Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) kenand válasza cynosure (#1850) üzenetére


kenand
Topikgazda

Te sem olvastad a cikket és a topik összefoglalót :(, vagy nem figyelmesen...
Ez mindkettőben benn van, pont emiatt kértem a mi listánkat, mert az sem teljes, sem a lap lista, sem a vele tesztelt Xeon CPU lista, Így bővitsük ezt a listát a saját ismerteinkkel.

[ Szerkesztve ]

(#1852) cynosure válasza kenand (#1851) üzenetére


cynosure
tag

Valoban az osszes linket nem bokdostem vegig, elnezest :) (vagy ezt konkretan elfelejtettem mar)

[ Szerkesztve ]

(#1853) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Jut eszembe, volt még egy lap, ebben ment először a Xeon, csak eladtam:
MSI G41M-P26 (MS-7592): Xeon E5450

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1854) CJ4567 válasza M3lakH (#1848) üzenetére


CJ4567
veterán

GTA5, Crysis 3, GTA4.

Csak az a gond, hogy nekem nincs FHD-s monitorom, csak 1280x1024 :(
Viszont már volt pár játék ahol a 3.2GHz-s E5440 nem hajtotta ki teljesen a 6770-et. (GTA5 néhol, meg Project Cars/Assetto Corsa 10Ai-nál már)

No Sana No Life

(#1855) M3lakH válasza CJ4567 (#1854) üzenetére


M3lakH
tag

nagyon változó... GTA V nekem 55-65% között mozog a GPU load, viszont Wolfeinstein Old Blood 80-90% között mozog...Warthunder 3 kijelzőn 4000x1000 körüli ablakkal 98% ra is felmegy ha épp akció van és sok minden mozog... Crysis 3-ból nem sikerült elindítani torrentes verziót, pedig vagy 3 at leszedtem, és általában azért nem vagyok kevés egy telepítéshez :D

(#1856) kenand válasza cynosure (#1852) üzenetére


kenand
Topikgazda

Semmi gond.

(#1853) LamerGyuri
Bele is tettem

[ Szerkesztve ]

(#1857) CJ4567 válasza M3lakH (#1855) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam C3 alatt 100%-ban hajtva van a CPU, Háborús Tündért(War Thunder, egyszer unalmamban jutott eszembe ez a név :D) nem próbáltam még, GTA V alatt 69% volt a legalacsonyabb GPU load, 80-100 körül van általában. Viszont W10-zel jobban megy a GTA V, átlagban 5-10FPS növekedést kaptam.

Kenand: Asus P5B, Asrock P5B-DE-ben ment/megy nálam a Xeon E5440, gondmentesen.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#1858) LamerGyuri válasza kenand (#1856) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Kösz, a nép nevében :)
De akkor belemehet a korábbi jelzésem is (talán elsiklottál felette): Gigabyte G41M-COMBO rev.2.0: Xeon E5450.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1859) kenand válasza LamerGyuri (#1858) üzenetére


kenand
Topikgazda

Köszi, benn van

(#1860) cynosure válasza kenand (#1856) üzenetére


cynosure
tag

Kozben gyorsan atfutottam az osszefoglalot ujra. Annyi eszrevetelem lenne a beszerzes reszhez, hogy erdemes lehet az Aliexpress -t is felvenni a listara. Egyreszt ott rengeteg elore moddolt proci van, masreszt olcsobban. Most neztem egy osszehasonlitast, a "dragabb" (lol) xeonoknal kb 20% -kal olcsobb az Ali mint az Ebay. Szallitas kb ugyanaz, hisz mindkettonel alapvetoen kinabol jonnek a cuccok. De ha gondolod, vard meg amig az enyem megjon onnan, most a kinai ujev miatt picit megnyulva, de marcius kozepeig elvileg ideer. Sima posta. Masreszt tele van az Ali atfaragott procikkal, moddal sem kell kuszkodni, csak biossal. Visszajelzesek alapjan 95-99% -ban hibatlanok a megbizhato forgalmazok termekei.

