Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki nekem mondani, hogy ha egy Core2 Duo E8400, (E0 stepping) processzorral dolgozó Asus P5QC alaplapban a CPU-t egy ugyancsak LGA 775-ös xeon x3360-ra cserélem a gép indítható lesz-e, azaz zökkenő mentesen feláll-e a rendszer úgy, mint a kétmagos esetében? Az alaplapon nem a legújabb BIOS van, ha jól emlékszem valami 1101-es verzió!

Dzsozi56

(#2952) kenand válasza Dzsozi56 (#2951) üzenetére


kenand
Topikgazda

Elindul, max mikrokódot kell bővíteni a tökéletes működéshez

(#2953) Martin97


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

Van valami tapasztalat 3 fázisú lap + 4 magos xeon tuning terén?

A mostani két magossal jól megy a lap 500-as (és a feletti fsb-n is), de nem tudom, hogy a xeon-al meg tudná-e közelíteni ezeket az értékeket.
A másik félelmem meg az, hogy eldurrantom a vrm-et, mivel már nem mai darab.
Illetve a gtl ref feszeket sem tudom állítani, ez mennyivel hátráltat tuning esetén? (Bár magától emeli automatán)

Előre is köszönöm a segítséget.
Martin

[ Szerkesztve ]

(#2954) gold007 válasza Martin97 (#2953) üzenetére


gold007
tag

Egyrészt 4 magos xeonnal az 500+ FSB nekem kicsit meredeknek tűnik. Másrészt nézd meg a lapod cpu support list-jét, hogy mekkora a legnagyobb TDP amit hivatalosan támogat. Ha a 95 vagy 105 wattosokat (Q6x00) támogatja, akkor nem lesz gond. Vegyél L-es xeont, azok alacsony feszültségen mennek azonos órajelet, tehát kevesebbet is esznek.

Milyen lap az ami bírja az 500-as FSB-t és 3 fázisú a tápja?? :Y

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#2955) Martin97 válasza gold007 (#2954) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Egy giga p35s3g lapról van szó. A támogatással nincs gond, a legnagyobb a 135W-os procikat biztosan támogatja, de elvileg a 150w-os 9775-öt is. Ez szép és jó, de a józan eszem azt súgja, hogy nem egészséges áttolni +30A-t egy fázison, amin még hűtő sincs, bár ez szintén áthidalható.

Tudom,hogy az 500-at semmi esetre sem érem el. De azt sem szeretném, hogy a 4 magos eldegradálja a lapot.

Egy E5440 vagy afeletti procin gondolkozom egy új vga-val karöltve. És így még jó ideig nem kellene új gépet vennem.

(Egy E8200-assal beton stabil 500*8-on. Efölött már instabil a ramok miatt, de egy 1066-os modullal elment egészen 520-ig.)

(#2956) gold007 válasza Martin97 (#2955) üzenetére


gold007
tag

Az igen! :) Nem rossz eredmények egy ilyen "gyenge" laptól.
Így leírva a 30A tényleg elég rosszul néz ki, főleg, hogy akár még több is lehet ha rendesen adsz neki... De ha egy 80W-os TDP-jű xeont teszel bele az még tuningolva sem fogja átlépni a 135W-ot, amit viszont hivatalosan támogat a lap. Mármint nyilván ha adsz neki 1,8V-ot akkor átlépi de.... Ép ésszel, mondjuk 1,3-1,4volton hajtva szerintem 450 körül mennie kéne, és a MOSFET-jeid se fognak leolvadni tőle.
És van egy 3,8Ghz-es négymagosod amivel évekig nyugodtan elleszel :)

