Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Kutykurutty7 válasza TomPack (#450) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

A 42 mm-esnek fele akkora az akkumulátora, mint a 47 mm-esnek.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#452) veressjanos válasza TomPack (#450) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Kisebb akksi, kb. 12 nap üzemidő.

(#453) Smeló válasza TomPack (#450) üzenetére


Smeló
tag

Talán pontosabb a GPS-e a 42mm-esnek.

(#454) veressjanos válasza Smeló (#453) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Ha lesz időm hétvégén csinálok egy sétás összehasonlítást 🙂

(#455) TomPack válasza Kutykurutty7 (#451) üzenetére


TomPack
őstag

Akkor az biztosan nem lesz befutó! Fontos lenne az üzemidő! GPS pontossága sem igazán szempont. Nem fogom használni.

(#456) TomPack


TomPack
őstag

A Huawei Watch GT-ellen mi szól?

(#457) xhege válasza TomPack (#448) üzenetére


xhege
addikt

Én ugyanilyen feltételekkel kerestem órát a Bip után. Nekem csak értesítések kezelésére kell a többi funkciót kikapcsoltam, nem használom. 8 nap után 82%-on áll. AOD nincs nálam használatban. Az értesítések kezelése jobb, mint a watch gt esetén.

(#458) g_g_g


g_g_g
őstag

A következő problémám van.
Amazfit és Mi Bandage programmal használom az órát.
Este én kikapcsolom az órát és a telefonon a bt-t.
Majd reggel újra be a bt és utána az óra.
Ilyenkor nem kapcsolódik vissza automatikusan az óra.
Azt vettem észre ha kilövöm az Amazfit-et a memóriából, majd újra elindítom és bekapcsolom a GPS-t, akkor rögtön csatlakozik az óra.
Ez így van, vagy van egyszerűbb (GPS) nélküli módszer az újracsatlakozásra?
Köszönöm

(#459) kammler válasza mrmrg (#47) üzenetére


kammler
senior tag

Elég új ez a gtr nem? Úgy látom jönnek a frissítések. Szerintem sanszos. Nálam a viber üzi nem is jön át. Azt írja visszatérés a viberhez. Nekem pont passzol a 42mm-es. A 47 nekem nagy. Csakhat a szemem kicsit rossz közelre. A 47-es jobban látnám. Mindegy. Digitális szamlap oszt kész.

[ Szerkesztve ]

(#460) szpali válasza TomPack (#448) üzenetére


szpali
addikt

Nálam Bip->Stratos->GTR volt az evolúció. A GTR helymeghatározása sajnos elég szórakozott (főleg stratos és bip után) :U
A designe viszont kárpótol, fotáshoz max viszem a régit.
AOD valóban angyon meríti, nélküle viszont alig merül pár %-ot naponta, főleg, ha éjjelre leveszem és átkapcsolom energia takarékos módba ;)

Ha szeretted a Bip formáját (é n nagyon), akkor érdekes opció lehet még a GTS is

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#461) TomPack válasza szpali (#460) üzenetére


TomPack
őstag

A GTS-nek sajnos nagyon kicsi az akksikapcitása. Így szerintem marad a GTR.

(#462) balu1977 válasza szpali (#460) üzenetére


balu1977
senior tag

Gpx fájlokat kezeli mint a stratos?

(#463) blod001


blod001
tag

Ma vittem vissza a Lurdy-ba az órámat. Nem hogy rossz a GPS, de mióta megvettem egyszer sem talált jelet, remélem hogy nem kezdik el mókolni és szétszerelni meg javítani hanem kapok egy újat. Van esély rá, hogy az új szériából kapok? Van már egyáltalán náluk?

(#464) szpali válasza balu1977 (#462) üzenetére


szpali
addikt

tudtommal nem, max strava-ból tudod kinyerni

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#465) balu1977 válasza szpali (#464) üzenetére


balu1977
senior tag

Pont fordítva gondoltam, hogy rámásolom és navigál az útvonalon mint a stratos.

(#466) Algotis válasza veressjanos (#452) üzenetére


Algotis
addikt

Nekem AOD és bármilyen pulzusmérés nélkül is 9 napot sikerült belőle kihoznom, eddig ez a tapasztalatom. Talán sokszor nézegetem az időt rajta, mert még viszonylag új és sokszor próbálgatom az új óralapokat. Egyébként működik rendesen :)

Androidos Outlookból küldve

(#467) kammler válasza Algotis (#466) üzenetére


kammler
senior tag

Ezzel kibékülök. De hogy nem töltenék órát két naponta az tuti. 9-10 nap az ok.

(#468) veressjanos válasza Algotis (#466) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Ha később sem áll be +20 napra, akkor gyanakodnék a helyedben, hogy valami bibi van.
Nekem a 23 nap 18% maradvánnyal úgy jött ki, hogy volt benne kb. 3 óra gps, meg 1-2 alvás, pulzusmérés, óralapcserélgetés és folyamatos bt a telóval.

