Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) veressjanos válasza Pgabor79 (#1250) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Kezd olyan lenni ez a történet, mint a viccben:

...egy ürge megy autóval az M1-en. Bemondják a rádióba, hogy egy autó szemben megy a forgalommal az M1 autópályán. Mire a pasi: Egy? Az összes!

(#1252) #76500480


#76500480
törölt tag

Elolvastam a tesztet róla, azóta történt valami változás? Pontatlan, instabil, lassú GPSre panaszkodtak. Vagy melyik órát érdemes kimondottan sportra megvenni? Házonbelül Stratos 3, T-Rex... watch gt2, garmin? Samsung, apple kizárt nálam.

(#1253) Kutykurutty7 válasza #76500480 (#1252) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

A GPS-en sokat javítottak, de még mindig nem tökéletes. Kimondottan sportra semmiképp nem a GTR-t venném, inkább a Stratos 3-at...

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1254) #76500480 válasza Kutykurutty7 (#1253) üzenetére


#76500480
törölt tag

Köszi a választ. Garminnal akkor ne próbálkozzak(általában sötétben sportolok - kijelző:D ) Vivoactice, Forerunner? GT 2 óráról sokat nem írtak a tesztben a sport részről pl pontosság, gyorsaság... EKG hidegen hagy, ahogy mikrofon, Qi töltés és wifi hiánya is. T-Rex-et kár volt megkérdeznem, mert piacon sincs, építőiparba, finn szaunába kizárásos alapon azt venném.

[ Szerkesztve ]

(#1255) Kutykurutty7 válasza #76500480 (#1254) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Szívesen, bár azért én szakértő nem vagyok a témában! :)

A "Stratos 3-at sportra" dolgot úgy értettem, hogy a házon belüli modellek közül választanám ezt (vagyis csak a Xiaomik/Amazfitek közül)...

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1256) GuruZone válasza #76500480 (#1252) üzenetére


GuruZone
őstag

Én a titán verzióval nyomom, de ma sem talált jelet 5 perc alatt. Mondjuk A-GPS frissítést ezer éve nem láttam....

Mattot kaptunk srácok, kiezte? :))

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1257) HKorn válasza GuruZone (#1256) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem a jeltalálással sosem volt gondom, 10-20mp alatt mindig megvan, a pontosság viszont néha elég gyenge.

Run&Ride

(#1258) _greg_


_greg_
csendes tag

Sziasztok, valaki meg tudná válaszolni a következő kérdésem? Ha indítok egy aktivitást és össze van kötve BT-n a telefonnal. Így a GPS mérésbe besegít a telefon is vagy ilyenkor csak az óra adatait veszi alapul. :F

(#1259) Terka0812 válasza _greg_ (#1258) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Ha a telefon besegítene, akkor nem lenne ilyen sz@r.
Szóval csak az óra adatait veszi alapul.

(#1260) _greg_ válasza Terka0812 (#1259) üzenetére


_greg_
csendes tag

Nem hiszem hogy olyan rossz lenne, de majd tesztelem.

(#1261) Kutykurutty7 válasza _greg_ (#1260) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Én meg úgy tapasztaltam, hogy "besegít" a telefon GPS-e ilyen esetben.

Még hónapokkal ezelőtt csináltam erre tesztet és ha a telefonom GPS-e be volt kapcsolva az óráról indított külső aktivitás közben, akkor sokkal pontosabb volt a mutatott útvonal, mint ha nem volt bluetoot kapcsolat, vagy kikapcsoltam a telefon GPS-ét.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1262) jaktib


jaktib
tag

Valaki tudja, hogy az órában van -e auto pause funkció futásnál? Hol elérhető ha van benne. Örülnék ha lenne.
Az engem is bosszant, hogy miért nem lehet esetleg kiválasztani, hogy a telefon GPS jelét használja vagy az óra GPS-t. Megveszem a Band 4 et és mivel az a telefon GPS-t használja pontosabb. :Y
Sokkal olcsóbban. Nekem a távot a szigeten jól méri a 42-es. De az útvonalat városban igen girbe- gurbara rajzolja.