Viszont ha a húzott proci mellé egy erősebb VGA-t teszel, akkor a tápot azért csekkold, mert egy régi szemét nem viseli túl jól ha lehúzol 25A-t a 12Voltos ágról.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#2957) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Manapság egyre többször hallom hogy a 775-ös halott és már egy xeonnal sem jó semmire.Nem értem komolyan😨Az E8400- el is simán játszok egy rakás 2011-2013 as játékkal peddig az csak egy 2 magos.😀Ekkora igények vannak manapság hogy 4k meg full hd meg 2000×6000000 millió felbontás😂Én pont azt tapasztalom hogy 1360×768 on is szuperek ezek az újjabb gamék és simán futnak egy ezeréves hd 4850 e8400 kombón.És akkor még holvan a xeon meg egy erősebb vidikártya.Komolyan nemértem az i5 özöket hogy ők mért nem értik a csóró gépeseket 😕😀

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2958) Speed® válasza Pécsi gyerek (#2957) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abból a szempontból valóban halott, hogy ha van egy quadod, jó esetben mellé 4+GB RAMod, meg valami közepes VGAd (mai szemmel, 7850/650TiB/2GB kb. a vízválasztó), akkor nincs tovább. Persze ilyen setuppal is el lehet kocogni, de van az úgy, hogy megunja az ember a kompromisszumokat..onnantól meg itt már nincs mit tenni, platformcsere/zsebbenyúlás.
Amúgy L5408@2.66GH 4GB RAMmal 4850/1G VGAval GTA5 720Pben jól szalad, de mikor tudja az ember milyen 1080P@maxon..:)

(#2959) customer114 válasza Martin97 (#2955) üzenetére


customer114
senior tag

Helló,

Egy E0-ás E5450-et ajánlok, 440-es fsb-t játszva viszi / vinnie kell, alacsony (kicsit emelt) fesszel. Ha nem viszi, akkor az előző tulaj már valamit túlhúzhatott / feszelhetett rajta és már nem 100%-os.

(#2957) Pécsi gyerek: Pedig az i5-özőknek abban igaza van, hogy teljesítményben jelentő ugrás 771/775 xeon-hoz képest is. Azt felejtik el, hogy tegyük fel a xeon 95-99% kihasználtsággal viszi ugyanazt (fullhdfullgraf), amíg a 1150es i5 50-60%al. :U (minden mást hw-t most tekintsünk ideálisnak) Én így képzelem ezt el.

[ Szerkesztve ]

(#2960) Remus389 válasza Speed® (#2958) üzenetére


Remus389
veterán

Ez azert nagyon jatekfuggo, a GTA pl igenyli a jo processort, visszafogja a quad, de attol meg jatszhato
fps- t produkal gondolom

legutobb a Dirt Rally-t teszteltem ami viszonylag uj, a proci 2.83 ghz es 3.4 ghz ugyanugy 42 fps-t adott, zero kulonbseg. De mikor megtunningoltam a videokartyat akkor ugrott fel 47 fps-re.

Ugyhogy a legfobb tenyezo az eros videokartya, szerintem nyugodtan lehet bele tenni erosebbet is, jo nyilvan az esszeruseg hatarain belul.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#2961) Speed® válasza Remus389 (#2960) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

OCval ezek a Quadok hozzák az alap Sandy i5 tempót kb., nem gyengék..
Fejlesztettem VGAt pár havernál, egyik helyen 750/2G, másiknál 7850/2G.
Egyiküknél E5430@3.2G, másiknál L5420@3G, RAM 4GB, elvannak :K
Mindketten 1080p TVn tolják, épeszű beállítással 30+ FPS pl. a GTA5ben.

(#2962) kenand válasza Speed® (#2961) üzenetére


kenand
Topikgazda

Így van egy jó VGA-val sok mindent elvisznek. Egy újabb platform nem annyival jobb- főleg játékokban- mint amennyivel drágább. Ez még a 1366-ra is igaz. (Ott a 6 mag+HT jobb, de az sem jön ki játékokban, vagy csak nagyon kevésben)

(#2963) danzas007


danzas007
csendes tag

Nalam E5440 @3.8 GHz, 8 Gb Hyper X es Hd 7850 dual X 2 Gb

GTA 5 full-full minden maxon (advanced es long shadows kivetelevel, 2x msaa) 50 atlag fps es a proci "gyenge", vga birna a 60 fps-t. Egyebkent csak a GTA 5-nel tapasztaltam hogy "keves" lenne a Xeon.

