Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Gumbika válasza Gtaati (#1050) üzenetére


Gumbika
újonc

Én hasonló cipőben járok. Csak én az órát nem tudom párosítani az appal. Látja a telefon az órát, de az Amazfit nem látja. Karácsony óta próbálkozok. Már mindennel de semmi.

(#1052) nikilauda válasza Gumbika (#1051) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én Gts-t használok, szerintem a folyamat ugyanaz itt is. Ne a Bluetooth beállításokkal párosítsd, hanem az alkalmazás (amazfit) olvassa be az óra QR kódját.

(#1053) Gtaati válasza Gumbika (#1051) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

A te eseted is elég elszomorító.... Az én problémám, hogy az Amazfit app.-ba még odáig sem jutok el, hogy ki tudjam választani az órámat és párosítani tudjam. A korábban megosztott képig jutok és tovább nem. :(

(#1054) Dexter68 válasza g_g_g (#1030) üzenetére


Dexter68
addikt

Na, most már majdnem minden szupi, Pythonnal megy a kicsomagolás és a becsomagolás is. Azt is látom, hogy van egy windowsos-majndem-júzerfrendli megoldás is a release/win32-ben ellenben nem működik. Csak egy logot hoz létre kicsomagolásnál. Lehet erre valami megoldás, vagy ne küzdjek vele?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1055) g_g_g válasza Dexter68 (#1054) üzenetére


g_g_g
őstag

Nem tudom, nem néztem mi az.
Én örülök, hogy ez a módszer működik, nekem használható igy:)

Örülök, hogy sikerült neked is működésre bírni.

(#1056) zodo válasza Gtaati (#1050) üzenetére


zodo
nagyúr

Párosítás sikerült?

Mobiladat vagy wifi, bluethoot bekapcsolva, amazfit app telepítve és bejelentkezve, óra a telefon mellett, app-ban eszköz hozzáadása, típusnál karóra, gtr ekkor telefon kamerájával scanelheted a qr kódot és ha megtalálta elfogadod talán az órán is kell.

(#1057) hunaqua


hunaqua
addikt

Érdekes amit írtok.Karácsonyra kaptam egy 47-est. Pillanatok alatt párosította az Amazfit app.Nagyon tetszik egyelőre.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1058) Gtaati válasza zodo (#1056) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Értem amit mondasz! A probléma, hogy idáig nem jutok el! App. letölt, telepít, bejelentkezek és ez utan személyes adatokat kér: Becenevet, születési dátumot, magasság, súlyt stb, a végén a készre kattintok és azt írja, hogy sikertelen szinkronizálás próbáljam újra.... Ez már ezerszer megvolt... Itt a kép róla ismét:

Eddig jutok, tehát nem jutok addig az applikációban, hogy bármi érdemeit tudjak csinálni. Se feleségem se a saját telefonom. Barátom telefonján megy mindkét óra és tudja párosítani, mondjuk ott az applikáció is normális elindul.

(#1059) Gtaati válasza hunaqua (#1057) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!
Ezt értem és egyben örülök is neki! Barátom telefonján is úgy megy ahogy írtad, de sajátunkon nem...

(#1060) veressjanos válasza Gtaati (#1059) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nem tudom hogy mi lehet a gondod. Pár napja én is beüzemeltem újra a 42mm pinket egy samuval. A qr kód olvasás nekem is kb 10-re sikerült, de akkor minden ment utána rendesen. F@szbuk fiókkal csináltam a rokonnak.

(#1061) zodo válasza Gtaati (#1058) üzenetére


zodo
nagyúr

Leválasztottam az órát, töröltem az app-ot miközben az óra újraindul és qr kódot mutatja.
Leszedtem és telepítettem az app-ot, bejelentkeztem (Mi fiók, nincs jelentősége) és jó pár engedély kérés/elfogadás után ez a kép fogad.

Figyelmeztető szövegre kattintva vagy jobb alsó sarok "profil" oldalra kattintva a profil kép alatt kellene lennie "eszköz hozzáadás" lehetőségnek.

Ekkor jönne a fentebb vázolt: Típusnál karóra, Gtr és telefon kamerájával scanelheted a qr kódot, amint megtalálta rezzen az óra és el kell fogadni "pipa" a párosítást.

Szerver probléma nem lehet de sajnos el nem tudom képzelni mi lehet a gond nálad és a másik tulajnál.