(#1263) EtonBlazer


EtonBlazer
csendes tag

Sziasztok!
Előfordult már másnál is hogy automatára állítva a fényerőt felveszi maxra akármilyenek is legyenek fényviszonyok? Nálam másodszor harmadszor jelentkezik és egy bő nap után magától helyreáll..

(#1264) Kutykurutty7 válasza EtonBlazer (#1263) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nekem is előfordult többször is. Manuálisan be szoktam állítani a minimumhoz közeli fényerőre (az elég szokott lenni), vagy a minimumra. Aztán egy idő múlva nálam is elmúlik ez a hiba, akkor visszaállítom automatikusra.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1265) Pgabor79 válasza EtonBlazer (#1263) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Nálam is volt már ilyen hiba. Egy restart megoldja! Talán egy frissítés majd kiírtja ezt a bug-ot. Bár nálam eddig egy hónap alatt csak 1x fordult elő. (1 hónapja van meg...)

[ Szerkesztve ]

(#1266) Dexter68 válasza jaktib (#1262) üzenetére


Dexter68
addikt

Van. Workouts - Outdoor running - és itt nem a go-ra nyomsz, hanem a beállításokat jelző potméter ikonkára alul.
(ja és nem vagyok egy sportember, csak megnéztem :P )

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1267) HKorn válasza Dexter68 (#1266) üzenetére


HKorn
addikt

Ezzel kapcsolatban azt nem tudom, hogy ezt minden alkalommal meg kell csinálni ha auto pause-t akarok, vagy elég egyszer és megjegyzi a beállítást?

Run&Ride

(#1268) Smeló válasza HKorn (#1267) üzenetére


Smeló
tag

Sztem elég egyszer beállítani az autopause-t. Viszont cserébe számítani kell arra, hogy mivel nehezen pozícionál gps jelet, az újraindulás egy jó ideig gps jel mentes lesz.

(#1269) jaktib válasza Dexter68 (#1266) üzenetére


jaktib
tag

Köszi! Meg van! Azt nem is vettem észre, hogy ott vannak további opciók!

(#1270) HKorn válasza Smeló (#1268) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, ezért nem is nagyon jánlott szerintem. Viszont ha manuálisan pause-zom le edzés közben akkor is leállítja a GPS-t? Mert akkor egyáltalán nem érdemes szüneteltetni, ami viszont torzítja az eredményeket, már ha valakinek ez fontos.

Run&Ride

(#1271) jaktib


jaktib
tag

Az lenne logikus, hogy csak az időt állítja le. Kipróbáltam rövid sétát indítottam és valóban kihagy a GPS az útvonalon. De rosszabbra számítottam. Újraindulás után hamarabb talált jelet, mint amikor az edzést indítom. De valóban kihagy.

(#1272) HKorn válasza jaktib (#1271) üzenetére


HKorn
addikt

Igen és ezzel az a baj, hogy nem mutatja hogy most épp nincs jel, mert akkor nyilván megvárná az ember hogy újra találjon mielőtt tovább indul. Bip-nél nem volt ilyen probléma.

Run&Ride

(#1273) jaktib válasza HKorn (#1272) üzenetére


jaktib
tag

Olyan érzése van az embernek, hogy akik ezeket tervezik nem igazán használják. Akkor nekik is feltűnhetett volna néhány alapvető hiányosság. A fittness appokkal is ez a helyzet. A Samsung Huawei Xiaomi appok össze gyurasaval olyan remek appot lehetne csinálni. Van ami nagyon tetszik az egyikben de nincs a másikban. Nem is értem miért nem ül le egy programozó megnézné mik vannak ebben még abban és mindenki örül.

(#1274) panda2 válasza HKorn (#1272) üzenetére


panda2
csendes újonc

Nekem 1-2 méter maradt "csak" ki, pont amennyi, ami ahhoz kellett, hogy az óra érzékelje, hogy újra mozgásban vagyok. Tehát ahogy a mérés újraindult, GPS is egyből volt.

