Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Hát így elsőre semmi változás.
wifihez itt is keservesen lassan akar csatlakozni.
Lassan bek.phatná az asus .
Annyit azért elértek, hogy sose veszek többé asus telefont

(#7802) matteo_szg válasza lovi27 (#7800) üzenetére


matteo_szg
őstag

Gondolom security patch, illetve a korábbi bug javítása.

jupiiii

(#7803) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Egy zentalkos moderátor írta:

Dear all,

4.4.21.40.144 is Android M version for the device that purchased at Brazil region

Nem értem ezt az egész frissítés logikát. Oké a braziloknak big time cumi volt eddig mert a telefonjaik szenzorai nem működtek az eddigi MM-el.
Se most akkor a mi régiónkkal mi van?

[ Szerkesztve ]

(#7804) lovi27 válasza matteo_szg (#7802) üzenetére


lovi27
addikt

Ebben egyetértünk, én is így gondolom, csak ennyi a változás. De ezt nem gondolni kéne, hanem leírni, így szokás (már nem neked, a változtatónak!).

Már megint fekete seggűek vagyunk? :F A románok megkapták. És mi?

(#7805) kaosz86 válasza lovi27 (#7804) üzenetére


kaosz86
aktív tag

a magyar support weboldalra is feltették

(#7806) lovi27 válasza kaosz86 (#7805) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam továbbra sincs a magyar Asus oldalán, de ha nektek ott van, akkor jó, az a lényeg.

Az általad is idézett moderátori hozzászólás bolydítja a kedélyeket a fórumokon (ha már a gyár hallgat). Most akkora a brazil régiósoknak vagy mindenkinek szól ez a frissítés? Én továbbra is úgy gondolom, csak egy fajta WW ROM létezik. Az eddigi hozzászólások egyöntetűen azt mondják, a szenzor hiba kijavítva. Más funkcionális változás meg nem történt. Ez a hozzászólás szellemesen összefoglalja a kialakult helyzetet:
"So now my phone became Brazilian. Doesn't matter still works fine."

(#7807) szori válasza kaosz86 (#7805) üzenetére


szori
tag

Hol? Nálam nem látszik

(#7808) kaosz86 válasza szori (#7807) üzenetére


kaosz86
aktív tag

https://www.asus.com/hu/Phone/ZenFone_2_ZE551ML/HelpDesk_Download/

ASUS ZenFone 2=ZE551ML(Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC) software Image: V4.21.40.144 for WW SKU only* (andriod M)

(#7809) lovi27 válasza kaosz86 (#7808) üzenetére


lovi27
addikt

Most már nekünk is van, de ez egykor még nem volt ott. :N
Ha valaki megnézi, akkor a ZE550KL könyvtárból töltődik a ROM.
A szerveren már egy könyvtárat sem érünk meg az Asusnak! :D :DD

(#7810) szori


szori
tag

Megtaláltam, letöltöttem, fel is ment. Utána kikapcsoltam a telefont, és azóta néma, nem tudom visszakapcsolni... Ilyenkor mit tudok tenni?

(#7811) Sword


Sword
őstag

Azért jól kihaltak a topic gazdák....
Az átmeneti 1. hsz jól ott lett hagyva pár hónapja.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7812) szori válasza szori (#7810) üzenetére


szori
tag

Update: sokadik próbálkozásra elindult.... Ez mitől lehetett, hogy kb. 50-szer kellett próbálkozni hozzá?

(#7813) Sword válasza kaosz86 (#7803) üzenetére


Sword
őstag

Dátumnak jól benne hagyták a szeptember 2-t...
Most jónak tűnik a közelség érzékelő, remélem később sem romlik el.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7814) nova001


nova001
senior tag

hali

MM-et lehet rootolni mostanság már ?

(#7815) lovi27 válasza nova001 (#7814) üzenetére


lovi27
addikt

Hali!

Mostanság már lehet. ;) De nyílik a bootloader...

(#7816) e-newsee válasza lovi27 (#7815) üzenetére


e-newsee
addikt

Csába... Nekem csak egy egyszerű root kellene már. Nincs kedvem nyitogatni. Itt a tél a nyakunkon, bejön a hideg, oszt megfagy a cucc. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7817) balazs1956


balazs1956
senior tag

Hali!
Valaki megnézné, hogy a frissített MM-mel működik-e a visszajelző zöld Led, ha a telefon lenémított állapotban van?
Tehát néma állásban visszajelzi-e a nem fogadott hívásokat.
Nekem új korában működött, aztán a szerviz/vagy valamelyik frissítés eltüntette!

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#7818) kiskacz válasza balazs1956 (#7817) üzenetére


kiskacz
senior tag

Működk!

Huawei Mate 8

(#7819) nova001 válasza e-newsee (#7816) üzenetére


nova001
senior tag

mennyire macerás kinyitni és rootolni ?? van valami leírás ?

