Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) turbulencia8 válasza energomatt (#799) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nem ertem miert akarod latni az idot, hisz a nap allasabol ugyis tudsz ra kovetkeztetni, nem? Hacsak nem a hosszusagi fok meghatarozasahoz akarod hasznalni tengeren.

(#802) energomatt válasza turbulencia8 (#801) üzenetére


energomatt
senior tag

...azért a nikotin és a sör maradandó károsodásokat is okozhat. Legalábbis ezt olvastam.

(#803) keselyü57 válasza Smeló (#790) üzenetére


keselyü57
tag

Párosítás megszüntetése. Bocs ha nem volt egyértelmű.

(#804) Cancer válasza arboczd (#777) üzenetére


Cancer
senior tag

Én azt javaslom neked, hogy felejtsd el ezt az ipari hulladékból összetákolt túlárazott sz@rt! De ha mégis ragaszkodsz hozzá, én eladom neked az enyémet! Zsír új! Épp most cserélik másodszor! S adok mellé 4 karpántot, kijelző és tokvédőt is. Meg persze garancia is van, mert SAJNOS én októberben vettem...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#805) Cancer válasza Smeló (#791) üzenetére


Cancer
senior tag

Nalam is van egy útravaló darab sok ajándék kiegészítővel. :C

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#806) Cancer válasza sanyirigo (#773) üzenetére


Cancer
senior tag

Nem csak a termékkel, hanem a vevő szolgálattal is olyan szinten elégedetlen vagyok, hogy nem várom meg, mit mondanak, megy a levél a hatóságoknak és a fogyasztóvédelemnek... :(((

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#807) Cancer


Cancer
senior tag

Akinek a sport (GPS) is fontos, vegyen Garmint. Én is váltottam, bár kétségtelenül szebb a gtr, nekem a működés is fontos. :))

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#808) M0RGI válasza keselyü57 (#803) üzenetére


M0RGI
őstag

Nekem ez nem oldotta meg

(#804) Cancer: attól, hogy neked nincs szerencséd, még nem szar. Nekem pl. semmi bajom vele (ok, a gps pontatlan, de ezt tudtam is). Túlárazva meg biztos nincsen, mert még mindig ez a legolcsóbb ilyen tudású óra. Teszi a dolgát, jó az akkuidő, jól is néz ki. Persze nem védem a Xiaomit, mert szoftveresen ( Miui, Mihome, Amazfit) lenne hova fejlődni. Carnak az emberekre, pedig a nagy profitból invesztálhatnának ezekre, az 50 MP-es, nyolckamerás, csúszós, sokadiknak kiadott mobiltelefon helyett.

[ Szerkesztve ]

(#809) n.karoly


n.karoly
csendes tag

Sziasztok! Használ valaki női 42mm-es pinket? Karácsonyi ajándék lenne, de egy kicsit aggasztóan a leírt problémák..Amúgy a hibák gondolom ugyan úgy a pinknél is is fennállnak, igaz? Használhatóságról női szemmel írnátok pár szót. Köszi

(#810) veressjanos válasza n.karoly (#809) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Feleségem szereti. De szebb a Swarovski-s, pont ma vettük át. 🙂

(#811) Kutykurutty7 válasza n.karoly (#809) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Szerintem, ha nem kültéri futásra, sportórának akarja elsődlegesen használni az illető, akkor szerethető. Itt elsősorban a GPS működése (vagy nem működése) miatt megy az elégedetlenkedés és ott is elsősorban a 47mm-es óránál. Az egyéb területeken nagyon komoly gond nincs. Az alváskövetéstől kezdve az értesítések jelzéséig minden működik akkor is, ha lehetne ezeken finomítani.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#812) darkmann


darkmann
őstag

+1 :K

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#813) M0RGI válasza Kutykurutty7 (#811) üzenetére


M0RGI
őstag

Így van.
Én ezt nem értem igazán, hogy kinek és miért fontos ennyire a méter pontos GPS útvonal rajzolás?

(#814) n.karoly


n.karoly
csendes tag

Köszi mindenkinek! Nem a kültéri futás az elsődleges, bár szoktunk, de a pontosság nem fogja érdekelni. A külleme tetszik neki, hordható normál és elegánsabb öltözékhez is, és azt meg kell hagyni tényleg szép az óra. Viszont mindenképpen fontos például edzőtermi használat, aerobik, elliptikus,futógép, ha jól látom van egy Exercise edzőprogram, ami kondizásra szolgálna, hogy működik, mit mér olyankor?