(#1062) Dexter68 válasza g_g_g (#1055) üzenetére


Dexter68
addikt

Nnnna, találtam egy watchfacet, amibe belepiszkálnék, de nem sikerül kibontani sehogyan sem. Én vagyok a béna?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1063) Gumbika válasza zodo (#1056) üzenetére


Gumbika
újonc

Minden bekapcsolva. Qr-kódot is beolvasa. Megtalálja az órát is. Kipipálom ott is az engedélyt és itt áll m a tudomány. Innentől nem ismeri fel. Már csomószor újra indítottam a telót is az órát is. Az Appot is már újratelepítettem sokszor de semmi.

(#1064) g_g_g válasza Dexter68 (#1062) üzenetére


g_g_g
őstag

Délután megnézem, hogy nekem sikerül-e.

(#1065) Gtaati válasza zodo (#1061) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszi Srácok a válaszokat és hogy ti is kipróbáltok! Nem tudom hol és mivel van a gond.... A saját Cubot X20 Pro-val nem jó, a régi redmi 4x-el sem, feleségem redmi 4x- vel sem. Barátaink Huawei telefonjaikkal mennek..... Unokatestvérem samsung telefonjan próbáltam belépni az én email és jelszó párosommal, de ott sem volt jó. Ez után az Ő Facebook profiljával is próbáltam de ugyanaz, Szinkronizálás sikertelen, próbáld újra! X akták...... Nem tudom hova forduljak.....

(#1066) EtonBlazer válasza Gtaati (#1065) üzenetére


EtonBlazer
csendes tag

Én is karácsonyra kaptam és nagyon sokat szenvedtem mire végre sikerült. Próbálj meg csinálni egy új fiókot új felhasználóval jelszóval és próbáld meg úgy. Nekem olyan is volt hogy a telefon azt írta nincs párosítva,az óráról viszont eltűnt a QR kód és az időt mutatta ahogy kell. Erre az esetre van egy alternatív kapcsolódási lehetőség is,valami olyasmire kell kattintani hogy nem mutat az óra QR kódot.
Szerintem próbáld meg egy új fiókkal.

(#1067) g_g_g válasza Dexter68 (#1062) üzenetére


g_g_g
őstag

Nekem sem sikerült, ez van a log-ban.

2019-12-29 15:06:46,781 - root - DEBUG - Opening watch face 'teszt.bin'
2019-12-29 15:06:46,781 - root - DEBUG - Reading parameters...
2019-12-29 15:06:46,781 - root - INFO - Reading header...
2019-12-29 15:06:46,782 - root - INFO - Header was read:
2019-12-29 15:06:46,782 - root - INFO - Signature: b'Oh\x04\x00\x00\x00\x10', Unknown: 4110943498, ParametersSize: 308416515, isValid: False
2019-12-29 15:06:46,782 - root - DEBUG - Parsing parameters...
2019-12-29 15:06:46,783 - root - CRITICAL - 'Reader' object has no attribute '_parameters'
Traceback (most recent call last):
File "e:\gtr\py_amazfit_tools-dev_gtr\program.py", line 160, in parseResources
return ParametersConverter.parse(WatchFace, reader.getParameters())
File "e:\gtr\py_amazfit_tools-dev_gtr\watchFaceParser\reader.py", line 12, in getParameters
return self._parameters
AttributeError: 'Reader' object has no attribute '_parameters'

Szerintem ezzel mi nem nagyon tudunk mit kezdeni.

(#1068) zodo válasza Gtaati (#1065) üzenetére


zodo
nagyúr

Megnéztem neked a párom redmi 4x-én az Amazfit app-al, face fiókommal belépve, kitöltve az adatok és nálam is a " Szinkronizálás sikertelen, próbáld újra! " üzenetet dobálja.
Feltettem a Notify & Fitness for Amazfit-et ami korábban ugyan fent volt ezen a telón mert páromnak Mi Band 4-et vettem.
Telepítés után azonnal megtalálta a GTR-t és mutatta az épp aktuális lépésszám stb.
viszont ha kértem hogy szinkronizálja az elmúlt nap adatait (alvás,pulzus,stb) akkor szintén elutasított hogy sikertelen.

