Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) CJ4567


CJ4567
veterán

Abit IP35 vagy Gigabyte GA-P35-DS3 lenne jobb választás Xeonhoz?

No Sana No Life

(#2302) instantwater


instantwater
addikt

Ha mondjuk veszek egy olcsó HDMI-s videokártyát, az ki fog adni hangot is a HDMI kimeneten, vagy csak a képet?

(#2303) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Használtban az árak kb.Ház 4000 táp 4000 lap 10000 xeon 10000 8gb ddr2 12000 proci hűtő 3500 250 gb hdd 4000 dvd iró olvasó 3000 összesen:50500 pénz.Ebbe már csak egy jó vidikártya és mehet a game :) De ha még azt nézem hogy otthon van egy régi házad tápod hdd-d dvd író olvasód és azt leszámoljuk - 15 akkor már csak 35 nél járunk.De ha plusz szerencsés vagy és van olyan 775 ös lapod amibe jó a xeon és van már benne 4 gb ddr2 ram akkor megint jön a minusz.Szóval ha enyiért ilyen teljesítményt kapok jöhet az infó. :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2304) Smktrooper válasza Pécsi gyerek (#2303) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Meg ne feljtsuk egy szinte kigyilkohatatlan xeon kétszer vastagabb nyákon fekszik mint egy sima Intel proci, tehát valószínű még 20 év mulva is menni fog... ha nem nő az igény a programok részéről. de egyenlőre gameknél nem igen látom a titkositás előnyét...(AES) max a virusirtok használják ki ha jól tudom...

****Nekem a windows defenderen kivül más nincs fent. minek?! van windows PE-m amiből kívülről mindent tudok törölni ami gyanus. és max 15-20 percet vesz igénybe, a virusirto meg 2-3 órát szaggatja a gépet hdd-t stb...

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#2305) Smktrooper válasza Pécsi gyerek (#2303) üzenetére


Smktrooper
senior tag

http://hardverapro.hu/apro/dell_precision_t5400_munkaallomas

+egy vga és van egy PAKSOD!

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#2306) Butcher82 válasza CJ4567 (#2301) üzenetére


Butcher82
senior tag

Giga. Bevált :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#2307) kenand válasza Smktrooper (#2305) üzenetére


kenand
Topikgazda

Enyém jobb volt 2xE5430, 16 Giga RAm, Ati 4830, olcsón adtam el. (50 000Ft)
Szerettük de kíváncsiak voltunk másra

(#2308) kenand válasza CJ4567 (#2301) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én is a Gigára szavaznék, DS3-assal személyes jó tapasztalatom is volt,teljesen Xeon barát, Dual Bios miatt a BIOS mod is biztosabb, tuningot is bír.

(#2309) Smktrooper válasza kenand (#2308) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Én már csak 2011v3-ra fogom cserélni...addig nem is gondolkozom másban--- ;)

Reboot

(#2310) danzas007


danzas007
csendes tag

Szerintetek egy GTX 680/690 jó társa lenne az E5440-nek? memória 8 Gb Hyper X :R

(#2311) CJ4567 válasza danzas007 (#2310) üzenetére


CJ4567
veterán

690 az két 680 egy kártyán kb, már sok lenne.

No Sana No Life

(#2312) knoz91


knoz91
tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a xeon világban, elvileg a jövőhéten fog érkezni az "új" lapom: ASUS P5QC, ugyebár P45 chipsetes, az összes 775-ös procit kezeli, viszont, az összefoglalóban olvastam arról, hogy a vegyes DDR2/DDR3 támogatás gátolhatja a xeon rendes működését.

