Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Kutykurutty7 válasza TomPack (#498) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Valóban, csatlakozom az előttem szóló kollégához, azonos minőségben sokkal olcsóbban (kb. fél-, harmadáron) lehet Kínából szíjat rendelni, csak lényegesen lassabban ér ide. Nekem 5 ezer Ft-ból 4 szíjam van az eredeti mellett. Én is idegenkedem a barna szíjtól... :)

A 4 szíj nálam úgy áll össze, hogy van egy szilikon, egy nylon és 2 bőr szíj. A legjobban a bőr szíjjakkal vagyok kibékülve. Nem vagyok alergiás semmire, de az egész napos használatra a bőrt érzem a legkényelmesebbnek (meg a legelegánsabbnak is). Lehet, hogy még kipróbálom valamelyik típusú fém szíjat is. :) Korábban titánium szíjas órát használtam évekig, azt is szerettem.

Ti milyen szíjat használtok?

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#502) veressjanos válasza Kutykurutty7 (#501) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Én, ahogy fentebb látszik a fotókon SG3 szilikon szíjat, mert nekem az jön be, hogy kiszélesedik az órához való csatlakozásnál. Sajnos másfélét még nem találtam, ami hasonló lenne, pedig egy bőr még jól jönne 🙂

(#503) kammler válasza veressjanos (#500) üzenetére


kammler
senior tag

Asszem a hosszú ú meg ő nem jó. Nálam legalabbis.

(#504) Kutykurutty7 válasza veressjanos (#502) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Szilikon volt nekem is amit először rendeltem, hasonló a tiédhez (vagy ugyanez?), csak kékben. Úgy éreztem, hogy beizzad alatta a kezem, vagyis nekem az egész napos viselethez nem szellőzött eléggé. De ha elmegyek úszni az órával, akkor biztosan a szlikon szíjat viszem. Az eredeti, gyári szíj is szilikon belülről, de az amellett, hogy nagyon jó minőségű, belülről bordázott, ami nekem kényelmesebbé tette a viseletet, csak ne lett volna barna... :) Évekig használtam Mi Band 1-től 3-ig okoskarkötőket, mindig szilikon szíjjal, azoknál nem zavart ez a jelenség, talán azért nem mert sokkal keskenyebbek voltak (kb. fele olyan szélesek), mint a 22mm-es óraszíj, ami a nagyobb méretű GTR-hez kell.

Most egyébként a nylon szíj van rajtam, aminél szintén azt tapasztalom, hogy ha meleg van, akkor nem szellőzik eléggé alatta a bőr. Viszont ennek nagyon tetszik a könnyen kezelhető tépőzáras "csatolója".

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#505) TomPack válasza kammler (#503) üzenetére


TomPack
őstag

És a többi ékezet helyesen megjelenik? Mert most lefrisítette a betükészletet, és mintha eltűntek volna az ékezetek. :U

(#506) Macika66 válasza kammler (#503) üzenetére


Macika66
addikt

ő, ű, Ő, Ű

Ezek helyett van kérdőjel.

(#507) TomPack válasza Macika66 (#506) üzenetére


TomPack
őstag

Nekem is! De az á, é -helyett csak a, e jelenik meg!
Most azt nem tudom, hogy eddig is ilyen volt, vagy én állítottam el valamit?

(#508) kammler válasza TomPack (#507) üzenetére


kammler
senior tag

Megint az van, hogy összeraknajkegy normális hardvert. a szoftver meg olyan amilyen.

(#509) Cancer


Cancer
senior tag

Végre ma tudtam elmenni futni egy kezdőt a frissítés óta. 6,3 km-t 6,99-nek mért. A rajzolt útvoal sajnos még mindig takony. Ellenben legalább nem dobálja el a GPS jelet és viszonylag (azaz "viszonylag") hamar talál is. (47mm - 08/2019)
Az üzemidővel én ki vagyok békülve. 8 nap után 52% úgy, hogy ez alatt volt alvásfigyelés, közepes sűrűségű pulzus figyelés és 5x1 óra folyamatos GPS-es sport.
Elvileg 2 hétnél sűrűbben nem is kellene tölteni, bár a bőr szíj miatt zhanyzáshoz amúgy is le szoktam venni s, ha csak arra az időre felteszm tölteni, akkor "sose merül le". :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#510) xhege válasza Kutykurutty7 (#504) üzenetére


xhege
addikt

Esetleg a Milanese fém szíj? Én most azokat nézegetem.

