Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Kutykurutty7 válasza noto (#1344) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Mivel ezt nem a gyári programmal lehet csinálni, illetve a háttérben kézzel kell felülírogatni fájlokat, ezért ha az Amazfit-et kérdeznéd, biztosan azt mondanák, hogy ez már a hack-elés kategóriája. Egyébként én is csináltam ilyet a hétvégén...

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1352) kammler


kammler
senior tag

42mm-re GPS frissítés jött, másodszor de most csak GPS volt.

(#1353) Parallaxis


Parallaxis
addikt

A kínai változathoz képest a Global eléggé el van maradva, azok már a 1.6.7.44-nél tartanak, mi meg 1.3.5.37-nél.

(#1354) kammler válasza Parallaxis (#1353) üzenetére


kammler
senior tag

Ez természetes. Így lehet mutatni, hogy mennyire foglalkoznak a global verzióval. Vagyis rajtuk kívül mindenki mással. Hehe.

(#1355) Smeló válasza Parallaxis (#1353) üzenetére


Smeló
tag

Sztem a számozás eltérésének oka lehet az is, hogy véletlenül ne rossz fw tegyen fel vki, így markánsabban elkülönül a 2 verzió.

(#1356) Parallaxis válasza Smeló (#1355) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez nem hinném, hogy igaz, mert gond nélkül felmegy a globalra a kínai változat és fordítva is. Tekintve, hogy azonos a hardver.

(#1357) Smeló válasza Parallaxis (#1356) üzenetére


Smeló
tag

Sokan az ellenkezőjéről panaszkodnak külföldi forumokon, úgy hogy ezt nem hiszem.

(#1358) Parallaxis válasza Smeló (#1357) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem hit kérdése, én felraktam kipróbálásra a kínai változatot, tekintve, hogy angolul tud, de a magyar ékezetek nem oldhatók meg vele, így visszament a globál 11-es font verziós FW.

(#1359) kammler válasza Parallaxis (#1358) üzenetére


kammler
senior tag

Amúgy a notify and fitness appap raktad fel a globál 11-es verziót? Békén hagyja a font file-t a hivatalos app?

(#1360) Parallaxis válasza kammler (#1359) üzenetére


Parallaxis
addikt

Igen, a Notify-al raktam fel az 1.3.5.29-es FW-t 11-es fonttal, majd Amazfittel felfrissítettem 1.3.5.37-re. Mivel ez csak a FW-t és a GPS-t frissíti így a 11-es fontkészletet nem írja felül, maradnak a magyar ékezetek.

A frissítés után én az Amazfit-et törlöm és csak a Notify-al használom az órát, így rendesen megkapom az értesítéseket és ami nekem lényeges a tartalmukat is az órára és nem kutyul össze mindent a két konkuráló telefonos szoftver.

(#1361) Smeló válasza Parallaxis (#1358) üzenetére


Smeló
tag

Ez irányba nem olvastam tapasztalatot, de aki kínai verziót vet, annak a globál fw-et nem sikerült feltenni. Ezt többen írták, magam nem próbáltam valóban.

(#1362) Smeló válasza Parallaxis (#1360) üzenetére


Smeló
tag

Ha nincs fenn az Amazfit csak a Notify, akkor A-gps adatokat hogy tudsz frissíteni?

(#1363) Parallaxis válasza Smeló (#1362) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hetente egyszer felrakom a frissítés idejére az Amazfit-et.
Amíg nem távolítod el alóla az órát, addig elég csak telepíteni, meg bejelentkezni és már látja is.

Mondjuk jó lenne, ha ezt is tudná a Notify.. gyanítom hamarabb belekerül, mint az Amazfit-be a normális üzenetkezelés :)

(#1364) kammler válasza Smeló (#1361) üzenetére


kammler
senior tag

kár hogy a 42-eshez nincs 11-es font file :(

(#1365) kammler válasza kammler (#1364) üzenetére


kammler
senior tag

MEGVAN! 42mm óra. 0.1.0.32 ft 10. Csak ne 10.1 meg 10.2 legyen a font file ügyelni, mert mikor a hivatalos amazfit felfrissíti a legújabbra akkor eltünnek a betűk. Így lett a kis órán is Ű Ő Í stb.

[ Szerkesztve ]

(#1366) noto válasza Kutykurutty7 (#1351) üzenetére


noto
senior tag

AmazFaces
Gondoltam ugy olvastam ott nem kell átirogatni semmit
Letölti és beteszi a többi óra lap közzé.
Tesztelni még nemtudom sajna...

(#1367) darkmann válasza noto (#1366) üzenetére


darkmann
őstag

Sajnos nem beteszi, hanem a meglévő óralapok valamelyikét tudod lecserélni arra, amit kiválasztasz. Aztán az Amazfit appban, vagy az órán azt az óralapot kell megkeresned, aminek a helyére letöltötted az újat. Remélem érthetően írtam, nem bonyolult, csak kicsit körülményes.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1368) noto válasza darkmann (#1367) üzenetére


noto
senior tag

Amazfit appban lévő több óralap közzé rakja be és akkor onnan töröl egyett?
én igy értelmeztem
és majd ott kiválasztava tudud az órán lévőt 3 ból cserélni egyett?

