Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) korn válasza smarci2000 (#1443) üzenetére


korn
aktív tag

Jónak néz ki. Akkor ez ilyen hűvös fajta, vagy a szenzorok környékén van valami. Nem foglalkoznék vele.

(#1452) dokee78 válasza koxx (#1450) üzenetére


dokee78
félisten

Forró szike?
Azzal fogom,ha odáig eljutok,hogy ezt lecserélem.

(#1453) M3lakH válasza dokee78 (#1452) üzenetére


M3lakH
tag

hőre keményedő műanyag sztem, nem érhet semmit. De egy új tök jól viszi amúgy..

(#1454) VIPowER válasza koxx (#1450) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én : [link] :D

(#1455) smarci2000 válasza korn (#1451) üzenetére


smarci2000
tag

Elvileg akitől rendeltem tesztelte, semmi baja nem volt. Valószínűleg ilyen hűvös. Azért köszönöm a segítséget! :))

(#1456) koxx válasza VIPowER (#1454) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Simán el tudtad vele vágni? :) Ahogy nézem az egyik pöcök elég közel van a lábakhoz, nem kéne elhajlítanom.

OC esetén érdemes 400-as fsb fölé menni? nyilván ram függő ill, hogy milyen a cpu cooler. De gyanítom már gyári órajelen is jobban hasít mint a jelenlegi C2D.

(#1457) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

A nutolás sem rossz, ha profi csinálja meg PROFIN. Szerintem. (Nekem ilyen van simán megy)

Reboot

(#1458) kenand válasza koxx (#1456) üzenetére


kenand
Topikgazda

Simán el lehet vágni, éles szike kell és határozott mozdulat.
A leelső darabot ha beesik ki kell fújni, nagyon nem szabad belenyúlkálni a lábak közé.

(#1459) Hialin válasza koxx (#1450) üzenetére


Hialin
tag

Nekem ez vált be, sok minden másra is jó :)
[link]

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1460) koxx válasza kenand (#1458) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na majd figyelek, porszívó esetleg minimum szívóerőn?

(#1461) korn válasza koxx (#1460) üzenetére


korn
aktív tag

porszívó elektrosztatikusan feltöltődött cső -> alaplap halál : )
Egy vga kártyát már kinyírtam így, úgyhogy nem ajánlom.

(#1462) kenand válasza koxx (#1460) üzenetére


kenand
Topikgazda

Inkább vegyél egy levegő sprayt és fújd ki vele. (ha nincs otthon kompresszorod)

(#1463) M3lakH


M3lakH
tag

ha pofával lefelé rázod, úgy is kijön, tapasztalat. :D

(#1464) VIPowER válasza koxx (#1456) üzenetére


VIPowER
senior tag

El tudtam vele vágni. Azt hogy "simán", azt nem mondanám, óvatoskodni kell nagyon, de mivel nem.
Én nem tuningolok, tehát passz.

(#1465) koxx válasza VIPowER (#1464) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen azt sejtettem, hogy annyira azért nem sima. Holnap nekiugrok aztán meglátjuk.

kenand: igen az lesz, veszek egy flakonnal, amúgy sem árt ha van itthon

(#1466) kenand válasza VIPowER (#1464) üzenetére


kenand
Topikgazda

Először parázik az ember és lehet, hogy az első vágás nem tökéletes és még faragni kell.
De 4-5 ötödik után már egyre jobban megy :)

(#1467) korn válasza koxx (#1465) üzenetére


korn
aktív tag

Mindenesetre óvatosan, mert elég kemény az a kis pöcök.

(#1468) craftsman01


craftsman01
senior tag

Üdv. Elméletileg ma jön meg az új procim e 5450. Prochűtőm egy Arctic Freezer 7 Pro, tápom corsair 400w, alaplap gigabyte ep45 ds3r f9-es bios-al , mostani procim pentium dual core e5200. Videokari 7750, HDD 300GB samsung és egy dvd író olvasó, más nincs a gépben, még venti sem. Ez így jó lesz az új procinak? Illetve ha megvan a proci csak beleteszem hűtőt ráteszem elindítom gondolom a Windows nem fog elindulni újra kell rakni de ha valami nem klappol akkor proci vissza bios frisítés olvastam valami mikro kódokat is azt is megcsinálni aztán megint proc csere win telepítés és talán örülök. Tudom nagyon lámának nézek ki de nem vagyok az, csak xeon procival nem volt még dolgom. Minden perifériát én vettem 2009-ben én raktam össze wint én telepítettem rá mindig.de azóta csak port fújtam le róla. Biosba sosem turkáltam, nem tuningoltam sose. Ellőre is köszönöm az építő jelegű segítséget.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1469) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Olvasd el a cikket légyszíves, szinte maradéktalanul választ kapsz minden kérdésedre.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1470) Smktrooper válasza craftsman01 (#1468) üzenetére


