Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) kenand


kenand
Topikgazda

Szia!

Köszönöm a tanácsot. A legkisebb fesz emelésnek vagyok a híve én is. Majd próbálom még egy kicsit visszavenni (időzítést már átraktam 5-5-5 ről 6-6-6 ra)
Nem lesz állandón terhelve, levetett (bár elég jó minőségű) alkatrészekből összerakott nyaralós gép.

A másik meg egy MSI hetis G31, abban is Xeon van, de azt sajna nem lehet húzni. Egy Radeon 4850 van abban is, de mobil GPU-s így nem kell neki tápcsati. (egy hibája van, hogy nem PWM-es és hangos a ventije) Max 165mm-es kártya megy be, egy 750 Ti lenne a csúcs, de az többe kerülne, mint amennyit ér a gép (meg nehéz abból is kifogni 1 slotos 165mm-est)

[ Szerkesztve ]

(#1602) kenand válasza Retro11 (#1585) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna a mi Wokstation dual 771-eseinkben nem lehet FSB-t emelni

(#1603) Hialin válasza kenand (#1601) üzenetére


Hialin
tag

Ismerős a szitu, anno a 8800GT-m is állandó max. fordulat miatt sikított, de orvosoltam egy három állású kapcsoló barkácsolásával, 5v és 12v között váltott. Hűtöm van hozzá ha barkácsolni támad kedved, egy régi Palit kariról maradt vissza, emlékezetem szerint kompatibilis a 4850-es sorozattal, mármint a furatok elhelyezkedésében.( sima két tűs csatis)
A ramra visszatérve a 5-5-5-15 időzítés ideális, az északi híd rosszalkodhat. A másik az aida képe szerint DIMM 2,080v ezek szerint adhatod 2,1v-al neki.

[ Szerkesztve ]

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1604) Smktrooper válasza Hialin (#1603) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Hozzá teszem, hogy ritka jol tuningolhato ram.

Én a HP válogatott DDR2- eseinek vagyok a híve amiket munkaállomásba szánt intelhez. Akárhány volt a kezemben mindegyik birta a a 40-50% tuningot borda nélkül. Amin viszont meglepődtem, hogy a jó pár GEil ULTRA elhasalt ilyen értékeknél.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1605) Hialin


Hialin
tag

Srácok , találkozott valaki olyan dologgal, hogy a negyedik magot "eldobja" vagy nem is tudom hogyan nevezzem. Lényeg a lényeg véletlen pillantottam a feladat kezelőre ahol az első 3 mag 100%, a negyedik olyan 7-15% között sántított. Hozzá teszem elégé terheltem a gépet sok progi nyitott volt, + a kölök verte a GTA-t. Próbaképp inditottam egy prime-t, ami 3-5 perc után a 4. magnál fatal error hiba és ugyan úgy sántikált tovább, a többi maxon tepert. Még feszt neki ? Eddig hiba nélkül lement több órás OCCT ,Aida és a Prime is.
Vagy feladta egy kondim? :W

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1606) kenand válasza Hialin (#1605) üzenetére


kenand
Topikgazda

Lehet a 4. mag nem tökéletes, egy pici fesz emelés, vagy egy kicsit vedd vissza és nézd meg úgy.

(#1603) Hialin
Próbáltam visszavenni a VGA venti fordulatát máshonnan megtápolva, de úgy meg nagyon melegszik....
Van egy régi ATI 9700-as passzív hűtőm, majd megnézem rá lehet-e barkácsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1607) Smktrooper válasza Hialin (#1605) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Az is lehet, hogy érintkezési problémád van. Szedd ki majd tedd vissza újra a procit.

Reboot

(#1608) MaRTiNuS válasza Smktrooper (#1050) üzenetére


MaRTiNuS
csendes tag

Elnézést, hogy lehet fölösleges kérdést teszek fel.

A szalag a két pont összekötését csinálja csak, tehát vizszintesen a két láb forrasztása is megteszi?

Köszönöm a segítséget!

(#1609) MaRTiNuS


MaRTiNuS
csendes tag

Sziasztok,

A 771 modoló lapka csak annyit tesz, hogy azt a két lábat összeköti vagy szigeteli is a foglalattól?

Tehát simán vizszintesen forraszthatom?

Köszönöm a segítéget!