(#2964) customer114 válasza danzas007 (#2963) üzenetére


customer114
senior tag

Készíthetsz gpuz-s reportot is, ami gtaV közbe jegyzetelget neked. Én E5450@3,6 R9 270x párossal sikeresen 100%-ra tudtam járatni mindkettőt (igaz direkt erre utaztam, hogy mennyit bír), habár ahogy írtad 50fps stabilan megvolt, drop nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2965) Speed® válasza danzas007 (#2963) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Felbontás..? Nem elhanyagolható részlet ;)

(#2966) Remus389 válasza danzas007 (#2963) üzenetére


Remus389
veterán

Egyebkent csak a GTA 5-nel tapasztaltam hogy "keves" lenne a Xeon.

Na hát ez az, de még így is csak kicsit fogja vissza (60FPS helyett 50FPS), de más játékoknál meg egyszerűen nem számít, hisz ha levennéd 1024*768 low-ra, akkor vígan tudna 60+++ FPS-t sok játékban a processor oldalról, de ha rárakod a grafikát, akkor ugye leesik az FPS

A GTA5 kivétel, mert igényli a jó procit, de hát ezek szerint az 50FPS (bőven játszható) megvan ezzel is.

Én éppen ezért, mert szerintem a jövőben is az lesz inkább a jellemző hogy a videókártyákat terhelik nem a CPU-t a játékok, ezért R9 380-ast tervezek venni bele (várok hogy az új Rx 480 széria lenyomja az árát a réginek, remélem 40 alatt hozzájutok egy 4 gigáshoz)

Szerintem egy R9 380-as az esetek többségében nem fog unatkozni a Xeon proci mellett, ha igen, rárakok még pluszba AA-t :)

Most vettem a gépbe pluszba 4 giga ramot, kemény 5 ezerért :D, már csak egy jobb videokaresz kell és akkor elleszek vele egy ideig, aztán valószínűleg az egész lecserélődik (AMD Zen majd, ha versenyképes lesz, az is lehet a második vagy harmadik generációs zen, de csak azért hogy a kisebbik gyártót támogassam, persze ha kifejezetten rossz lesz, akkor nem érdemlik meg a pénzem :) )

Játékon kívűl mondanom sem kell, szupergyors minden ezzel a Xeon-al, SSD-vel. Tehát csak a játék miatt raknék bele pénzt.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#2967) danzas007 válasza Speed® (#2965) üzenetére


danzas007
csendes tag

1600x900 a monitor amit használok meg van egy TV, ami full HD. Alig van pár fps különbség a két felbontás között. GTA 5 benchmark 40-45 fps körül van, ott a proci elvérzik a sok számítási tényező miatt (vga 80% körül megy), de egyébként mászkálás közben, amikor nem robban fel épp a világ ami leolvasztja a gépben a procit, 50 fps körül van, sőt van amikor 60 fix (itt már 90-100% a vga). És igen, alap jelen van a kártya.

Fentebb mondta valaki vagy kérdezte, hogy újabb játékokkal mire képes. Hát, eddig nem volt problémám semmilyen téren a géppel. Az egészet össze guberáltam innen onnan ismerősöktől és hardverapróról. A cél az volt igazából, hogy néha amikor kedvem van játsszak a haverokkal mert lap topot használok elsősorban iskola miatt és persze hordozhatóság szempontjából, de ugye lap top nem játékra van. (Már amelyik)

Lényeg amire ki szeretnék lyukadni:
Fallout 4 - high átlagban fix 60 fps, néha 50-re le megy, itt vga vérzik / ultrán 35 fps körül
SW Battlefront - ultra fix 60
R6 Siege - high fix 60 (medium textura)
Dying Light - max fix 60
World of Tanks - max fix 60

Igaz, nem egy ULV prociról beszélünk, kaját kér rendesen. De aki tényleg olcsón szeretne egy gépet amin tud játszani ha kedve szottyan, de nem a kertjében nőnek a Deák igazolványok, akkor egy Xeon-os konfig erre van. És a 771/775 nem öregedett még el! Amúgy a 1366 is jó platform ilyen célra, de ott jókor kell kifogni olcsó alaplapot.

