Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1049) carl18


carl18
addikt

Rég írtam, potolom!


110E forintért a RTX 3050 túl szép hogy ígaz legyen, de látom már PH-n is van pár scalper valszeg aki a zsír új kártyát extra haszonnal hirdeti.
A GPU hiány még szerintem jó darabig eltart, talán soha nem lesz vége, főleg ha a ETH ára megint emelkedni fog.

Talán akkor szabadul rá a piacra egy adag RTX 3000-es kártya mikor az új generációs RTX 4000 piacra kerül. És a magasabb hatékonyság felé mozdulnak.

A 6500XT akkár hogy nézzük az átlag embernek a 3.0 miatt amúgy se életképes.
De szerintem az AMD szándékosan dobott a piacra ennyire megnyírbált kártyát, mert ha a kutyának se kell hamarabb jut el a gamerek közé.
Nyilván néha valóban csak egy 1050Ti szintjét tudja, de ahogy elnézzem itthon van 110E-ért.
A 6500XT még mindig jobb mint egy több éves elavult 1050Ti.

Idővel ha a készlet javulna akkor simán jöhetne egy 128 bites verzió is! :)
Na azt már el tudom képzelni valóban versenyképesnek.

Én már nem is foglalkozok a videókártyákkal, úgy se lehet őket kapni emberi áron.
Majd egyszer újra lesz normális áron, de nem érdemes a hírekkel foglalkozni.
Aztán az ember csak enerigát pazarol ilyen hülye hírekre, mert az árazás úgy se fog javulni.

Talán 2022 második felében vagy 2023-ban valamelyes módon lesz javulás.
De nem lesz semmi a régi még jó darabig, sajnos a bányászat is igen jól jövedelmező üzlet.
A Scalperek termékeire is van kereslet, és ameddig megveszik tőlük addig csinálni fogják.
Egy Globális összefogás kéne, hogy senki ne vegyen kártyát több honapig.
Aztán valahogy lehet elkezdeni az ára elindulni az MSRP írányába.

Én mondjuk megfogadtam ameddig ez a örület tart, addig nem tervezek másik kártyát venni.
:U
Más felől, úgy gondolom lehet ez a folyamat már valamilyen szinten mesterséges.
Gondoljunk bele, pár éve ott volt a DDR4 memóriák kartelezése asszem.
Volt egyszer ram hiány és több évig fen tartották az árakat.

Azt se tartom lehetetlennek, hogy valahol béreltek egy raktárat ahova a kész termékek kerülnek. A TSMC is adott ki ilyenről pletykát, hogy van ügyfél aki raktároz és nem elad.
Biztos van valahol egy rész ahol még mesterségesen fokozzák a folyamatot.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.