(#1610) LamerGyuri válasza MaRTiNuS (#1609) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A matrica felcseréli a két lábat; ha összeforrasztod őket, zárlatot csinálsz :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1611) envagyok


envagyok
veterán

e5450-el merre érdemes próbálkozni?
Fesz, fsb, stb.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1612) kenand válasza envagyok (#1611) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen ha jó áron hozzájutsz. De E5430, 5440 ill L5408 (esetleg L5420) is mind jó.

(#1613) firstman3333 válasza envagyok (#1611) üzenetére


firstman3333
tag

Ez nem egyszerű kérdés,ha kifogsz egy stabil darabot az még 4000-fölött is bőven jól érzi magát.Az a kérdés hogy neked mik a céljaid,milyen a lapod,milyenek a ramok,táp,hűtés,van e olyan vga-d amihez érdemes sokat emelni rajta mondjuk játékokhoz?Elég e alacsony fesz a procidnak? stb...stb.....
Ezt nem lehet egyszerűen megválaszolni,de szerintem egy 400-450 közötti FSB értékkel még igen hosszú ideig bírhatják a géped komponensei.

(#1614) envagyok válasza firstman3333 (#1613) üzenetére


envagyok
veterán

Vitte a 400-at, de az alaplap gyárilag 1.46v-ot adott neki, visszavettem.
Most 1.112 alapon, és terhelve 1.128v. Ezen a feszen viszont nem megy a 400mhz fsb.

Egyszer még csinált olyat, hogy 3 magot mutatott csak :)
Illetve kerestem olyan lehetőséget, hogy a szorzót csökkenteni 8-ra, de valamiért nem engedi átrakni.
P5B deluxe alaplapom van (asus). Mivel lehet engedélyezni a szorzó állítást?
Mekkora feszültséggel érdemes megpróbálni a 3.6Ghz-et? Megsütni nem szeretném.
A memóriát sem engedi 800-ra tenni, csak 667-re, meg 833-ra, de 833-al nem indul el.
Azért lenne jó felhúzni 400-ra az fsb-t.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1615) kenand válasza envagyok (#1614) üzenetére


kenand
Topikgazda

1.2V még biztosan nem teszi tönkre a CPU-t. Egyébként is ha csökken a terhelés a CPU szorzót visszavéve a Vcore-t is csökkenti a lap. Nem szabad a Vcore-t auton hagyni ha FSB-t emelsz, sok idétlen lap 1.3-at 1.4-et ad feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#1616) MaRTiNuS válasza LamerGyuri (#1610) üzenetére


MaRTiNuS
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#1617) Geller72 válasza envagyok (#1611) üzenetére


Geller72
veterán

Az a proci nagyon jó. Én olyanokat szoktam árulni, amihez nem kell semmi, se adapter se más szar. Egy az egyben megy az S775-be. Nem kell a lapot sem szétbarmoolni. Szinte mindegyik xeonnak van olyan verziója is, ami nem 771-es tokozású.

(#1618) Geller72 válasza kenand (#1615) üzenetére


Geller72
veterán

1.4 felett is van élet. Régebben a Q6600-nak sokan adtak 1.45-öt, nert nem mindegyik vitte alapfeszen a 3200-at. A xeon amúgy is jobb minden szempontból.

(#1619) firstman3333 válasza envagyok (#1614) üzenetére


firstman3333
tag

Figyelj! A legtöbb dolgot a biosban nem szabad autón hagyni! Az auto beállítások általában káros mértékre emelik az összes feszt,meg a PCI-E frekit is! Az én cpu-m gyári ViD-je 1,100/1,238V.(A tapasztalatok szerint,minél nagyobb a ViD értéke,annál több fesz kell hogy ugyan azt a tuning frekit elérd.....)Na ehhez képest nekem 1,200V-on elviszi a 3,6-ot,és így a biosban a vdrop miatt olyan 1,24v a vcore beállítás.Mivel a hivatalos max fesz érték 1,3500V,tanácsolom hogy maradj ez alatt,sőt ha lehet próbálkozz 1,3 alatt,így egyszerűbb lesz a hűtés is,és 400-as FSB-hez kb. elégnek kellene lennie. Nem ismerem a lapod biosát,de nem gondolnám hogy túl nehéz lenne az értékeket beállítani benne.Általában engedélyezni kell a kézi oc-t és attól kezdve tiéd a terep.( a szorzót hagyd kilencen,a fesszel 1,3-ig nyugodtan tesztelgethetsz,de ha lehet vidd lejjebb,nem hiszem hogy többet kérne de majd látod)

[ Szerkesztve ]

(#1620) envagyok


envagyok
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1621) Geller72 válasza envagyok (#1620) üzenetére


Geller72
veterán

CTRL+F1-re előjön egy plusz menü a biosban. Ott lehet piszkálni mindent. ;).

