Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) szori válasza alexw801 (#7300) üzenetére


szori
tag

Nekem nincs OTA sajnos. Letölteni pedig még nem lehet. De akkor várok :-)

(#7302) lovi27


lovi27
addikt

Eltelt a július is. Megjött az augusztus. :DD
Egy mai hír szerint a Google nem várja meg a következő Nexus kiadást és még ebben a hónapban megjelenteti a Nugátot. :C

Gondolatébresztőnek!? Itt egy videó, amiben a gyári ROM-ot sebességre összehasonlítják a CyanogenMod 13-mal: Stock ROM (LP) vs CM13 (MM)

(#7303) nova001 válasza Giorgio1985 (#7289) üzenetére


nova001
senior tag

ugyan ezt játszottam végig 2 hete, elötte az xperia sp-n az unbrick félóra volt. zenfone-on kb 3. :C

más:
elkezdett szoftver frissités óta recseg a hátsó hangszórón a magas hangok. Lehet hogy a hangszóró halt meg vagy szoftveres baja lehet ?

[ Szerkesztve ]

(#7304) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Valaki tudja, h. az " Új hangpostaüzenet" üzenetet hogyan lehet eltüntetni az üzenő-sávból?

(#7305) lovi27 válasza szori (#7301) üzenetére


lovi27
addikt

(#7306) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Az miért van, h Selfie-re OTA-n se kép, se hang, a hivatalos oldalon meg tölthető a MM?

(#7307) chipi-85 válasza zolikaDB (#7306) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Magyarországon vetted?
Hivatalos WW van rajta? Nem volt a bootloader piszkálva?

(#7308) hzcs válasza e-newsee (#7287) üzenetére


hzcs
senior tag

jó az új rom, már elmegy rendesen alvóba is

(#7309) zolikaDB válasza chipi-85 (#7307) üzenetére


zolikaDB
veterán

Páromé. Igen, decemberben, Debrecenben, az edigitalban, WW, mivel az osszes piszkalas annyi volt, h tettunk ra tokot...

(#7310) Siffredi


Siffredi
senior tag

Sziasztok!

TG ügyben érdeklődnék... Ugye jól sejtem, és minden TG olyan, hogy csak a képernyőt fedi be, és a telefon alsó részét szabadon hagyja?

Illetve hálás lennék pár nagyon jó TG márkáért, a legtutibb lenne linkkel együtt!

Köszönöm!

(#7311) kaosz86 válasza Siffredi (#7310) üzenetére


kaosz86
aktív tag

mivel kijelzővédőről van szó...hogy védené a telefon hátulját? nem is értem😉

(#7312) zolikaDB válasza Siffredi (#7310) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nillkin.

(#7313) hzcs


hzcs
senior tag

Mégsem megy le alvóba... csak újraindítás után

(#7314) e-newsee válasza hzcs (#7313) üzenetére


e-newsee
addikt

Mármint telepítés utáni újraindítás után már működik rendesen, vagy ha egyszer felébreszted, akkor csak a következő újraindítás után működik megint az alvó mód?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7315) Siffredi válasza kaosz86 (#7311) üzenetére


Siffredi
senior tag

Olvasd el újra a hsz-em.

(#7316) Siffredi válasza zolikaDB (#7312) üzenetére


Siffredi
senior tag

Köszi!

Szilikon tokból is meg lehet venni a Nillkint, vagy van valami más, ami ajánlott?

Vettem régebben pár száz forintért egyet, de besárgult...

(#7317) zolikaDB válasza Siffredi (#7316) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekünk Selfie-n van Nillkin és Imak tok, mindkettő laza... Alámegy a kosz. Fentebb ajánlott a kollega egy olcsó tokot, ami állítólag feszül, rendelés alatt van... Úh, érdemes ezekből 2-3-at is berendelni, vagy ha jó, akkor utána beszerezni párat, úgyis lesz baja :)
De lehet, ezt még bevállalnám: [link]

(#7318) aha.e válasza Siffredi (#7316) üzenetére


aha.e
tag

Csak a Nillkin kemény tok!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7319) kaosz86 válasza aha.e (#7318) üzenetére


kaosz86
aktív tag

soha nem használok kemény tokot, Sline (félkemény) szilikon tokom volt minden telómhoz és a páromnak is mindig ilyet vettem, jól véd, nem törik, nem reped, nem szakad, eddig egyet sem sikerült elnyűni és mindegyik passzentos volt.