Nálam a Redmi Note 4 + Amazfit app tökéletesen szinkronizál.
Párosítás is sikerült a délelőtt folyamán, igaz nem kellett adatokat megadnom ahol lehet hogy nálam is elvérzett volna a történet.
Kitartás csak lesz megoldás!

(#1069) Gtaati válasza zodo (#1068) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló Ismét nagyon köszönöm! Akkor ez nem egyedi eset... Létezik hogy az óra, illetve az Amazfit app. nem kompatibilis csak bizonyos telefonokkal? Elég érdekes és fura, mindenesetre az már a rosszban a jó, hogy Te is tudtad reprodukálni a hibát! Tényleg nagyon köszi!! Próbáltam angolul és magyarul is rákeresni erre az Amazfit-es hiba jelenségre, de nem igazán találtam semmit, vagy én kerestem rosszul.

(#1070) RedCactus válasza Gtaati (#1069) üzenetére


RedCactus
senior tag

Csak kérdezem, hogy a Xiaomi oldalán regisztráltál vagy létrehoztál egy új account-ot és azzal a jelszóval léptél be az Amazfit app-ba?

(#1071) Dexter68 válasza Gtaati (#1069) üzenetére


Dexter68
addikt

Lehet, hogy hülyeséget írok, de számomra úgy tűnik, hogy alapvetően nem az órával van baja (hiszen odáig el sem jutsz), hanem a felhasználói fiók létrehozásával. Tehát arra gondoltam, hogy próbából tedd fel a MiFit appot (ez az órát nem fogja látni), regisztrálj egy accountot, aztán töröld az appot és tedd fel az Amazfitet, amibe próbálj már csak bejelentkezni.

(Cubot telefonom van nekem is, a GTR előtt Bipem volt és nekem sima volt a váltás. Mifitet letúrtam, Amazfitet fel, bejelentkeztem [én Gmaillel voltam regisztrálva], utána már csak azt kellett elérjem, hogy ne legyen maszatos a kamerám, hogy felismerje a vonalkódot)

Esetleg még javasolnék egy Cache-partíció törlést recoveryből, időnként a BT kapcsolatok kuszaságán szokott segíteni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1072) Gtaati


Gtaati
őstag

Srácok ismét nagyon köszönöm mindenkinek! Meg van a baj és mostmár mindkét telefonnal működnek az órák:) Zodo javaslata alapján feltettem a Notify & Fitness for Amazfit appot. Az app egyből látta az órát, több engedélyt is kért, valamint a végen figyelmeztetett energiatakarékossági beállításra. Ekkor megnéztem a telefont és kikapcsoltam az intelligens energiatakarékosság készenlétben nevű opciót és láss csodát, mindegy megy szépen:) hát erre a jó életben nem gondoltam volna!!! Nagyon köszönöm Zodo-nak és mindenkinek aki próbált segíteni!!! :C :R :R

(#1073) Dexter68 válasza Gtaati (#1072) üzenetére


Dexter68
addikt

Na, ha Huawei telefonod lett volna, ez lett volna az első ötletem. Az pucolja ki betegesen a memóriából az appokat :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1074) Gtaati válasza Dexter68 (#1073) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát ezek szerint a Cubot és a Xiaomi is... :R

(#1075) zodo válasza Gtaati (#1072) üzenetére


zodo
nagyúr

Királyság még ha időközben lett pár új őszhajszálad. :C
Kipróbálhatód a további app-kat is hogy azoknál mit produkál és melyik válik be.
Nekem csak eleinte volt újdonság az app szinkronizálás mert első órám és nagyon ritkán van párosítva az értesítések miatt max. ha tudom hogy keres majd a futár, stb.
Gps nem volt létszükséglet de amire kell elegendő mivel a 42mm kicsit pontosabb mint a nagy tesó így az a pár méter eltérés nem zavar.
Nem edzek (napi kerékpározás a melóba) ezért az elemzések sem fontosak ha mégis elegendő amit az óra jelez.
Használd sokáig! :)

(#1076) Dexter68 válasza Gtaati (#1074) üzenetére


Dexter68
addikt

Most megnéztem: az én Cubotomban is van ilyen, csak nincs bekapcsolva, mert a 6000 mAh-kapacitással nem vagyok hajlandó takarékoskodni :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1077) Arween


Arween
senior tag

Sziasztok.Sajnos az amazfit bip-em a hétvégén megadta magát,keresgétem valami csajosabb és okosabb órát a gtr 42-es változata szimpatikus lenne ár/tudás szempontból.Viszont arra nem találtam választ sehol hogy a jóval kisebb aksival ennek a típusnak mennyi az üzemideje?Normál használat mellett?Igazából nekem az értesítések kellenek nagyon,a többi extra csak néha lenne használva.Milyen negatív tapasztalatok vannak esetleg az órával?

