Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) korn válasza gold007 (#1547) üzenetére


korn
aktív tag

P35-ös lap és 470fsb az kurv@ jó eredmény 4 magos procinál.
Egyébként ami nálam volt l5408-as az 470fsb-t bírt, fsb wall-os volt, szóval szerintem nálad sem ment volna sokkal feljebb. A lapom 500-ig tuti elmegy, úgyhogy a proci volt limites.

(#1552) gold007 válasza korn (#1551) üzenetére


gold007
tag

Végülis ez is lehetséges, erre nem is gondoltam. Csak ugye a többi 5400-as xeonok állítólag bírják az 500+ FSB-ket is. Na mindegy, azért ez is szép eredmény, és teljesítményben sem gyenge, akár mindennapi használatra. 3,5Ghz-en 4 magon prime95 alatt ~120W-ot fogyasztott a konnektorból.

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#1553) gold007


gold007
tag

Újabb érdekes problémába ütköztem:
A Xeon tökéletesen megy az IP35-ben, viszont ha átrakom a Foxconn G31S-be, akkor nem hajlandó elindulni. A G31S viszont másik procival szintén tökéletesen üzemel. Ami furcsa: Két táppal próbáltam, az egyiknek egyből lekapcsol a védelme, csak egyet pördülnek a ventik. A másikkal(gondolom nincs benne ilyen védelem) bekapcsol, viszont a PLL és a procifoglalat között egy 15N03GH jelű FET olyan módon melegszik, hogy egyből megéreztem a szagát, és az ujjamat konkrétan megégette. Szóval mintha valami zárlatos lenne.
Ja és az ujjégetős mutatvány után is a lap megy másik procival, a proci pedig működik másik lapban szóval mindkettő ép. :F

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#1554) Hialin


Hialin
tag

Hali.

Én is apró problémába ütköztem. Lehet nem idevágó, de hátha találkozott valaki hasonló jelenséggel.
Egyik pillanatról a másikra, a kép eltűnt, a ventik felpörögtek. Restart után, mintha semmi nem történt volna.
A chiphűtőt igen forrónak éreztem, így felszereltem rá egy 4cm ventit, lehetséges, hogy az miatt történt mindez ?
x5450-es szalad 9x445 fsb-n, egy giga EP45-DS3 lapban.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1555) kenand válasza Hialin (#1554) üzenetére


kenand
Topikgazda

Lehet tulmelegedett az északi híd. 445 már jelentős túlhajtás...

(#1553) gold007

Sajnos a mikrokód update sem ejent 100% kompatibilitást, van hogy egy Xeon CPU megy az adott alaplapban a másikban meg nem. G31-nél örül az ember ha valami megy, általában overclock sincs pl Hetis G31 alaplap (bár volt ASUS lapom g31-es amiben lehetett overklockolni (P5kpl).

[ Szerkesztve ]

(#1556) gold007 válasza kenand (#1555) üzenetére


gold007
tag

Túlhajtás eszembe se jutott egy OEM lapnál, ebben használni szerettem volna :D
Az lehetséges, hogy nem ismeri a xeon mikrokódot és ezért ilyet csinál?

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#1557) Hialin válasza kenand (#1555) üzenetére


Hialin
tag

Köszönöm kenand. Most kíváncsian várom az eredményt,újrapasztázva,felventizve. Reméljük igazolódni fog,hogy csak a forróság miatt hasalt el. :)

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1558) kenand válasza gold007 (#1556) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mikrokódot nem bővítetted? (Bővítés esetén sem 100%-os a siker) De a CPU steppingnek megfelelő mikrokódnak kell lennie a BIOS-ba

(#1559) gold007 válasza kenand (#1558) üzenetére


gold007
tag

Elvileg olyan bios volt rajta ami bővítve volt. Elvileg...
Most frissítettem egy olyanra, amit a cikkben a linken találtam és tökéletesen megy. Azért furcsa, hogy ha nem ismeri a mikrokódot akkor simán öngyilkos lett volna a lap. Szerintem 200°C közelében volt az a mosfet!

Mondjuk lehet, hogy csak 1,35 volton akarta hajtani az 1 voltos procit, és így már a 40 helyett inkább 100 wattot evett, amit nehezen viselt az 50-60 wattra tervezett tápellátás

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#1560) kenand válasza gold007 (#1559) üzenetére


kenand
Topikgazda

Lehet a 2 CPU steppinge más és emiatt más mikrokód kellett neki.