(#511) Kutykurutty7 válasza xhege (#510) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Igen, esetleg a Milanese. :-)
Olyanom még nem volt.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#512) kammler válasza Macika66 (#506) üzenetére


kammler
senior tag

Szerintem három perces munka volna megcsinálniuk. Csak hát a magyar nyelv nyilvan nem prioritas. De valaki csak jelezte nekik.

[ Szerkesztve ]

(#513) zodo válasza Kutykurutty7 (#482) üzenetére


zodo
nagyúr

"Ezzel valószínűleg tényleg kikapcsolódik a bluetooth az órán, de ezt csak így gondoljuk az óra által kiírt rövid szövegből, erről pontos információt nem találni sehol.
Olyan, hogy 'bluetooth off', vagy hasonló, nincs az óra menüjében sem és a telefonos alkalmazásban sem."

Használati útmutatóban is azt írja az Aksi kímélő módra amit az órán is olvasni.
Kikapcsol mindent, lépés számláló és alvás elemzés marad.

Azt figyeltem meg ill. teszteltem is hogy Számlap => Le (control menu) lapon a fenti állapotjelző sávon az Akkumulátor kijelző mellett "három" lehetséges ikont jelenít meg.

Függőleges téglalap, jobb alsó sarkában pipa = Bluetooth-os app kapcsolat.
Bluetooth jel = Nincs app kapcsolat de más telóról, bluetooth eszközök közt látni az órát.
Nincs jelzés (Aksi kímélő mód) = Nagy valószínűséggel, tényleg kikapcsolja a bluetooth-ot.

(#514) veressjanos válasza zodo (#513) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Pontosan így van. 🙂

(#515) Smeló válasza kammler (#512) üzenetére


Smeló
tag

Azt olvastam, hogy a görög betűk már működnek. Sőt egy utalás is van arra, hogy a 11. font verzió (nálam a 9. van az órán) tartalmazza nemcsak a görög, hanem a kelet-európai font készletet is. (https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-gtr-47-firmware-links-t3992233), ill (https://news.xiaomi-miui.gr/amazfit-gtr-now-support-greek-fonts/?fbclid=IwAR3_AqZDI1ZTSEYQs3b33ZXLqdRUbdjX1mtCYKiEqPGFkhqal-4W4VjSR_I)

[ Szerkesztve ]

(#516) GuruZone válasza Smeló (#515) üzenetére


GuruZone
őstag

Igrn, a görögök nagyon örülnek neki, eddig csak kérdőjeleket láttak. Augusztus óta várták.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#517) Macika66 válasza Smeló (#515) üzenetére


Macika66
addikt

Megcsináltam, működik! :)

(#518) zodo


zodo
nagyúr

Gearbest oldalán a Titanium Edition 47mm.

Valamint a szemfülesek "White" gomb alatt megtalálják a 42mm Glitter edition / Zirconia from Swarovski típust.

(#519) Smeló válasza Macika66 (#517) üzenetére


Smeló
tag

Nekem úgy tűnik nem ment. :( A Font file feltöltése végém azt írja, sikertelen, és nem reagál semmire, várja az újabb frissítést. Mit csináljak vajon? :F

(#520) Smeló válasza Smeló (#519) üzenetére


Smeló
tag

Nos, majdnem téglát sikerült csinálni belőle, már-már azt hittem, menthetetlen, aztán sokadik próbálkozásra visszafrissítette a 9. verziójú font file-t. Közben az óra frissítésre várt, a különböző próbálkozások vége meg hibás frissítés volt. Ami biztató volt, hogy közben mérte a lépésszámot, és az amafit app-al is tudott szinkronizálni. Most végre jó, csak ugye a korábbi font file-al.

