Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Victoryus94


Victoryus94
őstag

(#1302) noto


noto
senior tag

Sziasztok!
Vásárlás előtt érdeklődnék.
Milyen szinűt érdemes érdemes venni amin nem látszik majd az esetleges kopások sérülések nyomai?
Óralap beállitható ugy hogy mindig aktiv legyen?
Nyáron kint erős napsütésben olvashatóan látszik?
Barométere mennyire pontos és a mért érték hol látható külön menűben vagy a óraszámlapon látható mint pl a lépésszám?
Nézegettem a kül számlapokat és nem láttam rajta csak a hőmérsékleteket.
Köszönöm előre is az infókat.

(#1303) Smeló válasza noto (#1302) üzenetére


Smeló
tag

A barométer csak külön menüben látható, egyszer összemértem egy kalibrált eszközzel, és tök pontos volt. Az óralap erős napfényben is látszik sztem.

(#1304) Parallaxis válasza Smeló (#1303) üzenetére


Parallaxis
addikt

A barométer csak külön menüben látható

Hol található ez a menü?

(#1305) lazee15


lazee15
csendes tag

sziasztok nekem nem jött új frissítés az órához!
Mindenkinek ilyen lassú a watchface cserélése? ilyen 3 perc kb???

(#1306) Victoryus94 válasza lazee15 (#1305) üzenetére


Victoryus94
őstag

BT 5.0-val talán gyorsabb egy fokkal, nekem 4.2 van a telómban.
Egy frissítés több mint 15 percet igénybe vesz, egy számlap csere is 2-3 perc minimum.

Szerintem nem lenne vészes, ha cserébe 3-5 saját számlapot is megjegyezne.

[ Szerkesztve ]

(#1307) Smeló válasza Parallaxis (#1304) üzenetére


Smeló
tag

more/compass alatt eggyel

(#1308) Smeló válasza lazee15 (#1305) üzenetére


Smeló
tag

Nekem se jön a frissítés még,de máskor is kb 3 napot késett. Majd jönni fog, ez ilyen.

(#1309) noto


noto
senior tag

(#1310) HKorn válasza Victoryus94 (#1301) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem jött frissítés és ma teszteltem is is egy 8km futás keretében a szokásos helyen ahol már máskor is használtam. Sajnos nálam roszabb lett mint volt, eleve tovább tartott neki jelet találni, mint korábban és többször el is dobta a jelet, eddig ez is ritkábban fordult elő. Pontossága se lett jobb :(
Majd talán a következő frissítés...

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1311) Kutykurutty7 válasza noto (#1309) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nekem van ilyen műanyag (fekete), de nem használom, mert komolyan lerontja az óra megjelenését. Bár ez a műanyag még mindig jobban néz ki, mint a szilikon változat...

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1312) noto válasza Kutykurutty7 (#1311) üzenetére


noto
senior tag

Köszönöm az infókat!
Smeló és Kutykurutty7

(#1313) Parallaxis válasza Smeló (#1307) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ott nekem a Timer van, nincs barometer a More alatt.

(#1314) HKorn válasza Parallaxis (#1313) üzenetére


HKorn
addikt

Bele kell menni a Compass-ba és ott lefelé lapozni.

Run&Ride

(#1315) Parallaxis válasza HKorn (#1314) üzenetére


Parallaxis
addikt

megvan, köszi :)

(#1316) Smeló válasza HKorn (#1310) üzenetére


Smeló
tag

A GPS pontosság összevetésénél sztem figyelembe kell venni, hogy amilyen sűrű köd van, az nem éppen segíti a műholdak észlelését. A tiszta időben tapasztaltak lehetnek mérvadóak talán.

(#1317) HKorn válasza Smeló (#1316) üzenetére


HKorn
addikt

Köd nem volt, felhős volt de sokkal nem volt másabb idő, mint máskor Majd még tesztelgetem.