(#1275) gobey


gobey
tag

[link]
Egy újabb magyaritás

iPhone 12 Pro

(#1276) wincmd32


wincmd32
tag

Sziasztok!
Kérdezni szeretném, hogy ez a gyári félig bőr félig szilikon(?) Szíj mennyire bírja a vizet? Az a fajta órás vagyok aki sose veszi le, ezert kérdem (zuhany, strand, uszoda) estleg vegyek hozzá szilikon szíjat? Abból tudnátok ajánlani viszonylag szépet?
Még ninvs ilyen órám de erősen dilemmmazom rajta hogy lecserelem a stratosom, a hosszabb üzemidő miatt.
Köszönöm

(#1277) Smeló válasza wincmd32 (#1276) üzenetére


Smeló
tag

A gyári szíj a vizet sztem nem igazán bírja. Ebay, Aliexpress ahol érdemes szétnézni szíj ügyben sztem.

(#1278) Kutykurutty7 válasza wincmd32 (#1276) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Mindenképp ajánlott egy teljesen szilikon (vagy fém) szíj a gyári hibrid szíj helyett, ha vízben is akarod használni az órát. Bár más okok miatt, de én is egyből lecseréltem a gyári szíjat.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1279) Bec válasza wincmd32 (#1276) üzenetére


Bec
tag

Én ezt rendeltem hozzá [link] full szilikon,kényelmes puha. Viszont úszást követően foltosan kifehéredik ami csúnya,(gondolom a klór) ez szappannal lemosható.A másik : úszás előtt érdemes kikapcsolni a karmozgásra képernyő felkapcsolást mert a vízben mozogva állandóan ide oda scrollozza a képet és érintésre nem reagál,van amikor félképnél megakad.(erre valakinek bármi ötlet??)

(#1280) darts0


darts0
csendes tag

Sziasztok!

Gyári online óratémáknál az inicializált óratémát vissza lehet állítani valahogy? Tehát valóban a gyárit szeretném beállítani a letöltött helyett.
Köszi a segítséget!

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#1281) Smeló válasza darts0 (#1280) üzenetére


Smeló
tag

Ha máshogy nem az Amazfit app újratelepítése?

(#1282) wincmd32


wincmd32
tag

Köszönöm a tippeket.

(#1283) _greg_


_greg_
csendes tag

Sziasztok! Elég sokat olvasok itt a gyenge GPS -ről. Ezért egy kicsit meg is ijedtem vásárlás után. Ezért szeretném veletek megosztani a tapasztalatom! 10-20mp alatt talál holdat és pontosan rögzít! Nyilván nem veszi fel a versenyt a telefonnal ami több holdat lát. De eddig hibátlan! :))
42mm v0.1.0.38

(#1284) Dexter68


Dexter68
addikt

Csináltam egy Nixie-csöves atomreaktoros megoldást :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1285) Terka0812


Terka0812
csendes tag

Másnak is jött ilyen jellegű frissítés?

Ez nem a hagyományos A-GPS frissítés.
Firmware verzió: 1.3.5.37
Vasárnap letesztelem, hátha pontosabb lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#1286) panda2 válasza Bec (#1279) üzenetére


panda2
csendes újonc

Ha elindítod az úszást (mint sportot), akkor automatikusan lockolja a screen-t, pont ezért (ezt ki is írja).

(#1287) HKorn válasza Terka0812 (#1285) üzenetére


HKorn
addikt

Jött, igen, FW frissítéssel együtt. Kiváncsi vagyok pontosabb lett-e a GPS.

Run&Ride

(#1288) darts0 válasza Smeló (#1281) üzenetére


darts0
csendes tag

Ezt akartam elkerülni, de ha nincs más megoldás, akkor marad az újratelepítés.
Köszi!

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#1289) M0RGI válasza jaktib (#1271) üzenetére


M0RGI
őstag

Többször lepauzoltam manuálisan túra közben, egyszer sem hagyott ki indítás után.