(#469) Algotis válasza veressjanos (#468) üzenetére


Algotis
addikt

A 42-esről volt szó, én ahhoz kommenteltem, nekem az van. Vagy ha a +20 napot erre értetted, akkor egyelőre nekem nagyon nem áll úgy a dolog :B

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#470) veressjanos válasza Algotis (#469) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Jogos, azt nem néztem. 42-esnek okés 🙂

(#471) Algotis válasza veressjanos (#470) üzenetére


Algotis
addikt

Bár egyébként most elkezdtem parázni, mert ugye Basic Watch mode mellett 34 napot reklámoztak a 42-esre. (Az ugye azt jelenti, hogy nincs semmi pulzusmérés, aod sincs, meg a bluetooth ki van lőve) Na most én semmi pulzusmérést nem csináltam vele, csak sokszor emeltem a csuklómat, hogy felvillanjon az idő, de mondjuk szerintük napi 100 bele kéne, hogy férjen ilyen használat mellett, annyi meg biztosan nem volt. AOD-ot egyáltalán nem használok. Csak a bluetoothon lógott végig a telefonnal non-stop, és így jött ki az a 9 nap. Sok lépést számlál, sokat kell naponta gyalogolnom, de ezt nem ennek akarnám betudni. Ha mondjuk az a 34 nap nem is jön ki, de mondjuk egy 20-nak azért örülnék, ha már így feljött a téma. A bluetooth számíthat ennyit, hogy kb. leharmadolja az általuk reklámozott üzemidőt?

Androidos Outlookból küldve

(#472) veressjanos válasza Algotis (#471) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Amit Te írsz az a "butaóra" üzemmód. Minden ki van kapcsolva, csak az időt mutatja.
Ez a 47 mm-esnél +70 nap.

(#473) Algotis válasza veressjanos (#472) üzenetére


Algotis
addikt

Én ezt értem, de elvileg én ezt csináltam vele, nem? A lépésszámlálás miatt már nem butaóra üzemmódban volt?
Vagy a folyamatos bluetooth kapcsolat ennyire lehúzza?
Egyébként nem vagyok benne biztos, ezért inkább megkérdezem, hogy az órán ki lehet-e kapcsolni a bluetooth-t úgy, mint egy telefonon, hogy ne is legyen aktív, miközben nincs kapcsolódva telefonhoz? (Én nem találtam ilyen lehetőséget eddig)

Androidos Outlookból küldve

(#474) TomPack


TomPack
őstag

Még egy kérdésem lenne;

Az értesítésekben az ékezetes karaktereket ugyanúgy kérdőjelekkel jeleníti meg mint a BIP?

(#475) Kutykurutty7 válasza Algotis (#473) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Valószínűleg a Te órád is hibás, ha csak ennyit bír ki egy feltötléssel. A GTR-ek néhány százaléka ilyen. Tele van a net hasonló panaszokkal:
https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/gps-fix-ridiculously-huge-battery-drain-t3960064

Elég szemét módon kommunikálják a gyártó részéről, hogy mi számít basic watch módnak (ebben kellene 74 napot kibírnia az órának).

Ez talán a legtisztább leírás arra, hogy mit próbálj ki, ha akkuproblémád van:
https://www.gearbest.com/blog/how-to/amazfit-gtr-smartwatch-charging-problems-fix-guide-7185

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#476) veressjanos válasza Kutykurutty7 (#475) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Neki 42-es van. Annak nem vészes a 9 óra, ha sokat babrálja.

(#477) M0RGI válasza balu1977 (#462) üzenetére


M0RGI
őstag

Sajnos nem kezeli, pedig én is használnám :(

(#478) Kutykurutty7 válasza veressjanos (#476) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Igen, a 42-esre tényleg nem rosszak ezek az idők. Valóban azt hittem, hogy 47 mm-esről van szó.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#479) Algotis válasza Kutykurutty7 (#475) üzenetére


Algotis
addikt

A turn off bluetooth-ot a telefonon értik, ugye? :B Az órán én nem találtam még ilyen lehetőséget, hogy kikapcsoljam.

Androidos Outlookból küldve

(#480) Kutykurutty7 válasza Algotis (#479) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Igen, én is úgy tudom, hogy csak a telefonon lehet kikapcsolni. Az óra menüjében nincs bluetooth kikapcsolási lehetőség, ezt (ezt is) valóban félreérthetően írják.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#481) veressjanos válasza Kutykurutty7 (#480) üzenetére


veressjanos
aktív tag

De van . Az alábbi képeken látszik, hogy hogyan kell "butaórát" csinálni.

