Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Kovács Zoli


Kovács Zoli
tag

A gps nem bírja a felhőket.

[ Szerkesztve ]

(#602) kammler válasza Macika66 (#600) üzenetére


kammler
senior tag

Ez a Beta verzióban van. A programban home képernyő (házikó)-->alvás grafikonra bökj ott további lehetőségek, és görgess lefelé és a sokadik. Onnan könnyeben észrevenni, hogy zöld szalag van mellette beta felirattal. Egész nap elemzése: elemezze a teljes napot az összes alvás észleléséhez. Hasznos a több műszakban dolgozók számára.
És valóban, ahogy fentebb írtam délután négykor valamelyik nap szundikáltam egy órát. Észrevette. A telefonon ment a bluetooth. Este nekem kikapcs a teló. De nap közben megy a bluetooth. Béta meg úgy került hozzám, hogy a nem tudom ki meghívott a béta programba...

[ Szerkesztve ]

(#603) kammler válasza Kovács Zoli (#601) üzenetére


kammler
senior tag

Valóban. Nehezebben is fog jelet. Gondoom amúgy is tré az érzékenysége, a felhő még vmit takar is.

(#604) sonkamiki


sonkamiki
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy a GPS-vételt mennyire befolyásolja az, hogy alu, titán vagy acél tokozás van az órának? Tudom nem a legjobb neki ezért is érdekel hogy melyik téved "kevesebbet" 🙄
A GPS vétele még mindig hektikus a legutóbbi frissítés óta? Nem profi sportokra kell, de azért ne tévedjen 50-100 métereket. Minden más funkciója tetszik.

(#605) Smeló válasza sonkamiki (#604) üzenetére


Smeló
tag

A tokozástól nem függ sztem, de mivel a titan a legkésőbbi, legfrissebb, esetleg abban már javíthattak vmit az előzetesen tapasztaltak alapján.

(#606) zodo válasza sonkamiki (#604) üzenetére


zodo
nagyúr

47-nél kb. mindegy hogy melyik verzió, titán-ról nincs infó mivel csak 1 hete árulják.
42-es kicsivel jobb de utóbbi frissítés egyik verziónak sem tett jót.

47-es nem lett jobb míg 42-es szerintem romlott.

(#607) Kutykurutty7 válasza zodo (#606) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nyilván a firmware felesztői megkapták az utasítást: a 47-es GPS-e legyen legalább olyan jó, mint a 42-esben működő!

És... ők megcsinálták! ;]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#608) zodo válasza Kutykurutty7 (#607) üzenetére


zodo
nagyúr

Lehet hogy ez áll a háttérben. :)

Múltkor rákerestem az órák model, fcc id és ic számaikra.
42 ill. 47 tesztet találtam, nekem kb. Kínaiak az olvasottak max. az antennák pozíciót tudtam meg de hátha valaki tudja dekódolni a leírtakat.

(#609) Macika66 válasza kammler (#602) üzenetére


Macika66
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#610) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Amazfit appból hogyan exportálható ki a google mapsre felrajzolt útvonal?
PC-n is megnézném nagyban, rárajzolnám a valós utat. Telefonon több képernyőnyi, így screenshot nem megoldás. Köszi!

(#611) tomsmith29


tomsmith29
újonc

Nekem egyedüli bajom az órával, hogy nincsen elég sport hozzá. Gearbest-ről rendeltem, amikor még piacra dobták és annak a reményében rendeltem meg, hogy majd idővel ezt bővzteni fogják, de 3-4 hónap elteltével sem történt semmi erőrelépés. Előtte Stratosom volt és nagyon tetszett, hogy van példáúl foci mód. A nofify & Fitness alkalmazással lehet betenni szinte bármilyen sportot, de onnan elég körülményes. Nem is értem miért nem fejlesztik a szoftot ezen a téren. Nem volt türelmem utána olvasni, de biztos van valmi főzött ROM, mint a mobiloknál, ami meg van buherálva és több mindent tud ezáltal.

Egyébként az órával meg vagyok elégedve. Jól néz ki, brutális az üzemideje, GPS picit lehetne pontosabb, viszont viszonylag hamar beáll. Senki se várja azt, hogy olyan értékeket mérjen, mint egy telefon.

