Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) turbulencia8 válasza adamsv000 (#250) üzenetére


turbulencia8
őstag

Lol, a huawei watch gt allitolag 5 napot bir ki aod-vel.Szamomra a Stratos kijelzoje sokkal praktikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#252) CHIPman válasza turbulencia8 (#251) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Volt Pace-em, de szerintem rettenetesen ronda a 8 készenléti módban színűvé váló kijelző. A Bip-é sokkal szebb, pedig még a felbontása is kisebb, de legalább nem változik meg a színe készenlétben.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#253) trskv


trskv
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 42mm-es gtr-t, de amiket itt olvastam kicsit lehangoltak. Ez lenne az első "okos" órám, és igazából nekem csak az volt a lényeg, hogy síelesnel tudjam használni. De ha a GPS nem túl jó, akkor lehet inkább tovább kéne keresgélnem? Bár látom hogy talán a 42es szériában jobban teljesít.

A masik kérdésem, hogy valaki a gearbestes garanciával jártas? Meg is hogyan lehet intézni, ha netán valami gond van? Itthon nem sok helyen találtam 42est, a hivatalos storeban azt mondták talán 2het múlva, de az sem biztos. Köszi

(#254) CHIPman válasza trskv (#253) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én 47-est nézelődök, tele van az Aliexpress EU raktáras GTR-ekkel, seller kuponokkal, meg discountokkal, akár ajándékokkal. 42-es lehet, hogy nincs ennyire ellátva, de érdemes lehet ránézni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#255) Algotis válasza trskv (#253) üzenetére


Algotis
addikt

Egyelőre úgy néz ki, hogy a 42-esekkel nincsen tömeges probléma, síelésnél meg aztán tutira nem takarja el semmi a műholdakat, telefon pontosságú trackelést csinál. (pár poszttal korábban csináltam összehasonlítást biciklizéssel)

Én is Gearbestről vettem, de a gariról nem tudok nyilatkozni, csak remélem, hogy nem kerül majd rá sor.

Androidos Outlookból küldve

(#256) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Megjött a 42-esem (még augusztus első felében rendeltem, azóta várom... meg is vámolták - pedig prioity line volt- szóval most már nagyon nem hiányzik semmi bonyodalom).
Egyelőre nem csinál semmit, feltettem tölteni.

1. bekapcsoláskor mintha nagyon halványan mutatott volna QR kód szerűséget, de alig lehetett látni belőle bármit is. Nyomogattam a gombokat, hátha felvillana fényerő... aztán feltettem tölteni. Töltés közben enny jelenik meg, ha röviden benyomom a bekapcs gombot:

Másra nem reagál. Egyelőre hagyom tölteni, hátha segít. Másnál volt hasonló? Töltés közben milyen animációt kellene látni?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#257) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#256) üzenetére


Victoryus94
őstag

Közbe bevittem egy sötét szobába, nagyon halványan mutat egy QR kódot. Párosítani is sikerült, fel is van töltve.... De az óra olyan halvány, hogy kb semmit nem látni még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#258) M0RGI válasza Victoryus94 (#257) üzenetére


M0RGI
őstag

Fényerő beállítások?

(#259) Victoryus94 válasza M0RGI (#258) üzenetére


Victoryus94
őstag

Azt se látom.
A zseblámpát megtaláltam valahogy, de az is olyan halvány, és nem is fehér... (beégett QR kódot, meg számokat látok csak de az se nagyon kivehető)

Úgy néz ki, iszonyat peches vagyok. :W
Várok 2,5 hónapot, kifizetek 55 ezret (vámmal) egy szar pédányért.

[ Szerkesztve ]

(#260) Kutykurutty7 válasza Victoryus94 (#259) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Honnan van az óra? Ha 2 és fél hónapot vártál, akkor gondolom Kínából. Bár velem még nem fordult elő az eddig rendelt 4-500 csomagommal, hogy 2 és fél hónapig utaztatták volna, de nem ez a lényeg...

Gearbest?
Én minél előbb jelezném nekik a problémát fényképpel (videóval), hibaleírással. Esetleg csinálnék még a hibariport előtt egy 'factory reset'-et (ha látod ennyire a kijelzőt), hátha nem hardveres hiba. Illetve ha jól emlékszem itt írta valaki, hogy a gombokkal úgy lehet 'factory reset'-et csinálni, hogy mindkét gombot egyszerre jó hosszan nyomva kell tartani. De ebben nem vagyok biztos...