Ebay -en most egy x5460 10k forinttol indul (es tobbnyire faragatlan formaban) ingyen standard postaval, de az atlag inkabb 11k. Alin ugyanez moddolt prociknal 8-9k, moddolatlan prociknal akar 7k korul is lehet.

Persze a 2-3 ezres kisebb verzioknal ez mar szinte lenyegtelen, de van, aki ezt is szeretne kimaxolni (mint en) ar/teljesitmeny aranyban.

(#1861) MasterDeeJay válasza CJ4567 (#1854) üzenetére

Kihajtással kapcsolatban nekem már igen sok kártya volt a gépemben és akár hogy néztem nem volt még olyan hogy erősebb kártyával ne lett volna több fps-em beleértve a minimun értéket. Használtam már gxt550, 760, 950, 960, amd 7770-est és holnap érkezik r9 380 as is. Igaz nekem dual e5450-esem van de kevés játék használ 8 magot. Persze biztos gyorsabb lenne egy i5-el, de amíg megy maxon minden addig tökmindegy. Habár én moddolt játékokkal játszom fhd-ben.
Teljes platformcsere erősebbre igen sokba lenne és kell a sok ram munkára.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1862) kenand válasza cynosure (#1860) üzenetére


kenand
Topikgazda

Köszönöm, felteszem, legalább 100x vásároltam már az aliexpressről, de Xeont még nem. Ebayes eladók nem Kínából árulnak. Inkább EU vagy USA, tény USA-ból csak néhánynál jó a postaköltség.
Használt cucc esetén én kevésbé bízom a Kínaiakban, többségük nem korrekt.

(#1863) cynosure válasza kenand (#1862) üzenetére


cynosure
tag

Na igen, a kinai ingyen posta az pont olyan amilyennek hangzik. "Pici, occo". De viccet felreteve, most epp nezem, hogy tracking szamom csak addig volt, amig a proci a kinai posta kezeben volt. Az meg elveszti ervenyesseget ha toluk kikerul, szoval nincs ra talalat a rendszerukben. Szoval nem lehet tudni semmit a csomagomrol, merre jar. :) Mondjuk nem aggodok, Alin is mukodik a kuldenek ujat vagy visszaadjak a penzt tortenet, majd marcius vegen ranezek ujra.

(#1864) kenand válasza cynosure (#1863) üzenetére


kenand
Topikgazda

Aliexpressen ha nem jön meg visszaadják a pénzt, ilyen szempontból az üzletek (banggood, everbuying) sokkal rosszabbak.

(#1865) bab1987 válasza MasterDeeJay (#1861) üzenetére


bab1987
tag

Milyen alaplapot használsz a dual procihoz?

psn:balazsb1987

(#1866) MasterDeeJay válasza bab1987 (#1865) üzenetére

Tyan Tempest i5100
Ez a csúcs alaplap ami sima ecc reg és nem kályhafbdimm. Viszont csak 32gb ramot kezel, hiába 8 slotos. (4db 8gb 667 samsung van most benne) Minden egyéb hardver az adatlapomon.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1867) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy vállal-e valaki Xeon processzor nutolást.
Várom jelentkező kedvűek jelentkezését.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.
Zoli

(#1868) LamerGyuri válasza Destloler (#1867) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ha elhozod Székesfehérvárra, nagyon szívesen megcsinálom :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1869) gold007 válasza Destloler (#1867) üzenetére


gold007
tag

Igazából nem olyan nagy ügy. Ha van egy tűreszelőd, akkor kb 5 perc az egész. Berakod a fogalatba, megjelölöd hol kell reszelni és belereszelsz az élébe 1-2mm-t. Aztán próbálgatod és addig finomítod, bővíted a lyukat, amíg bele nem megy simán a fogalatba.
Kicsit barbár dolog, de nagy kárt nem tudsz okozni, ha ésszel csinálod. Arra kell figyelni, hogy a lábakba nehogy belereszelj, illetve ne karcold meg a vezetősávokat a proci tetején.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#1870) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, ha jól értelmezem akkor nem kell a BIOS-ban módosítanom semmit ha egy Asus P5B-be akarok rakni egy Xeon E5430-at?