(#612) kammler válasza M0RGI (#610) üzenetére


kammler
senior tag

Na, kezd az izém tele lenni ezekkel az ékezetekkel. Egyszer egy sincs, egyszer az ŐŰ nem jó csak, kérdőjel, másszor meg minden kérdőjel. Mégis mit képzelt az amelyik elkezdte itthon forgalmazni, meg amelyik meggyártotta ezt az izét, hogy majd kínaiul meg angolul ír mindenki aztán kész? Nem tudom melyik a hivatalos forgalmazó, de fel kéne tenni neki a kérdést. Ne írja nekem oda a tulajdonságaihoz hogy értesítések láthatóak rajta, ha egy nagy nulla használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#613) Smeló válasza M0RGI (#610) üzenetére


Smeló
tag

Be kell állítani az Amazfit app-ban, hogy szinkronizáljon a Strava-ba, azután ott is weben nézegetheted, és tovább bármit csinálhatsz a kapott gpx-el.

(#614) Smeló válasza tomsmith29 (#611) üzenetére


Smeló
tag

Nem hallottam főzött, egyedi frimware-ről.

(#615) M0RGI válasza Smeló (#613) üzenetére


M0RGI
őstag

Csak ez az egy módja van? Nincs Strava accountom és nem is szeretnék... :/

(#616) M0RGI válasza M0RGI (#615) üzenetére


M0RGI
őstag

Ja látom, nincs. Akkor marad a Strava, köszönöm szépen!

(#617) M0RGI válasza Smeló (#613) üzenetére


M0RGI
őstag

Szia, regeltem, Amazfitben behúztam a Strava fiókot, de nekem semmilyen előző aktivitást nem szinkronizál át. Mi lehet a gond?

(#618) Smeló


Smeló
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#619) Smeló válasza M0RGI (#617) üzenetére


Smeló
tag

Lehet, hogy csak innen kezdődőeket fogja...

(#620) Smeló válasza M0RGI (#617) üzenetére


Smeló
tag

A Notify & Fitness-ben lehet egy korábban kiválasztott edzést a Strava-ba kézi módon szinkronizáltatni.

(#621) M0RGI válasza Smeló (#619) üzenetére


M0RGI
őstag

Ettől félek én is.
Akkor a notify and fitnesst is fel kell raknom? Komolyan szánalmas, hogy ehhez az egészhez összesen három app kell...

(#622) Smeló


Smeló
tag

Az lehet még a gond, hogy ehhez a Notify fizetős része is kell, valszeg.

(#623) vgary válasza szhallai (#237) üzenetére


vgary
csendes tag

Szia!

Tegnap vettem az órát, nálam is ez volt, szintén Note 9-el eldobta a firmware update-t és az óra folyton csak reboot-tolt és kezdte előről. Egyik ismerősöm telójával párosítottuk és azon lefrissítettük a firmware-t, majd ledobtuk róla és újra párosítottam az telefonommal... azóta nem hozta a hibát.(Nyilván mert a legfrissebb verzió van fent)
Viszont az XDA fúrumán másnak is előfordult: https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/help/problem-bluettoth-amazfit-gtr-t3991035

Itt taglalnak olyat is, hogy a QR kódos "párosítás" előtt érdemes egy Bluettoth pairing-et is végre hajtani az eszközzel, azután beolvasni az Amazfit App-al a QR kódot...stb.

Üdv: vgary

(#624) kammler válasza vgary (#623) üzenetére


kammler
senior tag

Valahol az app meg épp hogy azt írja, hogy külön ne párosítsuuk.

(#625) Cancer


Cancer
senior tag

Legutolsó futásomat 3 módon rögzítettem. (11,37 km)
1/ Xiaomi Mi9SE + Runkeeper Go app
2/ Xiaomi Mi9SE + Amazfit app
3/ Amazfit GTR 47mm (08/2019) óra fw 1.3.4.19.

Az 1/ gyönyörűen rajzolja az útvonalat. Legalábbis Google Map kompatibilis. Úton visz, talán még az út két oldalát is el lehet különíteni. A kanyarokat jól veszi.
A 2/ szépen rajzol. Többnyire helyes illeszti az útvonalat, néhány ponton van minimális kilengés, egyes élesebb kanyart esetenként lecsap.
A 3/ az előző kettőhöz képest teljes taknyolás. Nagyon ritkán találja el az utat, az egyenesek is ökörhugyozás, a kanyarokban teljesen "megbolondul"...

Fogtam az első .gpx-et, majd a másik kettővel együtt elküldtem a supportnak, hogy hátha tudnak vele valamit kezdeni.

Amivel még adós vagyok, hogy bringázni fogok egyet. Lesz benne hosszú egyenes, fás egyenes (Duna part) és erdei kanyargós. Egyszerre fog futni a fenti 3 kombó és egy Garmin eTrex HCx túra GPS.

Jelentkezem majd az eredménnyel. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#626) M0RGI válasza Cancer (#625) üzenetére


M0RGI
őstag

Ezt sajnos eddig is tudtuk, hogy teljes taknyolás. Gondolom a szokásos rizsát fogják visszaírni...