Run&Ride

(#1318) Terka0812 válasza noto (#1309) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Nekem az alumínium változat van mert annak tetszett a színe, de sérülékenyebb, és a színe miatt jobban is látszanak rajta a sérülések. :(((
Én is vettem rá, ráppantinthatós műanyag keretet de nagyon elcsúfítja az órát.

(#1319) ho.zoltan válasza wincmd32 (#1296) üzenetére


ho.zoltan
csendes tag

Jó gondolat valóban! :)
Aztán valószínűleg ez is úgy jár mint a Band 2, hogy a kezdeti beállítások után már csak az ébresztőt állítgattam. Mondjuk az pozitívum, hogy a Gtr-nél ezt már lehet az órán is.

(#1320) M0RGI válasza lazee15 (#1305) üzenetére


M0RGI
őstag

Én Amazfaces appal cserélem, de korábban sokkal gyorsabb volt, megnyitotta az Amazfit appot és fél perc alatt megtörtént. Most vagy 5 percig tart, nem nyit Amazfitet, hanem direktben frissíti, írja hogy fw frissítés (mondjuk nem értem mi köze a számlapcserének ehhez) és megőszülök mire lecseréli....

(#1321) noto válasza Terka0812 (#1318) üzenetére


noto
senior tag

Köszi az infot!
Akkor lehet acél lesz...
Fentartásaim voltak a protektorral akkor jogos volt sajna... :W

(#1322) Kutykurutty7 válasza noto (#1321) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

A protektornak megvan az az előnye, hogy védi az órát. A hátránya viszont az, hogy a piacon lévő egyik legszebb "okosórából" csinál egy átlagos műanyag játékórának kinéző valamit... én nem bánom, hogy megvettem. Akkor fogom használni, ha tudom, hogy olyan helyzetben leszek, ahol könnyen megüthetem, megsérthetem az órát, de valmiért mégsem akarnám addig sem levenni (pl. úszás).

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1323) Victoryus94 válasza Kutykurutty7 (#1322) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én csak egy kis plexit vettem rá, hogy a kijelzőt védje a karcoktól. (Mi band-et is sikerült odaütni valamihez 1-2x amikor viseltem), ilyen műanyag bigyókat biztos nem tennék rá.

[ Szerkesztve ]

(#1324) Dexter68


Dexter68
addikt

Vettem rá kijelzővédőt, lehet, hogy veszek protektort is, de csak kerti munkákhoz, megilyesmikhez fogom használni.
A watchface-csere nagyban függ a fájlmérettől. Egy csicsásabb cucc jóval 2 mega fölött van, ha az alkotója nem tömörítve hozza létre a .bin fájlt. A tömörítetek átimádkozása jóval gyorsabb, bár ez a nixie-csöves cucc, amit csináltam legutóbb, még így is majdnem egy megás lett :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1325) M0RGI válasza Victoryus94 (#1323) üzenetére


M0RGI
őstag

Pedig előbb fog megsérülni az óra háza, mint a kijelző. Ettől függetlenül én is raktam rá kijelzővédőt, mert észrevehetetlen. Talán túrázáshoz meg veszek egy külső tokot, akkor mindegy, hogy ronda.

(#1326) Smeló válasza Dexter68 (#1324) üzenetére


Smeló
tag

Van különbség a használat során, hogy tömörített a wf vagy nem?

(#1327) noto


noto
senior tag

Lehet volt már válaszba de ellkerülte a figyelmem.
Kijelző állandó Aktív mód van már?
Nemcsak max 15mp

(#1328) Terka0812


Terka0812
csendes tag

Letesztelten milyen lett a GPS az új szoftverfrissítés után, és jelentem, nekem pontosabb! A jótól még azért mindig messze áll, de határozottan jobb lett, pontosabb csíkot húz a térképen. A műholdak megtalálásában viszont nem lett gyorsabb.