Esetleg valakinek van már tapasztala pontosan ezzel a lappal? Evvel valakinek előfordult már a sikertelen fejlesztés? Akár PÜ-t is küldhet akinek személy szerint van tapasztalata, illetve tudna segíteni. :)

Előre is köszi a válaszokat! :)

(#2313) Naccsy


Naccsy
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy Xeon L5408 procit, amelyet úgy kaptam, hogy már el van látva adapterrel is.
Adott egy Abit IP35 és egy Gigabyte ep45-ds3 lap. Levágtam a pöcköket, hogy beférjen a xeon, viszont azóta nem indul sem e4400 sem e3200 cpukkal egyik lap sem.
A jelenség a következő: indítanám a gépet, pár másodpercig felpörögnek a ventik, majd rögtön újraindul és ez ismétlődik folyamatosan.
Ha nem fogatom le a cput a foglalatba, hanem csak belehelyezem, akkor nem indul újra, viszont se kép se hang és a proci sem melegszik.

Az alaplapon a lábak nem sérültek, a táp 550w-os, próbáltam másikkal is. A ramok 2x2gb samsung, ezeket még nem használtam a lapban, viszont az ip35 bootolt ezekkel és az e3200al mielőtt levágtam volna a pöcköket a foglalatban.

Bármi ötlet javaslat, hogy mivel próbálkozzak a továbbiakban?

Köszönettel,
Bence.

when money say jump you say how high

(#2314) stefa1987 válasza knoz91 (#2312) üzenetére


stefa1987
csendes tag

Szia!
Nekem ugyan ez a lap van. Benne egy xeon e5440 és 8gb ddr3 ram van. Tökéletesen működnek együtt. Még jobban is szereti ezeket a ramokat mint a régi ddr2-est ami volt benne.

(#2315) knoz91 válasza stefa1987 (#2314) üzenetére


knoz91
tag

Na akkor nem veszett el bennem a remény :D Szerintem én egy E5450-re fogok benevezni, azzal jobb híján tényleg nem lesz egy darabig bajom. Hozzá lesz 2x 4gb Kingston 1600mhz-esek.

(#2316) stefa1987 válasza knoz91 (#2315) üzenetére


stefa1987
csendes tag

Én is féltem a ddr3-tól, de amikor beleraktam pöccre indult vele a gép. Nekem 2x4gb Crucial Ballistix Sport 1600Mhz van benne. Az e5440 se sokkal gyengébb. Én nem húztam rajta semmit úgyis szépen vitte BO3-at.

(#2317) instantwater


instantwater
addikt

Az járható út, hogy veszek olcsón egy Dell/HP core2duo s gépet, és cserélek procit xeonra?
Csak mert komplett gépeket adnak 20/30 fontért, míg külön egy 775 ös alaplap kb pont ugyanennyibe kerül.

(#2318) danzas007 válasza instantwater (#2317) üzenetére


danzas007
csendes tag

Azokban a régi "munkaállomásokban" fapados lapok vannak, OC nagy valószínűséggel kizárt. Ha a chipset támogatja a C2Q prockókat akkor nem lesz baj. Azért az nézd meg, hogy a CPU hűtő rézmagvas legyen mert melegedősek a Xeonok. :C Egyébként ha találsz egy gépet és bele Xeont akkor faszántos kis "erőmű" lesz belőle.

(#2319) danzas007 válasza CJ4567 (#2311) üzenetére


danzas007
csendes tag

Attól félek, ha beruházok egy 680-ra akkor nem fogja kihajtani a Xeon... Ameddig tudom OC-zom a procit. Esetleg AMD hasonló kategóriában? 7970 és társai? Megvallva naív nVidiás vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#2320) Smktrooper válasza Naccsy (#2313) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Bios reset... mindenképp. vissza a régi proci, és nézd meg utána mit csinál-

Reboot

(#2321) knoz91 válasza instantwater (#2317) üzenetére


knoz91
tag

szerintem reális áron simán hozzálehet jutni jó P45ös lapokhoz. Egy jó ajánlatot elfogsz, simán 10k alatt Vagy vele. Szerintem Jobban jársz egy Asus/GB lappal, mint az összetákolt Dell/HP-kkal.