Itt kell az akku jelre bökni:

Akkor ezt írja:

És így fog kinézni:

(#482) Kutykurutty7 válasza veressjanos (#481) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ez a 'basic watch' mód, vagy ahogy az óra menüje nevezi, 'battery saver' mód. Ezzel valószínűleg tényleg kikapcsolódik a bluetooth az órán, de ezt csak így gondoljuk az óra által kiírt rövid szövegből, erről pontos információt nem találni sehol. Olyan, hogy 'bluetooth off', vagy hasonló, nincs az óra menüjében sem és a telefonos alkalmazásban sem.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#483) veressjanos válasza Kutykurutty7 (#482) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Valóban. Igazad van. De hidd el, hogy így kapcsol ki a bt 🙂
Próbáld ki, ha nem hiszed 🙂

(#484) TomPack válasza veressjanos (#481) üzenetére


TomPack
őstag

Ilyenkor egyébként folyamatosan megy a kijelző?

(#485) veressjanos válasza TomPack (#484) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nem és kézemelésre sem, csak gombnyomásra.

(#486) Kutykurutty7 válasza veressjanos (#483) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Majd kipróbálom, de elhiszem! :)

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#487) Algotis válasza veressjanos (#481) üzenetére


Algotis
addikt

Ahhaaa, szóval akkor erre gondolt a költő :) Mondjuk így meg a 100 kézemeléses időnézést nem lehet megvalósítani, ahogyan írva van a “basic watch mode” tulajdonságai alatt, de már közelebb kerültünk a dologhoz. Most bluetooth kapcsolat nélkül meglesem, hogy mennyit merül a nap folyamán.

Androidos Outlookból küldve

(#488) veressjanos válasza Kutykurutty7 (#486) üzenetére


veressjanos
aktív tag

👍

(#489) balu1977 válasza M0RGI (#477) üzenetére


balu1977
senior tag

Hát akkor ez csak sajnos csicsa óra.

(#490) CHIPman válasza Algotis (#487) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Annyira basic watch, hogy még ébreszteni se tud ilyenkor. Pedig aztán az még igazán elfért volna, akkor éjjelre benyomnám, úgysincs rajtam.

(#489) balu1977: Pontosan. Ahogy a Rolexek is csak csicsák, mert nem kezelnek GPX-et. Agyam eldobom. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#491) veressjanos válasza CHIPman (#490) üzenetére


veressjanos
aktív tag

:DD

(#492) balu1977 válasza CHIPman (#490) üzenetére


balu1977
senior tag

De az nem is okos óra. 😉

(#493) CHIPman válasza balu1977 (#492) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az okostelefon definíció szerint bővíthető operációs rendszerrel rendelkezik, ha ezt ráhúzzuk az órára, akkor tulajdonképpen ez az óra nem okos. Cserébe elmegy 10-20 napot akksiról, nem pedig 1-2-t, mint a bővíthető Wear vagy Watch OS-sel rendelkezők, vagy 2-3-at, mint az androidosok (Stratos).

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#494) Moby válasza CHIPman (#493) üzenetére


Moby
addikt

Így van. Ezek nem okosórák.

(#495) balu1977 válasza CHIPman (#493) üzenetére


balu1977
senior tag

Inkább 4-5-öt. De voltaképp mind1 is. Csak erre voltam kíváncsi,de sajnos ezt nem tudja az óra.

(#496) kammler válasza Algotis (#473) üzenetére


kammler
senior tag

Azt írja buta módban is van lépésszámlálas alvásfigyelés. Nincs gps csicsás számlap bluetooth feléledés karlendítésre. Asszem így olvastam.

(#497) CHIPman válasza balu1977 (#495) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Volt 2 Pace-em is, soha nem ment 3 napnál többet egyik se. Abból indultam ki, de lehet hogy azonos hardveren javult annyit a szoftver azóta.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#498) TomPack


TomPack
őstag

Nah, hát megrendeltem Alzáról, és át is vettem. Azért onnan, mert volt készleten, és szombat-vasárnap is át lehetett venni. 45 ezer és párszáz Ft volt, mert kuponnal lejött -4000Ft. :DD Köszi PH Bestbuy topik!
Szíjat hol lehet rá kapni? Nem tetszik a barna.
Az ékezetes értesítéseket egyébként hibátlanul jeleníti meg, nem úgy mint a bip!
Honnan lehet kideríteni hogy mikori gyártás?

(#499) kammler válasza TomPack (#498) üzenetére


kammler
senior tag

A hosszú ő nem jó. Az ? 47 vagy 44mm? A nagyobbra asszem 22mm-es szíj kell a kisebbre 20mm. Én innét akarok venni: https://okosoraszijak.hu/

(#500) veressjanos válasza kammler (#499) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Én ma küldtem egy sms-t az összes hosszú ékezetes betűvel, de csak az egyiken volt vessző, a többin nem.

Szíj Kínából sokkal olcsóbb, csak sok idő mire megjön. 🙂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.