Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Cancer válasza GuruZone (#364) üzenetére


Cancer
senior tag

A fw nekem is ez, 8/2019-es gyártás. Ha ez igaz, hogy enni a különbség, akkor az sajna hardware differenciát jelent. :(((
Ezt hogyan lehet bizonyítani, hogy xar? És adjanak egy újabb gyártásút? Mert akkor vissza megyek a lurdyba...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#402) azka79


azka79
aktív tag

A dobozon kívülről látható a gyártási idő?

(#403) GuruZone válasza Cancer (#401) üzenetére


GuruZone
őstag

Fogalmam nincs. Semmilyen hivatalos megerősítés nincs, csak a support "elnézést kérünk, tudunk a problémáról, a mérnököknek dolgoznak a megoldáson" szövege augusztus óta.

#402 azka79: igen MM/YYYY

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#404) Faby


Faby
senior tag

Eléggé off-topik, de leírom.
Olvasom a topikot elég régóta, szerintem a problémákra egyszerű megoldás lenne a felhasználók 85-90%-a számára, ha egy Amazfit Stratost venne.
Jó a GPS, értesítések mennek alap szofttal is, de van egyéb alternatíva is, ha kellene, vízálló.
Ok, üzemidőben nem olyan bajnok, de 5-6 nap megvan azzal is.
Én megfontolnám.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#405) M0RGI válasza Faby (#404) üzenetére


M0RGI
őstag

Persze, csak valaki nem akar transzreflektív kiejlzőt, ami elég csúnyácska. Volt Bipem, szerettem, de többször nem kellene ez a technológia. Gondolom akinek meg igen, az meg amúgy is a Stratost vette.

[ Szerkesztve ]

(#406) Macika66 válasza M0RGI (#405) üzenetére


Macika66
addikt

Attól függ, ki milyen időbeosztással él.
Én nappal kevésbé élek, este, éjjel sokkal inkább. Akkor pedig a transzflektív technológia komolytalan.
Amúgy sem igazán színes (nem mintha nem lennék meg színek nélkül a kijelzőn, nekem egy nagyfelbontású monokróm E-Ink is megtenné (SŐT!).

Volt (a Pace után) Stratosom, azon az érteítési szövegek méretével volt bajom (nem láttam rendesen), ezt az AMOLED-es Verge megoldotta, ott a kinézete nem jött be számomra.
Most a Huiawei Watch GT tökéletes, de hát nem bíro ka seggemen maradni, nekem ki kellett próbálni a GTR-t is. :)

(#407) blod001


blod001
tag

Olvastam, hogy vannak GPS gondok az órával, hát nálam nem hogy pontatlan de egyáltalán nem talál jelet. Hiába sétáltam 10-15 percet nyílt ég alatt, kiírta 4-5 perc próbálkozás után hogy nem talál jelet bocsika. Ugyanígy nem működik a compass sem hiába sétálgatok vele S alakban. A Lurdy-ban vettem, ha visszaviszem cserélik vagy javítják vagy mi lesz a sorsa? Igazából annak a tudatában, hogy ilyen problémák vannak az órával nyugodtabb lennék ha elállhatnék a vásárlástól, de gondolom erre nem lesz lehetőség.

(#408) Macika66 válasza blod001 (#407) üzenetére


Macika66
addikt

Az A-GPS-t mikor frissítette utoljára a telód rajta?

(#409) blod001 válasza Macika66 (#408) üzenetére


blod001
tag

Még sose írta ki sem az app, sem az óra hogy A-GPS-t frissítene. Volt előtte BIP-em és láttam, hogy azon frissít. Pedig szinkronizálva van és minden más feature gond nélkül működik.

(#410) <Adamsky> válasza blod001 (#407) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha, fontos a GPS, akkor minél hamarabb vidd vissza, és kérd a pénzed. Szerintem ez az óra nem lesz jobb (ill. én nem várnám meg a helyedben ...)

(#411) blod001 válasza <Adamsky> (#410) üzenetére


blod001
tag

Nem a legfontosabb feature, inkább az bosszant hogy egyáltalán nem működik, ha még pontatlan azzal együtt tudnék élni. De gondolom ilyen esetben is max cserélik, javítják és pénzt nem adnak vissza.