[ Szerkesztve ]

(#521) TomPack válasza Smeló (#520) üzenetére


TomPack
őstag

Akkor én még várok ezzel a frissítéssel. :U
Ami érdekes nálam, hogy néha van ékezet, néha pedig nincs.
Van amikor azt írja ki az óra, hogy

"Üzenete érkezett",

De maga az uzenet teljesen ekezetmentes. ?!

Tehát maga a 9-es fontkészket tartalmaz ékezeteket.
Vagy hogyan működik ez?

(#522) Moby válasza Smeló (#520) üzenetére


Moby
addikt

A res.packot is felküldted utána(nem tudom hogy működik, én még nem csináltam)? Mert a normál frissítés vége is mindig az, hogy erőforrások frissítése.

(#523) Smeló válasza TomPack (#521) üzenetére


Smeló
tag

A 11. fontverzióban lennének a kelet európai karakterek elvileg.

(#524) Smeló válasza Moby (#522) üzenetére


Smeló
tag

A font pack flashelése végén hibát írt ki. Azt követően mindent próbáltam. Kb 1 óra elteltével láttam, hogy a gyári amazfit app ír frissítési lehetőséget. Nos azzal is csak második nekifutásra sikerült visszaírni az eredeti betűkészletet.

[ Szerkesztve ]

(#525) kammler válasza Smeló (#524) üzenetére


kammler
senior tag

Hű látom az amazfitwatchfaces.com on megindultak a kissebbik órához is az óralapok :)

(#526) Macika66 válasza Smeló (#524) üzenetére


Macika66
addikt

Oda van írva ékes angolsággal, hogy sorban, egymás után kell felflashelni a 3 fájlt.
És akkor működik.
Csak aztán jön a galiba, mert az Amazfit vissza akarja tenni a számára hivatalos FW-t és erőszakosságában majd összeszarja magát... Meg az órát...

(#527) CHIPman válasza Macika66 (#526) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha jól emlékszem, van amazfit mod, ami nem akar frissíteni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#528) Macika66 válasza CHIPman (#527) üzenetére


Macika66
addikt

Na, annak jó lenne a linkje, mert ezt leradírozza a kis huncut...

(#529) azka79


azka79
aktív tag

Vettem én is egy Amazfit GTR 47-est Alu (2019.09 gyártás), első tapasztalatok, az aksija hozza a gyári értéket. A GPS hideg indításban ~1 perc alatt talált jelet, meleg indításban ~30mp. Egész jó de a telefonok GPS-étől nagyon távol áll....

(#530) GuruZone válasza azka79 (#529) üzenetére


GuruZone
őstag

Hol vetted a 2019.09-est ha szabad tudni?

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#531) azka79


azka79
aktív tag

Alza

A hideg indítás lehet, hogy kicsit több mint 1 perc nem mértem csak érzésre... Max 2-perc
ja és kocsiban álló helyzetben teszteltem

[ Szerkesztve ]

(#532) kammler válasza GuruZone (#530) üzenetére


kammler
senior tag

enyém 42-es de 2019.09 az is, speedshop.hu

(#533) Algotis


Algotis
addikt

Hol tudom lecsekkolni a gyártás dátumát? A dobozon?

Androidos Outlookból küldve

(#534) zodo válasza Algotis (#533) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen.

(#535) GuruZone


GuruZone
őstag

Ma elindult a Vasemberes verzió értékesítése is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#536) Algotis válasza zodo (#534) üzenetére


Algotis
addikt

Köszi!
Augusztus elején előrendeltem a 42-es feketémet. 2019/08-as gyártásút kaptam, ami talán nem is olyan meglepő. Ami viszont az, hogy szerencsére eddig nem akadt semmi problémám vele. A GPS a belvároson kívül simán használható.