(#815) veressjanos válasza veressjanos (#810) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Itt is van:

(#816) GuruZone válasza veressjanos (#815) üzenetére


GuruZone
őstag

Már csak egy Nissan hiányzik a családból :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#817) veressjanos válasza GuruZone (#816) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Biztos reggel van még, azért nem esik le, de miért pont Nissan?🙂

(#818) M0RGI


M0RGI
őstag

A fene egye meg, nálam is megtörtént. Sérülékeny ez a rész mint a fene. Sokat nem ér hogy kerámia, ha a matt festék rajta ilyen könnyen karcolódik. Nem is emlékszem mikor és hogyan történt és fokozottan vigyázok az órára.

(#819) arboczd válasza M0RGI (#818) üzenetére


arboczd
tag

Hirtelen az jutott eszembe, hogy ezért is gondolkodtam az acél verzióban, hogy ne karcolódjon... Majd leesett, hogy az acél verziónak is ilyen a koronája :(

Egy jó eltalált szürke színű tűfilc esetleg megoldás lehet...

(#820) GuruZone válasza veressjanos (#817) üzenetére


GuruZone
őstag


:)) :)) :)) :)) :))

#818 M0RGI: ugyanígy jártam én is nyáron, fogalmam sem volt hol és hogyan történt 1 hét alatt

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#821) Smeló válasza M0RGI (#818) üzenetére


Smeló
tag

Nekem enyhe karcot radír oldotta meg az alu verzión.

(#822) Cocos 2.


Cocos 2.
csendes tag

Persze nem a mindennapokhoz, hanem sport, vagy egyéb fizikai aktivitás előtt, ez is lehet megoldás.

(#823) arboczd válasza Cocos 2. (#822) üzenetére


arboczd
tag

Huhh ez de csúnya :D De tény hogy ez a szilikon cucc nem karcolódik :D

Ha maradnánk az elegáns vonalon akkor árban (kb.400Ft) ugyanennyiért van elegánsabb cover, ami ha kopik mehet a csere...

[ Szerkesztve ]

(#824) M0RGI


M0RGI
őstag

Radír nem segített, egy ceruzával áthúzva és a grafitot beletörölve minimálisan halványult a karc.
Az a baj, hogy a mindennapok során is könnyen beleakad, hozzáér bármihez.
Szép ez a matt felület, de nagyon sérülékenynek tűnik. Hiába védem mondjuk a kijelző üveget, ha a korona meg trágya lesz egy idő után. :(

arboczd: ezt az elegánsabb védőt meglesem. Tudnál egy linket adni?

[ Szerkesztve ]

(#825) Cocos 2. válasza M0RGI (#824) üzenetére


Cocos 2.
csendes tag

https://www.aliexpress.com/i/4000266276542.html?spm=2114.12057483.0.0.50577933EEhrsI

(#826) Cocos 2. válasza M0RGI (#824) üzenetére


Cocos 2.
csendes tag

Vagy,csak lünetta.
https://www.aliexpress.com/item/4000409689423.html?spm=a2g0o.detail.1000014.1.17a13103sr0xRM&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.128125.0&scm_id=1007.13338.128125.0&scm-url=1007.13338.128125.0&pvid=3754a2e7-da3a-48f1-a125-ae51e3ffb920

(#827) veressjanos válasza GuruZone (#820) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Ahhhh ... igeeeen ... 😀

(#828) Kutykurutty7 válasza arboczd (#823) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nekem van egy ilyen "TPU case"-em feketében. Sajnos ez is elcsúfítja annyira az órát, hogy csak próbára tettem még fel, "éles" helyzetben még nem volt szívem használni. :) A szilikon pedig tényleg annyira csúnya, hogy fel sem merült, hogy vegyek olyat.

2 hete volt, hogy a kedvenc feleségem úgy rácsapta a rozsdás, sorjás fém szekrényajtót a kezemre (azt mondta, hogy nem látta, hogy épp matatok a szekrényben... :DDD ), hogy csak úgy kongott... és nem is a kezemet sajnáltam, hanem órámat. :B Rendesen eltalálta, de csak az alumínium résznél maradt egy pici világos pötty, ami engem baromira zavar, de egyébként nem lehet észrevenni. A kerámia lünettán semmi sérülés nem látható, pedig az kapta a nagyobb ütést.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#829) M0RGI válasza Cocos 2. (#826) üzenetére


M0RGI
őstag

Ez szimpatikusabb, köszi. Lehet ezt próbálom meg, bár nem nagyon akarom ragasztani...
(#828) Kutykurutty7 : a baj, hogy hiába kerámia, ahol nekem is karcolódott ott festve van és az nem ellenálló.