Ha nem oldja meg a problémát, akkor jelezd minél előbb az eladónak.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#261) Victoryus94 válasza Kutykurutty7 (#260) üzenetére


Victoryus94
őstag

Sajnos Gearvitáról rendeltem. Borzasztó a support, senkinek nem ajánlom soha ezt a boltot.
Már nagyon megbántam hogy innen rendeltem (eddig gearbest, ali bangodd, és tomtop -pal volt tapasztalatom)
Ha működik a factory reset a gombokkal, akkor megpróbálkozom vele. Sajnos a szöveget egyáltalán nem tudom elolvasni, amiket ír. Szóval megy majd vissza... ha egyszer elolvassák a levelem.

(#262) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Legjobb esetben, zseblámpa(?) módban ennyi látszik:


Megy vissza...

(#263) Kutykurutty7 válasza Victoryus94 (#262) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ez nem túl jó jel...

A Gearvita szerintem sem volt jó ötlet. Sok rosszat hallottam róluk, én még nem vásároltam tőlük, de nem is fogok. Mindenképp jelezd nekik minél előbb.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#264) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Ha bármilyen aktivitást indítok, hogyan lehet közben az időt is látni?
Csak akkor mutatja, ha pause-t nyomok, de ez nem túl elegáns megoldás.

(#265) Kutykurutty7 válasza M0RGI (#264) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Elhúzod az ujjadal a képernyőt jobbra... Nekem is eltartott egy ideig, mire rájöttem. :)

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#266) M0RGI válasza Kutykurutty7 (#265) üzenetére


M0RGI
őstag

Bakker, tényleg! Áááá!
Pedig húzogattam én mindenfelé.
Köszi szépen! 😊

(#267) Macika66


Macika66
addikt

Ma rendeltem egyet (sokáig gondolkoztam, az acélt vagy az alu-ötvözetet szeretném, végülis az utóbbi mellett döntöttem) az Alzánál, van most ez a kuponfüzetük, -4000 Ft van az okosórákra, így 46.390 Ft-ra jött ki az ára, szerintem annyiért igen jó.

Holnap reggel 8-tól mehetek is érte.

Párhuzamosan fog futni egy Huawei Watch GT-vel, meglátom, melyik lesz a jobb az én használati szokásaimhoz...

[ Szerkesztve ]

(#268) M0RGI válasza Macika66 (#267) üzenetére


M0RGI
őstag

Majd egy gyors gyakorlati összehasonlítást írhatnál róla.😉

(#269) GuruZone


GuruZone
őstag

Update érkezett! Fw 1.3.4.15

Látható változást nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#270) M0RGI válasza GuruZone (#269) üzenetére


M0RGI
őstag

GPS-t is próbáltad?

(#271) Smeló válasza GuruZone (#269) üzenetére


Smeló
tag

Kíváncsi leszek, nekem mikor frissíti, ugyanis hiába szinkronizáltatom az amazfit-el, nem írja, hogy lenne újabb fw.

(#272) Macika66 válasza M0RGI (#268) üzenetére


Macika66
addikt

Úgy lesz!

(#273) GuruZone válasza M0RGI (#270) üzenetére


GuruZone
őstag

Még nem, délután rálesek

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#274) M0RGI válasza GuruZone (#273) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm, kíváncsi vagyok. Neten nem találtam meg, hogy mi változott.

(#272)Macika66:
Előre is köszi neked is!

(#275) <Adamsky> válasza Macika66 (#267) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm... az Alza-nál olcsóbb a 47 mm-es (most épp 47.390 Ft) a 42-esnél (55.990 Ft). De pl. a 220 Volt-nál sincs jelentős árkülönbség (1e Ft) a két méret között. Ugyanott (220 Volt) a Watch Magic és a Watch GT között 10e Ft a különbség. Érdekes...

Egyébként kíváncsi leszek, hogy nálad, hogy muzsikál majd a GPS. Egy rövid séta, futás vagy biciklizés alkalmával összemérhetnéd a kettőt ;)

(#276) Macika66 válasza <Adamsky> (#275) üzenetére


Macika66
addikt

47390 az ezüst. A szürke az drágább...

(#277) Macika66 válasza GuruZone (#273) üzenetére


Macika66
addikt

Érdekes, nálam a 14-est jelzi legújabbnak...

(#278) <Adamsky> válasza Macika66 (#276) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez igaz, de nem ez a lényeg, hanem, hogy fura mód a 42 mm-es (bármelyik szín) drágább, mint a 47-es. Engem ez - a fórumot követve - min. elgondolkoztat(na, ha venni szándékoznék...)

