Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) xhege


xhege
addikt

Egyszerre csak 3 watchfacet lehet az órán tárolni, és abból kettőnek a gyárinak kell lennie?

(#352) <Adamsky> válasza Cancer (#349) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Lefordítom az angolul kevésbé tudóknak.

Ahoj!

Bla-bla-bla ... babla... bla.... blablaba

Üdvözlettel:
Alíz

:DDD

Komolyra fordítva:
Sajnos ennél többet - első körben pláne - nem szabad várni egyik support-ol sem (nekem a Huawei-el van hasonló tapasztalatom).
Ha, nem akarod annyiban hagyni a dolgot, akkor visszaírsz, és leírhatod nekik, hogy ez ilyen "nesze semmi fogd meg jól", ill. leírhatod, hogy a net tele van ilyen és hasonló panaszokkal. Én arra is rákérdeznék, hogy tényleg jobbak-e ilyen szempontból a 42-esek. Sőt az új csomagolásra is rákérdeznék ...
Mondjuk azt valószínű sosem fogják bevallani, hogy az egy új rev. mert akkor azzal azt is elismernék, hogy a hiba szoftveresen nem orvosolható.

Egyébként honnan is van az órád?

(#353) Cancer válasza <Adamsky> (#352) üzenetére


Cancer
senior tag

Jaja, a válasszal kapcsolatban. A hibáról tudnak, igyekeznek mihamarabb megoldani a problémát valamelyik jövőbeli frissítéssel...

Jogos amiket írsz, viszont valószínűsítem, hogy komolyabb eredményt csak jelentős médiatámogatottsággal lehetne elérni. Pl, hogy netes "szaklapok" a leírásba és az értékelésbe beleírják, hogy gyerekek ez bizony így önmagában egy elég nagy szar... Most 1-1 user suport levele megkapja a sablon copy-paste választ, oszt már úgyis el van adva a termék. Profit a zsebben. De amíg az elsődleges tesztelők, mint itt amiket én is olvastam nem nyomatékosítják, hogy bizony ez a széria hibás, addig kevés eredmény várható. Mert pl nem vettem volna ilyet, ha tudom ezt. :(

Azt lehet tenni, hogy az új vásárlók (itt) felteszik, hogy milyen s/N rev számmal vették az órát. És akinél jó, de nincs szoftveres változás, már lehet menni a bíróságra reklamálni!

Lurdy, xiaomi bolt.

xhege

Igen, egyelőre sajnos ez így van. Én is örülnék, ha lenne legalább 8-10 slot, amelyekben az órán lehetne feltöltögetni, cserélgetni az óralapokat.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#354) Macika66 válasza veressjanos (#345) üzenetére


Macika66
addikt

#345
Elhiszem. Sok mindennek utánaolvastam vásárlás előtt, de ez akkor elkerülte a figyelmemet. Én úgy gondolom, hogy nem fikázom, mert nincs belső tárhelye, hogy 'cipelni kell' a telefont is futáshoz', így szar, úgy szar a GPS-e, stb-stb. Elfogadom, hogy minimális memóriával adják ki a modellt, mert így is tetszetős és jó az óra, de úgy gondolom, ezek alap dolgok kellenének legyenek. Ill. a szoftfrissítésben kellene szerepeljenek.

-----------------------------

Az AOD fényerőszabályzását még csak-csak gondolhatom tudatosnak, hiszen a nagyon hangoztatott akksiidőbe bekavarhat. De a 24 órás alvásfigyelés lehetősége és a Disconnectre reagálás, szoftverbe beleírásához CSAK szándék kellene.

Szerintem.

#347
Nem tudom, miért így reagálsz az írásomra, sehol nem bántottam meg az órát, sem téged.

A Mi Band 2-nél volt valóban erre lehetőség. De a 3-ból már kivették...
Nem mindenki örült neki...

Ha kritika helyett a megoldást írnád le, szimpatikusabb lett volna a találkozásunk számomra...