[ Szerkesztve ]

(#830) Cancer válasza M0RGI (#818) üzenetére


Cancer
senior tag

Egyrészről minek reklámozzák, hogy ilyen olyan csúcsszuper, sportra alkalmas az óra, ha nem az. Tehát eladnak egy funkciót, ami nem működik az órában. Nem egyben, hanem lényegében egyikben sem. Akkor írják azt, hogy ez egy színházba járós okos karperec eseti tingli-tangli sport funkcióval. És akkor helyen van kezelve a dolog... GPS+GLONASS? nevetséges! Mellesleg kínai. A Beidou-t miért nem kezeli? :F

Én már azzal is elégedett lettem volna, ha van sport/performance mód, amikor az üzemidő felére, harmadára esik, de legalább felér a nagyokhoz!

Garmin Forerunner 645-öt vettem. Bármilyen időben 3-5 mp alatt talál jelet és kb azt is pontosan mutatja (99%), hogy az út melyik oldalán futottam, bringáztam. Nekem ez kell. S 2-3 naponta töltöm, nagy ügy. Legalább leveszem fürdéshez és a pánt alatt is lesikálom a retket... az alatt fel is tölt...de ugyanígy feltöltött a gtr is, általában nem ment nálam 85% alá...

Ja és más funkciók. Ha jött egy sms, akkor az órán betöltötte 20x ugyanazt, és amíg nem töröltem őket, addig nem jött új... Hopsz! Még egy diszfunkció.

A karc ellen...Nekem éppen van eladó tokvédő (számlap védő ez üveglap) és hozzá passzoló szíj is. Az ára legyen félúton az e-bay-es és itthoni között + nem kell rájuk várni. ;)
Sárga, zöld és fehér.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#831) M0RGI válasza Cancer (#830) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát igen, kinek mi a fontos, de valóban ez így megtévesztés és inkább kiad az amber kínjában 2.5x-es árat, csak működjön minden flottul. Kicsit bánom, hogy nem mást választottam, de nekem szerencsére nem fontos a gps (néha túrák után megnézem, de ha nem az úton mentem az óra szerint, hát puff, mi van akkor) és az értesítések sem annyira. Bár sokkal többet ki lehetne hozni ebből az órából, csak szokás szerint a Xiaomi carik rá.

Üveglapom az van. Vagy mid van pontosan?

(#832) arboczd


arboczd
tag

Üveglap mennyire szükséges szerintetek? Akinek régebb óta megvan karcolódik a kijelző? (Persze normál használat mellett)

(#833) Cancer válasza M0RGI (#831) üzenetére


Cancer
senior tag

Nekem az a fura, hogy lakják azt az országot vagy 1.000.000.000-an! Tényleg az összes ilyen fatökű, hogy nem bírnak megtanulni programozni? A Xiaomi tömve van pénzzel. Ha lenne 5 használható programozó mérnök már érdemes lenne "megvenniük"... :F

Pontosan? 22 mm-es karpánt, sárga, katona zöld, fekete-feher. S sárga, katona zöld, fehér tokvédő. (Ami téged érdekelhet)
Amúgy van még fekete bőr szíj, fekete zöld szilikon szíj, piros-fehér-zöld "heveder" szíj március 15-re :D és kék-fehér-piros az angolszász ünnepekre... :C

@arboczd mi a normál használat? Iroda vagy autószerelő műhely? Előbbinél ne féltsd. Utóbbinál nem árthat az óvatosság...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#834) Kutykurutty7 válasza arboczd (#832) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nálam a kijelző nem karcolódik.

Vettem rá egy kijelzővédő üveget, de nem tettem fel, mert nem tartok tőle, hogy az üveg veszélyben lenne.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#835) energomatt válasza Cancer (#830) üzenetére


energomatt
senior tag

" ...azt is pontosan mutatja (99%), hogy az út melyik oldalán futottam, bringáztam" Ha neked pont ez kell a boldogsághoz..... Ez egy óra és mint majdnem minden hasonlóba rengeteg teljesen felesleges funkciót beleépítenek, azon tömegek miatt akiknek ez többnyire értelmetlen játéklehetőség. Ez egy óra a sok közül, akinek nem felel meg vehet sokféle másikat. Vásárlás előtt pedig tájékozódhat, ez sem tilos. Erre pedg sosem a reklámok az alkalmas források.

(#836) veressjanos válasza energomatt (#835) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Az első vásárlók, mint mi itt sokan, nem tudtunk még tájékozódni. Csak sorban tapasztaljuk, ami nem úgy működik, ahogy elvárható. És nem a reklám alapján, hanem a specifikáció alapján elvárható lenne!