(#279) Kutykurutty7 válasza <Adamsky> (#278) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Az Alza nagyon furán kezeli néha az árakat. a 47 ezer Ft sem olyan olcsó a nagyobb méretű órára, de a "kicsire" 56 ezer Ft inkább pofátlan ár. Szerintem azért adják ilyen drágán most a 42 mm-eset, hogy rövidesen kiírhassák, hogy a pl. 42 ezer Ft milyen hatalmas kedvezmény fog jelenteni az 56 helyett.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#280) Macika66 válasza Kutykurutty7 (#279) üzenetére


Macika66
addikt

Nem kell ott venni, biztosan van, ahol olcsóbb.

Ennyi. :)

(#281) Kutykurutty7 válasza Macika66 (#280) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Természetesen nem kell ott venni, ha valaki olcsóbban akarja megvenni van rá lehetőség!

Én Adamsky #278-as hozzászólására regáltam és fejtettem ki az Alza-s árképzés számomra furcsaságait. :)

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#282) <Adamsky> válasza Kutykurutty7 (#279) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az Alza nagyon furán kezeli néha az árakat." - ezért írtam a 220 Volt-osat is (de említhetném a Speedshop-ot is, ahol 2e a difi)
Egyébként - és ez most nem a reklám helye :) - az Alsa-nál szvsz. nagyon megéri a 47-es, mert olcsóbb (az acél verzió, de az alu. se drága), mint mondjuk geekbuying-on (középárfolyamon: ~ 48e)

[ Szerkesztve ]

(#283) Victoryus94 válasza <Adamsky> (#282) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én kuponnal 42k-ért vettem az Alu verziót. :)
Szerintem nem olyan rossz az az ár.
Majd a Joy napokon a kisebb lesz akciós (talán)

(#284) Kutykurutty7 válasza Victoryus94 (#283) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ez a nagy alu verzió? 42k akkor sem rossz érte, ha Kínából rendelted.
Magyar eladótól, magyar garanciával rendelve meg tényleg nagyon jó ár. :)

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#285) Victoryus94 válasza Kutykurutty7 (#284) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen.
Rendeltem egy kicsit kínából 37 ezerért.
Sajnos az gyárilag hibás volt, és már nagyon nem akartam várni (még a panaszomra se válaszoltak, szóval még ha cserélik se valószínű hogy ideér idén).
Ezért végül megvettem az Alzából Glamour kuponnal a nagyobbat

[ Szerkesztve ]

(#286) Macika66 válasza M0RGI (#268) üzenetére


Macika66
addikt

24 óra után a következők tűntek fel, Amazfit GTR kontra Huawei Watch GT.

- Az Amazfit könnyebb valamicskével.

- A Huawei Watch GT képernyője sokkal-sokkal jobban van kalibrálva fényerő tekintetében, az AOD esetén is működik a fényerőszabályzás, verőfényes nyári napon is látható az AOD kijelzés. Amazfitnél kilépve a lakásból semmi nem látszik a kijelzőn.

- Az Amazfit akkuja érezhetően jobban bírja, 24 óra alatt 10%-ot fogyasztott a lehetőségekhez képest azonos beállításoknál, folyamatos alváselemzéssel, és 1 percenkénti pulzusméréssel.

- De amiben NEKEM igazán jobb az Amazfit, az a kijelzőn látható betűk mérete. 54 éves leszek januárban, bár jó a szemem, de azért közelre az apró betűket nem igazán látom jól.
Értesítéseknél nagyon jó, hogy simán látok mindent rajta.

– A két kijelző teljesen egyforma méretű, a Huaweihez vásárolt üvegek közül tettem fel egyet az Amazfitre, teljesen passzol.

- Ja, az értesítések. Az Amazfit tudja jelezni, milyen programra jött az értesítés, megkülönbözteti a Skype-ot, Messengert, Vibert, Whatsappot, Facebookot, kirakja az ikont. A Huawei mindig ugyanazt az ikont használja.

- A rezgés kb. egyforma erősségű a két óránál, de az Amazfit nem olyan zajos talán.

- Tetszik az Amazfit, jóval olcsóbb, mint a Huawei, de a Huawei elegánsabb.

Az árát megéri mindkét óra.

(#287) M0RGI válasza Macika66 (#286) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi szépen!
Megnyugodtam, hogy nem lett volna jobb vétel a huawei. ☺️

(#288) xhege válasza Macika66 (#286) üzenetére


xhege
addikt

Köszi, ez hasznos volt! A betűméret és az értesítések kezelése nekem fontos.

(#289) veressjanos válasza M0RGI (#287) üzenetére


veressjanos
aktív tag

😀

(#290) Macika66 válasza Moby (#204) üzenetére


Macika66
addikt

Én épp ezen bosszankodok, hogy nincs autobrightness AOD-nél az én példányomon. 14-es végű ROM van rajta...

(#291) Macika66


Macika66
addikt

Még egy összehasonlítási pont.