(#1622) sfefe válasza envagyok (#1620) üzenetére


sfefe
őstag

Nalam alapfeszen viszi a 400as fsb-t lehet szerencsem is volt vele...
1.28-on megy 445 fsb-n.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1623) kenand válasza Geller72 (#1617) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna ez nem igaz. Az X3xxx Xeonok csak 775-ösek, és jóval drágábbak. Nyugodtan lehet 771-es CPU-t használni, vágni a socketet, vagy reszelni a CPU-t.
Pont az a pláne, hogy jóval olcsóbban jutsz 771-es , tuningot remekül bíró Xeonhoz.

Itt látod a 771/775 Xeonokat és az "aktuális" Ebay árakat (kis szerencsével ki lehet fogni olcsóbban)

Nem mondhatom meg- mert már ezért megfedtek- de a logout lapcsalád bizonyos oldalain is vannak 771-es Xeonok jó áron (pl L5408, most is)

[ Szerkesztve ]

(#1624) Geller72 válasza kenand (#1623) üzenetére


Geller72
veterán

X5450-ről beszéltem. Pár ezerrel drágábban vettem őket. Tizesével. De még így sem drágák.
Random itt egy ingyen postával ~13k-ért. És semmit nem kell vagdosni, adapterrel szarozni.

"Nyugodtan lehet 771-es CPU-t használni, vággni a socketet, vagy reszelni a CPU-t."

-Akkor te csak nyugodtan reszeld, meg vágd. Aztán meg majd ne csodálkozz, hogy senkinek nem fog kelleni ha valamikor el akarod adni. :U . Én továbbra is csak 775-ös xeonokat veszek.

(#1625) TBone válasza envagyok (#1614) üzenetére


TBone
tag

Most 1.112 alapon, és terhelve 1.128v

Most a témától független kérdezem bárkitől, hogy miért van az, hogy nekem pont, hogy teszteknél (linx, ibt stb) mikor 100%-on megy, akkor magasabb a fesz 1,152v, üresben pedig 1,184 :F

(#1626) kenand válasza Geller72 (#1624) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem értek egyet veled, a socket vágás/BIOS modding nem csökkenti a lap értékét, csak növeli. Hiszen egy csomó munkát/tudást tett bele az aki megcsinálta.
Múltkor feltettem egy GA EP35-DS3-ast (soctet vágás, mikorokód+SLIC 2.1 BIOS mod) néhány óra alatt volt vevő, és azóta is nagyon meg van elégedve vele. Nem nyerészkedés volt a cél, az egyik gépnél LGA 1366-ra váltottunk, 775 már feleslegben volt (így is van egy tarcsi 775-ös lap)
Ha valaki ezért nem veszi meg annak úgy kell.
Egyébként is a 775-ös lapok már nagyon olcsók....

Nem tudom volt-e X5450 LGA 775, az a gyanúm, hogy azok átalakított CPU-k, kisüzemi reszelés+ láb forrasztás történt. Az írt kód 462593R-B21 alapján 771-es

[ Szerkesztve ]

(#1627) Hialin válasza kenand (#1606) üzenetére


Hialin
tag

Megjöttem, minden f@sza, az egész napom ráment, most már igazán azt mondhatom megérte.
A szintetikus tesztek pont annyira valók, hogy megmérjük kinek nagyobb a f@rka :) de amikor igazán komoly szükségletek alá vetjük a gépet jelentkezik be kisebb, nagyobb swapolás, proci kihagyás, kékhalál.
Szétszedtem újra a gépet alaposan megnéztem a lapot, kondikat, foglalatot, nincs-e elhajlás, bármi akadály ami esetleg érintkezési hibát okozna.( zero )
Így asztalon , vödör kávé és halomnyi füstölni való mellett, nekiláttam a feszültségekkel szerencsétlenkedni, ugyan azon programok, és játék futása alatt finomhangolni ,amíg a prime small és large FFT alatt legalább egy órát nem süti ki végleg a procit. Nem tette, viszont sikerült egy olyan beállítást találni ami még ekkora terhelés mellett is tartotta a négy magot.
Véletlennek nincsenek , csak hiszékenyek vagyunk :)