Tuning esetén sohasem szabad auton hagyni a Vcoret.
Vannak lapok amik FSB (1366 esetén BCLK) emelésre , auton hagy egyből 1.1-volt helyett 1.3-at adnak.
És is így jártam egy 1366-os lappal + E5645-ös xeonnal Nem értettem a brutál 2 ventis hűtés ellenére kis terhelésre miért egyből 80C fokos a CPU. CPU-z vel megnéztem és láttam, hogy az alap 1.135 V helyett egyből 1.350-et adott a CPU-nak. Visszaállítottam 1.135-re és úgy is ment 2.4GHz helyett 3.0 GHz-n
Ismeretlen CPU esetén is lehet alpból maxra állítják a Vcore-t a lapok.
Szóval meg kell nézni mennyit ad a CPU-nak normál FSB/BCLK mellett, majd arra kell fixálni. FSB/BCLK emelés esetén is, és csk akkor emelni óvatpsan, ha nem stabil a lap.

[ Szerkesztve ]

(#1561) pempellini


pempellini
senior tag

:)

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#1562) Hialin válasza pempellini (#1561) üzenetére


Hialin
tag

:C

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1563) kenand válasza pempellini (#1561) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ugyan ilyen lapom van, ennyit soha sem kértem tőle, majd megpróbálom 1x :)

(#1564) Smktrooper válasza pempellini (#1561) üzenetére


Smktrooper
senior tag

:R
Ügyes!
Nálam is így megy. Atom stabilan.

Reboot

(#1565) koxx válasza Smktrooper (#1564) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vcore-t mennyire lőtted be?

(#1566) Smktrooper válasza koxx (#1565) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Reboot

(#1567) craftsman01


craftsman01
senior tag

Üdv én még mindig kínlódok ,olvasok olvasok de nem jön át ez a proc húzás "lehet fáradt vagyok" proc 5450 feszt nem szeretnék emelni csak legalább a gyári 3 ghz érné el valaki leírná mit hova kapcsoljak.

[link]
[link]
[link]

[ Módosította: koxx ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1570) Smktrooper válasza craftsman01 (#1569) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Neked 9 es szorzó kell és a 0,5 ös beállitást meg ki kell kapcsolni.

Reboot

(#1571) craftsman01 válasza Smktrooper (#1570) üzenetére


craftsman01
senior tag

Igen ezt tudom meg is csinálom,Esc aztán yes újraindítom és megint a 8 és a 0.5 fogad lehet enabledről disabled-re kell áítani vagy fordítva ezért írtam ,hogy esetleg akinek hasonló procija van lekapná a biost és az alapján állítanám be ,lehet hülyén hangzik de ez van :) meg írták hogy a vcore-t is álítani kell meg a pci valamit is.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1572) gold007 válasza craftsman01 (#1571) üzenetére


gold007
tag

Escape helyett próbálj meg F10-zel kilépni ;) Tudtommal az esc nem menti el a beállítást csak kilép

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#1573) craftsman01 válasza gold007 (#1572) üzenetére


craftsman01
senior tag

Istenem látsz e na látjátok á inkább nem is mondom de sikerült köszönöm most már 9-es szorzóval hasít. :R Am meg a módosítást is.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1574) gold007 válasza craftsman01 (#1573) üzenetére


gold007
tag

Nincs mit. Néha én is próbálom ram nélkül indítani a gépet aztán nézem, hogy mi a halálért sípol, meg hasonlók :D
Egyébként, ha a lapod bírja a 333 fölötti FSB-t, akkor nyugodtan átrakhatod 400-ra, általában feszültségemelés nélkül is viszik ezek a procik. Azonos fogyasztás mellett ingyen plusz teljesítmény :)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#1575) Hialin válasza craftsman01 (#1573) üzenetére


Hialin
tag

Grt :C

Mire befotózom,másolom addigra már meg is oldódott. :)

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1576) kenand válasza gold007 (#1574) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egyedül a RAM-o ne felejtse el visszaosztani, ha FSB-t emel. 333 -> 400 esetén ha auton hagyja is működhet a lap automatán lejjebb osztja, de ha nem 800-as RAM-ot 2:1-re osztani

(#1577) koxx válasza Smktrooper (#1566) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Thx

Úgy néz ki nálam a 400-as fsb az ami stabil (3,4GHz-en teker) 1,15-1,2-es vcore-ral. 52-56 fokos a cpu szóval így még elég jó. Prime95-tel terhelve 74 fokig megy fel, de ez talán még normálisnak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#1578) craftsman01 válasza Hialin (#1575) üzenetére


craftsman01
senior tag

Nyugodtan berakhatod ide legalább tanulok ha nem gond,na igen emelném többre is csak ezt a ram mizériát sem nagyon értem.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1579) firstman3333 válasza craftsman01 (#1578) üzenetére


firstman3333
tag

Ram mizéria: FSB fel 400-ra,nagyjából így:
Ez így elég érdekes lett,de nem baj. :) A szorzód meg mehet 9-re.Szerintem neked sem kell az egyéb feszekkel játszanod,de ha mégis akkor azt sajnos neked kell kikísérletezned.