(#2322) korn válasza Naccsy (#2313) üzenetére


korn
aktív tag

Sok minden lehet. Pl rossz pozícióban raktad be mindkét lapba a xeon-t, és annyi. Vagy eleve zárlatos volt a proci, és kinyírta a lapokat. Bios reset , aztán majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#2323) korn válasza instantwater (#2317) üzenetére


korn
aktív tag

http://prohardver.hu/tema/re_4_magos_xeon_cpu_775-os_deszkaban/hsz_1803-1803.html

A gép 13ezer volt, a proci 8000. Persze csak alap 2GB rammal, és hdd ssd nélkül, ezeket bővíteni kellett.
Plusz egy e7500 ami járt a géphez. Mondjuk ez kisméretű SFF gép low profile vga megy csak bele, de állóházas brand gépeket is ki lehet fogni hasonló árban. Szóval ez is járható út, és még olcsó is.
Nekem a kis méret volt itt a lényeg. A hűtő simán elboldogul a procival.
Proci kompatibilitásra figyelni kell, mert a Q-s chipset-es brand gépek csak az X3300 sorozattal mennek.

(#2324) Naccsy válasza korn (#2322) üzenetére


Naccsy
csendes tag

Az elemet kiszedtem már számtalanszor, próbáltam többféle pozícióban betenni a procikat, de nem jutottam tovább.
A xeont állítólag eladás előtt tesztelte az eladó, illetve adott el többet is.

when money say jump you say how high

(#2325) merenylo válasza Naccsy (#2313) üzenetére


merenylo
csendes tag

- processzorfoglalat lábait ellenőrízd nem e görbültek el
- nem e került valami kosz ,műanyagdarab ,hővezetőpaszta a foglalatba
- esetleg a hűtő felhelyezésekor megsérülhetett a furatok mellett valamelyik vezeték (nálam ez okozott ilyen problémát)

(#2326) Butcher82 válasza Naccsy (#2324) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szinte biztos vagyok abban, hogy amikor levágtad a két kis műanyagot akkor lett valami gond ha két lapban sem műxik sem a xeon sem pedig a core 2-sek. Vagy esetleg nem a ramok? Gondolom mind a kettő lapba ugyanazokat raktad.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#2327) kenand


kenand
Topikgazda

Az tényleg fontos kérdés, hogy előtte ment-e?
Ha igen akkor a régi procival (core duo) mennie kell, hacsak nem frissítetted a BIOS úgy, hogy kitörölted a desktop mikrokódot.
Rezeteld a BIOS-t, tedd bele a régi Core duo procit. CPU-t ne forgasd! Úgy tedd bele a hogy kell, csak egy féle képen lehet beletenni. ha nam megy akkor még is csak csináltál valami t a lábakkal, valami zárlatot okoz.

Szedd ki a lapot és asztalon simán dug össze egy táppal, VGA-val. Próbálj szerezni egy másik desktop 775-öt. ha nem tetted tönkre a lábakat, mennie kell.

(#2328) korn válasza Naccsy (#2324) üzenetére


korn
aktív tag

többféle pozícióban nem szabad próbálgatni a procikat, csak egy féleképpen lehet, minden leírásban benne van, hogy a lapon és a procin lévő nyíl egyfele kell nézzen

(#2329) Naccsy


Naccsy
csendes tag

Mindig a megfelelő irányban tettem be a procit, annyit próbálgattam csak, hogy kivettem és betettem újra, hátha segít.
Sikerült életet lehelni a lapba egyébként, bios frissítés után megy bele a xeon, de ez jövőhétig várat magára. :)

when money say jump you say how high

(#2330) kenand válasza Naccsy (#2329) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mi volt a gond?