Ui: bocsi a regényért :R

[ Szerkesztve ]

(#2968) Remus389 válasza danzas007 (#2967) üzenetére


Remus389
veterán

Lényeg amire ki szeretnék lyukadni:
Fallout 4 - high átlagban fix 60 fps, néha 50-re le megy, itt vga vérzik / ultrán 35 fps körül
SW Battlefront - ultra fix 60
R6 Siege - high fix 60 (medium textura)
Dying Light - max fix 60
World of Tanks - max fix 60

Ha egy kicsit erősebb videókártyád lenne (R9 280-as, 380-as mondjuk), akkor a grafikai beállításokat is maximumra tehetnéd és a fix 60 is meglenne, nem a xeon processor miatt esik le szerintem

De aki tényleg olcsón szeretne egy gépet amin tud játszani ha kedve szottyan, de nem a kertjében nőnek a Deák igazolványok, akkor egy Xeon-os konfig erre van. És a 771/775 nem öregedett még el! teljesen egyetértek! Még egy darabig el lehet vele evickélni, főleg ha elnézel neki 1-2 dolgot (pl GTA5 teljesítményvesztése), persze idővel egyre több ilyen GTA5 lesz, de hát lassan tízéves a cucc, ennyit el lehet neki nézni, max akkor mással játszol ami 60fps+ ad a xeon oldalról

Sőt olyan is lehet aminek kevés a xeon is, de a videókártyád is és azért 35 fps csak

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#2969) MasterDeeJay

Kukázot lap ingyen, celeron volt benne, egyből raktam is bele a Xeont. Mikrokódot megcsinálom és megy netezősnek.

(#2970) kenand válasza MasterDeeJay (#2969) üzenetére


kenand
Topikgazda

:C

(#2971) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Jaj de jó hogy van ez a topik mindig sikerűl fel lelkesíteni engem hogy van számomra is elérhető normális gép.Ha minden igaz ezen a héten már xeonozok,egy éve még azt sem tudtam mi az 😁

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2972) kenand válasza Pécsi gyerek (#2971) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amikor olvasom a topik hozzászólásokat, akkor mindig jó érzés tölt el...érdemes volt egy kicsi munkát beletenni és segíteni.

(#2973) Speed® válasza danzas007 (#2967) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Közel 1.5Xes felbontás az 1080p ahhoz képest, amit használsz..persze, hogy jól fut minden ;p 1080Pben hamar meg lehet roggyantani, nekem is volt, komolyabb platformmal alátámasztva, ráadásul 1200/1500 OCval, tudom mit bír. Kocajátékra hibátlan :K

Xeonos téma amúgy addig olcsó, míg nem száll el az ember..OC miatt jobb lap/RAM/stb. Alig drágábban ott van már az 1155 váltásnak, érdemi IPC fejlődéssel.

(#2974) Pécsi gyerek válasza kenand (#2972) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nem kicsi segítség ez az olyanoknak mint én 😁Nélkűled azt sem tudnám hogy eszik vagy isszák a xeont.Na jólvan eleget nyaltam 😝😂

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2975) Martin97 válasza gold007 (#2956) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget. Egy barátomtól elkérem majd néhány nap erejéig a xeonját, és meglátjuk majd, hogy mire képes, és ez alapján választok majd. 1,8V-ot nem tudok adni, 1,6-on van vége a skálának.*

Terveim szerint olyan 4ghz körülre szeretném belőnni a xeont, amit majd egy 8 gigás 290x-390x követne a második fázisban, miután az új széria kicsit lenyomta az árukat, és ~50k körül be tudnám szerezni.

