Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Cancer válasza blod001 (#748) üzenetére


Cancer
senior tag

Szerintem verődjünk össze jó sokan, kapával, kaszával hívjuk ki a tv-t és tömegesen követeljük vissza a pénzünket!
Rám számíthattok! Ma hoztam el szervizből...az a jelenet is nagyon gáz volt. Cserélték egy 09/2019-esre. Ma még nem talált GPS jelet. Majd holnap megpróbáljuk megint... :(((

A levásárlást felejtsék el! Azt max akkor, ha én néztem be valamit, de xiaomi órát soha többet!

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#752) sanyirigo válasza Cancer (#751) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Szia!

Az a helyzet, hogy szerintem csak ezt a típust rontották el. Van a családba több Xiaomi óra is (Bip, Verge lite, Pace), és mind tökéletesen telál gps jelet, és rajzol útvonalat. Remélem ennél is csak programozási hiba van, és majd frissítéssel megoldják.

Pixel 7

(#753) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy Strava account létrehozása előtti, Amazfit appban elmentett edzéseket beszinkronizáljam Starava-ba? Csak az account létrehozása utánit húzta át.

(#754) sanyirigo válasza M0RGI (#753) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Tudtommal csak külön alkalmazással lehet ezt megoldani. Az Amazfit app sajnos nem menti le .gpx - be az edzéseket. Talán a MiBandage app tudja ezt, és a mentett file-t feltöltöd te a Strava-ra

Pixel 7

(#755) M0RGI válasza sanyirigo (#754) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi, ezt megpróbálom.
Csak azt nem értem Amazfit a Strava felrakása előttieket miért nem tudja felszinkronizálni...

(#756) Smeló válasza M0RGI (#755) üzenetére


Smeló
tag

Esetleg próbáld ki a módosított Amazfit appal: https://portal.mi-room.ru/files/aex-amazfit-mod/
Le kell szedni a az eredetit, és ugyanazzal a fiókkal belépve majd exportálhatóak az edzések gpx file-jai.
Mellesleg ez tudja az értesítést is, ha az óra elveszti a kapcsolatot a telóval.

[ Szerkesztve ]

(#757) sanyirigo válasza Smeló (#756) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Vannak ebbe "normális" betűk is?

Pixel 7

(#758) M0RGI válasza Smeló (#756) üzenetére


M0RGI
őstag

Na, ez jól hangzik. A másikat uninstallálni kell?

(#759) Kutykurutty7


Kutykurutty7
aktív tag

Nem kétségbe vonva az ajánló jószándékát, de én azért nagyon óvatosan ajánlgatnám (és főleg nem merném használni) az ilyen orosz, tört szoftvereket. Elég nagy a veszély, hogy bőven van ennek olyan rejtett "feature"-je (pl. trójai program), amit jobb lenne nem kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#760) Smeló válasza sanyirigo (#757) üzenetére


Smeló
tag

Rendesen le van fordítva, tök hasonló, mint a Play áruházas, csak több funkcióval. A tört-trojai probléma kapcsán el lehet gondolkodni, hogy a Huami mennyire megbízhatóbb, mint egy közösség általi fejlesztés. Mindenki maga döntse ezt el.

(#761) sanyirigo válasza Smeló (#760) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Köszi az infót :R

Ma is tanultam valami újat.

Pixel 7

(#762) Kutykurutty7 válasza Smeló (#760) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ja... "tök hasonló". Ezen nincs mit vitatkozni, de ettől még nem lehet jobban bízni benne.

Hogy lehet trójai kód az eredeti Huami-s szoftverben?

A Huami hivatalos szoftvere a Play Store-ból letölthető, ami nyílván nem garantálja, hogy nincs benne rosszindulatú kód, de ad valamekkora biztonságot. Ha a hivatalos Amazfit app-ról derülne ki, hogy trójait tartalmaz, abból akkora botrány lenne, hogy a világ nyugatibb felén több órát nem értékesítene a gyártó, ez biztos! Persze, időnként kiderül egy-egy Play Store-os programocskáról is, hogy rosszindulatú kódot tartalmaz, de azt azonnal törlik is és többet az a cég nem fog felrakni szoftvert a hivatalos Store-ba!