A Huaweinél figyelmeztet az óra, ha otthagytam a telefont valahol és eltávolodtak egymástól 10 méternél többel.

Az Amazfitnél eddig nem találtam ilyen opciót.
Pedig nagyon jó dolog!

(#292) Kutykurutty7 válasza Macika66 (#291) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Igen, tudomásom szerint az Amazfit eszközök nem tudnak ilyen funkciót a gyári szoftverrel.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#293) xhege válasza Macika66 (#286) üzenetére


xhege
addikt

Írtad, hogy a Huawei az értesítéseknélb ugyanazt az ikont használja. De legalább kiírja az értesítést küldő app nevét?

(#294) veressjanos válasza Macika66 (#291) üzenetére


veressjanos
aktív tag

A Stratoson volt ez a funkció, de engem zavart és kikapcsoltam. Mindig rezgett, amikor elmentem budira 😀
Nekem szimpatikusabb, hogy keresni lehet az órával a telefont és fordítva is 🙂

(#295) TomM22 válasza Macika66 (#291) üzenetére


TomM22
csendes tag

Párhuzamos GTR és GT használatnál, GPS -t tesztelted? A kapcsolódási idő és pontosság érdekelne GTR esetén. Érdekes lenne az alvási statisztikák összevetése is (persze egy ilyen óra lehetőségei limitáltak, de jó lenne tudni, hogy hasonló adatokat mutat-e a 2 óra).
Én még előrendelésben vettem GTR-t, kb 1 hónapig használt, de vissza kellett küldenem mert a power gomb megadta magát. Vagy GTR lesz megint, esetleg a Huawei GT 2 (bár utóbbi drágább).
GTR-es tapasztalatok:
- Akku 3 hét alatt 30%-ra merült (5 perces pulzusmérés, AOD akkor még nem volt, kb 3 óra GPS használat volt benne).
- Power gomb 10 nap után megadta magát - egyedi eset lehet, nem találtam hasonló esetet - ez után még 2 hétig használtam, amíg vissza nem küldtem (ami 3.800 HUF volt Spanyolországba, szóval következőt itt veszem :) )
- GPS kapcsolódás: ritkán 20mp volt, de gyakrabban 1-2 perc, néha nem is talált jelet - rendszeresen futok, jó lenne tudni FW frissítéssel javult-e (nekem az utolsó FW 1.3.4.11 volt).
- GPS 6km-es futásnál kb. 300-400m-el mért kevesebbet mint a telóm (szerintem ez még OK). Másnál milyen a GPS pontosság? Javult esetleg a .14 v .15-ös FW-el?
- Biciklizésnél, ha el volt indítva az outdoor cycling. , 20-30 percenként újrabotolt az óra (ez 2 nap alatt kb. 6-8-szor is megtörtént) - lehet szintén egyedi gond, ekkor már sz*r volt a power gomb, lehet valami le volt törve, és rázkódás miatt, stb... persze csak tipp. Más tapasztalt random rebootot GPS-es sport közben?

(#296) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Ma átvettem a 47-es steel GTR-emet alzáról, glamour meg mindenféle kedvezménnyel (sajnos már nem lehet ennyire levinni az árát, pedig miután megbizonyosodtam róla, hogy feladják, beírtam volna ide is).
Bip-et váltott, bár még lehet, hogy visszatérek, mert nincs szükségem arra, hogy elegáns legyen. AOD-vel használom, 60%-on kapcsoltam be, hét végéig eldöntöm, hogy eladom-e, leginkább a fogyasztástól függ majd.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#297) Macika66 válasza TomM22 (#295) üzenetére


Macika66
addikt

Épp ma éjszaka akarom kipróbálni, hogy egyik karomon a Huawei, a másikon az Amazfit. És reggelre kiderül... :D

(#298) Macika66 válasza veressjanos (#294) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, lehet keresni, ha hatótávon belül van. :)

Eddig talán 4-5x volt, hogy a Huawei Watch GT-nek köszönhetem, hogy nem hagytam valahol ott a telefonomat.
És hogy nem fél óra múlva vettem észre, nincs a tokban a 350ezres, adatokkal teli telóm...

Nagyon sajnálom, hogy ebből (remélem csak egyelőre) kimaradt...

(#299) GuruZone válasza CHIPman (#296) üzenetére


GuruZone
őstag

Hát, a fogyasztás miatt nem fogod eladni. AOD funkcióval csak 2-3 nap lesz belőle.

Külföldön 1.3.4.16 érkezett. Csekkoljátok!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#300) veressjanos válasza Macika66 (#297) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nyakadra meg kakukkosóra 😁

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.