Azért kellene ennyire erős kártya, mert FHD (monitor, később talán ez is nő majd) és 4K (TV) felbontás váltakozna. Azzal tisztában vagyok, hogy kisebb felbontáson iszonyú cpu limit lesz, de a 4k miatt szükséges a 8gb vram.

A táppal most már** nem lesz gond. Elvileg akármilyen ampertemetőt elvisz. Név szerint: fsp hyper m 700W, 53A 12V-on.

#2972 kenand: Itt is köszönöm a segítséged, és az eddigi bioszokat. Néhány ismerősöm gépe jól megy velük. Most meg remélhetőleg az enyém is fog. :R

*: Egy E7200-as procit megkínáltam vele, llc: on (bele sem gondolok mekkora fesz tüskét kaphatott). Egy spi benchbe sikeresen belefagyott (4,3 ghz-en), többet nem próbálkoztam vele. Az igazi meglepetés akkor jött, mikor kiszedtem a procit, az alja kormos volt. Azóta "kormos farkas"-ként becézem. :DDD Szerencsére nem lett baja semminek, ugyan akkora fesszel viszi a primeot 3,8-on mint előtte, pedig szinte minden fesz pirosban volt. Meglátszik, hogy bacsis mestertől okultam privát leckékben.

**: Az új r7 260x kártyámat próbálgattam, sikeresen be is állítottam 1360/7200 órajelre +80% tdp, +80mv. Kb 180W-ot (4 fázison) fűtöttem el egy olyan chippen aminek a gyári maximuma 115W. :D Utána az E8200-ast rántottam 4 ghz-re 1,3V-al. Ekkor döntött úgy az öregecske 400-as fsp tápom, hogy neki elég volt. Szerencsére semmit nem vitt magával. :D

[ Szerkesztve ]

(#2976) Remus389 válasza Speed® (#2973) üzenetére


Remus389
veterán

En elgondolkodtam a 4 magos 8 szalas 1366-os(i7) xeon-okon is, 32nm-es

Fantasztikusan olcsok, 2-3 ezer Ft!!!

A ddr3 ramok is olcsok nagyon

Ellenben az x48-as lapok dragak, de ha ugy kalkulal az ember, hogy eladja a mostani cuccat... es kap felsokategorias lapot

Mondjuk 30k+12k+3k az 45k (lap,ram,cpu)

Eladnam a mostanit: 12k+10k+10k az 32k

Nem is lenne olyan draga a kulonbozet, csak nincs kedvem ezzel szorakozni jelenleg, alkudozni, maszkalni... ja meg huto is kene...(szerintem a silent knight araert kapok normalis 1366-ost)

Szerintem a csere eseten erosebb cpu-m es tobb ram-om lenne, meg felsolategorias lapom(bar nem tudom a gyakorlatban miert lenne jo, nem kell nekem 12 usb es hasonlok)

Ha sikerulne olcson kifogni egy x48-as lapot, mondjuk 20-25-ert akkor mar lehet belevagnek

Nem tusom hogy van, de tudtommal jatek eseten az i7 nem annyival jobb vagy igen?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#2977) Kloss válasza Remus389 (#2976) üzenetére


Kloss
őstag

Itt az alaplap a kérdés. Egy ilyen proci nálam is van a fiókban. Hirdettem egy darabig, de senkinek nem kellett.

De rendes 775-ös lapot sem könnyű szerezni. Elég drágák is, lehet amióta megjelentek a Xeon átalakítók, azóta emelkedett az áruk. Mert azért ezekkel a procikkal el lehet még lenni egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#2978) quailstorm válasza Speed® (#2961) üzenetére


quailstorm
nagyúr

L5420-at mivel sikerült meghúzni?
Én FSB wallba ütközök a G41M-ES2L lapon :(

(#2979) Remus389 válasza Kloss (#2977) üzenetére


Remus389
veterán

Az jo hir, hisz akkor tobbert adhatom el.