[ Szerkesztve ]

(#355) Macika66 válasza Macika66 (#354) üzenetére


Macika66
addikt

Ja, a Notify&Fitness progiban csak az 1000 Ft-os, fizetős appban van benne (ez még nem lenne gond) bétában ez a szolgáltatás, 2-3-5-10 percen belül szól, ha leszakadt a kapcsolat.

Ha otthagyom a telefont valahol (más sokszor leejti, én soha, ellenben szoktam ottfelejteni valahol), akkor már a 2 perc is nagyon sok idő. 2 perc alatt a munkahelyemről már majdnem a metrón vagyok.

(#356) Victoryus94 válasza Cancer (#353) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem hinném hogy lesz, mivel a belső tárhelyet nagyon szűkre vágták az órában.
Persze arra még van egy kis esély hogy a 2 gyári is cserélhető lesz, de nem hinném hogy gyárilag megoldják.

(#357) xhege válasza Victoryus94 (#356) üzenetére


xhege
addikt

Hát szomorú, ha így van (mármint, hogy ez a 3 hely van az óra számlapoknak). Azt hittem csak én vagyok béna. Abban azért reménykedek, hogy hátha legalább a gyári is cserélhető lesz. Bár most találtam egy nagyon teszetőset magamnak. :)

Ezt a GPS-t majd letesztelem én is, bár nekem ez egyáltalán nem fontos, csak már kíváncsi vagyok....

[ Szerkesztve ]

(#358) Smeló válasza CHIPman (#347) üzenetére


Smeló
tag

Fasza gyerek vagy! :C

[ Szerkesztve ]

(#359) morfeus08 válasza GuruZone (#321) üzenetére


morfeus08
tag

Kijött a Tech2 teszt, a doboz ugyan az a színváltós, de az óra 08/2019 a gps ugyan olyan botrányos.

(#360) GuruZone válasza morfeus08 (#359) üzenetére


GuruZone
őstag

Hát akkor eddig van egy olyan félinfónk, hogy a szeptemberi gyártású viszont okés. Külföldi csoportban beszélgettem egy sráccal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#361) morfeus08 válasza GuruZone (#360) üzenetére


morfeus08
tag

És esetleg részleteket is megosztanád eme beszélgetésből? 😃

[ Szerkesztve ]

(#362) <Adamsky> válasza morfeus08 (#359) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Milyen "szuperek" ezek a tesztek. Azt mondja "a GPS hektikus". Nice! :((( (én keményebben fogalmaznék... )
Egyébként tényleg egy nagy kalap kaki szinte az összes review / teszt, YT-s videó. Alig-alig említik az óra gyengeségét, és pl. az alvás-monitorozás hiányosságairól is csak itt lehet olvasni. Szóval nincs egyszerű dolga ez egyszeri vásárlónak / érdeklődőnek. :(

(#363) xhege válasza Cabrio (#350) üzenetére


xhege
addikt

Én is azt tapasztalom, hogy odaver az akksinak rendesen az Amazfit app. Van erre valami megoldás, alternatíva?

(#364) GuruZone válasza morfeus08 (#361) üzenetére


GuruZone
őstag

Még várom a részletes beszámolót, de ami biztos, hogy
- 47 mm alu
- már a második órája, az első is alu volt
- az eladó cserélte neki
- 2019 szeptemberi gyártás
- fw 1.3.4.14
- jelet 10 mp alatt talál
- iránytű kalibrálás 5 mp alatt

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#365) veressjanos válasza xhege (#363) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Én ezt nem tapasztalom.

(#366) g_g_g válasza xhege (#363) üzenetére


g_g_g
őstag

Én sem tapasztalam, nekem mindig a lista legvégén van, pár % használattal.
Most épp 1% az app fogyasztása.

(#367) xhege válasza g_g_g (#366) üzenetére


xhege
addikt

Nálam 15-20% :U
Milyen telefonnal használjátok?

(#368) veressjanos válasza xhege (#367) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Pocok. Most éppen 0,7%.
A 42mm-es S A70-el pedig 0,2%.

[ Szerkesztve ]

(#369) Moby válasza xhege (#367) üzenetére


Moby
addikt

Xiaomi 9T pro

(#370) zodo


zodo
nagyúr

Légyszíves bökjetek már rá a részletekre és azt a képernyőt is osszátok meg mert én is kíváncsi vagyok.