Ez az orosz csodaszoftver nem véletlenül nem elérhető a Play Store-ban! És a tehetséges orosz programozók sem csak a világ iránt érzett szeretetük miatt adják ki ingyen használatra a sok-sok óra alatt elkészített művüket. Arról meg ne is beszéljünk, hogy az orosz vezetés milyen szinten támogatja/kényszeríti a hasonló szürke-fekete zónában tevékenykedő fejlesztőit, hogy egy kis "okosságot" még tegyenek be a szoftverükbe. Persze ez nem csak az említett országra jellemző. Aki egy kicsit is felelősen gondolkodik, az pl. egy nem hivatalos kínai szoftvert sem tesz fel sem a számítógépére, sem a telefonjára. IT biztonsággal (is) foglalkozom és tapasztaltam már egy-két furcsa próbálkozást abból az irányból, nem csak összeolvasgattam, meg a szomszédtól hallottam dolgokat...

Mindegy, nem akarok én meggyőzni senkit arról, amit gondolok. Ahogy írod, "mindenki maga döntse ezt el", hogy mekkora kockázatot válllal be egy bizonytalan eredetű szoftver telepítésével az ígérgetett előnyökért cserébe. Más szóval... mindenki annyira hülye, amennyire csak jól esik neki!

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#763) Victoryus94 válasza Kutykurutty7 (#762) üzenetére


Victoryus94
őstag

Play-re azért nem kerülhet fel, mert megsérti az ászf-et. A Xiaomi erre neki nem adott engedélyt.
Ettől függetleül lehet igazad, de ne az legyen a kiindulási alap, hogy a play-en fent van-e vagy sem, mert ebből a szempontból semmit nem jelent. Az durva lenne ha minden hacker feltölthetné play-re a saját MiFit appját.

[ Szerkesztve ]

(#764) Cancer válasza sanyirigo (#752) üzenetére


Cancer
senior tag

Én még üzemidőt is szívesen áldoznék, akár 50%-ot is, hogy rendesen működjön. Valami nem stimmel. Ha a többi hibátlan, akkor ez miért nem?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#765) Kutykurutty7 válasza Victoryus94 (#763) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nem az a kiindulási alap, hogy fent van-e a Play-en. De igenis nagyobb biztonságot ad egy júzernak a Store-ból letöltött alkalmazás, mint ha csak egy orosz szájtról tölt le egy hasonló funkciót betöltő, nem hivatalos programot. A kolléga írta, hogy szerinte ugyanakkora esélye van annak, hogy a Huami-s program is trójait tartalmazzon ha letölti a Store-ból. Ezzel vitatkoztam...

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#766) M0RGI válasza sanyirigo (#754) üzenetére


M0RGI
őstag

Sajnos nem találtam MiBandage-ben semmi ilyen opciót. Nem látom külön az aktivitásokat.

(#767) sanyirigo válasza M0RGI (#766) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Akkor sajnos marad orosz barátunk által fejlesztett app

@Cacner: ez az amit én sem értek. Emiatt bízom benne, hogy nem hardveres oka van a rossz helymeghatározásnak, és utólag javítják majd. Nekem nem annyira fontos, mert bringázáshoz van gps-es kilóméteróra, de ha emiatt vettem volna az órát, már tuti vissza is vittem volna.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7

(#768) Kutykurutty7 válasza sanyirigo (#767) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Esetleg a Te barátod... az enyém biztosan nem! ;]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#769) M0RGI válasza sanyirigo (#767) üzenetére


M0RGI
őstag

Ja, de ezt meg az emítettek miatt mégsem raknám fel szívesen. Mindegy, az eddigi pár, szinkronizálatlan aktivitásról lemondok.

(#770) orbit76


orbit76
tag

Sziasztok. Vacilla van: GTR vagy GTS? Külsőre GTS jobban bejön... de nem nagyon tálalok infókat róla. Valaki próbálta már mind a kettőt? Tapasztalat?