(#627) Crytek


Crytek
veterán

GTS topikot nem találtam. Azt is érintik ezek a hulladék gps hibák?

GTS a futási adatokat miben menti el? Stravara fel lehet valahogy tolni vagy más futó helyre?

Next PC Upgrade: 2022

(#628) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Az outdoor running, walking, climbing, trail running esetén mi lehet a különbség a monitorozott adatok terén?

(#629) Smeló válasza M0RGI (#628) üzenetére


Smeló
tag

Az rémlik, hogy a climbing opcióban a magasságra vonatkozóan van több, részletesebb adat a walkinghoz képest.

(#630) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Eladtam az órát.
Okok:
- 7 napot sem bír ki AOD-vel, értesítésekkel, GPS nélkül. Kedd reggeltől hétfő délelőttig bírta, éjjelre levettem a kezemről és kikapcsolt az AOD. Ez a legelhanyagolhatóbb pontom.
- AOD watchface-ből nincs választék, a rendes watchface-t pedig csak akkor látom, ha épp valamiért bemegyek a menübe vagy dátumot nézek, ami max naponta egyszer van.
- Nem támogat bizonyos ékezetes karaktereket és semmilyen szmájlit, és megoldás sincs rá egyelőre.
- Ha jön egy értesítés, akkor szuperül megjelenik. Ha erre jön még egy ugyanolyan (tehát pl. ugyanaz a személy ír Messengeren), akkor csak az első jelenik meg, és kattintással hozható elő a többi, nem pedig mindig a legújabb van felül.

Ezeket a Bip mind tudja, viszont nem olyan elegáns, ami engem nem érint, illetve nem eyecandy. Ha az elsőt kivéve az összes pontra lesz megoldás, akkor veszek egy újat, addig pedig marad a Bip, ahogy előtte is volt.
Ti pedig használjátok egészséggel. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#631) xhege válasza CHIPman (#630) üzenetére


xhege
addikt

Szia!

Nyilván felhasználás függvénye, de én pl az akkuval nagyon elégedett vagyok. Igaz nekem semmi másra nem kell, mint az éretesítések jelzésére. Nem használok pulzusmérést, GPS-t, sportfunkciókat AOD-ot. Viszont nagyon sok értesítésem érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#632) Macika66 válasza CHIPman (#630) üzenetére


Macika66
addikt

1. Az engem is elszomorít, hogy kevesebbet bír azonos körülmények között, mint a Huawei Watch-om (AOD, folyamatos pulzus, alvásfigyelés).

2. Nekem elég lenne egy tisztességes, kis fogyasztású AOD analóg számlap. De ez most nem ilyen. Nem figyeli, hogy az óra nincs a karomon, így is folyamatosan meg a kijelző, ami teljesen értelmetlen, fölösleges. (A Huawei ezt figyeli.)
Nekem a 'rendes' watchface nem hiányzik, a Huawei-n is letiltottam az automata előjövetelét.

3. Van rá lehetőség full ékezetesre csinálni okosba', a smiley viszont még hekkelve sem megy.

4. Ez a hiba viszont alap-hiba, a cég filozófiája kérdőjeleződik meg. Nem emlékszem, hogy korábbi Amazfiteknél (pedig volt Pace-m, Stratosom és Verge-m is) így lett volna. De tévedhetek.

Én kivárok még az eladással, hátha megához tér a cég.
Szerencsére nem kenyérre kell az ára. A Huawei-t pedig szépen fejleszti a cég, azt használom...

(#633) CHIPman válasza Macika66 (#632) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1: Én sem, viszont azt szeretném, hogy ha ránézek az órára nappal, akkor látsszon az idő, és ehhez ne kelljen emelgetni a kezemet. (Ha meg érzékenyre állítom, akkor pl. kormány tekerésénél is állandóan felvillan. :DDD )
2: Figyeli, szerintem 1-20 perc között kikapcsolja az AOD-t.
3: Kerestem, de nem láttam rá megoldást, hogy az űő is megjelenjen. Láttam fontokat, de azok vagy a cirill vagy a héber karakterkezelésre mentek rá, a helyes latinra nem, legalábbis írva nem volt.
4: Igen. Bipnél is az utóbbi időben ugyan megjelenik az üzenet, de már nem rezeg. Mondjuk még mindig jobb, mintha meg se jelenne.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#634) Macika66 válasza CHIPman (#633) üzenetére


Macika66
addikt

2. 1 hete nem vettem fel az órát. Azóta megy folyamatosan az AOD, ill. mindjárt lemerül...