Üdv.
Péter

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#1871) Butcher82


Butcher82
senior tag

Szóval konkrétan az lenne a kérdés - még mielőtt megharaptok - hogy próbált e már itt valaki P5B-be ilyen procit legfrissebb gyári BIOS-szal és működött e úgy.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#1872) kenand válasza Butcher82 (#1871) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szerintem tegyél bele frissített BIOS-t ne gyárit használj. Ha nem akarod magad megcsinálni akkor tölts le hozzá, vannak a cikkben/topik összefoglalóan linkek, vagy módosítsd. ASUS/AMI BOS-t a szükséges Xeon mikrokóddal, pofon egyszerű...

(#1873) craftsman01 válasza kenand (#1872) üzenetére


craftsman01
senior tag

Most az Asus P5B gyárilag fel van készítve a Xeonra, jól értem?

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1874) Smktrooper válasza craftsman01 (#1873) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Pont hogy nem. egy sima 775-ös procival kell updatelni a biost innen:

(#1871) Butcher82
https://mega.co.nz/#!Wko1HRiQ!15SFNmQEI6hv_5nX9qKX_6n18RGyM0Cia-3jAiGhhlg

ez a te biosod.

viszont olvasd végig a cikket 2x-3x.

:K

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1875) Thrawnad válasza Smktrooper (#1830) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Ilyenre gondolsz :D

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#1876) Smktrooper válasza Thrawnad (#1875) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Az szép!

HEADQUARTER! :R

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1877) kenand válasza craftsman01 (#1873) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nehéz a tanárok dolga, nagy türelem kell hozzátok....olvasd el légy szíves a cikket és a topik összefoglalót és akkor megvilágosodsz...
(#1874) Smktrooper kolléga belinkelte neked, mit kell flashelned egy 775-ös CPU-val. Mivel 99%, hogy egy p965-ös lapban nincsen Xeon mikrokód, csak desktop 775-ös. (Mivel senki sem gondolta az ASUSnál 8 évvel ezelőtt, hogy moddolt xeon fog belekerülni utólag) Bár gyári BIOS-sal is elndulhat, de bizonyos utasításkészletek nem fognak működni.
És fontos, hogy egy 775-ös desktop CPU-t tegyél bele, azzal frissítsd a BIOS-t, aztán mehet bele a Xeon.

[ Szerkesztve ]

(#1878) craftsman01


craftsman01
senior tag

Ezt nem nekem ìrtad ugye? Én megvagyok vilàgosodva,én csak azért kérdeztem mert butcher82 úgy tette fel a kèrdést mintha gyàrilag xeonos lenne,de azt én màr nemtudom miből szűrte le ezt a következtetést.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1879) Smktrooper válasza kenand (#1877) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(Ezért szoktam azt mondani, hogy jobb ha minden hozzászólás a címzettnek megy, nem egybe irogatjuk a dolgokat, sokan ellenzik de megint egy jó példa arra hogy meg lehet kavarodni.

Én (#1871) Butcher82 nek cimeztem a XEON letöltö linket.

Reboot

(#1880) kenand válasza craftsman01 (#1878) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

(#1870) Butcher82 -nek szólt volna ...

[ Szerkesztve ]

(#1881) Butcher82


Butcher82
senior tag

Ha valaki veszi a fáradtságot és megnézi a hivatalos oldalon az utolsó BIOS frissítést a sima Asus P5B-hez (már a közzététel dátuma is érdekes) és összehasonlítja az itt linkeltél csoda dolgokat fog látni és lehet megérti az értetlenségemet. Egyébként meg ezer köszönet a segítségért. :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#1882) kenand válasza Butcher82 (#1881) üzenetére


kenand
Topikgazda

99%-ban nem jó a gyári BIOS,de ha meg akarod nézni anélkül hogy flashelnéd, letöltöd, intelmicrocode.exe segítségével megnézed, hogy benn van-e a szükséges Xeon mikrokód.
ha megnézed a P5B hivatalos CPU support lsitáját nincs egyeteln egy Xeon sem (természtesen egy 775-ös laphoz sem lesz sorolva 771-es Xeon, mivel módosítás nélkül nem megy bele)