(#2331) Wiipera válasza danzas007 (#2319) üzenetére


Wiipera
tag

A 680-ast (a tesztben ráadásul OC verzió szerepelt: ) kihajta még akár egy E5405 DX11 alatt. (E5440-es 2GHz-en ment fix 6-os szorzóval)

Persze az összképnek jót tesz, ha a proci nagyobb órajelen megy, viszont engem is meglepett, de nem olyan nagy mértékben befolyásolja az fps-t a játékoknál.
Kenand újabb cikkében lettek kirakva a teszt eredmények.

[ Szerkesztve ]

(#2332) instantwater válasza korn (#2323) üzenetére


instantwater
addikt

Értem.
Akkor számoljunk.

Dell Optiplex 755 SFF - 2.33GHz Intel Core 2 Duo, No RAM & No Hard Drive 17,99 font
Asus GeForce GT 210 1GB 598MHz PCI-E HDMI VGA DVI-I Graphics Card Low Profile 20,94 font
Intel Xeon X3330 26,95 font
Hynix 8GB 2X4GB 2RX4 PC2-5300F DDR2 667MHZ ECC Fully Buffered FB-DIMM Memory RAM 11,53 font

Összesen: 77.41 font, és még kell HDD is.
Legyen összesen mondjuk 100 font.
Jól számolok?

(#2333) danzas007


danzas007
csendes tag

Huu, koszonom szepen ezt a tesztet! Nos lenyegeben csak kakaot kell adnom a procinak es semmi gond nincs.

(#2334) Naccsy válasza kenand (#2330) üzenetére


Naccsy
csendes tag

El volt hajolva az egyik láb. Sikerült óvatosan visszahajtani a helyére, legalábbis egyelőre úgy tűnik, hogy sikerült, de még windowsig nem volt időm eljutni.

when money say jump you say how high

(#2335) kenand válasza Naccsy (#2334) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos nagyon könnyű elhajlítani és nem mindig könnyű észrevenni. Meg kell nézni több oldalól is.

(#2336) cynosure


cynosure
tag

Sracok, roviden osszefoglalva van barmilyen eszreveheto/szamottevo kulonbseg P43 es P45 chipset kozott? Ertem, hogy ott a goolge, de engem nem a nyers szamok erdekelnek, mert azok olyanok, mint az auton a gyari fogyasztasi adatok, inkabb tapasztalat kellene.

(#2337) korn válasza instantwater (#2332) üzenetére


korn
aktív tag

azok az ecc ramok nem lesznek jók
Egyébként csak angol ebay játszik nálad? Mert pl a proci is lenne olcsóbban usából.

(#2338) Speed® válasza cynosure (#2336) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Utóbbival (ill. P35el is) van esély normális OCra, P43 nem az igazi.

Nálam G33M-DS2R és P5E-VM HDMI van OC döntőben éppen :U
Amelyikben jobban szalad a leendő E0 5440, azt tartom csak meg.
P5E mellett szól a dizájn, de elvileg a G33M jobb tápellátás terén..

(#2339) kenand válasza cynosure (#2336) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Papíron nem annyira rossz a p43, csak cross fire/SLI nem menne elviekben, de sajnos az FSB emelés is korlátozott.
Ha megelégszel mérsékelt tuninggal, nem rossz, de 410-420 FSB-t lehet vele elérni max.

(#2337) korn

Sőt időnként a hardveraprón vannak legjobb ajánlatok, van néhány szerver szétszedéssel foglalkozó fórumtárs...nem azokra gondolok akik megveszik kintről és drágábban akarják továbbadni...

Így van FBDIMM nem kompatibilis a sima DDR2-vel...(hiába olcsó, de nem kell bánni, nagyon melegszik és lassabb)

[ Szerkesztve ]

(#2340) instantwater válasza korn (#2337) üzenetére


instantwater
addikt

Angliában élek, ezért néztem rá elsőre az angol ebayre.
A proci meg a ram jöhet máshonnan is, mert gazdaságos őket postázni.
Bár ahogy nézem usából postával együtt ugyanannyi mint angliából.