Egyébként nekem [kép] [kép] ez a pontosság tökéletes (városban panelek között viszont használhatatlan)

(#1290) wincmd32


wincmd32
tag

Sziasztok!
Na nem bírtam magammal csak vettem egyet magamnak :)
A szürke alu hazas 47mm-es verziot. Rogton frissitett is sw-t, a-gps-t ahogy kell.
Es igen, a gps ebben is egy rakás...
De mivel nekem nagyon ritkan kell ennek tudataban vasaroltam.
Amugy nagyon szép ez az óra.
A letoltott watchface bin fajt hova kell masolnom hogy szinkronizalni tudjam a ketyegővel?
Köszönöm

(#1291) HKorn válasza M0RGI (#1289) üzenetére


HKorn
addikt

Kb ilyen nálam is, vállalható sztem is.

Run&Ride

(#1292) HKorn válasza wincmd32 (#1290) üzenetére


HKorn
addikt

Nem a legpontosabb, de azért nem mondanám egy rakás ...-nak, vagy neked mi lenne az elvárásod?

Run&Ride

(#1293) wincmd32 válasza HKorn (#1292) üzenetére


wincmd32
tag

Nem használom sűrűn, igy ez is megfelel az elvarasomnak. Egy stratost csereltem le ra, az kb 15-20 mp alatt fogott jelet es tartotta is.
Ezzel 2 percig vartam semmi. Meguntam beultem a kocsiba elindultam haza, kb 6 perce kocsikazhattam amikor jelzett hogy van jel. Ez az öröm 2 perc utan odaveszett mert el is vesztette. De par perc után ujra talált.
Van benne, nagyjából mukodik is de ez tényleg inkább egy szép értesítés jelző ora mintsem sportolas követésére alkalmas valami.
Félreértés ne essék, ezt tudtam mielőtt megvettem, kb erre is számítottam.
Csak azert írtam meg a gos tapasztalatot mert ugy vettem eszre sokakat foglalkoztat a kérdés a csoportban. Tájékoztató jelleggel. :)
Szal 2019 11 havi alu hazas is úgy működik mint a többi

(#1294) ho.zoltan


ho.zoltan
csendes tag

Sziasztok!
Ma én is boldog tulajdonosa lettem egy 47mm-es GTR-nek.
Kicsit hadilábon állok az angollal, ezért kérdezném, hogy szerintetek várható-e valamikorra magyar nyelv az órára. Tudom túl sok mindent nem kell angolul olvasgatni rajta, főleg ha már az ember fia beállított rajta mindent, de azért mégiscsak jobban boldogulnék vele.
Összességében tetszik, kicsit szoknom kell a méretét,(előtte Mi Band 2 volt, alig látszó kijelzővel) így ezt most a nem túl jó szememmel is tökéletesen látom! :DD

(#1295) HKorn válasza ho.zoltan (#1294) üzenetére


HKorn
addikt

Nem hinném hogy az óra angolon kívül bármilyen másik nyelvet tudni fog (kivéve a kínai piacos modelleket). Amazfit app tud magyarul, ott tudsz amúgy is mindent beállítani. Az órának azt a pársoros menüjét meg egyszer kiszótárazod simán meg is jegyzed.

Run&Ride

(#1296) wincmd32 válasza HKorn (#1295) üzenetére


wincmd32
tag

[kép] Google forditot fölé tartod kiirja magyarul neked ;)

[ Szerkesztve ]

(#1297) HKorn válasza wincmd32 (#1296) üzenetére


HKorn
addikt

Király, szerencsére nekem nincs szükségem rá, de valóban hasznos lehet

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1298) veressjanos válasza Terka0812 (#1285) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Érdekes, nekem még nem. 13.5.32. van még mindig.

(#1299) g_g_g válasza veressjanos (#1298) üzenetére


g_g_g
őstag

Nálam szintén, pedig próbáltam frissítést kerestetni vele.
Mindegy, majd jön ha jönnie kell:)

(#1300) Kutykurutty7 válasza veressjanos (#1298) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nálam is ugyanez van.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.