Smktrooper
senior tag

F12 -st biost szedd le hozzá. A cikkben ott a link.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1471) kenand válasza craftsman01 (#1468) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha a proci nincs "kezelve" nootolva, akkor az alaplap CPU foglalatát kell módosítanod, de a cikkben tényleg minden benn van :)

(#1472) koxx válasza kenand (#1471) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sikerült levágnom a pöcköket, cmos clear megvolt. De a windows amikor elkezd bootolni akkor újraindul.
Boot előtt ezt írja 'Unknown CPU is detected. BIOS is required to unleash its full power. Press F1 to resume'
A bios az asus p5k utolsó 1201-es biosa. Mi lehet a gond? Rossz lenne a felragasztott fólia?

(#1473) Hialin válasza koxx (#1472) üzenetére


Hialin
tag

Bios frissités ? [link]

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1474) koxx válasza Hialin (#1473) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az asus p5k-nál itt is 1201-es bios van, ennél frissebbet nem tudok rárakni. Vagy van vmi moddolt?

(#1475) korn válasza koxx (#1474) üzenetére


korn
aktív tag

xeon mikrokódos bios kell, moddolt biosok vannak azon az oldalon, amit linkelt Hialin
Jó bios-ok vannak ott.

(#1476) koxx válasza korn (#1475) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ahha, akkor addig visszarakom a c2d procit. Thx

(#1477) Hialin válasza koxx (#1476) üzenetére


Hialin
tag

Alaplap válogatja , lehet az Asus finnyás, nálam a Gigabyte szó nélkül bootolt, ugyan azt a windowst futtatom ami rajta volt, utána nyomtam fel a bios rá.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1478) M3lakH válasza koxx (#1476) üzenetére


M3lakH
tag

Nekem nem finnyázott az ASUS, ha bios bejön és azzal nincs baj, szerintem mehet a BIOS csere azzal is.
Mondjuk nekem elindult a win7 a xeon microkód nélkül is.. :S igaz "hasonló" Q6600-ot váltott....

(#1479) koxx válasza M3lakH (#1478) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ebben az esetben csak floppyról tudom cserélni, nem vagy akár pendrive-ról is megy? Amúgy az a fura, hogy elsőre bejött a win8.1, aztán restart után már nem akart. Ezért gondoltam, hogy esetleg szar a ragasztás, bár a bios meg teljesen jól felismeri a procit.

BIOS

[ Szerkesztve ]

(#1480) kenand válasza koxx (#1479) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem a ragasztás a rossz, a BIOS nem tartalmazza a xeonnak szükséges mikrokódot, nem kell csodálkozni ezen desktop lapba tettél szerver CPU-t. Módosítani kell a mikrokódot a BIOS-ban ha nem megy keress készet és tedd fel azt. (de mindent szájbarágósan leírtam) BIOSt-t meg Giga és ASUS lapoknál lehet a BIOS-ba beépített Flash utilityvel frissíteni, csak egy FAT/ FAT32-re formázott usb drivera kell tenned a BIOS-t onnan betölti a utility. De az USB már legyen bedugva amikor indítod a gépet, utólag nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#1481) koxx válasza kenand (#1480) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:R

update: 1201-es moddolt biossal hibátlanul megy, köszi mégegyszer (jogos amúgy amit írtál, a cikk azon részét felületesen olvastam el :B )

[ Szerkesztve ]

(#1483) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Az alábbi tuningmentes konfigurációm van, amit többnyire netezésre, filmezésre, játékra, skype-ra és kisebb grafika munkákra használok.

alaplap: Gigabyte P35C-DS3
CPU: Intel Core 2 Duo E4500, 2.20GHz + gyári hűtő
RAM: 2x1GB DDR2 Kingmax
VGA: NVidia GeForce 210
HDD: Samsung 200GB, Samsung 500GB
Táp: Chieftec 400W

Egyre inkább kacsingatok a Xeon-os procik felé, viszont ahogy egyre többet olvasok, egyre több kérdés merül fel bennem.