(#1078) HKorn válasza Arween (#1077) üzenetére


HKorn
addikt

Szia!
Kb feleannyi, mint a 47mm variánsnak. 1 hetet simán tud, óvatos használattal többet is.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1079) tomboy0013 válasza Arween (#1077) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nagyon nem kereshetted, ha beírod Google-be, hogy "Amazfit GTR 42mm battery life" akkor egy csomó helyen írják az üzemidőt. Nagyjából fele mint a 47mm-nek.

(#1080) keselyü57 válasza Arween (#1077) üzenetére


keselyü57
tag

Szia. Kb. én is így használom. 13-14 napot vidáman kibir. Általában 10%-nál teszem töltőre. A GPS kissé pontatlan talán javítják majd.

(#1081) Arween


Arween
senior tag

HKorn ,keselyü57 Köszönöm a 13-14 nap elég jónak tűnik :)
Értesítések jönnek hiba nélkül?

(#1082) energomatt


energomatt
senior tag

Egy újabb probléma:
Azt tapasztaltam, hogy a Mi Bandage az Amazfit app kiegészítőjeként valóban megjeleníti a kívánt értesítéseket akár teljes tartalommal is, de.......
Ha az óra kikerül a telefon BT hatóköréből és visszatér (ez elég gyakori eset), akkor az Amazfit alkalmazás ugyan automatikusan visszacstalakozik, de a Mi Bandage úgy tűnik, hogy nem. Ilyenkor minden egyes esetben újra kell csatlakoztatni, hogy működjön. Ez így nem jó megoldás tehát mégsem. Vagy??

(#1083) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Hogyan oldottátok meg, hogy csak a Notify legyen fent a telefonon és azzal szinkronizáljon az óra? Ha leszedem az Amazfit appot, akkor kiírja az alkalmazás hogy anélkül nem tud működni (tényleg nem is tud kapcsolódni a telefon). Viszont ha telepítem az Amazfitet, akkor visszafrissíti a régi firmware-t...

(#1084) g_g_g válasza energomatt (#1082) üzenetére


g_g_g
őstag

Ez szerintem készülék (ROM) specifikációs beállítás.
Nekem MIUI (EU dev.) van, ennek a beállításait le tudom írni ha érdekel.

(#1085) Dexter68 válasza Arween (#1081) üzenetére


Dexter68
addikt

Notify appal használom (az Amazfit app mellett), tökéletesen működik.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1086) keselyü57 válasza Arween (#1081) üzenetére


keselyü57
tag

Igen. Én ezeket használom, Hívás, sms, Facebook, Messenger viber, Pushbullet, naptár, Gmail, EasyJoin. Minden értesítést azonnal jelez.

(#1087) energomatt válasza g_g_g (#1084) üzenetére


energomatt
senior tag

Hát, nem tudom. Nekem Glaxy S4. Ha gondolod, hogy ezen múlik, köszönöm, igen érdekel.

(#1088) g_g_g válasza energomatt (#1087) üzenetére


g_g_g
őstag

MIUI (Eu dev.) esetén nekem a lenti beállításokkal tökéletesen működik a kapcsolódás, újrakapcsolódás az óra és a telefon között.
Használt programok Amazfit, Mi Bandage (fizetős verzió).

Amazfit beállítások:
Automatikus indítás: igen
Alkalmazásengedélyek: minden engedélyezve
Egyéb engedélyek: minden engedélyezve
Akkumulátorkímélő: Háttérben futó alkalmazások korlátozása
Alkalmazásváltóban NINCS lakatolva

Mi Bandage beállítások:
Automatikus indítás: igen
Alkalmazásengedélyek: minden engedélyezve
Egyéb engedélyek: minden engedélyezve
Akkumulátorkímélő: nincs korlátozás
Alkalmazásváltóban lakatolva van

(#1089) Kutykurutty7 válasza energomatt (#1087) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Kérdés lehet még az is, hogy milyen Android verzió fut az S4-en? Ha régi az Android verzió, az akkor is gondot okozhat, ha elméletileg támogatott alatta a Mi Bandage app.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1090) energomatt válasza Kutykurutty7 (#1089) üzenetére


energomatt
senior tag

5-0.1
Rootolt. Nem tudom engedélyezni az automatikus indítást, ha eleve nem úgy települt.