(#837) energomatt válasza veressjanos (#836) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez most két külön probléma, amiről írsz. Az első, hogy nem tudsz megfeleően tájékozódni. Erre pedig megvan a lehetőséged, ugyanis van interneted. Csak rá kell szánni némi időt és fáradságot.
Az. hogy pl. egy órába betuszkolt mini GPS vevő milyen körülmények között mennyi idő alatt talál jelet , mennyire megbízhatóan működik, az nincs specifikálva, az a gyakorlatban derül ki. Tehát akkor érdemes valamit megvenni, ha arról megfelelő forrásokból tájékozódtál, vagy magad ki tudtad próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#838) Cancer válasza energomatt (#837) üzenetére


Cancer
senior tag

Hogy én erre N gondoltam! Köszönöm! :R

:C

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#839) Smeló válasza energomatt (#837) üzenetére


Smeló
tag

Az ilyen megmondásokért jó élni! Köszi!

(#840) veressjanos válasza energomatt (#837) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Miből szűrted le, hogy nem tudok megfelelően tájékozódni???

Akkor leírom mégegyszer! Az elsők között voltam, aki megrendelte, tehát még nincs gyakorlat, nincs próba, nincs tapasztalat!
Így már világos?

(#841) Cancer válasza veressjanos (#840) üzenetére


Cancer
senior tag

Ne foglalkozz vele. ;) Nem tudhatta...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#842) veressjanos válasza Cancer (#841) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Dehogynem! Elsőre is pont ezt írtam 😀

(#843) energomatt válasza veressjanos (#840) üzenetére


energomatt
senior tag

Az első vásárlót könnyen úgy lehetett érteni, hogy az első okosórádat vetted. Ebben az értelemben más a helyzet. Kockázatot vállaltál és magad akartad kitapasztalni, hogy jól választottál-e. Ez sajnos így is alakulhat, ahogy történt.

[ Szerkesztve ]

(#844) veressjanos válasza energomatt (#843) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nem, nem lehetett úgy érteni, csak Te értetted úgy! 🙂
"Az első vásárlók, mint mi itt sokan ..." pontosan ezt írtam, tessék értően olvasni! 🙂

(#845) energomatt válasza veressjanos (#844) üzenetére


energomatt
senior tag

Gondolom, még toporzékoltál is hozzá.

(#846) arboczd


arboczd
tag

Nah mielőtt egymásnak ugratok vegyétek le az órákat, nehogy megsérüljön a kerámia vagy megkarcolódjon az üveg :P

Amint kész a GPS pozicionálás mind a kettőtök óráján... mehet a harc... :)) :DD

Bocs az OFF-ért így hét vége felé ennyire tellett...

[ Szerkesztve ]

(#847) veressjanos válasza arboczd (#846) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nem lesz itt harc, csak a kolléga nem tudja értelmezni a magyar szöveget és amikor ez az orra alá van dörgölve, akkor nincs más fegyvere, mint a személyeskedés 😀

(#848) HKorn


HKorn
addikt

Na most mennyire para ez a GPS dolog? Lehet hozna ilyet a Jézuska, de BIP-hez képest nagy visszalépést jelentene? Sportolás az főként erdei bringázás, illetve futópados futás.

Run&Ride

(#849) M0RGI válasza HKorn (#848) üzenetére


M0RGI
őstag

Ez tőled függ mennyire kell pontos GPS.
Akarod látni, hogy az út melyik oldalán mész, vagy az is elegendő, ha néha mellé rak pár méterrel?
Én túrák után szoktam ránézni merre mentünk, utóbbi eset, tehát a GTR nekem megfelelő.

(#850) HKorn válasza M0RGI (#849) üzenetére


HKorn
addikt

Most amúgy megnézegettem a Bip által rögzített útvonalakat és hát sokszor az sem az útra rajzolja pontosan, ahol tekertem, hanem mellé. De ez eddig fel sem tűnt, mert sosem nagyítottam rá annyira hogy látszódjon, tehát ha a GTR is ilyen az nekem nem lenne gáz.

Meg amúgy is, ha nagyon tré a GPS, a telefonom mindig nálam van ezeken a túrákon, max elindítja az ember arról a tevékenységet és akkor a teló GPS-e rögzít az órán meg az aktuális adatokat meg tudom nézni.

Ez tetszik a legjobban, méretre is (42mm) kinézetre is, munkában is hordható, jóval elegánsabb, mint a Bip.

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.