(#1329) HKorn válasza Terka0812 (#1328) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam nem hogy nem lett gyorsabb, de sokkal lassabb lett. Lehet csak egyszeri eset volt, majd még tesztelem máshol is.

Run&Ride

(#1330) arboczd


arboczd
tag

Hát nekem ez a mai update nem jött be. Sikeres update után ezt írja, de nem tud többet csatlakozni... ;( Amazfit appot is ujratelepitettem. Járt más már valaha így? Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#1331) Dexter68 válasza Smeló (#1326) üzenetére


Dexter68
addikt

Használat során nincs különbség. Csak annyi, hogy hamarabb megy át az órára.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1332) rewo válasza arboczd (#1330) üzenetére


rewo
tag

Szia! Próbáld a Notify and fitness for Amazfit appal.
Nekem már volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1333) Bec


Bec
tag

Optikai tuning GTR47mm-re,alu öntapadós, [link] (nem tekerhető :) ) az említett védőburkolatok nekem sem jönnek be,ez még szerintem elfogadható..

(#1334) Terka0812 válasza Bec (#1333) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Pont ilyet rendeltem én is az Ali-ról csak még nem jött meg.
De jó hogy feltöltötted a képet, kíváncsi voltam már rá, szerintem jól néz ki vele.
Azért az "acél" változatával is megnézném az alu házon, vajon hogy mutathat.

(#1335) Moby


Moby
addikt

Akinek 47-ese van, és használja az AOD-t, meg tudná mondani átlagban mennyit megy egy töltéssel?

(#1336) Smeló válasza arboczd (#1330) üzenetére


Smeló
tag

Nekem ilyen akkor volt, ha vmi miatt sikertelen lett az update. Ilyenkor leválasztottam az app-ban az órát, újracsatlakoztattam, és szépen a hiányzó/hibás frissítést megcsinálta.

(#1337) arboczd válasza rewo (#1332) üzenetére


arboczd
tag

Köszi. Közben sikerült az Amazfittel... Egy lépês kimaradt az újratelepítéskor...nem töröltem a párosítást... Újratelepítve s újrapárosítva lement mindegyik update... Már az időjárásmál is magyarul írja, hogy Zalaegerszeg ;)

(#1338) Kutykurutty7 válasza Bec (#1333) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Kinézetre ez valóban sokkal jobb, mint a műanyag (főleg a szilikon) protektor. Ezzel viszont nekem az a gondom, hogy ha felragasztom, akkor fent is kell hagynom. Mivel összességében (szerintem) ez is inkább ront az óra megjelenésén, ráadásul csak a korona részt védi, ezért véglegesen ilyet én nem tennék az órára.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1339) HKorn válasza Kutykurutty7 (#1338) üzenetére


HKorn
addikt

Pontosan így gondolom én is.

Run&Ride

(#1340) Pummera


Pummera
újonc

Sziasztok,

GPS teszt az új firmware-el. Mai séta gyerekkel az orvosig. Mondhatom semmi változás az eddigiekhez képest. Nem is a kiindulási ponton lakunk és ugyanúgy mint eddig, néha spontán átugrottunk a lányommal több háztetőt is...Igazából ezt szerintem kár volt kiadni. De nézzük a dolog jó oldalát is, legalább foglalkoznak a problémával.

[ Szerkesztve ]

(#1341) noto


noto
senior tag

Watch GT 2-n tesztet most olvastam mert kiszemelt volt...
GPS megbízhatósága sem tökéletes,
Az óraszámlapok terén sokan csalódottak lehetnek, hiszen bár van választék, továbbra is erősen korlátozott a kínálat. A Huawei Egészség alkalmazásban 23 különböző óraszámlapot lehet kiválasztani,
Ezek a tesztből idézve

Na meg az üzemidő ...
Jó van belső memória azt én ugy se használnám zene halgatásra...
Meg azért drágább is..
Csak választottam remélem igy látatlanban is mert még tegnap rendeltem meg az órát.