(#771) Cancer válasza sanyirigo (#767) üzenetére


Cancer
senior tag

Kap 1 hét haladékot aztán, ha nem javul meg utoljára meglátogatom a MiStore-t... :((

@orbit76 ha bármilyen okból fontos a gps track, akkor a GTR-t nem ajánlom...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#772) Kutykurutty7 válasza orbit76 (#770) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Szia! Itt ugye a GTR-ről van tapasztalat, aminek láthatod is a jellemző hibáit, ha kicsit visszaolvasol (GPS hiba gyakori, akkuhiba ritkább). Nem hiszem, hogy lesz itt olyan, aki mindkettőt használta.

Nekem is GTR-em van és egy picit figyelem a GTS-ekkel kapcsolatos tapasztalatokat is, bár nekem csak a GTR megjelenése tetszik. A GTS-ről azt látom, hogy kevesebb hardvergyanús hibája van (GPS-e jobbnak, pontosabbnak tűnik, de azért van rá panasz) és a szoftveres oldalról az üzenetkezelését és a lépésszámlálását kritizálták nagyon, meg a felület lassúságát. Szerintem, ha a GTS jön be külsőre a kettő közül, akkor vedd azt.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#773) sanyirigo válasza Cancer (#771) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Én a helyedben már rég ütném az asztalt náluk :))

Pixel 7

(#774) zodo válasza orbit76 (#770) üzenetére


zodo
nagyúr

Szomszédomnak van GTS és elégedett vele.
Aksi idő jó, gps kb. ugyanaz mint a 42mm GTR-é szóval az sem százas de nem borzasztó.

(#775) darkmann válasza sanyirigo (#752) üzenetére


darkmann
őstag

Én több, mint két éve használok egy Pace-t, és kezdetben kb. fél évig annál is voltak hibák. Kapcsolódás, üzenetkezelés, stb. De ahogy jöttek ki az új firmware-ek és Amazfit verziók, úgy lett az is egyre jobb, hibátlanabb. Én most rendeltem egy GTR-t, még úton van, de biztos vagyok benne hogy - ahogy a többi Xiaomi terméknél is történt, amit használok (és van belőle nem kevés ;)) - a szoftveres frissítésekkel egyre jobb lesz ez is.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#776) sanyirigo válasza darkmann (#775) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Ugyan én nem használom kültéri sportra, de ennek ellenére bízom benne, hogy javítani fognak rajta.

Pixel 7

(#777) arboczd


arboczd
tag

Sziasztok!

Végig olvasva az egész topicot, kicsit megingott a bizalmam a gtr vásárlásával kapcsolatban, de még midig a személyes preferenciáim szerint ez a legmegfelelőbb választás.
Én úgy látom várható, hogy folyamatosan jobb és jobb lesz minden... (Igaz lehetne alapból jó s annál jobb...)
Ami nem egyértelmű, hogy most az Amazfit alkalmazással is megfelelők az értesítések (ő már megy csak az ű nem, +emotikonok sem?) s nem szükséges a notify and fitness for amazfit?

Továbbá a bő választék miatt igen nehezen jutok döntésre:
GTR az biztos... Igaz vékony csuklóm van, de nem szeretném 42-es változatot a csökkent akkuidők miatt (annyit nem számít a gps...s bízok benne hogy 47-nél is jobb lesz), viszont az acél és alu ötvözet között nem bírok választani. Tetszik az acélnál, hogy elegáns, rendszerint elegánsan öltözködök s most is egy barna bőr + acél analóg órát hordok, viszont nehéz elképzelni sportokhoz úszáshoz az acél vázat egy szilikon szíjjal :S Így lehet marad a kevésbé elegáns aluminium ötvözet hisz ha kell elegáns bőr szíjjal, ha kell sportos egyéb szíjakkal...
GPS szempontból számít? Milyen Pro/Kontra érveket tudnátok mondani? Talán segít a választásban... Esetleg ha vannak képeitek egyéb szíjakkal azt is megköszönném...

Továbbá olvasva a sok szervízes gondot befektessek 1990Ft-ért egy háztól-házig gariba? :D vidéki vagyok...