(#371) Moby válasza zodo (#370) üzenetére


Moby
addikt

(#372) zodo válasza Moby (#371) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Nálam is kb. ennyi de xhege nem erre a semmi aktivitás melletti fogyasztásra gondolt.

Szinkronizálás után egy edzés és alvás elemzése után már 2.6%
Szerintem egész napos folyamatos kapcsolat és egy-két 20 perces (gps) edzés mellett simán felkúszik a nála említett 15-20%
Nekem még nem volt egész napos, folyamatos kapcsolatban de első napokban napi 4-5 szinkronizálás, beállítások babrálása és két 20 perces edzés után (nem néztem meg pontosan) meglepődtem mert közel féltávnál ~40-45% mutatott aksi használat jelző sáv.

(#373) Moby válasza zodo (#372) üzenetére


Moby
addikt

Alváselemzés nálam is be van kapcsolva, a telefon és az óra folyamatos kapcsolatban van,a GPS-es edzést nem tudom kipróbálni, de azt nem is értem milyen hatással van az appra, hisz olyankor nincs nálatok a telefon ha jól értem.

(#374) xhege válasza zodo (#372) üzenetére


xhege
addikt

Nem edzek (illetve nem órával), nem monitoringozok alvást. Viszont egész nap megy az értesítéskezelés. Nekem az a fontos, tehát folyamatos a kapcsolat.

(#375) Moby válasza xhege (#374) üzenetére


Moby
addikt

Az is be van kapcsolva, és napi 100 feletti értesítést kapok (hatalmas a céges levelezés forgalmam+viber+minden szar).

(#376) xhege válasza Moby (#375) üzenetére


xhege
addikt

Hát ez az...

(#377) zodo válasza Moby (#373) üzenetére


zodo
nagyúr

Alvásfigyelés és folyamatos pulzus mérés, háttérben futás van beállítva.
GPS tesztek végett én úgy teszteltem hogy nálam volt a telefon amin futott az app, kapcsolatban az órával ill. olyan is volt hogy app-ban és órán is elindítottam az edzést összehasonítási alapként.

xhege

Értem.
Megnézem majd én is egy teljes napomat, folyamatos kapcsolat mellett.

(#378) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Észre is veszitek hogy ennyivel gyorsabban merül a teló?

Mert találkoztam olyannal is hogy szimplán szarul érzékelte a program fogyasztását a teló.

(#379) Moby válasza zodo (#377) üzenetére


Moby
addikt

Alvásfigyelés, háttérbenfutás, éjszakai pulzusmérés, összes éttesítés, ébresztés aktív nálam. Edzésre nem használom, nem is használnám, arra vennék egy komolyabbat. Szerintem ilyen totál átlagfelhasználás, amit nálam kiszolgál. Nálam ezek mellett az app is, és az óra is nagyon jól fogyaszt. Itt tart most folyamatos AOD-al:

(#380) xhege válasza Moby (#379) üzenetére


xhege
addikt

Az óra fogyasztással nincs is bajom :) Nekem maga az app meríti a telefont...

(#381) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Én most kilőttem az Amazfit appot és csak a Notifyt használom. Így nem merül annyira, szóval félig meddig egy megoldás nálam.

(#382) szpali


szpali
addikt

Sziastok!
Tegnap nekem is megérkezett egy 47mm-es acél változat a xiaomishopról.
Egyelőre tetszik, ma feltöltöttem, tettem rá fekete számlapot, kíváncsian várom a holnapot.
Egy Stratos-t vált.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#383) GuruZone válasza szpali (#382) üzenetére


GuruZone
őstag

Üdv itt! Akkor ezek szerint a GPS vevő nem volt szempont :DDD

Csak viccelek! Remélem a tiéd nem így fog kinézni: ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#384) szpali válasza GuruZone (#383) üzenetére


szpali
addikt

Meglássuk, a Stratossal nem volt különösebb gond. Holnap majd indítok autóban egy mérést.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#385) turbulencia8 válasza szpali (#384) üzenetére


turbulencia8
őstag

Amugy miert valtottal Stratosrol? (Egyelore en eleg elutasito vagyok az amoledekkel, erdekelne mas velemeny.)