(#7320) aha.e válasza kaosz86 (#7319) üzenetére


aha.e
tag

Én is így voltam a kemény tokokkal, addig amíg el nem kezdtem használni a Nillkint. Csak próbaképp rendeltem. De kellemes csalódás, igaz nem olcsó!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7321) Siffredi válasza aha.e (#7318) üzenetére


Siffredi
senior tag

Szia!

Köszi a tippet, nézegettem is azokat, de vakon nehéz jót venni... :)

Tudnál dobni egy linket a tokról?

Köszi!

(#7322) aha.e válasza Siffredi (#7321) üzenetére


aha.e
tag

Ebben nem csalódsz!
Nillkin tok

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7323) szori válasza aha.e (#7322) üzenetére


szori
tag

Ugyanilyenem van nekem, meg a páromnak is. Nagyon jó minőségű.

(#7324) osztraksajt válasza aha.e (#7322) üzenetére


osztraksajt
őstag

Pont ilyenem volt a HTC M7-en, kb fél év után végigrepedt a kamera körétől a széléig keresztben, illetve az egyik oldali fejhajlásnál is végigrepedt kb 1 centi hosszan, pedig nem dobáltam a telefont.

(#7325) Siffredi válasza aha.e (#7322) üzenetére


Siffredi
senior tag

Megnézem majd gépen, mert telefonon valamiért nem látom a böngészőben.

Egyébként jelenleg nillkin ablakos fip tokom van, alapvetően meg vagyok vele elégedve, csak végre szeretném látni a telefon hátulját is, ezért gondoltam a szilikontokra. :)

(#7326) e-newsee válasza Siffredi (#7316) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem konkrétan ilyen Nillkin van, és semmi baja. Nagyon jól passzol, nem megy alá a kosz. vannak rajta dugók az USB-hez, jackhez. Egy pici hátránya van, hogy mivel le van fedve a hangerőgomb (nem kivágott), ezért az kiáll a hátuljából, így ha picit erősebben van letéve az asztalra, vagy erősebben nyomkodja valaki az asztalon fekve a kijelzőt, akkor hajlamos megnyomódni a halkító gomb.
Ettől eltekintve azonban nagyon minőségi cucc. A fentiek is csak párszor fordultak elő a 9 hónap alatt.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7327) Siffredi válasza e-newsee (#7326) üzenetére


Siffredi
senior tag

Ezt is néztem, a szürkét valamiért sehol nem lehet kapni...

Végülis az átlátszó is jó lenne, a lényeg, hogy ne sárguljon be...

BTW, neked milyen van?

(#7328) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Párom Selfie-jébe beletettem egy 5GB netelőfizus adatkártyát és belőttem, h azon mehet a mobilnet.
Speedtest appal megmértem, 4G-n Debrecen belvárosában olyan 15/5-öt mutatott. Áttettem egy Galaxy A5-be, ott meg olyan 25/10-et. Ez hogy lehet? Jelzem, egy helyben ültem a kanapén, úh nem volt helyváltoztatás :D

(#7329) e-newsee válasza Siffredi (#7327) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem átlátszó volt, amíg be nem sárgult. Bár szerintem szilikonból olyat nehéz találni, ami nem sárgul be. Bár ez a része engem egyáltalán nem zavar. Nekem a lényeg, hogy ne nyúljon ki, és ne szakadozzon el.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7330) lovi27 válasza zolikaDB (#7328) üzenetére


lovi27
addikt

Egy mérés nem mérés. Mondjuk 10-10 mérés átlagát hasonlítsd össze.
De NE! Elpocsékolódik az 5 GB-tod haszontalan dolgokra...

(#7331) zolikaDB válasza lovi27 (#7330) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az az adatkártya fölösleges, én nem tudom mibe tenni, mert nincs dual SIM-es készülékem, cégeshez kaptam, inkább odaadom a Selfie-be, ott több haszna lenne. Aztán Instagramra, FB-ra mindegy, h 10 vagy 20 mega a letöltés mobilon :)

(#7332) obligat válasza Siffredi (#7327) üzenetére


obligat
senior tag

imak aliexpressről. átlátszó, de keményebb mint a szilikon.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7333) obligat válasza Siffredi (#7327) üzenetére


obligat
senior tag

Ez egészen pontosan.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7334) lovi27 válasza obligat (#7333) üzenetére


lovi27
addikt

Én is Imak tokot használok, csak nem az átlátszót. Szerintem jobb minőségű, mint a Nillkin!