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#778) energomatt válasza arboczd (#777) üzenetére


energomatt
senior tag

Pontosan képben vagy. Az élet tele van döntési helyzetekkel, amiket jól/rosszul megoldunk. Azért van többféle verzió még azonos tipuson belól is, hogy mindenki a saját mérlegelése alapján választhasson magának.
Ami a szoftvert illeti, ráérsz majd akkor megnézni, hogy megfelel-e a gyári, ha már használni fogod. Azt olvastam, hogy nincs már gond az ékezetekkel. (Én biztos harakirit követnék el, ha nem látnám az üzenetben az emotikonokat!)

(#780) veressjanos válasza arboczd (#777) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Ez meg samu utánzat fekete szilikon szíjjal:

(#781) turbulencia8 válasza veressjanos (#780) üzenetére


turbulencia8
őstag

Eloben nagyon meggyozo a rozsarany valtozat (mamint karacsonyi ajandeknak kivalo szerintem). Remelem nem lesz veluk gond, mert akiknek vettem, nem igazan muszaki beallitottsagu nok!

[ Szerkesztve ]

(#782) veressjanos válasza turbulencia8 (#781) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Szerintem meg pont nem mutat jól élőben. Le is cseréltük egy fehér Swarovski változatra. Ha a DPD nem baxta volna el a kiszállítást, már csütörtökön itt lett volna. Így csak hétfőn, de ehhez veszekedni kellett az ügyfélszolgálattal.

(#783) turbulencia8 válasza veressjanos (#782) üzenetére


turbulencia8
őstag

Lol, arrol nem is hallottam eddig, es eustock-on sem volt, amikor rendeltem. Baratnom szereti a elegans es csillogo dolgokat, szerintem be fog jonni neki a sima rozsaszin is (hugomnak meg eleve az tetszett).

(#784) veressjanos válasza turbulencia8 (#783) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Ez az:

(#785) GuruZone válasza veressjanos (#784) üzenetére


GuruZone
őstag

honnan rendelted? Pláne itthonról...
Gyorsan törölném is a Gearbestes rendelésem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#786) veressjanos válasza GuruZone (#785) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Ne töröld, gearbest-ről jött 🙂

(#787) GuruZone válasza veressjanos (#786) üzenetére


GuruZone
őstag

Oksa, végülis az sem baj, ha nem ér ide xmasra.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#788) arboczd válasza Kutykurutty7 (#779) üzenetére


arboczd
tag

Köszi a véleményt! Egyébként élőben csak az ali változatot volt alkalmam megtekinteni, de Huawei gt (2) és Honor órákból tetszett az acél változat is, ezért is érdekelt a vélemény.

Viszont most sikerült megnéznem az acélt s valóban kicsit furcsa az acél fényes váz a matt szürke koronával...
Az alu nyert... Már csak a korábban vázolt érv miatt is (úszáshoz szilikon szíjjal furán nézne ki a fényes acél)

Köszönöm a többieknek is a képeket és a véleményeket!

(#789) keselyü57


keselyü57
tag

Sziasztok!
Három hete használom a GTR 42 mm változatát. Samsung GearFit 2 Pro-ról váltottam. (Nem volt vele semmi baj, csak szerettem volna egy óra kinézetű eszközt) :))
Az első hét totális kétségbeesés volt. Aztán szép lassan megbarátkoztunk. 30 percenkénti pulzus méréssel, alvásfigyelés, napi 10-15 értesítés és napi 30-60 perc GPS használattal a vásárlás óta 2 alkalommal kellett tölteni. Az első hetet nem veszem figyelembe mert akkor sokat babráltam. Utoljára 10 napja töltöttem és még 30% -on van az akkumulátor. Szóval szerintem egyáltalán nem rossz. Sok a panasz a GPS re. XDA fórumon futottam bele egy hozzáértő tanácsába. E szerint a frissítés után az alkalmazásban meg kell szüntetni a kapcsolatot, majd újra kapcsolódni. Nálam azóta tökéletesen működik.
Köszönöm, hogy elolvastad.

(#790) Smeló válasza keselyü57 (#789) üzenetére


Smeló
tag

"E szerint a frissítés után az alkalmazásban meg kell szüntetni a kapcsolatot, majd újra kapcsolódni."