Véglegesitett feszkók

Tudom, menne kevesebbel is "stabilan", és senkinek nem kell követni a példát , valszeg nem mindenki veszi ki a gép maximumát.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1628) kenand válasza Hialin (#1627) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nagyon kivetted.... az EP 43-as lapok általában kevésbé bírják az FSB emelést, a te 445-öd nagyon szép eredmény. Sokan -bár valószínűleg kevésbé feszegették a határokat- 420-as körül elhasaltak.
Se az egészben ez a szép, az ember gondolkodik, próbálkozik, -közben izzad -de ha sikerül nagy élmény.
A BIOS mod/CPU reszelés, socket vágás ugyan erről szól....hozzunk ki valamiből többet, mint amit alapban nyújt egy kis kreativitással. És minek adjunk érte többet- ha az eszünkkel, kitartásunkkal kiegészíthetjük az anyagiakat.

(#1629) Hialin válasza kenand (#1628) üzenetére


Hialin
tag

Biztos menne még tovább is a szorzó vissza vételel, 500-as FSB-vel vagy még annál is többel, ezek a p45-ös lapok bírják az extrém tuningot, nálam a lényeg az volt, hogy ebben a felállásban valós stabilitást produkáljon, függetlenül hogy a tesztek mit mutatnak. Nincs annál rosszabb amikor az ember munkája oda van csak azért mert azt hittem, az atomrobbanás se ingatja meg. :) Lehet még most sem a legtökéletesebb,de a következő alkalommal (ami remélem nem lesz ) biztos ki rakom a szűrét.
Na jó nem, mert szeretem, kellemeset csalódtam még így is. :D

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1630) Geller72 válasza kenand (#1626) üzenetére


Geller72
veterán

A 775-ös E5450 miatt én is írtam már mikrokódot bioshoz, de ezen kívül nem kellett. Tőlem eddig legalább kétszer nem vettek meg lapot, mert megmondtam, hogy vágott. :U Jó, most már én sem foglalkozom vele, mert már a proci is fillér hozzá.

(#1631) kenand válasza Hialin (#1629) üzenetére


kenand
Topikgazda

AIDA képen EP43 van (legalább is az látszik)

(#1630) Geller_1972
Szerintem azok ne vegyék meg, úgy kell nekik.
Üzlet a 771-ben már nincs, több a belefektetett munka, mint amennyiért el lehet adni.
De egy kis ügyeskedéssel sokat ki lehet belőle hozni. Korábban nagy (pentium 4 /Athlon korszakban) AMD rajongó voltam. (még grafit tuning is volt :) úgy lehetett oldani a szorzózárat), de ez a 775-ös platform is sokkal jobb, mint egy AMD (1366-ot meg ne is említsük, sajna a lapok drágák és alig lehet hozzájutni, hacsak nem akarsz 40-50 000Ft-ot adi egyért)

[ Szerkesztve ]

(#1632) Hialin válasza kenand (#1631) üzenetére


Hialin
tag

Aida....

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1633) firstman3333 válasza Hialin (#1627) üzenetére


firstman3333
tag

A vcore az még elmegy,de a pll fesz biztos rövid időn belül kisüti szerintem az ic-idet a proci körül :Y :DDD
Tudom hogy extrém oc-nál használták kb ilyen feszen,de ez is egy elég érzékeny pont,főleg ha hosszú távra tervezel.

[ Szerkesztve ]

(#1634) Hialin válasza firstman3333 (#1633) üzenetére


Hialin
tag

Nos igazad van, de a mostani 775-ös lapok ára mellett bevállalom a kockázatot. :)

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1635) craftsman01


craftsman01
senior tag

Szasztok ,ezekkel a beállításokkal kék halál.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1636) craftsman01


craftsman01
senior tag

Nem bírok rájönni ,hogy kell linkesen felrakni a képeket most meg már nem engedi szerkeszteni.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1637) firstman3333 válasza craftsman01 (#1635) üzenetére


firstman3333
tag

Memóriát próbáld a kép alapján,illetve ha ilyen magas az alap feszed amit a bios ajánl,akkor azzal kéziben menj feljebb 1,26-1,3-körülig!(vcore)

[ Szerkesztve ]

(#1638) M3lakH válasza craftsman01 (#1635) üzenetére


M3lakH
tag

1.25V-on nem biztos hogy csoda, adj neki 1,3-1,32-t első indításra, aztán CPU-Z vel csekkold winbe mennyi, általában kevesebb (nekem P43-nál kellet 1,32 re állítani hogy winbe legyen 1,28...). 1,28-1,29 körül stabilan szokott menni a 400.