(#7335) grobi007


grobi007
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam.

Lefrissítettem korábban a recovery-t TWRP-re, de már akkor nem akart nekem ez működni, ha a fastboot alatt rémegyek a recovery-re akkor nem jött be.

Ma nekiálltam, hogy felrakom az új 194-es romot. Kezdtem az adb-vel, szokásos fasfboot flash recovery, boot, és fastboot parancsok.

Most bejön a fastboot, de onnan sem a recovery-be nem tudok bemenni, de most ott tartunk, hogy már be sem bootol a készülék, a normál androidos felületre. Akármit csinálok, a fastboot jön be, és onnan sehová.

Természetesen próbáltam azóta több tipusú recovery-t is rá flashelni a hozzá tartozó boot és fastboot fájlokkal, de változatlan.

Tudtok abban segíteni, hogyan tudnam helyreállítani?

(#7336) lovi27 válasza grobi007 (#7335) üzenetére


lovi27
addikt

Addig nem kellett volna továbblépni amíg a twrp nem működik rendesen. Állítsd vissza az eredeti állapotba és kezdd újra. Keress vissza, többen is nemrég hozták vissza unbrick állapotból a mobiljukat.

Ez a videó mintha még nem lett volna: How to Unbrick/Flash Stock ROM on Asus Zenfone 2

(#7337) grobi007 válasza lovi27 (#7336) üzenetére


grobi007
tag

Köszi. Végig csináltam, amit a videoban láttam, és sajnos ugyanaz a helyzet...

(#7338) chipi-85 válasza grobi007 (#7337) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Ezt próbáld meg:
A fastboot mappában nyomd a shiftet és futtasd a kommandert onnan;
Recoveryben csatlakoztasd a telefont:

Írd be a parancssorba:
Fastboot erase cache
fastboot flash fastboot droidboot.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img

(#7339) grobi007 válasza chipi-85 (#7338) üzenetére


grobi007
tag

Köszi, most kipróbáltam, de sajnos ez sem teszi helyre.

Valakinek más ötlete?

bootloader versionnál azt írja, hogy unkown, az gondolom nem jó hír...

[ Szerkesztve ]

(#7340) lovi27 válasza grobi007 (#7339) üzenetére


lovi27
addikt

Túlparázod, ne foglalkozz a bootloader verzióval! Úgy látom mindenkinél, de nálam is ezt írja ki.

Ki tudtad nyitni a bootlodert? Sikerült? Mert lehet, hogy nem és azért nem működött a twrp. Próbáld meg visszazárni.

(#7341) grobi007 válasza lovi27 (#7340) üzenetére


grobi007
tag

Köszönöm szépen.
Ügy néz ki, hogy ezzel sikerült végre életet lehelni a telefonba.

(#7342) lovi27 válasza grobi007 (#7341) üzenetére


lovi27
addikt

:C :C

(#7343) Siffredi válasza obligat (#7333) üzenetére


Siffredi
senior tag

Ennyi ember nem tévedhet! :)

Az átlátszónál jelentkezett sárgulás?

Köszi!

Szerk.: megrendeltem ebayről, 1078Ft volt csak...

[ Szerkesztve ]

(#7344) obligat válasza Siffredi (#7343) üzenetére


obligat
senior tag

egy hónapja van rajta, eddig olyan, mint az új.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7345) obligat válasza lovi27 (#7334) üzenetére