(#412) <Adamsky> válasza blod001 (#411) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én úgy látom tök "orosz rulett". Visszaviszed, kapsz másikat, ami:
a) vagy ugyanezt "tudja"
b) vagy kap majd jelet, de igazából abban sem lesz köszönet, mert kb. arra lesz jó, hogy lásd, nagyjából merre jártál

[ Szerkesztve ]

(#413) Cancer válasza Faby (#404) üzenetére


Cancer
senior tag

Én is ezen kezdtem el gondolkozni...viszont már mindegy. 1-1-ben nem hinném, hogy cserélik...

Ami még eszembe jutott, hogy nézem a Garmin órákat. Okos óraként 5-6 nap, folyamatos GPS-szel 6 óra.. :Y (az viszont pontos és atom stabil) A GPS követés zabálja az amúgy is parányi aksikat. Namármost..a Xiaomi azt ígéri, hogy nem nagyobb óra aksival 40 órát bír folyamatos GPS-szel...Azaz egy erre szakosodott gyártó termékénél 7x többet. Persze feltűnhetett volna korábban is a marketinges csúsztatás, de végül is mit várunk? Nyilván ez akkor működik, ha a GPS nem működik. Így meg persze, hogy nem merül az eszköz...Ennél még a Huawei GT is őszintébb a 10 órányi kapacitással... :U

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#414) veressjanos válasza Cancer (#413) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nekem jó a gps. Ki fogom próbálni, hogy meddig bírja 🙂

(#415) temes69 válasza xhege (#363) üzenetére


temes69
aktív tag

Nekem is merítette nagyon. Én bealtattam az alkalmazáskezelőben, így már jó. Az értesítések viszont így is jönnek az órára.

(#416) Macika66 válasza blod001 (#409) üzenetére


Macika66
addikt

Nálam x időnként kiírja.
Nem jöttem még rá, mikor csinálja...

(#417) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

van olyan analóg face, ahol nem másopdpercenként ugrik a mp mutató, hanem folyamatosan mozog? esetleg riceg? mint a samukon.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#418) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#417) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szerk. Látom mennyire Bena a GPS, akkor ez nem lesz kov órám.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#419) Noukoum válasza bajnokpityu (#418) üzenetére


Noukoum
veterán

Biztosan. Sajnos ez valahogy el lett baltázva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#420) kammler válasza PappZ75 (#175) üzenetére


kammler
senior tag

Én 42mm-est vettem. Vékony a csuklóm, gondoltam az jobb lesz. Nekem csak órának kell. Feszek majt egy fém szíjat hozzá. Erre most látom, hogy az említett oldalon van kemény 6 óralap. A 47mm órához meg egy rakat :-(

(#421) kammler


kammler
senior tag

Olyat lehet csinálni hogy csak a bluetooth van bekapcsolva?

(#422) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Amúgy aki AOD-t használ, az nézi valaha is a "rendes" watchface-t?
Én kikapcsoltam a csuklós ébresztést, mivel AOD-on úgyis látom amit akarok. Ha értesítés jön, akkor úgyis felébred és világít. Szóval kb a 2 hét alatt mióta megvan, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor láttam a watchface-t, akkor is csak azért, mert a dátumot akartam lecsekkolni.
Ennélfogva én sokkal jobban örülnék, ha az AOD lapját lehetne megváltoztatni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#423) veressjanos válasza kammler (#421) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Mert mit lehet még bekapcsolni?

(#424) kammler válasza veressjanos (#423) üzenetére


kammler
senior tag

Rosszul fogalmaztam. Szóval meg lehet azt csinálni, hogy bluetooth megy. Aztán csak a viber messenger stb üzneteket jelzi? Ne méregesse a pulzust, ilyesmi. Tehát hogy minél tovább tartson az akksija. Vibrája érezhető rendesen?

(#425) t_laci válasza CHIPman (#422) üzenetére


t_laci
csendes tag

Én használom az AOD-t (analóg órát) és be van kapcsolva mellette a csukló fordításra aktiválás is, mivel eléggé fosok attól, hogy beég a kijelzőbe az analóg AOD fixen maradó része. Így legalább annyira megszakítja a pixelek világítását. Vagy ez a félelmem alaptalan szerintetek?

(#426) Smeló válasza kammler (#424) üzenetére


Smeló
tag

Azon üzenteket jelez, amiket beállítasz. A pulzus mérést ki lehet kapcsolni.