(#1369) darkmann válasza noto (#1368) üzenetére


darkmann
őstag

Én úgy cseréltem, hogy kiválasztottam egy kevésbé tetsző óralapot a gyáriak közül az Amazfit appban, és annak a helyére raktam be. Majd az Amazfit-ben ezt a kevésbé tetszőt jelöltem ki, és azt áttöltve az órára már az Amazface-es óralap jelent meg.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1370) noto válasza darkmann (#1369) üzenetére


noto
senior tag

Köszönöm!
Igy már egyértelmű! :R

(#1371) M0RGI


M0RGI
őstag

Ez most akkor a kínai fw? Azt a hajamra kenhetem.

(#1372) Parallaxis válasza M0RGI (#1371) üzenetére


Parallaxis
addikt

Igen.

(#1373) kammler válasza M0RGI (#1371) üzenetére


kammler
senior tag

Ami a 42mm-est illeti arra tényleg jött külön csak GPS frissítés a 0.1.0.47 szoftverhez. Ez van most az órán nekem, global. Húsz másodperc alatt talál jelet, hogy pontosabb lett-e még nem tudom.

(#1374) Parallaxis válasza kammler (#1373) üzenetére


Parallaxis
addikt

A 47-esre is jött GPS frissítés, de régebbi.
Egyébként 0.1.0.55-nél tart a 42-es is :(

(#1376) Cancer válasza jaktib (#1262) üzenetére


Cancer
senior tag

Nekem anno ugyanez volt a problémám, s mivel inkább a sport miatt volt szükségem az órára, mint az értesítések miatt, így Garminra váltottam. Az hozza amit ezen a téren kell. Viszont az Amazfit kijelzője után, minimum könny szökött a szemembe ezt látva... :C
Sportra sajnos korábban nem volt megfelelő az GTR. Most ha jól láttam jött ki új GPS frissítés...változó sikerrel.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1378) wincmd32


wincmd32
tag

En is probalgattam a gps-t azóta, es nekem is nagyon gyorsan talál jelet, egészen meglepődtem. :) A pontosság már más kérdés, folyamatosan 3-4 m-el arrébb húzta a vonalat mint ahol tenyleg sétáltam, de jelvesztés nem volt. Sétával próbáltam.
Sportra én még mindig nem ajánlanám arra inkabb a stratos ha házon belül kellene választani. De nekem megfelel a gtr tökéletesen :)

(#1379) HKorn válasza wincmd32 (#1378) üzenetére


HKorn
addikt

Plusz melóba, inghez még mindig nem tudok szebbet / jobbat.

Run&Ride

(#1380) Kutykurutty7 válasza HKorn (#1379) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Egyetértek!

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1381) arboczd


arboczd
tag

Nekem az utóbbi frissítés óta kicsit meghibbant az auto brightness...
Majdnem korom sötétben is maxon világít...Éjjel elég zavaró mikor kisüti a szemem :D

Le is vettem manuál-ra

Valaki tapasztalt még hasonlót?

(#1382) M0RGI


M0RGI
őstag

Eddig egy perc alatt talált gps jelet, most az 1.3.5.37 felrakva egyáltalán nem. Lehet egyedi eset, még próbálgatom.

(#1383) HKorn válasza M0RGI (#1382) üzenetére


HKorn
addikt

Eddig egyszer próbáltam a frissítés óta, nekem is lassabban talált jelet, mint előtte, de messzemenő következtetést nem akartam levonni, mivel nem ugyanott teszteltem a jelfogást, mint előtte.

Run&Ride

(#1384) Kutykurutty7 válasza arboczd (#1381) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nekem a frissítés előtt is történt ilyen. Az óra újraindítása általában megoldja.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1385) HKorn


HKorn
addikt

Hallott már valaki esetleg készülő EKG-s Amazfit óráról?

Run&Ride

(#1386) Kutykurutty7 válasza HKorn (#1385) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Tudomásom szerint van egy-két EKG-s eszköze az Amazfitnek, de csak a kínai piacon jelentek meg. Már a GTR-nél is suttogtak előre az EKG funkcióról, de tudjuk, hogy ebből semmi nem lett. Illetve annyit módosítottak, hogy nagyon pontos a GTR szívritmus érzékelője (a kis zöld ledek az óra hátulján) és egy rövidesen megjelenő frissítésben még a szívritmuszavart is jelezni tudják majd. Egyelőre ebből sem láttunk még semmit... ez is csak ígéret maradt! :((

Számomra akkor lenne teljes értékű a GTR, ha ezt a funkciót tudná, illetve abban az esetben fogom lecserélni az enyémet, ha megjelenik egy ilyen model.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1387) panda2


panda2
csendes újonc

A pulzusméréssel volt már valakinek gondja? Beltéri kerékpározásnál mikor először próbáltam jól mért, január eleje óta viszont végig feltűnően alacsony (80 körüli) pulzust mér. Tegnap összehasonlítottam egy polar órával, mellkaspánttal és simán 40-50 volt az eltérés. Oké, hogy egy óra sosem lesz olyan pontos, mint a pánt, de azért ez elég sok (és első alkalommal nem volt ilyen).