(#386) veressjanos válasza turbulencia8 (#385) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Én is Stratosról váltottam, remélem nem baj, ha leírom Neked az én okaimat. 🙂
Kütyük árában nekem van egy lélektani határ, ami fölött nem veszek magamnak ilyen eszközt, mert nekem nem éri meg. Stratost azért vettem, mert ugyan a S Gear jobban tetszett, de dupla áron lett volna töredék üzemidővel. Aztán kijött a gtr, ami nekem sokkal szebb, mint a Stratos, többszörös üzemidővel, szerintem szebb amoled kijelzővel, ugyanannyiért. Azonnal váltottam. A sport része engem nem érdekel. 🙂

(#387) CHIPman válasza szpali (#382) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Miért jó kétes helyről rendelni, amikor hivatalos helyről is ugyanannyiba kerül?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#388) szpali válasza CHIPman (#387) üzenetére


szpali
addikt

Volt beragadva egy 9700Ft-os levásárolható keretem a webshopban, így csak 41e meg az apró lett a vége.
Amúgy majdnem megvettem pár heta Lurdy-ban, de eszembe jutott a fenti összeg, íg szépen visszaraktam a polcra :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#389) szpali válasza turbulencia8 (#385) üzenetére


szpali
addikt

Hosszabb üzemidő, elegánsabb megjelenés és AMOLED :U
Sűrűbben vagyok zárt, félhomályos helyen, mint szabad ég alatt és a Stratos világítása ebben a környezetben annyira nem adja...
A telefonjaim pedig már 3 éve AMOLED kijelzősek, a Mi 9T-n AOD is van, szóval számomra ez hasznosabb ;)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#390) szpali válasza veressjanos (#386) üzenetére


szpali
addikt

Anno a sport miatt vette ma Stratost, majd úgy alakult az életem, hogy ritkán járok el futni (idő vagy épp energia hiány miatt :F ), szóval számomra sem ez már az elsődleges.
Ettől függetlenül nem adom fel, alszok rá párat és lehet, hogy megtartom sportolós órának, ha leszalad ez a néhány hónap feszítettebb munkatempó.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#391) balu1977


balu1977
senior tag

Ez is tudja azt amit a stratos,hogy gpx fájlt rámásolom és végig vezet a nyomvonalon?

(#392) Smeló válasza balu1977 (#391) üzenetére


Smeló
tag

Nem.

(#393) balu1977 válasza Smeló (#392) üzenetére


balu1977
senior tag

Köszi akkor marad a stratos.

(#394) veressjanos


veressjanos
aktív tag

Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ahol paraméterekre tudok keresni az összes kapható mobiltelefon között?

(#395) CHIPman válasza veressjanos (#394) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem tudom hogy kapcsolódik ez ide, de a gsmarena tud ilyet. Ha magyar kell, akkor árukereső, vagy alza.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#396) veressjanos válasza CHIPman (#395) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Sehogy, ezért off. 🙂
Globálisat keresek, köszönöm!

(#397) CHIPman válasza veressjanos (#396) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Kimovil is jó lehet, ha valamiért a gsmarena nem felel meg.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#398) veressjanos válasza CHIPman (#397) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Igen, köszi! Máshonnan is ezt kaptam. 🙂

(#399) M0RGI válasza Smeló (#392) üzenetére


M0RGI
őstag

És van olyan amoledes amazfit ami ezt tudja? Ez nekem is hasznos lenne. Sőt számomra fontosabb lenne túrázáshoz, mint bármi más.

(#400) CHIPman válasza M0RGI (#399) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mivel a GTR-GTS vonal RTOS-t használ, ezért nem lesz rajtuk navigáció. A Verge viszont androidos és AMOLED-es, én erre indulnék el. Illetve a Nexo is android és AMOLED, csak még nem lehet kapni, és azon nem is a Pace/Stratos-féle Android lesz.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.