(#427) veressjanos válasza kammler (#424) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Ja értem. Igen ki lehet kapcsolni az Amazfit app-ban.
Vibrája sztem rendben van, de azt is lehet változtatni.

(#428) M0RGI


M0RGI
őstag

Ma a Vértesben kirándultam. Az elején pár km-en keresztül bekapcsoltam a terepfutást. Gyönyörűen rajta van az óra által rajzolt út a Google mapson látszódó turistaúton. 47 mm. Jó ez!

(#429) Macika66 válasza M0RGI (#428) üzenetére


Macika66
addikt

Utálni fogtok, de én részben user errornak tartom a GPS-hibát.
Először is az A-GPS-nek frissülnie kell rendszeresen.
Aztán meg kell várni, hogy megtalálja a GPS-jelet.

NEKEM viszonylag pontosan működik, nyoma nincs annak a fajta cikkcakkosságnak, amit másnál látok... 2019/08-as gyártmány.

(#430) Kutykurutty7 válasza Macika66 (#429) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Én máris utállak! :D

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#431) Terka0812 válasza Macika66 (#429) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Nálam rendszeresen frissül az A-GPS, és addig meg sem kezdem a futást míg nem talál GPS jelet, még is borzasztóan pontatlan.
Én nem gondolnám, hogy user error.

(#432) RedCactus válasza Terka0812 (#431) üzenetére


RedCactus
senior tag

Én sem kezdem el a futást, amig nem talál jelet, így aztán futnom sem kell, mivel a frissítés óta egyszer sem talált jelet, pedig minden nap próbálkozom. A-GPS frissūl két három naponta, de ez nem jelent semmit... számomra.

(#433) Macika66


Macika66
addikt

Ez esetben viszont nem marad már, mint a HW error...

Én viszont szerencsés vagyok valamiért...

Milyen kár, hogy nekem meg más okokból nem felel meg az óra...

(#434) RedCactus


RedCactus
senior tag

Most reggel jött egy frissítés. Firmware v1.3.4.19. Egyelőre nem tudom mi változott.

(#435) Kutykurutty7 válasza RedCactus (#434) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nálam is megjelent a firmware frissítés. Nekem nem okozott gondot, de a szokásosnál is lassabban jött le (kb. 15 perc volt).

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#436) CHIPman válasza RedCactus (#434) üzenetére


CHIPman
nagyúr

[link]
Elvileg gyorsabb a GPS fix.
Illetve szerintem az appban több wf van, mint amennyi volt, de nem tudom, hogy ez összefügg-e.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#437) GuruZone válasza Macika66 (#429) üzenetére


GuruZone
őstag

Hát gratula, user errorozzál máshol...

végülis 80%-ban erről szól a topik augusztus közepe óta, amióta az enyém megjött. Ami ugye GPS jelet sem volt hajlandó találni.

Ha nem lenne ez a fórum, az emberek felelőtlenül beleugranának a vásárlásba (mint ahogy mi is tettük).

Persze ma is hoztam bizonyítékot, az újabb széria márpedig létezik.

Friss info Jakartából:

A csávó kicseréltette az augusztusig óráját szeptemberire. Felső az új óra, alsó kettő a régi.

Segítsek zoomolni macika?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#438) morfeus08 válasza GuruZone (#437) üzenetére


morfeus08
tag

Klasszisokkal jobb az új, de sajnos ott is vannak érdekes vonalak.

(#439) <Adamsky> válasza Macika66 (#429) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... az A-GPS-nek frissülnie kell rendszeresen."
A nem frissülő A-GPS nem okozhat ilyen gondot. Az A-GPS igazából a gyorsabb pozicionálást segíti az elején. Az én Magic-em pl. annak ellenére sem csinál ilyet, hogy akkor lát külső eszközt (a tablet-emet, ami el sem hagyja a lakást), mikor otthon összekapcsolódnak egy rövid időre.
Egyébként mutathatnál egy ilyen "viszonylag pontosan" log-olt útvonalat.

(#437) GuruZone
Ezek szerint nem mende-monda, hogy a 2019/09-től már jók (jobbak) az órák?

(#438) morfeus08
A csarnok körüli részre gondolsz? Valószínű tök a tövében futott, így én azt mondanám, hogy ez teljesen rendben van a rögzített nyomvonal.