[ Szerkesztve ]

(#1580) Hialin


Hialin
tag

Hi
Nagyon elment a rész tuning felé. :D

[link]

Nálam ez segített finomhangolni, xeon esetében is, főleg az MHC Core feszültség emelésével, ajánlott átfutni.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1581) Smktrooper válasza firstman3333 (#1579) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Rossz a visszaosztásod.

2.0D-re tedd.

Reboot

(#1582) szajmon


szajmon
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon jó kis cikk ez! Épp most szuszakoltam bele az ASUS P5B-E alaplapomba egy Xeon E5440-et.
Pöccre röffent :DD :)) :DD

Semmi más információ nem kellett hozzá a cikken kívül. Leírás, segédprogik, minden itt van, ami kell.

A proci bereszelése kicsit csúnya lett, de működik. Fúrógépbe befogtam egy 3-as fúrót, és azzal csináltam bele a hézagokat. Időnként ugrott :) belekapott még itt-ott, de hamar kész volt.

Első indításkor miután felismerte az alaplap, kiírta, hogy ismeretlen proci, túlmelegedési problémák, meg frissítsem a BIOS-t. (Mielőtt mindenbe belekezdtem, azt megnéztem, hogy a CPUID-hez tartozó mikrokód benne van a BIOS-ban. Kissé el is bíztam magam, mert 0 és 4-es platform ID volt mellette.)
No, mindegy. Simán elindult a Win. Beleraktam a megfelelő mikrokódot a BIOS-ba (cpu0001067a_plat00000044_ver00000a0b_date20100928.bin), shutdown, CMOS reset - biztos ami biztos, boot, CMOS beállítgatás, és ennyi. Vagyis beállítottam 400MHz-re az órajelet, mert alapon 333-ra állította. Így most 3,41GHz-en teker maxban.

Xeon E5440

Ami zavar, hogy üresjáratban 55-56 fokos a proci. Terhelésnél meg fölmegy közel 80-ig.
Viszont a magok külön-külön meg mindig "hűvösebbek".

Üresjárat:
Üresjárat

Terhelés alatt:
Terhelés

AIDA64-gyel mértem. Ezek valós értékek lehetnek? Meddig lehet engedni? Vegyek inkább vissza az órajelből egy picit?

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#1583) Hialin válasza szajmon (#1582) üzenetére


Hialin
tag

Hali.

Elsődlegesen a feszültségeket nézd át, nekem magasnak tűnik az a 1,504V.
Ha nagyon tuningolod se kér ennyit, kb. 1,318-1,350V ,de még lehet ez is sok.

[ Szerkesztve ]

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1584) Smktrooper válasza szajmon (#1582) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Igen azt a Vcoret vedd vissza 1,350 körülire, (a maximumot). Ilyen fesszel 500 FSB körül lehet próbálgatni ezt a procit...Bitang hűtéssel.

Reboot

(#1585) Retro11 válasza Smktrooper (#1584) üzenetére


Retro11
senior tag

Még azt is sokallom.. Igaz én Skulltrailben 2xE5450-eket hajtok most @ 3.7Ghz, de 1.28-on stabilak (40C idle és 60C max). Persze ez stepping és cpu függő is, de ki kell tesztelgetni..

(#1586) Hialin válasza Retro11 (#1585) üzenetére


Hialin
tag

Persze, hogy sok, indításképp javallott csak ha már 400 FSB :) . Onnan lehet vissza venni neki, szerintem olyan 1,275v körül vagy még kicsit kevesebb is elég. Sok játszadozás a pontos beállitása :) de az eredmény fenomenális lesz :)

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1587) Smktrooper válasza szajmon (#1582) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Tyűha. Az bizony sok neki. Vagy a paszta miatt vagy nem jól fekszik fel. 25-35 között kellenne lennie üresben, környezet függő.