Ha szemfulesek vagyunk es lessuk az 1366-os alaplap aprokat, esetleg sikerul 20 ezerert lealkudva szerezni egy ilyen x48-as lapot, akkor azt erdemes megvenni

Utana egy tabla csokiert 4 magos xeont, es ram-ot

Talan megussza az ember par ezer forintbol, csak mint mondtam, lusta vagyok ehhez, csomot kell bizniszelni, es nem vagyok raszorulva annyira arra a kb +20-30% game szempontbol novekedesre(ami ugye ritka hogy cpu limit van), oszinten megmondom.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#2980) Remus389 válasza Remus389 (#2979) üzenetére


Remus389
veterán

A masik az hogy kicsit olyan csoringer dolognak erzem ezt a 775 xeon-1366 xeon valtast, olyan mint a szemettelepen keresni az aranyat. Jo oke tenyleg megeri elvileg, de olyan csöves dolog valahol.

Nekem az tetszik hogy egy ilyen 32nm nehalem xeon, talan Sandy Bridge teljesitmenyu minusz 10-20%, es nem sok penzert. Plusz abba lehet hatmagost is tenni, bar nem vagyok hive, szerintem 8 magos lesz a kovetkezo alapszint a jovoben. Ma mar talan a negymagos az alap, eljutottunk oda hogy ketmagos gep az alsokategoriaju.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#2981) Speed® válasza quailstorm (#2978) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

P35. G41 persze, hogy wallos..340 körül heló van alap PCIEvel. P/G31/41 nem jó OCra 1333 FSBs procikhoz, ez van :S L5408 üdítő kivétel lehetne, de az meg a RAM osztó miatt tud szerencsétlen lenni, ha antiOC RAMja van az emberfiának.

(#2982) quailstorm válasza Speed® (#2981) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt vettem észre én is. 1GHz-en tudtak menni a RAM-ok még a Celeron E3200 mellett, csak az 800-as FSB-vel ment asszem.
Van dokumentált eset az északi híd elhasználódásáról? Már sok éve fűtök vele.

[ Szerkesztve ]

(#2983) Speed® válasza quailstorm (#2982) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Anno mikor G31M-S2L lapom volt, lecseréltem frankó NB47J Zalmira a bordát rajta, aztán most évekkel később azt látom, hogy mindenki másé is működik, csak az enyém szépebb volt picit :) Szerintem szélsőséges helyzetektől eltekintve tökmindegy neki..itt úgysincs ordenáré OC.

(#2984) Kloss válasza Remus389 (#2980) üzenetére


Kloss
őstag

Az 1366 azért komolyabb sokkal mint a 775. Nekem egy X58 három csatornás lapom van 6/12 procival. Ezen nem érzem, hogy nekem erősebb gép kellene. Max videokártya, mert az gyenge ehhez a procihoz.
Akkor ezt követve a tuning is csóringernek hathat egyeseknél.

[ Szerkesztve ]

(#2985) quailstorm válasza Speed® (#2983) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is gondoltam ilyesmire, de valóban nem tudok arról hogy ez csak úgy kidöglene.
Lehet majd egyszer szét kéne szednem...
Ez alatt paszta van vagy gap pad? Ki tud száradni?

(#2986) Speed® válasza quailstorm (#2985) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyártófüggő, tippre körbe szivacs és a hőátadásért rózsaszín rágógumi felel.
Az enyém anno nem volt száraz, de pasztára cserélve melegebb lett a borda.
Szóval a hőközlés tippre nem volt a legoptimálisabb a pink gap-pad esetében.

(#2987) quailstorm válasza Speed® (#2986) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Magyarul érdemes lehet szétszedni. Gigabyte gyártotta.

(#2988) customer114


customer114
senior tag

Oké, tényleg sokat bír a xeon, de azért R9 380 és ennél nagyobb kártyákat mellé rakni nagyon felesleges. Könnyebb elképzelhetőség érdekében: trabiba teszel ferrari motort, minden más eredeti.