Ha váltok, akkor elég lesz a C2D E4500 gyári hűtője, vagy inkább cseréljek? Ha igen, mire? Valahol egy régebbi hozzászólásban láttam egy LC-Power LC-CC95 hűtőt, ez megfelelő lenne? Most úgy gondolom, hogy nem húznám a rendszert, de sose lehet tudni. ;]

A másik kérdésem a táp lenne. 400W elegendő? Vagy édes kevés? Mi a véleményetek?

Előre is köszi a segítséget! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#1484) koxx válasza aerol (#1483) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Táp elég sztem, de procihűtőből néznék vmi komolyabbat. Pláne ha egy kis tuningot is akarsz, érdemes mert a 400-as fsb-t többnyire lazán viszik.

(#1485) Hialin válasza aerol (#1483) üzenetére


Hialin
tag

Egy ilyen bőven megteszi, nagyon op kis hűtés. :) [link]

9x450 FSB, Xeon x5450 procit tart csendben, hűvösen.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1486) envagyok


envagyok
veterán

Egy kis segítségre lenne szükségem.
A régi rendszerem Abit IP35 és core quad Q6600 (65nm) 4*2.88GHz-en gyári coolerel.
Vettem ma egy átalakított xeon x5450-et, be is raktam gyorsan, volt nagy öröm, boldogság, mert elindult a régen installált win 10 vele. Csináltam terhelés tesztet, olyan 85 fokig engedtem, aztán le is állítottam.
Utána gondoltam egyet, mondom megnézem mit tud, raktam rá kis tuningot azt hiszen 400-as fsb-t állítottam be, 8-as szorzóval.
Valamit elbaszarintott, mert utána nem bootolt be a win, és ami érdekes rögtön visszarakva az alapra az órajeleket,sem a win10, sem a telepítő usb-je sem bootolt be. Befagy a windows logónál. A bios, és lemezről a win7 bejött, de valamiért a win10 nem.
Visszaraktam a régi procit, tökéletesen megy minden. Gondoltam van egy béta bios kimondottan a 45nm-es procikra, azt feltettem, tökéletesen megy vele az újra visszarakott x5450, bootol a bios (fel is ismeri rendesen névvel, sőt az új biossal már hőmérsékletet is mér. /Erről jut eszembe, biosban idle nem sok a 80 fok?/)
Persze még mindig nem bootol a windows 10, de most a befagyás helyett hibaüzenet fogad egy lesajnáló mosollyal :( hogy unsupported_processor, a rendszer újraindul.. És ezt a bootloopot csinálja folyamatosan.
Most visszaraktam a régi procit, azzal minden frankó, idle temp 40-45 fok, max terhelésen max 70 fokra megy fel.
Azt nem értem, hogy ha a csere után rögtön bebootolt az új procival, és minden működött, akkor most mi a gond?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1487) kenand válasza envagyok (#1486) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nincs a BIOS-ban a szükséges mikrokód nem csoda a Xeon egy szerver proci, más a paltform más mikrokód kell. Win 10 kényesebb erre. A hőmérsékleted is rosszul van mérve, de ha elolvasod a témaindító cikket teljesen megvilágosodsz :)
Lényeg mikrokód frissített BIOS kell a lapodba, vagy találsz készet, vagy megcsinálod, le van írva hogyan kell

(#1488) envagyok válasza kenand (#1487) üzenetére


envagyok
veterán

Azóta innen is töltöttem le L771-es biost a laphoz:
http://ideafix.name/?p=1748 (ip35-e az ua. Mint az ip35)
Sajnos ezzel is ua. a helyzet: BIOS felismeri, elnevezi, megfelelően méri a hőmérsékletet. Ezzel már megáll 60 fok körül. Pendrive-ról nem bootol a win 10 telepítő, a fenn lévő win 10 pedig unsupported processor hibával újraindulgat.
Elvileg ez a BIOS is tartalmazza a mikrokódot.

Van valami más ötlet esetleg?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1489) Hialin válasza envagyok (#1488) üzenetére


Hialin
tag

Régi prockóval teljes Bios reset? Ha utána feláll a rendszer, próbáld bele megint a xeont. Ha a bios jól van megcsinálva "elméletileg" fel kell, hogy ismerje. Elméletileg....
A fólia rendben a helyén van a procin ?

[ Szerkesztve ]

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1490) envagyok válasza Hialin (#1489) üzenetére


envagyok
veterán

Igen, a helyén van a fólia.
A BIOS mindig felismeri, ott midig rendben volt minden.
A régi biossal volt annyi gond, hogy a proci hőmérsékletét nem jól írta.
De ezzel a biossal rendesen kiír mindent (proci típus, hőmérséklet)
A Windows 7-es telepítő lemez elindul, de a win10 pendrive és win 10 nem. A win10 pendrive botját skippering a rendszer, mindig a telepített win10 akar indulni, de unsupported_processor hibaüzenet jön.
Én azt nem értem, miért indult el a win rögtön a csere után. Utána meg soha...