(#1091) Kutykurutty7 válasza energomatt (#1090) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Igen, erre gondoltam. Emlékeim szerint az 5-6-7-es Android környékén sok minden változott a jogosultság és programok engedélyezése környékén.

Én a helyedben megpróbálnék a program fejlesztőjéhez (vagy a support-hoz) fordulni a kérdéssel, ha itt nem találsz megoldást.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1092) HKorn válasza keselyü57 (#1080) üzenetére


HKorn
addikt

Én ma teszteltem egy 7.5Km-es séta alkalmával a GPS-t, nem vészesen pontatlan, néha kicsit az út mellé húzza csíkot, de ilyet a Bip is csinált, lehet az kicsit pontosabb volt, de ha nem vagy profi sportoló elenyésző a jelentősége sztem.

Run&Ride

(#1093) Smeló válasza HKorn (#1092) üzenetére


Smeló
tag

Az utóbbi időben meglepően pontos nekem is, a korábbiakhoz képest. Közben pedig csak agps frissítés történt.

(#1094) Kutykurutty7 válasza HKorn (#1092) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Néhány napja csináltam én is egy kb. 100 km-es autós tesztet, természetesen kikapcsolt telefonos bluetooth-szal. Én is elégedett voltam a pontossággal. Továbbra is csinált olyat, hogy az út másik oldalára "rakott", de nem hiszem, hogy ez a távolság mérésére érdemi hatással lenne.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1095) jaktib


jaktib
tag

Én is karácsonyra kaptam egy 42-es változatot. Kipróbáltam a GPS-t a Margitszigeti futó pályán.Nagyon örültem, hogy nekem szinte hajszál pontosan mutatta a kilométereket. Féltem, hogy nem lesz jó, mert nekem fontos a GPS a futáshoz. Sétáltam a házak között a távolságot jól méri de lehet a rajzot elrontja. A szigeten viszont a rajz is jó volt. Jobb volt mint a telefonom Mi9 T pro

(#1096) energomatt válasza jaktib (#1095) üzenetére


energomatt
senior tag

Én még annál is jobban örülök, mert ki sem fogom próbálni.

(#1097) HKorn válasza jaktib (#1095) üzenetére


HKorn
addikt

Nem kicsi a 42mm? Én is azt vettem először, de kicseréltem 47mm-re, ez jobban tetszik, jobb a nagyobb kijelző és az akksija is komolyabb.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1098) HKorn


HKorn
addikt

PAI viszont érdekes, elvileg 100 pontot lehet elérni, nekem ma 7.5km gyaloglásra adott 8 pontot. 100-at mikor ad, ha tolsz egy ironmant?

Egyálatalán ezt napi szinten nézi?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1099) Kutykurutty7 válasza HKorn (#1098) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nem napi szinten nézi, hanem valahogy több nap adatából számol. És a pulzust veszi inkább alapnak, nem a megtett távolságot. Ha futottál volna 7,5 km-t, akkor valószínűleg többet mutatna PAI-ban.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1100) Parallaxis válasza z0d1@Ku$ (#1083) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hogyan oldottátok meg, hogy csak a Notify legyen fent a telefonon és azzal szinkronizáljon az óra?

Törölj le mindent és az órát is állítsd vissza alapállapotra.
Majd telepítsd a Notify-t.
Az elején megkérdezi majd, hogy Amazfit-el, vagy nélküle akarod-e használni.
Ha nélküle, akkor elirányít egy weboldalra, ahonnan le kell töltened egy módosított Amazfit-et, ezt telepíted, végigmész a belépésen és felismerteted az órát, majd ha ez megvan uninstallálod. Ennek az a lényege, hogy a módosított Amazfit elmenti az óra hozzáférési adatait egy fájlba.
Ezután már a Notify felismeri az órát és önállóan képes azt kezelni (szerintem lényegesen jobban, mint az Amazfit).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.