(#2989) kenand válasza Pécsi gyerek (#2974) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem azért írtam, hogy nyaljatok :), így gondolom ennyi....
(#2976) Remusz911
Elírtad véletlenül 1366-oshoz X58 kell (X48 még 775)

Csak a kíváncsiságból a fő gépeket lecseréltem X58-ra én is, teljesen elégedettek vagyunk vele, nem kell jobb.
Videokarik lehtnének jobbak a fiúknál (750Ti), de így sem panaszkodnak. Nekem nem kell jobb, alig játszom
Balatoni gép maradt 775, de szépen teszi a dolgát az is.

[ Szerkesztve ]

(#2990) Pécsi gyerek válasza kenand (#2989) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Tudom csak vicceltem :P

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2991) cynosure válasza Pécsi gyerek (#2990) üzenetére


cynosure
tag

X5460 + HD7870XT + 2x4GB 800Mhz RAM + 1920x1200 monitor, amikkel jatszok 40-50+ FPS full minosegen... Persze kurrensekkel nem jatszok, dragak. De pl Euro Truck Simulator 2, WOT, X-Rebirth mind gyonyoruen fut. 1366 -ra csak amiatt valtanek, mert a 8GB RAM nekem keves - a munkam miatt. DDR2 -ben meg nem fogok 30-40 ezret fizetni meg egy szett 2x4GB -ert a mostani par melle. Inkabb eladom ezeket.

(#2992) Lordus válasza cynosure (#2991) üzenetére


Lordus
senior tag

de miért nem veszel akkor inkább egy 775 / ddr3 alaplapot? sztem 12-15k-ért felsőkategóriás, anno high end lapot kapsz... és teszel bele 16gb ddr3 ramot. alig kellene ráfizetni, hiszen a te lapod és ddr2 ramjaid majdhogynem ennyit érnek (feltételezem nem g31, g41 chipes lapod van :B )

nekem is ez az egy bajom van, hogy a photoshopnak nem lehet elég ramot adni... nálam is 8gb van, bár a dell optiplex 780-am lehet, hogy 16-ot is elfogadna...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2993) Speed® válasza Lordus (#2992) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ne ajánlj inkább ilyet..16GB 775ben szívás, 2/3 téren sem mindegy, milyen.
Részemről még az 1156ot is csípem, mint platform, i5 mellé olcsó ECCvel.
Vagy ott is ki lehet fogni jó kis i7 Xeonokat, amik mennek szépen OCban..
Persze a jó lap ott is ritka..de legalább nem 1366 szinten vannak általában.

(#2994) cynosure válasza Lordus (#2992) üzenetére


cynosure
tag

775 -nel DDR3 -ban is boven ritka az a fajta RAM, amibol a 4GB -os modulokat megeszi a chipset. Leven ugyanaz a cimzesi para van, mint DDR2 -nel. High density modulokat ugyanugy nem fogja elfogadni, es ott is gyakoribb a HD modul. Gondolom mert 11xx (es talan 1366 is) gond nelkul viszi oket.

[ Szerkesztve ]

(#2995) danzas007 válasza cynosure (#2994) üzenetére


danzas007
csendes tag

DDR3 Kingston Hyper X blu 2x 4gb-t használok :R

Egyébként szerintem (ha valamikor fogok is váltani), akkor 1155-re mennék/megyek. Személy szerint én ezt látom jelenleg "olcsónak" korszerűség terén. 4K-t eltekintve az IGP és minden más tudja a mai dolgokat. De ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#2996) plömplöm válasza Lordus (#2992) üzenetére


plömplöm
őstag

a 780 max konfigja 4db 2GB-os modul, nem eszi a 4GB-os modulokat, még kettőt sem, próbáltam

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#2997) Lordus válasza plömplöm (#2996) üzenetére


Lordus
senior tag

valóban, de volt d620-as laptopom, amiben 2 slot volt és gyárilag 2x2gb volt a max, mégis lehetett venni hozzá olyan ramot, ami 4gb-os és kettőt lekezel belőle.