Bios resetet is csináltam már a régi és az új procival is.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1491) kenand válasza envagyok (#1488) üzenetére


kenand
Topikgazda

Intel microcodelist.exe programmal nézd meg, hogy a letöltött BIOS-ban van-e Xeon mikrokód. Cikkben le van írva hogyan kell megnézni.
ha nem találsz megfelelőt és nem tudod magad, megcsinálom neked...

(#1492) Smktrooper válasza envagyok (#1490) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Valami nem kerek. Nálam most egy rossz órajel beállítás után VGA driver problémáim vannak. EGy bizonyos game-nél leáll a driver. Papiron minden ok, de közben mégsem.

Ezt hivom ANOMÁLIÁNAK.

(Lehet):
bios sérült ujra kell égetni.
alaplapi chipben elszállt valami,
bios chippben hardwaresen valami kakukk.(Ilyenkor bios chippet kell cserélni)

Reboot

(#1493) kenand válasza Smktrooper (#1492) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem elleőrizte a mikrokódot, először csak azt kellene megnézni, tényleg van-e benn az adott xeonnak szükséges mikrokód. Mivel ABIt lap (nem dual BIOS) nem töltötte vissza a 2. BIOS-t.
Win 7 megy Win 10 nem mikrokód hiányra szokott utalni.

(#1494) M3lakH válasza Smktrooper (#1492) üzenetére


M3lakH
tag

Nálam sikertelen OC kísérlet okozta ugyan ezt a hangkártyával.. (boot / win betöltés közben eldobta magát és újraindult párszor...) . Win retelep után helyrejött (drivert hiába raktam újra..)

[ Szerkesztve ]

(#1495) kenand


kenand
Topikgazda

De nekem is volt, hogy megsérült a BIOS tartalom, és újra FLASH-elés megoldotta.

(#1496) envagyok válasza kenand (#1491) üzenetére


envagyok
veterán

Az processzor info szerint

Az X5450 mikrokódja:
CPUIDs 10676 (SLASB)
1067A (QFUB, SLBBE)

Az intelmicrocodelist szerint a második biosban benne van a 10676 a rev 60c és a 1067a rev a07.
Tehát a bios jó szerintem.
A egyik bios : [link]
A másik, amit próbáltam : [link]

Az első biosban pedig 10676 rev 60f van benne.

Ha lehetne, ezt a biost kellene átalakítani :
[link]
Két processzort használok jelenleg Q6600 és X5450

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1497) kenand válasza envagyok (#1496) üzenetére


kenand
Topikgazda

De a platform ID-nek is stimmelnie kell 2,6 az a Xeon!
pl

CPUID=10676 UpdateRev=60F 2010/09/29 Checksum=8FE1A243 PlatformID=2
CPUID=10676 UpdateRev=60F 2010/09/29 Checksum=8FE1A207 PlatformID=6
CPUID=1067A UpdateRev=A0B 2010/09/28 Checksum=B007E7B0 PlatformID=2,6

Ha a platform ID nem 2, vagy 6 akkor hiába 1067A nem Xeon

Este ha lesz időm megnézem(megcsinálom nekd)
AWard vagy AMI BIOS?

[ Szerkesztve ]

(#1498) envagyok válasza kenand (#1497) üzenetére


envagyok
veterán

Award, azt hiszem.
Az awdflash-al kelll flashelni.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1499) kenand válasza envagyok (#1498) üzenetére


kenand
Topikgazda

Az első link 771-es könyvtárában lévő BIOS elviekben jó, tartalmazza a Xeon mikrokódot.
771SLIC szintén jó, abban asus SLIC 2.1-ws tábla is van a Win 7 OEM telepítéséhez.

De win 7 alatt megnézheted CPU-Z vel ha ír SSE 4.1-et akkor minden rendben.
Win 10 egyébként semmivel sem jobb, mint a 7, ha nem megy nem kell erőltetni...

(#1500) Smktrooper válasza kenand (#1495) üzenetére


Smktrooper
senior tag

"(Lehet):
bios sérült ujra kell égetni." = flashelni.

magamat idézve az első ötlet ez volt.

Találkoztam párszor ilyennel.

Reboot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.