Más sporttal nem tudtam még kipróbálni mióta előjött a hiba, decemberben még jól mérte a futást is, nem tudom most mi lenne. Napközben úgy tűnik jól mér, legalábbis reálisnak tűnnek a számok.

Van esetleg valakinek tippje? (Leválasztani és újracsatlakoztatni, újraindítani az órát próbáltam.)

(#1388) Smeló válasza panda2 (#1387) üzenetére


Smeló
tag

Szobakerékpározás során nálam is alacsony pulzust mér, alacsonyabbat a valóságosnál.

(#1389) HKorn válasza panda2 (#1387) üzenetére


HKorn
addikt

Én konditermben egy biciklin nézegettem, ami Polar kompatibilis pulzusmérővel volt felszerelve és ott stimmeltek az értékek +/- 1-2 bpm.

Ma is megyek, megnézem megint.

Run&Ride

(#1390) Terka0812


Terka0812
csendes tag

Úgy néz ki lesz egy nagyobb GPS frissítés 1.6.7.41-verzió számmal, ha igazak a hírek.
Ezzel állítólag már olyan lesz a GPS, hogy az csak na... Majd hiszem ha látom. :)

[link]

(#1391) Kutykurutty7 válasza Terka0812 (#1390) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ez a kínai ROM-ra vonatkozik, nem a nálunk lévőre... legalábbis a 1.6.x-es verziószám a 47mm-es kínai ROM verziószáma. Nekünk nem feltétlen, de azoknak a "szakembereknek", akik szórják ezt a téves információt, illene tudniuk. Nem elég csak ész nélkül lefordítani az angol nyelvű, kínai cikkeket...

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1392) HKorn válasza HKorn (#1389) üzenetére


HKorn
addikt

Na ma megnéztem a szobabiciklis pulzus témát és valóban jóval kevesebbet mér, 110 helyett 90-et mutatott. Viszont ez az utolsó frissítéssel jöhetett, mert előtte meg pontos volt.

Run&Ride

(#1393) Terka0812 válasza Kutykurutty7 (#1391) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Na basszus azt nem tudtam hogy a kínai romra gondolnak, tényleg nagyon megtévesztő a cikk. :(((
Pedig mér kezdtem megörülni.
De csak van rá valami kis esély, hogy előbb-utóbb bekerül a global rom-ba. Nem?

(#1394) Kutykurutty7 válasza Terka0812 (#1393) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Azt nem lehet tudni, hogy a mostani kínai ROM-ba bekerült frissítések bekerültek-e a nem kínai ROM legutóbbi frissítésébe is. Erről megint nem írnak, pedig a korábbi frissítéskor 1 alkalommal a képernyőn megjelent egy rövid 'change log'. De valószínűleg előbb-utóbb elkerülnek hozzánk is az új funkciók/javítások.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1395) Parallaxis válasza Kutykurutty7 (#1391) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez ott sántít, hogy a 42-es GTR global kiadása megkapta ugyanazt a verziót, mint a kínai, csak a 47-es van elmaradva ennyivel.

(#1396) Kutykurutty7 válasza Parallaxis (#1395) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Mi "sántít" abban amit írtam?

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1397) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Van valakinek ötlete/ tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy éjszaka egyszerűen megszűnik a kapcsolat a telefon és óra között, amit csak telefon és óra restarttal lehet újrapárosítani?

(#1398) Kutykurutty7 válasza z0d1@Ku$ (#1397) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Milyen típusú telefonod van (az energiagazdálkodás típusa miatt érdekes)?
Én első körben arra gyanakodnék, hogy a telefon leállít valamilyen folyamatot a háttérben.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1399) z0d1@Ku$ válasza Kutykurutty7 (#1398) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

OP 7T. Az az érdekes hogy a bluetooth nem kapcsolódik le, viszont kb képtelenség újracsatlakoztatni notifyon belül is a telefont, csak restart után. Kivettem az app alól az energiagazdálkodás optimalizációt, meglátjuk eredményt hoz-e. Köszi a tippet!

(#1400) Parallaxis válasza Kutykurutty7 (#1396) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az, hogy nincs olyan, hogy kínai verziószám, a global is megkapja ugyanazokat a verziókat, csak a 47-es esetében később (érdekes, hogy a 42-es esetében egy időben adják ki).
A két FW (kínai - global) között egyetlen különbség a fontkészlet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.