Szóval sokat számít, hogy milyen márkájú, hány oldalas, milyen chipes stb... a ram, mert sokszor előfordul, hogy a gyári leírás ellenére kezel több ramot is, mint amit hivatalosan mondanak.
Bár az kétségtelen, hogy ez próbálgatással, vagy sok guglizással jár, de ha már moddolunk a Xeonnal, akkor miért ne próbálnánk meg a ramokból is kihozni a maxot? :DDD

(...)

http://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/Dell/optiplex-780-small-form-factor

google harmadik találat... és ez brand gép, nem kommersz giga/asus/...

szóval sztem 99%, hogy simán találni olyan deszkát, amibe rakhat 4gb-os modulokat!

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2998) cynosure válasza plömplöm (#2996) üzenetére


cynosure
tag

Halkan sugom, megint csak a high/low density ramoknal tartunk. Hasznalt 2 gigas valoszinubb nalunk, hogy low density, elfogadja a chipset, mig mostmar tele van a (hasznalt) piac (is) high density 4 gigas modulokkal "olcson", amiket csak AMD alaplapok visznek. Termeszetesen van high density 2GB -osbol is, na az se fog menni intel lapban.

(#2999) plömplöm válasza cynosure (#2998) üzenetére


plömplöm
őstag

nagyon romantikus a halk sugdolózásásod, de ha megnézed a 9. oldalt, akkor talán elfogadod, hogy nem lesz ebből se high, se low density :)

egy dell optiplex 780-ról beszélgetésbe pedig ne keverjünk amd alaplapot sztem :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3000) Wiipera


Wiipera
tag

Fentebb ment a 'kihajcsa-e a végéát a Xeon' téma boncolgatása. Volt szerencsém a mai nap egy GTX970-et kipróbálni [link] (Köszönöm [Korion] :R )

(Kenand egy másik cikkében már láthattuk, hogy egy GTX680OC-val remek páros, akár már a legkisebb órajelű, 54xx-es Xeon proci is.)

Full HD-ben csináltam pár tesztet. (sajnos az időszűke és egyéb tényezők miatt történt néhol hiba, így némelyik képen egykét infó nem látható, kitakarja egyik-másik program a grafikont, vagy rossz fülön áll)

Egy L5408-t és E5450-t hívtam segítségül.

3dmark11:
[kép]

Unigine Valley 1.0:
L5408 - alap órajelen, azaz 2,13GHz [kép]
L5408 - 400FSB, azaz 3,2GHz [kép]
L5408 - 450FSB, azaz 3,6GHz [kép]
E5450 - 445FSB, azaz 4,00GHz [kép]

The Division, ingame benchmark: (sajnos valamiért néha nem működött a képmentés rendesen, így az eredményt telefonnal rögzítettem és utólag másoltam rá a monitorozó programok képére)
Alacsony grafikai részletesség: L5408@3,6GHz [kép]
Magas grafikai részletesség: L5408@3,6GHz [kép]
Ultra grafikai részletesség: E5450@3,85GHz [kép] (CPU-Z-t elfelejtettem bekapcsolni :O )

megjegyzés: a 3,6GHz-en hajtott L5408 procival a gépben az alábbi fogyasztási adatokat mértem (4*2GB ram, 1db ssd, 1db HDD, 3db házventilátor + vezérlő). Üresjárat 94W / 100% proci terhelés alatt 145W / 100% proci, ram, vga terhelés alatt 264W

Következtetések, gondolatok:
- FullHD alatt valószínűleg nem éri meg beruházni egy ilyen erős kártyára
- Az L5408 remekül tuningolható :C (árban kb a tizede a tesztben szereplő vga-nak, használtan :Y )
- Kevés a 970-hez még a tuningolt Xeon is. (Talán egy jól húzható, 4GHz fölötti Xeon vért izzadva meg tudná hajtani)

Ha valamit kihagytam volna, nem világos, akkor kérdezzetek nyugodtan :K

Egy 960-at szívesen kipróbálnék :U (illetve az AMD-s megfelelőjét)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.