[ Szerkesztve ]

(#1883) kenand


kenand
Topikgazda

Vettem a fáradtságot és megnéztem neked:
Csak desktop mikrokód ven benne (palt 0,4)

CPUID=10661 Rev=38 2007/09/19 CRC=8A2D6F19 Off=2B830 Size=1000 Plat=0
CPUID=10676 Rev=60B 2008/01/19 CRC=95FAB8B5 Off=2C830 Size=1000 Plat=0
CPUID=10676 Rev=60B 2008/01/19 CRC=95FAB8A6 Off=2D830 Size=1000 Plat=4
CPUID=10677 Rev=703 2008/01/19 CRC=04DE57B0 Off=2E830 Size=1000 Plat=4

És ez kellene:

CPUID=10676 UpdateRev=60F 2010/09/29 Checksum=8FE1A243 PlatformID=2
CPUID=10676 UpdateRev=60F 2010/09/29 Checksum=8FE1A207 PlatformID=6
CPUID=1067A UpdateRev=A0B 2010/09/28 Checksum=B007E7B0 PlatformID=2,6

[ Szerkesztve ]

(#1884) Butcher82 válasza kenand (#1883) üzenetére


Butcher82
senior tag

:R

(már "rendelem" is a E5430-at :D)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#1885) Thrawnad válasza Smktrooper (#1876) üzenetére


Thrawnad
senior tag

És elvileg ezek üzemeltek is. Nem tudom mennek-e még de nem semmik.
Anno terveztek atomhajtású repülőt is :D

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#1886) Xarina


Xarina
aktív tag

Asus P5B deluxe alaplapba beraktam egy xeon L5420-at az e5200 helyére. Bios reset volt. Még a csere előtt frissítettem a xeonos bios-al. Mikor indítottam a win7-et, akkor az nem tudott betöltődni, mert új hardvert talált. Felajánlotta a javítás lehetőségét, de nem sikerült neki. Ez normális vagy valamit rosszul csinálhattam?

(#1887) Dr. Romano válasza Butcher82 (#1881) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja, kell a mikrókód update.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1888) Xarina


Xarina
aktív tag

És sajnos a biosom is lefagy, amint belépek. Még procicsere előtt frissítettem az összefoglalóban ajánlott oldalról és akkor még minden rendben volt.

(#1889) Smktrooper válasza Xarina (#1888) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Cikkben le van írva mi a teendő ilyenkor...

Reboot

(#1890) Fred23


Fred23
nagyúr

Csak érdeklődnék, hogy tényleg van értelme szerintetek lecserélni egy q8300-at egy Xeon-ra? Én nem látom értelmét, mondjuk olyan lapom is van, ami csak 4GB RAM-ot támogat. Ha teszem azt van x pénzem fejleszteni, inkább költenék VGA-ra. Mondjuk attól is függ az egész, mennyibe fáj egy jobb Xeon...

(#1891) Xarina válasza Smktrooper (#1889) üzenetére


Xarina
aktív tag

Procicsere közben kivettem az elemet, hogy meglegyen a bios reset. Miután beléptem a biosba és fagyott, szintén csináltam bios resetet, de nem oldotta meg a problémát.

(#1892) Smktrooper válasza Xarina (#1891) üzenetére


Smktrooper
senior tag

procit vedd ki és tedd be ujra

Reboot

(#1893) Xarina


Xarina
aktív tag

Közben kivettem azt is, de az sem segített. Ahogy belépek a biosba, azonnal lefagy. Egy másik gépből származó régi ide-s merevlemezzel elindul a gép, s a cpu-z látja benne az l5420-as procit, igaz 2ghz-n üzemelni.