(#440) morfeus08 válasza <Adamsky> (#439) üzenetére


morfeus08
tag

A kep jobb felső részére gondoltam ott van melette az út az óra meg kb a szantó/mező közepére húzta a nyomvonalat. A stadionos rész teljesen rendben van

(#441) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Nekem az új fw-vel simán talált ma jelet és szépen rögzíti a nyomvonalat, eddig egyszer sem sikerült műholdat fogni ezzel az órával.

(#442) GuruZone válasza Cabrio (#441) üzenetére


GuruZone
őstag

Ez jó hír. Mit tudni az órádról?

Más:
A GTS vevője is rendben van:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#443) GuruZone válasza <Adamsky> (#439) üzenetére


GuruZone
őstag

Nincs rá bizonyíték. De érdemes figyelni a dátumot a dobozon.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#444) Cabrio válasza GuruZone (#442) üzenetére


Cabrio
aktív tag

2019/08 gyártású, 47mm acél

(#445) M0RGI válasza M0RGI (#428) üzenetére


M0RGI
őstag

A városban a kerékpározásnál rajzolt útvonal sajnos ugyanolyan pontatlan mint volt. Érdekes, mert túrázásnál meg atompontosan működött, igaz ott nem voltak körülötte panel házak.

(#446) <Adamsky> válasza morfeus08 (#440) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A kep jobb felső részére gondoltam ... "
Szerintem azzal sincs baj. Nem tudjuk, hogy emberünk pontosan merre futott (?), de az látszik (tévedés jogát fenntartom :) ), hogy adott útvonalat többször is érintett (szvsz. ezért is jó teszt), és az óra - kis hibával - mindig ugyanoda húzta a vonalat. Egy bizonytalan GPS nem ezt csinálja.
Kíváncsi leszek CHIPman tesztjére. Vajon rendbe tudták tenni szoftveresen (meglepődnék), vagy ezen csak a hw. újratervezése segített (és akkor oda kell figyelni, hogy az ember mit vesz).

(#442) GuruZone
Hááát, ezt nem nevezném "bizonyítéknak" (majdnem egyenes nyomvonal, 1.5 km, egy irányba) a jó GPS-re. Jobb pillanataiban erre még a GTR is képes. :D

(#447) TomM22


TomM22
csendes tag

Augusztusi kép, nem mostani óra és FW! 10 nap után power gomb megadta magát, de kb. 1 hónapig használtam, visszaküldés előtt. A pontossággal még ki tudtam volna egyezni, de akkoriban (vagy .05 vagy .11-es FW), GPS jelet nagyon nehezen talált, és voltak random reboot-ok is (rebootoknál a power gomb már halott volt, lehet, h ez volt az ok). A nagyított részleteken látszik a pontatlanság, a legelső kép akár "jónak" is nevezhető:

(#448) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni az Amazfit Bip-emet egy ilyen GTR 47mm-re.
Sajnos a Bip beázott, amit igazából csak az értesítések figyelésére használtam legfőképp, és lépés (kalória) számlálásra. A pulzusmérést, alvásfigyelést még az elején próbálgattam, de ráuntam, illetve teljesen ki is kapcsoltam. A gps-tranckinget szintén.

Jó lesz nekem a GTR? Van aki váltott BIP-ről? Üzemidő ilyen felhasználás mellett hogyan fog alakulni a BIP-hez képest? (ő kb. 30-35 napot ketyegett el)

Honnan érdemes megvenni Budapesten, illetve mire kell odafigyelni, honnan tudom előre megnézni, hogy mikori gyártás? Nem hiszem hogy használni fogom a GPS-t, de ha már veszek egyet, akkor az legyen jó minden szempontból!

Köszi :R

szerk; az AOD már elérhető az órára? Úgy tervezem, hogy azzal használnám, mert megszoktam a BIP kijelzőjét

[ Szerkesztve ]

(#449) veressjanos válasza TomPack (#448) üzenetére


veressjanos
aktív tag

AOD-al, ami 2db van egy digit meg egy mutatós, csak kb. 5 napot bír. Az általad írt használattal nekem 23-25 napot megy.

(#450) TomPack válasza veressjanos (#449) üzenetére


TomPack
őstag

Uhh, ennyire meríti az AOD?! :U
És a 42mm-eset érdemes megvenni? Mindenben ugyanez, csak kisebb? Ha jól láttam az van feketében is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.