[ Szerkesztve ]

(#1639) craftsman01


craftsman01
senior tag

Köszi beállítottam 1.3-ra kereken és most nem volt halál meg a ramot b-re.[link]

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1640) firstman3333 válasza craftsman01 (#1639) üzenetére


firstman3333
tag

Aida stab tesztet ne használd terhelésnek,mert kb. nem ér semmit néha még a nem túl stabil cpu-k sem buknak el rajta,pláne rövid távon.Inkább Prime95,LinX,Intel Burn Test,ezek már inkább terhelik a procit és bombázzák számításokkal.A hőmérséklet ennek fényében magasnak is tűnik,próbálj azért lejjebb menni azzal a fesszel.Magas a ram-fesz is.

(#1641) craftsman01


craftsman01
senior tag

DRAM voltage ezt vigyem lentebb? Am kösz a segítséget megnézem azokat a progikat.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1642) firstman3333 válasza craftsman01 (#1641) üzenetére


firstman3333
tag

Igen! A vcore-on kívül mindent állíts normálra,vagy arra az értékre amit a bios ír előtte! Ez fontos mert különben minden értéket felhúz fölöslegesen a lap!
Ha 2 modulod van,nem fog fesz emelést igényelni a memó,nekem a 4 modul is elmegy 1,800-1,820-on

[ Szerkesztve ]

(#1643) M3lakH válasza craftsman01 (#1639) üzenetére


M3lakH
tag

Na erre gondoltam, 1,3 ra állítottad, és AIDA 1,23- at lát belőle.. :) ha így sem stabil, kicsit mehet még feljebb.

(#1644) Hialin


Hialin
tag

Üdv Gigalap tulajok.
Ajánlom a gyári tuning progi használatát a pontos feszkók belővéséhez, menet közben lehet változtatni,betölteni a kívánt értéket, megkímélve minket a bios ki-be lépkedésbe.
Javaslat: Minden autó beállítás mellett , elindítva a progit megmutatja az aktuális feszültséget (ami biztos hogy több lesz az elvártnál), majd azon belül vissza venni azokat az értékeket amit éppen reálisnak találunk, tudunk, hallunk, javasolnak. stbstb., és betölteni. A CPU-Z azonal mutatja a megváltozott Vcore ferszkót.

[link]

Valamint , akik ram gondokkal is szembe találják magukat a gyártó által előírt feszültséget, időzítést is ki tudja magának keresni a lenti linken, majd ahoz mérten emelni ha szükséges.

[link]

Ha mindez megvan jöhet a prime FFT, és a további játszadozás. (bár ez sem a legjobb teszter, a maga modján elfogadható)

Sok sikert

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1645) koxx válasza craftsman01 (#1635) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fix 1,25-ös vcore-ral nekem is fagy a windows 8,5x szorzó 400-as fsb esetén. Gyanítom kell az 1,3-1,325

(#1646) Hialin válasza Hialin (#1644) üzenetére


Hialin
tag

Kiegészités: amikor megvannak a stabil feszek, azokat beírni a biosba..

Kézmelengető :)

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1647) kenand válasza Hialin (#1644) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nektek megy az Easytune 6 Win 10 alatt?
Ha igen melyik verzió?

"This driver can't release to failure"

Ezt üzeni nekem
(Ga Ep35DS4+Win 10)

[ Szerkesztve ]

(#1648) firstman3333 válasza Hialin (#1644) üzenetére


firstman3333
tag

Az ilyen programok még mindig nem ajánlottak,és valószínűleg nem is lesznek.De ki hogy szereti.

(#1649) korn válasza Hialin (#1644) üzenetére


korn
aktív tag

Játszadozni, próbálkozni lehet vele, de akkor sem az igazi. Volt olyan hogy fix feszen toltam fel a frekit, prime futott hiba nélkül, minden pöcc-röff win alatt, csak mikor ezeket az értékeket biosban beállítottam, akkor el sem indult a gép. Szóval nem mindig működik.

(#1650) Hialin válasza korn (#1649) üzenetére


Hialin
tag

Pont ez a lényeg, kinek a pap, kinek a paplan, :) így is , úgy is rá kell próbálni. ( fentebb már írtam, hogy nálam milyen probléma jelentkezett, hiába a biosos beállitás, tesztek futtatása. ) Ötleteket, javaslatokat teszünk, cserélünk, a tuning mindenki saját belátása és felelőssége.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.