(#1894) M3lakH válasza Fred23 (#1890) üzenetére


M3lakH
tag

Igen, ha tudod tuningolni, akkor erősebb lesz. egy 3.0 ás 80-90%-ban könnyedén megy 3,6 on. És akkor a 3 szor akkora cache szóba sem került. A q8300 szorzója elég alacsony, azzal nem nyersz annyit azonos tuningnál
Már egy ilyen tuningolt xeon sem hajt ki rendesen egy jó VGA-t, játékok válogatják hogy mit tud kipaszírozni a VGA ból. AZ a baj, hogy az X pénzből nem tudni mi jön ki, milyen VGA ra gondoltál, stb.. :)
Egy említett xeon olyan 8-12e forint között mozog, ha ügyesen veszel-adsz el, akkor olyan 2, max 3e forint lesz a fejlesztés. És még mindig beleférhet egy jobb VGA.

[ Szerkesztve ]

(#1895) Fred23 válasza M3lakH (#1894) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hmm. Köszi az infót, csak megláttam éppen a topikot, és elgondolkodtam. Ezek szerint olcsóbb a Xeon, mint gondoltam; 3k-t tényleg biztosan megérne. Viszont sokkal többet nem, mert minek fejleszteni egy olyan gépet, amibe nem tehetek 4GB-nál több RAM-ot?! Vagy alaplapot is cserélek, de akkor szintén extra pénz. Ezért voltam úgy, hogy mivel a leginkább gépigényes játékom az AC: Black Flag, annak meg alacsony felbontáson elég a q8300 is, nem éri meg ugrálnom. Most ez a q8300-ra épülő konfig a legerősebb vasam, és nincs is sokkal többre szükségem. De 3k-t azért mégis megérne nekem a csere. Mondjuk nem biztos, hogy könnyű olcsón jó Xeon-t találni.

(#1896) kenand válasza Xarina (#1893) üzenetére


kenand
Topikgazda

Hát valami furcsa nálad, de 2GHz lehet azért mert 1333 helyett 1066 FSB-t állít neki a lap P965 elviekben csak overclock módban tud 1333-at. Ha IDE HDD-vel megy akkor mégsem a CPU a hibás...

Régi procival bootol a Win ?
Próbálj meg egy szűz win 7-et feltolni, de a BIOS-ba ha jó a moddolt BIOS be ellene tudni lépni, ha oda sem tudsz belépni akkor nem jó a BIOS

Két utolsó P5B-s BIOST is megcsináltam neked, próbáld meg a régi CPU-ddal flashelni ezeket

[ Szerkesztve ]

(#1897) M3lakH válasza Fred23 (#1895) üzenetére


M3lakH
tag

én nem húzott q6600 ról váltottam tuningolt E5450re úgy egy éve kb, és 1000 forintomba került a csere.Nagyon megérte, sokat hozott. Milyen lapod van?

(#1898) CJ4567 válasza kenand (#1896) üzenetére


CJ4567
veterán

Alapban 1066-os FSB-t állít be BIOS reset után.

No Sana No Life

(#1899) Fred23 válasza M3lakH (#1897) üzenetére


Fred23
nagyúr

Vacak, de megbízható. Egy MSI P6NGM-FD (MS-7366). Mondjuk most megfordult a fejemben, hogy talán olcsón le lehetne cserélni ezt is; de mondjuk ehhez szerencse is kell.

ps.: igazából azért fölösleges nagyon ugrálnom, mert amire nekem kell, arra még a béna lapom, és a q8300 is nagyjából elég. Majd ha jön pár játék, ami érdekel... -akkor viszont már egyszerűbb -de persze jóval drágább- lesz felépíteni egy teljesen új konfigot.

[ Szerkesztve ]

(#1900) cynosure válasza Fred23 (#1899) üzenetére


cynosure
tag

Manapsag szinte csak a P45 -os lapokert kernek nagyobb osszegu penzt. Normalisabb helyeken a tobbi tipus az max 3-5 ezer kozott megveheto. P45 az tipustol fuggoen persze 10+ is lehet, de ott 16GB ramot, 1600Mhz -es FSB -t meg 1333 -as ramot meg miegymast is tamogat stabilan, akar SLI -vel, stb, szoval ott sok az extra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.