A telefonnal a kapcsolatot kell bontani, vagy a párosítást megszüntetni? Az előbbinek nem látnám semmi értelmét, az utóbbi meg néha a Huami szerverének megbízhatatlansága miatt nem mindig sikerül egyből (még kettő, háromból sem) újrapárosítani.

(#791) Smeló válasza arboczd (#788) üzenetére


Smeló
tag

Ha érdekelne egy alu 47 mm-es, írj rám privátban.

(#792) energomatt


energomatt
senior tag

A korábbi hozzászólás kapcsán megkérdezem: ki az aki nem azért használja az alvásfigyelés funciót mert az ilyen órákban ez általában benne van, hanem azért mert ésszerűen meg tudja magának indokolni, hogy ennek van bármiféle gyakorlati haszna és az pedig micsoda?

(#793) Kutykurutty7 válasza energomatt (#792) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Én szívesen használnám az alvásfigyelést azért, hogy tudjam követni, hogy a nappali frissességem/fáradtságom szintje mennyire van összefüggésben az alvásom minőségével, de sajnos a GTR-nek ez a funkciója nagyon gyenge (nem jobb, mint a Mi Band 1-2-3-nál), így sokkal kevésbé hasznos, mint amennyire az lehetne.

Ma éjszakára is 1 óra 40 perc teljes alvást detektált nálam, mert a reggeli ébredés előtt kb. 2 órával felébredtem, ittam egy pohár vizet és visszafeküdtem. 1 óra 40 percnél sokkal többet aludtam, de most valamiért törölte a hajnali felébredés előtti alvásadatokat. Szóval, egyetértek, hogy ez közel használhatatlan. Én 2-es adnék az 5-ből erre a funkcióra a GTR-ben.

Tudom, hogy nem pont ez volt a kérdésed, de nekem ezt jutott eszembe a témával kapcsolatban! :)

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#794) Macika66 válasza Kutykurutty7 (#793) üzenetére


Macika66
addikt

Ebben nagyon ráférne a javítás, a Huawei GT egyelőre az etalon ebben az árszegmensben...

(#795) arboczd válasza Macika66 (#794) üzenetére


arboczd
tag

Viszont ha fontos az üzemidő, akkor máris a GTR a jobb... Sajnos egyelőre kompromisszumokat kell kötni s mérlegelni, hogy mit is használnánk igazán s mik lennének az elvárások illetve mit vagyunk hajlandóak "elengedni"

Nekem egy GTR üzemidős (47mm), esimes, wifis, gps/pulzus/alvásadatokat hibamentesen szemléltető, saját tárhelyes óra lenne a legmegfelelőbb, de ilyen nincs hisz akkor már nagyobb aksija lenne ha ezt mint el kéne látnia stb stb :-)

Meg persze az ára is legyen jó :)

[ Szerkesztve ]

(#796) energomatt válasza Kutykurutty7 (#793) üzenetére


energomatt
senior tag

Kicsit félreértetted, egyszerűen értelmetlennek tartom az ilyen alvásfigyelést. Logikus, hogy a jó és elegendő alvás fontos a nappali frissesség szempontjából. Ezt felesleges mérni, mert ez semmit sem fog neked segíteni, akkor sem, ha pontosan mér.

(#797) Kutykurutty7 válasza energomatt (#796) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nem értettem félre. Te értelmetlennek tartod, én nem... nem tartanám értelmetlennek, ha pontosan mérne.

De az alvásmonitorozás a kézmozgásból ugyanaz a téma, mint a lépésszámlálás. Nehéz pontosan meghatározni a kézmozgásból a lépések számát, pontos alvásadatokat meghatározni pedig még nehezebb.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#798) turbulencia8 válasza energomatt (#792) üzenetére


turbulencia8
őstag

En az alvasfigyeles funkcio hasznalata soran raktam le a nikotint, kitapasztaltam, hogy mennyi sortol nem romlik drasztikusan az alvasom, szoval nekem hasznos.

(#799) energomatt válasza turbulencia8 (#798) üzenetére


energomatt
senior tag

...és mi a helyzet a lóversennyel?

[ Szerkesztve ]

(#800) veressjanos válasza energomatt (#799) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nem jó, sz@r a gps-e 😀

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.