(#7820) lovi27 válasza e-newsee (#7816) üzenetére


lovi27
addikt

Hát, aggyá rá kabátot, oszt csomózz jó meg a sálat... :U

Én nem találkoztam bl nyitás nélküli módszerrel. De rajtam kívül volt még itt egy-két önjelölt szakértő, bennük még bízhatsz.

(#7821) woodlandarts


woodlandarts
tag

Egy kis infót kėrnėk azoktól akik tapasztaltak a telemax szervizzel kapcsolatban .
Az Asus zenfone selfi minap le esett az asztalrol ės jobb oldalt vėgig repedt a kijelzö kb . menyibe fog ez kerülni ? Ėrintö panel csere plussz munkadijj ?

(#7822) F.E.K.. válasza lovi27 (#7820) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ez android 6 tulajdonság? Mármint hogy nyitni kell a boot loader-t a root-hoz? Android 5 alatt nincs rá szükség...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7823) lovi27 válasza F.E.K.. (#7822) üzenetére


lovi27
addikt

Ez inkább Zenfone 2 tulajdonság lehet. Esetleg Asus. Az androidot elvileg lehet rootolni bl nyitás nélkül is, de mint írtam, én nem találtam rá példát.

(#7824) F.E.K.. válasza lovi27 (#7823) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hát, itt a kezemben a root-olt zenfone2, sosem piszkált boot loaderrel, gyári recovery-vel, igaz ezen MM van (kivárok amíg nem látom teljesen stabilnak a gyári rom-ot).

A 6-os android ennyire szigorú ezek szerint.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7825) lovi27 válasza F.E.K.. (#7824) üzenetére


lovi27
addikt

Rendben, de sosem mondtam, hogy nem lehet. Megismétlem, "nem találtam rá példát." :N
Sőt, azt is írtam: "...rajtam kívül volt még itt egy-két önjelölt szakértő, bennük még bízhatsz." Üdv a csapatban! :C

(#7826) nova001 válasza F.E.K.. (#7824) üzenetére


nova001
senior tag

az mm az a 6.0 :F vagy a tied akkor nem gyári romos mm ?

(#7827) F.E.K.. válasza nova001 (#7826) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Jaj, dehogy, csak elrontottam a hozzászólást, annyira a 6-os járt a fejemben hogy már azt is írtam le :D )

Bocs, android 5 (2.20.40.196) egész pontosan.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7828) lovi27 válasza F.E.K.. (#7824) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor ezért nem volt világos, amit írtál, MM -> LP Azt hittem csak nekem nem... :DDD

Hogy állapítod meg, hogy zárva vagy nyitva a bootloader?

(#7829) obligat válasza lovi27 (#7828) üzenetére


obligat
senior tag

ha nyitva van, indításkor világos alapon van fekete asus logó, ha zárva, akkor fordítva. ;)
persze a kép bl-nyitás után visszacserélhető.
Ha twrp van a gépen, akkor tán nyitott, mert zárt bootloaderrel az nem telepíthető. :)
az önteszt amúgy sztem mutatja.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7830) lovi27 válasza obligat (#7829) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor az enyém zárva! Sötét alapon, fehér logó van... :O
Mindenki ezt mondja, de ez sokszor addig sem igaz, amíg kinyitod, mert ma már legtöbbször a nyitó batch fájlban a logó csere is benne van, így mire újra indul a mobil a logón nem lesz változás.

Melyik önteszt?

(#7831) Sword


Sword
őstag

Nekem visszajött a proximity sensor nyűg...
Fenébe...

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7832) obligat válasza lovi27 (#7830) üzenetére


obligat
senior tag

a számológépből elérhető.
bár cm-alól nem próbáltam, megnyugodtam abban a hitben, hogy onnan miért is lenne elérhető :)

fastboot oem device-info?
vagy
*#*#7378423#*#* dialerbe beírva új ablak, abba pedig
Bootloader unlock allowed - Yes
Bootloader Unlocked - Yes

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7833) F.E.K.. válasza lovi27 (#7828) üzenetére


F.E.K..
senior tag

fastboot oem device-info adb-n mint fentebb is írta a kolléga.

Illetve mintha a recovery alatt is látszódna emlékeim szerint.

Ha custom recovery van fent akkor nyitott ;)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7834) lovi27


lovi27
addikt

Ezeket fiúk ki is próbáltátok mielőtt ajánlottátok? Vagy csak a múltból maradt?

Nexuson lehet, hogy működne, de nálam egyik sem. A tárcsázósra nem csinál semmit, a fastboot oem device-info parancsra pedig FAILED (remote: unknown OEM command) a válasz.

Most nincs több időm rá, de délután-este majd utána olvasok. Azért ti is teszteljétek le...

(#7835) kaosz86 válasza lovi27 (#7809) üzenetére


kaosz86
aktív tag

A legszebb, hogy ott virít, hogy braziloknak készült.
Hihetetlen mennyire sz@rnak bele mindenbe... nincs egy középvezető aki megregulázná ezt az ótvar supportot?