(#635) CHIPman válasza Macika66 (#634) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nálam kikapcsolt az AOD, az tuti. Ha éjjel fenn hagytam a kezemen, akkor is, és csak gombra kapcsolt vissza.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#636) Kutykurutty7 válasza CHIPman (#635) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nálam is ugyanez van, éjszakára kikapcsol az AOD.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#637) Macika66 válasza Kutykurutty7 (#636) üzenetére


Macika66
addikt

Na, akkor adok egy újabb esélyt! :)

(#638) M0RGI válasza Macika66 (#637) üzenetére


M0RGI
őstag

De ha neked a folyamatos látás ennyire fontos, miért nem veszel transzreflektív kijelzőset?
Szerintem az AOD nem arra van ebben az esetben hogy mindig menjen, különben mi értelme van a szép kijelzőnek és a watchfaceknek? Én csak megbeszélésen, konferencián, vagy bizonyos helyeken kapcsolom be, amikor a karlendítés feltűnő, vagy kényelmetlen.
A cég filozófiájának megkérdőjelezésében sajnos igazad van, de ez mindig is így volt és szerintem így is lesz.

(#639) kammler


kammler
senior tag

Nem kapkodnak a firmware frissítésekkel sem.

(#640) veressjanos válasza kammler (#639) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Főleg ezt tehetnék már rendbe 🤨

(#641) Macika66 válasza M0RGI (#638) üzenetére


Macika66
addikt

Volt transzreflektív kijelzős órám Pace és Stratos is. Hamar eladtam mindkettőt.

Nekem nem jött be, mert IGAZ, hogy nincs jobb láthatóságú kijelző napfényben, de a félsötét helynél sötétebben meg van lőve az ember vele.

(#642) Macika66 válasza Kutykurutty7 (#636) üzenetére


Macika66
addikt

Igaz, ha kézen van, akkor valóban, próbáltam.

Valamiért azonban ha nincs hordva, akkor virít végig. Mondjuk ezt lehetne orvosolni...

(#643) Kutykurutty7 válasza Macika66 (#642) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Úgy meg én nem próbáltam, hogy nincs a kezemen bekapcsolt AOD-vel.
Tényleg furcsa hiba.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#644) turbulencia8


turbulencia8
őstag

IOS-en stabilan mukodik az Amazfit app? Ma rendeltem ket 42 mm-es GTR-t.

(#645) jozsi252


jozsi252
veterán

Kérdeztem nagyjából 1 hónapja hogy van-e valaki aki tudna segíteni fém szíj rendelésébe 47mm-es GTR-hez. Válasz nem érkezett, de szerencsére sok keresés árán Banggoodon ráakadtam egyre amit meg is rendeltem, és azt kell hogy mondjam nagyon jó döntés volt! Több színbe is tudtok rendelni, én ezüst színbe rendeltem. [link]
Mérete természetesen nem volt jó, így 1-1 szemet ki kellett belőle vennem. De ha van valami nagyon hegyes és kemény dolgotok akkor ti is ki tudtok belőle venni szemet, nem fontos hozzá óráshoz elmenni.

iPhone 13 Pro Max

(#646) Kutykurutty7 válasza jozsi252 (#645) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Jól néz ki, egész óraszerű lett vele a GTR! :)

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#647) jozsi252 válasza Kutykurutty7 (#646) üzenetére


jozsi252
veterán

És a fémszíj nagyon minőségi! Nagyon meglepődtem mikor megkaptam, mert valami kis könnyű, már itt ott karcos szíjat vártam tőle, aminek esetleg a zár része nem lesz tökéletes, de azt kell hogy mondjam nagyon kellemesen csalódtam! A csomagoláson belül a szíj még egy kemény zsugorfóliába volt benne, azon belül hibátlan a szíj, könnyen záródik, könnyen nyílik, könnyű volt felrakni, stiftekkel sem szívtam sokat mikor szemeket vettem ki, szóval nyugodtan vegyétek. ;)

iPhone 13 Pro Max

(#648) Kutykurutty7 válasza jozsi252 (#647) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Vettem is egy feketét! :R

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#649) Algotis válasza turbulencia8 (#644) üzenetére


Algotis
addikt

Eddig nem tapasztaltam semmi rendellenességet. (Másfél hónap alatt)

Androidos Outlookból küldve

(#650) vgary válasza kammler (#624) üzenetére


vgary
csendes tag

Igen, pont ez zavart meg engem is... írtam a support-nak, meglepően másnap jött vissza válasz, viszont az sablonszöveg volt... hogy logolja ki az app-ból, majd eszköz restart..stb. noná, hogy nem vállt be.
Kíváncsi leszek a legközelebbi firmware update-nél mi lesz.

Üdv: vgary

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.