(#1342) kammler


kammler
senior tag

Tragédia. Frissítések csiga lassan jönnek. Az idő mérésén kívül az összes egyéb funkció egy bughalmaz. Gondoltam beállítok egy ébresztőt így nap közben, hogy holnap ne felejtsek el egy dolgot. Nap közbe észreveszem ha rezeg. Fogja magát, aztán eltűnik a beállított ébresztő a semmibe. Az óráról is, a telefonos szoftverről is. fél óra múlva nyoma sincs. Lehetne folytatni. Ez sajnos egy nagy nulla. Bár ezt lehet hogy a telefonos szoftverek csinálják. Abból se elég egy. Röhej

[ Szerkesztve ]

(#1343) Kutykurutty7 válasza kammler (#1342) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Attól kezdve, hogy felraksz és használsz nem gyári firmware-t, vagy font fájlt, vagy az Amazfit programon kívül bármilyen más nem gyári programot (ide tartozik pl. a Notify & Fitness for Amazfit is), ha hiba előfordul akkor nem tudhatod biztosan, hogy a "mókolásod" okozta-e, vagy a gyári összetevők valamelyike...

Nem az órát akarom védeni, mert én is találkoztam már hibákkal, de hasonló előre nem látható hibákra lehet számítani, ha "okosban", a gyári megoldásokat kikerülve akarja valaki bővítgetni az órája tudását! Te pedig, ugye csináltál ilyeneket...

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#1344) noto válasza Kutykurutty7 (#1343) üzenetére


noto
senior tag

Szia!
Én csak óralapokat akarok csérélni az itt belinkelt oldalról ahová ti is feltöltitek.
Az még gyári mokolás?

(#1345) EtonBlazer


EtonBlazer
csendes tag

Sziasztok én is csináltam egy próbát a gps-el. Első képen az óráról indítva sétálva,visszafelé pedig a Notify appból indítva a sétálást amihez a teló GPS-ét használta.
[kép]
[kép]
Nagyobb különbség a képek alján lévő résznél van a teló javára,ott beértem magasabb házak közé és igen keskeny utcába.. ezt leszámítva a teló se volt valami pontos...

(#1346) akitto válasza Moby (#1335) üzenetére


akitto
tag

Valamelyik reggel 9-töl be volt kapcsolva az AOD és 92% esett le a töltöttségi szint, délután 3 órára! Szomorúan kikapcsoltam! :(

Honor6 - H60-L04C900B521 / Amazfit GTR 47 / Redmi Note 9 Pro

(#1347) HKorn válasza akitto (#1346) üzenetére


HKorn
addikt

Ja, jó hogy van ez a fícsör, csak akkorát kell áldozni az üzemidő oltárán hogy nem hinném, hogy sokan használják.

Run&Ride

(#1348) Smeló


Smeló
tag

Azokhoz szólna kérdésem, akik módosított Amazfit (AEX) használnak.
Nem igazán akart jönni a múlt pénteken megjelent gps-es fw frissítés a 47 mm-es órámra. Ma reggelre sem. Gondoltam felteszem a gyári app-ot. Egyből le is frissült az óra. Aztán visszatettem a módosított Amazfitet, engedve neki az OTA-t. Hát, egyből vissza is tette az előző fw. Hasonlót valaki tapsztalt?

(#1349) RBJ válasza Bec (#1333) üzenetére


RBJ
addikt

Utólag lekaparható? Kíváncsi vagyok, hogy nem hagy rajta nyomot a ragasztó levétel után.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1350) Bec válasza RBJ (#1349) üzenetére


Bec
tag

Biztos vagyok benne,hogy nyom nélkül eltávolítható mert kétoldalú ragasztó fólia van rajta.Kicsit meghajszáritózod és könnyedén eltávolítható. Igen csak az lcd körüli peremet védi..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.