(#7836) lovi27 válasza kaosz86 (#7835) üzenetére


lovi27
addikt

De van, majd téged odaküldünk... :DD
Ne izgasd magad miatta. Indiában és a tengeren túl már árulják a ZF3 családot, rövid időn belül Európában is biztos, hogy megkezdi az Asus a terítést. Eddig se ment neki nagyon a továbbfejlesztés, akkor ezek után miben reménykedjünk? Hát... a CM14-ben! A Nugátot már teljes gőzerővel fejlesztik a fickók, lesz élet az MM után is! De, hol az az MM?

Én most nem is bánom, hogy a fejlesztés miatt nincs idejük a frissítésre, mert nem tudok hibát mondani. Minden úgy működik, ahogy kell. Ezen csak rontani tudnak... :D

[ Szerkesztve ]

(#7837) obligat


obligat
senior tag

én próbáltam, azt gondolom ha nem megy, akkor nyitott lehet.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7838) lovi27 válasza obligat (#7837) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem hamis következtetésre jutottál. Az oem parancsról más összefüggésben, nem a bl-rel kapcsolatban már olvastam, kerestem, de nem találtam nyomát a készülékünkben. A CM a bl-rel kapcsolatban azt írja: for all Google-branded Nexus devices. A miénk meg nagyon nem szoftver kompatibilis. És a használatára még nem találtam utalást a fórumokon.

(#7839) gps76 válasza obligat (#7832) üzenetére


gps76
őstag

Ez a Sony-nak a szervíz kódja vagy nem? *#*#SERVICE#*#* azaz amit írtál számokkal.

(#7840) e-newsee válasza gps76 (#7839) üzenetére


e-newsee
addikt

Nálam nem is működött az, csak a számológépes megoldás.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7841) gps76 válasza gps76 (#7839) üzenetére


gps76
őstag

Nálam se. Na szívtam jó sokat a 6.0-ról 5.1-re visszarakásnál. Padfone S-nél gyári recovery-ből simán felment az 5.1,de itt tégla lett. Ez alapján megoldva.

(#7842) lovi27 válasza gps76 (#7841) üzenetére


lovi27
addikt

Nem kellett volna szívnod! :N
Csak le kellett volna töltened az Asustól a LP visszaállító ROM-ot és az megcsinált volna mindent.

(#7843) gps76 válasza lovi27 (#7842) üzenetére


gps76
őstag

Az oké,csak recovery a fasorba se volt pedig tudom a trükkjét hogy kell belépni. Mondjuk elkiabáltam a visszarakás könnyűségét, mert már az xFSTK-t is megjártam mivel a 6-os boot rész összeakadt a LP és szinte tégla lett az egész, volt pár izgalmas órám mire jó lett,mert az xFSTK hibával leállt a droidboot résznél és mivel zárva lett a bootloader, kellett szívni rendesen vele, de végül jó lett. Akit érdekel segítek szivesen ha ugyanez a hiba lenne.

(#7844) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Hello sracok!

Mi most a legfrissebb hivatalosan elerheto asus zenelejátszo es pixelmaster camera verzio a .144-es zenfone 2hoz? [ze551ml]

(#7845) gps76 válasza kaosz86 (#7844) üzenetére


gps76
őstag

camera 2.0.66.0, zene 2.0.0.47, de ez nem rom függő, hanem a play-en ha van új, ott van.

(#7846) kaosz86


kaosz86
aktív tag

igen de veletlen leszedtem a jén kis zenelejátszót. a km ot a pedig az nem ala papp, a play shore se mutatja csak akkor ha elotelepitve érkezett a telefonon. Az apkmirorron meg nagyobb verzioszamu papok vannak annal, mint amiket most megírták nekem

(#7847) lovi27 válasza kaosz86 (#7846) üzenetére


lovi27
addikt

Biztos mobilról gépelted, mint a villám... :DDD :D

Azért, mert szerintem ő a LP-hoz valókat írta. Az MM-hez úgy emlékszem már magasabb verziójú van. De ez nekem is csak akkor jelent meg a g.playen, amikor az Asus szoftvere volt fent.

[ Szerkesztve ]

(#7848) kaosz86 válasza lovi27 (#7847) üzenetére


kaosz86
aktív tag

igy igaz:) idióta prediktív bevitel

(#7849) david199801


david199801
tag

Hali!
Megéri ezt a telefont most megvenni? Mik a tapasztalatok róla? Az aksi mennyit bír? Kamera az milyen?

[ Szerkesztve ]

(#7850) levike92


levike92
tag

Sziasztok. Melyik a legstabilabb rendszer Zenfone 2 ml-re? Amikor kijött , felraktam a 6.0 - át és így hónapok alatt számtalan hiba előjött. Már rendesen irritál és el akarom adni. De Legalább a következő vevőnek legyen rajta jó rendszer. Tudna valaki adni linket egy stabil rendszerről?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.