Van erről valahol valami leírás, hogy melyik chipset melyik xeonnal kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#2341) kenand válasza instantwater (#2340) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ott legfelül így kezdődik a topik:
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Olvasd el a topik összefoglalót és a cikket :( Minden le van írva...
De másik a cikkeben is leírtam

De ha ott élsz az Angol nyelv sem idegen neked
További info

[ Szerkesztve ]

(#2342) kenand


kenand
Topikgazda

AMD -ideiglenes- üdvöskéjét tesztelik, még mindig nagyon harmatos,.
hatalmas marketing duma, táblázatok és minimális előrelépés, (és nagy hátra, mivel majdnem tuning mentes)


táblázat az Ipon tesztjéből

Ezeknél egy olcsó, 4 magos 771-es Xeon is jobb...

[ Szerkesztve ]

(#2343) instantwater válasza kenand (#2341) üzenetére


instantwater
addikt

Ok, értettem. Jogos.

(#2344) CJ4567 válasza kenand (#2342) üzenetére


CJ4567
veterán

Ennél az E5440 jóval jobb.

Megtaláltam a tesztet, azért nem ilyen egyoldalú a kép. Az újabb, fejlettebb utasításkészletek miatt van ahol meglép, de a húzatlan Xeon sokszor a közelében van, van ahol meg is előzi. És nekünk itt van a tuning is.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#2345) kenand


kenand
Topikgazda

Overclockolt L5408-as AIDA

[ Szerkesztve ]

(#2346) CJ4567 válasza kenand (#2345) üzenetére


CJ4567
veterán

Ahogy nézem, az L5408 se ajánlott olyan alaplapokba, ami alacsony FSB-t bír.

Szép eredmény, majdnem ott van a 8 magos FX szintjén.

No Sana No Life

(#2347) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

L5408 üzemben..G31 lap, alapfesz FSB333 megy simán.
Feszállítás nuku, 1.05V VID, RAMok 833MHzen mellette.
Magas rezes Intel hütecs, fel sem pörög load, totál néma.
Anno az AM2 skót ajánlat volt hasonlóan lowcost vétel ;p
G31+E5430+3GBra költöttem kemény 15k hunvalutát :)

(#2348) CJ4567 válasza Speed® (#2347) üzenetére


CJ4567
veterán

Annyiért teljesen megérte.

No Sana No Life

(#2349) kenand válasza CJ4567 (#2346) üzenetére


kenand
Topikgazda

L5408 kakukk tojás, mivel az FSB 266, tehát bármilyen -tuning képes- lapba jó, 333-at mind bír, úgy meg már 2.67Ghz (8x szorzó) tehát olyan mint egy L/E5430. Sőt az L-nél jobb, mivel a Tjmax magasabb, azaz nem fog throttlingolni 70 fokon (sőt még az E-nél is magasabb)
Csak tuning mentes-brand/barbobe- lapba nem érdemes, max. ha csak nem az alacsony fogyasztás a cél (alap hangon 40W)

(#2350) kenand válasza CJ4567 (#2344) üzenetére


kenand
Topikgazda

Az az igazság, hogy az új utasítás készletek is jobban domborítják a pontszámot és a valós élet alkalmazásait kevésbé.

De csak játék számít és ha valaki újban gondolkodik egy modern 2 magos Intel, jó VGA-val bőven elég.
A legtöbb - nem túl jól megírt- játék max. 1-2 gyors magot használ.

Amiben egyértelműen jobb az újabb az a SATA 3- vezérlő és egy olyan SSD. Az rettentően megdobja a boot időt. SATA 2-es +SSD sem rossz, de az előbbi még sokkal jobb.
A legnagyobb hibája a 775/1366 vonalnak a SATA 3-as vezérlő hiánya
És a nem Intel PCI Sata 3-as kártyák csapnivalóak, kér beléjük invesztálni. (kipróbáltam)
USB 3.0 viszont könnyen orvosolható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.