Reboot

(#1588) szajmon


szajmon
csendes tag

Lehet, hogy én akartam túl sokat. Az az 1,5V úgy jött, hogy auto-n hagytam a BIOS-ban. Ennyit adott neki az alaplap. Ellenőriztem a hűtőt is. Rendesen a helyén van. Kísérleteztem a beállításokkal. 400 MHz-nél ennyit ad a lap. 380 körül áll be 1,3V környékére. Ha kivettem auto-ból, és kézzel állítgattam (1,2V-tól mentem fel 1,28-ig) akkor mindig lefagyott. Ekkor adtam fel a 400-as FSB-hez való ragaszkodást. Úgy látom, hogy 380MHz-en szépen dolgozik. Alapon 48-49 fok, és max terhelésen sem éri el a 70-et 1,34... V mellett. Így effektíve 3,2GHz-en munkál. Lehet később még játszadozom vele,de egyelőre ez a végeredmény. Ezzel is elégedett vagyok.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#1589) Hialin válasza szajmon (#1588) üzenetére


Hialin
tag

Sejtettem, autó módban túlfeszeli a procit.
A fagyás memoria hiba is lehet, annak is adhatsz pici feszt ha nagy mértékben viszi magával a fsb emelése, valamint a visszaosztásra is figyelj, türelem játék az egész.Menni fog az 400-on. :)
Ha lehetőség van az északi hidnak is feszt adni, azzal egyensúlyba lehet hozni a ramokat. (ésszel)

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1590) firstman3333 válasza Smktrooper (#1581) üzenetére


firstman3333
tag

Érdekes amit mondasz,és 2D-ben használtam én is, a cpu-z meg az aida is írta az 1:1-es arányt,DE!egyszer csak eljött az életemben a pillanat amikor felraktam a hwinfo64-et és láss csodát a memory clock ratio alatt nem egész egyet találtam,hanem asszem 1,5-öt.
Ez teljességgel érthetetlen volt számomra,ezért visszább vettem az adott értékekre,és láss csodát a cpu-z-ben maradt az 1:1,aidában 1:1,hwinfo 1:1 illetve 1,00x,és 800Mhz.
Ha még mindig úgy gondolod hogy hibás a beállítás légyszíves tájékoztass!De nekem ez tűnik optimálisnak.
:R

(#1591) koxx válasza firstman3333 (#1579) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen alaplapod van? Nekem a cpu ratio auton van és nem engedi állítani. (asus p5k)

(#1592) Hialin válasza koxx (#1591) üzenetére


Hialin
tag

Giga lap lesz az :)

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1593) Hialin válasza koxx (#1591) üzenetére


Hialin
tag

Asusoknál többségében, Advanced menü / Jumperfree Confi / Al Overclocking (manual).
Utána elméletileg hozzáférni a buheráláshoz. User manual is segíthet pontosabban.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1594) firstman3333 válasza koxx (#1591) üzenetére


firstman3333
tag

Ahogy előttem is mondták,persze ez egy giga lap. :) Igaz hogy sokan szidják a gyártót,de én még nem csalódtam benne,nem válogat,stb.....nem ez az első,és nem csak alaplapom volt gigabyte.

(#1595) Smktrooper válasza firstman3333 (#1594) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Szabvány szerint 400 fsb felett 2.0D kell. elvilegh.

Reboot

(#1596) kenand


kenand
Topikgazda

Ma kipróbáltam egy 5408-ast én is. Nagyon babás.
1.184-en most 43FSB, 3.46Ghz

(#1597) kenand


kenand
Topikgazda

Ha nem adok 2.0V-ot 1.8 helyett a DDR2-es RAM-nak elhasal a gép 433-as FSB-n
nyugodtan adhatok neki tartósan?

itt jóval többet is írnak..

András

[ Szerkesztve ]

(#1598) Hialin válasza kenand (#1597) üzenetére


Hialin
tag

Az ajánlott üzemi feszültségtől el lehet térni kis mértékben 1.8v helyett 2.0v simán belefér,gyártótól függően.
Anno Geil ultrákat hajtottam 2.2v-al 1000mhz-en, 2.3v már erősen hütés javasolt.
Jelenlegi Corsair 2.1v javasolt, de 2.2v kap, igaz ezen rendesen van hűtőborda is.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1599) kenand


kenand
Topikgazda

Minőségi Supertalent DDR2-es ramok, hűtőbordával. De 800 Mhz felett kell nekik a 2V
(most 2.03-on van kicsit lejjebb vettem)

[ Szerkesztve ]

(#1600) Hialin válasza kenand (#1599) üzenetére


Hialin
tag

Az jó kis ram , simán bírja még a 2,1v-ot is ha labilis lenne még, bár ha az időzítéseken lazítasz picit, az is segítség lehet, valamint neked is javaslom MCH core feszt picit emelni.
Tesztelgess, esetleg beéri a ram 1,9v-al, így nem terheled annyira, irány az arany középút.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.