obligat
senior tag

Van egy kerek ablakos nilkin, de az ablakban mindig kör alakú kosz gyűlt össze, van egy flipes mofi, amin nincs ablak, az jó, csak a belseje koszos lett, akkor vettem az imakot, míg amazt kitakarítom, végül tiszta lett, majd visszakerülhet az is, ha kell az extra védelem a telefon képes oldalának. (-: most így tetszik.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7346) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Nem szeretném tele off-olni a topikot, csak frusztrációmat szeretném kiadni magamból, amely két dologból fakad:
-Angliában élek, ahol csapnivaló a mobilhálózat ,minősége és a lefedettség. Ami még jobban árnyalja a helyzetet, hogy sikerült a legrosszabb szolgáltatóval leszerződnöm a Three-vel.( az OpenSignal független hálózat-teszter alkalmazás szerint)
-a másik pedig maga a készülék 4/16GB.
Rá tudom fogni a hálózatra, de miért érkezik, vagy látható, 8 óra után a szöveges üzenet (SMS).
6:17-kor naplózta a telefon az üzenetet;
6:30-kor keltem, ráfrissítettem a Facere megnéztem a mail-eim semmi;
8:00-ra odaértem ahol dolgoznom kellett
8:10 csipogott a telefon, jött az üzenet, nem kell dolgoznom, csak éppen két órával és egy órányi kocsikázás után.
Magyarul: ha az üzenetkezelés sem működik rendesen, akkor mit várjak el ettől a szar kiváló készüléktől?
Emellet, ha videót rögzítek, függetlenül attól, hogy a belső mem-re vagy a boltban vásárolt gyári 64GB Sandisc Ultra-ra, akadozik a videó.
Ha hálózati problémája van, nincs hálózat, vagy éppen ledobja valami miatt, vagy váltania kell 3G-4G között, heti 2x-3x nem csatlakozik vissza. Ha engedélyezem a Repülő-módot majd letiltom, ugyanúgy marad, csak az újraindítás segített idáig. De van egy egyszerűbb mód is: beállítások-továbbiak-Mobilhálózatok-Mobilszolgáltatók-Mobilszolgáltatók - Automatikus választás. Ezzel a módszerrel újracsatlakozik a hálózathoz.

U.i: van 2 új hangpostaüzenetem, vagy nincs? - Amit nem tudok eltávolítani az értesítési sávból.

(#7347) e-newsee válasza Cynicelectro (#7346) üzenetére


e-newsee
addikt

Először is szerintem nem off, mert a telefonról szól a bejegyzés nagyobbik része.
Másodszor a 4/16-ból arra következtetnék, hogy CN verziós a kütyüd. (Vagy Angliában volt forgalmazva ilyen gyárilag is?)
Mert ha CN (kínai régiós), akkor elképzelhető, hogy a nem megfelelően telepített WW (World Wide) ROM okozza az anomáliákat az üzenetkezeléssel, és akár a többivel is.

A hangpostára az a tippem, hogy a telefon kap értesítést a szolgáltatótól, hogy van két hangposta üzenet, de mivel nincs beállítva a hangposta száma (ahogy a screenshot is mutatja), ezért nem tudod meghallgatni. De persze ez csak feltételezés, sohasem használtam hangpostát.

Persze, ha a szolgáltatónál vetted a telefont is, akkor ott normálisat kellett volna kapnod alapból minden beállításnak rendben kellene működnie. De én inkább a CN verziós gányolásban keresném a hibát, mert hasonló dolgokat itt még senki sem tapasztalt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7348) Edi77 válasza Cynicelectro (#7346) üzenetére


Edi77
őstag

Kivettem OFF-ból

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#7349) lovi27 válasza Cynicelectro (#7346) üzenetére


lovi27
addikt

Ebben e történetben nekem több minden nem tiszta.

6:17-kor naplózta a telefon az üzenetet Ez alatt mit értesz? Az SMS alkalmazásban ott van, hogy akkor érkezett? Csak nem hallottad, hogy csipogott? Van fényjelzés is. Az nem hiba, ha a többi alkalmazás (mail) nem jelezi, hogy jött-e SMS.

Ilyen esetben mikor ennyit kell utazni, az a minimum, hogy várnak egy nyugtázást, mert tudjuk, ami elveszhet, az el is fog veszni. Ha 10-15 percen belül nem nyugtázod vissza az érkezését, tegyenek már meg annyit, hogy rád csörögnek: megkaptad? Ezer oka lehet, amiért nem hallottad a jelzést és tudjátok azt is megbízhatatlan a szolgáltatód.

A szolgáltatóddal kéne tisztáznod, hogy ők pontosan mikor küldték el neked az üzenetet (ránéz a komputerre) és ahhoz képest mennyi késéssel vette a te mobilod. Innen nem lehet eldönteni. Itthon a Google kb. egy percet hagy arra, hogy beírjam az SMS-ben küldött kódot, különben már cseszeget. De a bankok is hasonló időzítéssel dolgoznak.

Minden videó lejátszásnál akadozik vagy csak amit te veszel fel? Számítógépen lejátszva is akad? A hálózatválasztást hagyd automatikus módon. Az jó.

A mobilról sem írtál semmit. A Zenfone 2 egy család, azon belül sok fajta készülék van.

(#7350) Joe.36 válasza lovi27 (#7349) üzenetére


Joe.36
addikt

Régen már irt ide, valami fél kinai rom volt rajta neki nagyon nagyon tele szemetelve, az lett lecserélve valahogyan....

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.