Androidos Outlookból küldve

(#537) CHIPman válasza Algotis (#536) üzenetére


CHIPman
nagyúr

42-esnél nem volt semmi gond egyébként sem.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#538) Algotis válasza CHIPman (#537) üzenetére


Algotis
addikt

Az akkura panaszkodtak páran külföldi fórumon, és sajnos itt is jelentkezett már valaki, akinél furcsaságok történtek. (Néhány óra tétlenség mellett 14%-ot merült az illetőnek)

Androidos Outlookból küldve

(#539) RedCactus


RedCactus
senior tag

Tudja valaki, hogy ennek az órának van valahol gyári száma, ami konkrétan az óra egyedi azonosítója?

(#540) Smeló válasza RedCactus (#539) üzenetére


Smeló
tag

A hátlapon, sztem.

(#541) M0RGI


M0RGI
őstag

(#542) kammler


kammler
senior tag

Tegnap elaludtam a TV előtt, fél tíz volt. Aztán 23 órakor feltápászkodtam, irány a fürdő. Aztán fekvés, ötkor kelés. a Notify &Fitness 21:34-től számolta az alvást, és benne volt a 23 órai feltápászkodás, fürdőbe kimenés. Bocs, 21:23-tól nézte az alvást. Érdekes mód a gyári amazfit ugyanekkora 0:057-től mérte az alvást... Vagyis jelezte. Így aztán az egyik szerint 8 órát aludtam, a másik szerint 4 óra 53 percet... A kisebbik órám van. Most akkor hogyan, és hánytól néz?

[ Szerkesztve ]

(#543) RedCactus válasza Smeló (#540) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ott nincs semmm...

(#544) kammler


kammler
senior tag

Á! Alvas: egész nap elemzése. Elemezze az egész napot az összes alvás elemzéséhez. Hasznos a több műszakban dolgozók számara. Béta.

(#545) zodo válasza Algotis (#536) üzenetére


zodo
nagyúr

Én 08.06-án rendeltem, szintén 08/2019 gyártású.
Model: A1910
FCC ID: 2AC8UA1910
IC: 21806-A1910
Firmware: 0.0.9.32 => 0.0.9.47

Új frissítés óta mintha gyengült volna a rezgés erőssége, legalább is ma észre sem vettem az ébresztést pedig a frissítés előtt az órára keltem.
Most inkább zörög mint rezeg.
Különben nincs bajom az órával, gps nem volt létkérdés ezért nem is érdekel túlzottan.

Ha már itt vagyok, meg is kérdezem...
Amazfit appban hogyan lehet váltani a rezgés lehetőségei között?

Normal = Inaktív
Alapértelmezett = Összes lehetőségnél ez van beállítva.
Egyéni = Inaktív amit tudok változtatni a "hozzáadás" lehetőséggel.

Utóbbival sem lesz erőteljesebb a rezgés csak az ütemét lehet személyre szabni.

CHIPman

Maradjunk annyiban hogy a 42-é jobb de közel sem tökéletes.

(#546) Smeló válasza RedCactus (#543) üzenetére


Smeló
tag

Nem túl jó a szemem, de látni vélem a pulzusmérő belső kör körül halványan számsort.

(#547) CHIPman válasza Smeló (#546) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Jó tipp, tényleg ott van, S/N kezdettel.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#548) RedCactus válasza Smeló (#546) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ne haragudj, most alaposabban megnéztem és most már én is látom (nagyítóval). Köszönöm! :R

(#549) Macika66 válasza kammler (#544) üzenetére


Macika66
addikt

Hooogy?? Belekerül?
Ez lesz az első Amazfit, amiben benne lesz!

Még jó, hogy nem adtam el, vártam kicsit. Mert amúgy jófajta cucc nagyon!

Szabad tudnom, honnan az infó?

(#550) M0RGI válasza kammler (#544) üzenetére


M0RGI
őstag

Hol van egyáltalán avás menüpont? Automatán működik (működött), beállítási lehetőségek nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.