állítólag rövidesen meglesz (nem tudom honnan veszik). Annyi plusz infó van, hogy nem a frissítéssel van a baj, nincs külön brazil változat. Viszont van egy Asus gyár Brazíliában (gondolom a dél-amerikai piac kiszolgálására) és az ebben a gyárban készült ZF2-k szenzorai nem működnek az MM alatt. Legalább is soknak.

Európából és Észak-Amerikából nem panaszkodtak a fórumokon ilyen hibáról. :C

[ Szerkesztve ]

(#7686) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Köszönöm az idáig nyújtott segítségeteket, de átváltottam SG S7-re. (SM-G930F)
Meg kell, hogy jegyezzem, nem ez volt a legjobb telefon amit a hosszú pályafutásom alatt használtam, de összehasonlítva az S7-el, nincs szégyenkezni valója a Zenfone 2nek sem, sebességben és üzemidőben megegyeznek, (az én felhasználói szokásaimat figyelembe véve!). Talán a RAM kezelés jobban sikerült a Samunak.
Ráadásul sok zenét hallgatok és az S7 hangminősége, hangereje elmarad a Zenfone-tól. Sokféle kütyün hallgattam már zenét, de a Zenfone viszi a pálmát.
Minden jót!

(#7687) Sword


Sword
őstag

Elért engem is az egyik MM átok, a proximity sensor lehalása. Illetve szoftveres, nem az hardver nyekkent meg. Ez ugyebár azt jelenti, hogy ha elveszem a fülemtől a telefont, nem kapom vissza a képernyőt, nem tudok pl. melléket, menüpontot stb. beütni hívás közben egy automata telefonos ügyfélszolgátnál.
Juhhéj...

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7688) kaosz86 válasza lovi27 (#7685) üzenetére


kaosz86
aktív tag

Annyiban nincs igazad, hogy az international website listázza csak az MM update-et, a magyar support siteon csak 58 firmware van, nincs köztük az MM, mig a nemzetközi supporton 59 romot találsz.

(#7689) e-newsee válasza Sword (#7687) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor most mégsem csak a brazilokéval van a gond? Tiéd honnan való teflon?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7690) keram2009


keram2009
tag

Sziasztok. Eladó ZE551ML WW hardveres telefonom 72.000 Ft-ért adom el is küldeni ha kell. 2016 februárjában vásároltam az Ipon-ban. Kitűnő állapotban van. Tokban van tartva és "üvegfólia" védi a kijelzőt az elejétől fogva. Még 16 hónap garancia van rá. Számlával és garancialevélel küldöm. Csere nem érdekel. Váltás miatt eladó. Ha érdekel valakit a fórumon privátba írhat nyugodtan :). Képek itt találhatóak: [link] :))

(#7691) chipi-85 válasza keram2009 (#7690) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Szakmai topicban nem lehet hirdetni.
Valószínűleg törölni fogják! :U

(#7692) e-newsee válasza keram2009 (#7690) üzenetére


e-newsee
addikt

Ha már regisztrálva vagy itt, használhatnád a hardveraprót is!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7693) keram2009 válasza chipi-85 (#7691) üzenetére


keram2009
tag

Akkor majd törlik :). Nem tudtam ezt a szabályt bocsi :DDD Fent van a hardveraprón is :D

[ Szerkesztve ]

(#7694) lovi27 válasza kaosz86 (#7688) üzenetére


lovi27
addikt

Tévedsz, nem csak az international-ről tölthető, ami mellesleg nem regionális, a fő nemzetközi honlap. Az egyik legkényesebb piac site-ján is ott van (USA), de az EU-nál maradva (Németország, Csehország, Bulgária, stb.) is ott van és vannak országok ahol már nincs. Akkor most vonta vagy nem?

Valami gond van, mert eddig egyáltalán nem támogatta a downgrade-t, most hirtelen igen, lehetőséget biztosítva ezzel a nem buherálóknak is a visszalépésre. Inkább úgy tűnik úgy van vele, hogy akinél jól működik az használja (mert vannak benne jó dolgok), akinél hibásan, ne pattogjon, megadta a lehetőséget a visszalépésre. Csak miért nem lehet ezt nyíltan, őszintén tenni, pl. egy nyilatkozat formájában az érintettek tudomására hozni, vagy a honlapon jelezni és akkor nem kellene egyeseknek azért drukkolni, hogy mindenhol hibásan működjön.

(#7695) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ismerősömnek egy Zenfone Go gyári független telefonja van Vodás kártyával és valamiért nem tud csatlakozni mobilnetre sehogyan. Az APN be van állítva. Esetleg találkozott valaki hasonló gonddal?

(#7696) benzol válasza r3dsnake (#7695) üzenetére


benzol
aktív tag

Egyszerű, indítsa újra, változtak a beállítások. A napokban jött egy SMS amiben fehívták rá a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#7697) kaosz86 válasza lovi27 (#7694) üzenetére


kaosz86
aktív tag

Idézek egy asus ügyfélszolgàt:

Sajnos az említett firmware update-eket nem mi, hanem a központunk végzi. Ebbe a magyar ügyfélszolgálatnak nincs beleszólása.

Többször jeleztük feléjük, hogy mint a világon máshol hazánkban is nagyon várják az Android M frissítést. Ennek linkelését mielőbb el fogjuk végezni a magyar oldalra is.

Ezek szerint vanni van, csak itt nem terjesztik a szervereik.
Aki mondjuk nqgyon akarja az leszedi és telepíti manuálisan.
Aki meg ehhez analfabéta az jobb ha nem piszkálja a telefonját.
Az teljesen igaz hogy nem ilyen böszme módon kellene kommunikálniuk.
Az meg siralmas, hogy mindenhol a fejlesztőket nem tudjuk megkérdezni szöveggel hárítanak...igaz ez mindegyik gyártóra

[ Szerkesztve ]

(#7698) r3dsnake válasza benzol (#7696) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tegnap vette a telefont, újraindítás nem segített.

(#7699) Joe.36 válasza r3dsnake (#7698) üzenetére


Joe.36
addikt

Töröld az apn beállításokat, majd állítsd vissza alap helyzetbe.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7700) bj13


bj13
tag

Win10-hez tud valaki usb drivert?
Nem látja rendesen a telefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.