Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Symple The Best válasza dokee78 (#1144) üzenetére


Symple The Best
tag

Nos nálam a következő képen nézett ki a dolog.
A legfrissebb BETA biosszal és a a legfrissebb retail biosszal sem ment az overclock. Aztán fogtam leszedtem az összes gyári biost ami van a lapomhoz és elkezdtem felrakosgatni. és a 3. vagy 4. próbálkozásnál már jól működött. Még mikrokódot sem kellett belerakni, mert a bios támogatta a yorkikat és nem igényelt a xeonhoz sem semmit. Kezdj el visszafelé felrakosgatni. Még egy dolog milyen alaplapod van? Nem olvastam nagyon vissza a topikot csak kiszúrtam azt a hozzászólásod amire válaszoltam.

(#1152) dokee78 válasza Symple The Best (#1151) üzenetére


dokee78
félisten

Gigabyte EP-35 DS3R lapom van.
Microkód nélkül,hogyan működhet?

Windows 10 rendszerem van.

(#1153) Symple The Best válasza dokee78 (#1152) üzenetére


Symple The Best
tag

Nekem is Win 10 em van és stock rom és még működik is, de ha valamiért a Gigánál ez nem megy akkor nem nagy dolog belerakni a mikrokódot.

(#1154) kenand válasza dokee78 (#1150) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem, a SLIC tuningot nem befolyásolja, azt más miatt moddolják...
SLIC 2.1-es tábla azért jó, mert ha benn van a 2.1-es SLIC a BIOS-ban akkor a Windows 7 loader nélkül OEM módon telepíthető a megfelelő OEM sorozatszámmal (DELL SLIC DELL OE sorozatszám, Gigabyte SLIC Gigabytes OEM sorozatszám) És jelenleg Win 7 aktiválás után simán frissíthető Win 10-re.
Persze ez nem legális....De jártam már úgy, hogy SATA vezérlő csere után már nem engede újra aktiválni a Win 7-emet, pedig matricám is volt...na azt minden szívfájdalom nélkül SLIC-celtem...

Meg kell nézni CPU-Z vel, ha SSE 4.1 nincs az utasításkészletben akkor mikrokód hiányos, kell a bővítés.

[ Szerkesztve ]

(#1155) Metron5200


Metron5200
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég én is csatlakoztam a Xeon táborba, méghozzá egy Xeon E5450-el.
Minden rendben van eddig vele, mikrókódos BIOS frissités azért kellett hozzá. ((EP43-DS3L)).
Most alapfeszen 3.15 Ghz-en megy, mert még nincs normális hűtőm, de szeretnék vele elmenni 3.6Ghz-ig, úgy tudom, hogy addig még szépen elmegy.

Ti milyen hűtőt használtok? Én egy Arctic Freezeer 13-at néztem hozzá, nagy valószínűséggel az lesz.
Szerintetek elég lesz hozzá? (jó lenne 50 fok alatt tartani húzás után)

Illetve, aki két magról váltott, mint én(előtte E8400), az észrevett rendszerbeli gyorsulást? Mert én annyira nem, és érdekelne más ember tapasztalata. (Win Vistát használok, ami döglassú néha, nemsokára frissítek win 7-re).
Persze elsősorban programok, és játékok során lehet észrevenni, de azért kiváncsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1156) dokee78 válasza Metron5200 (#1155) üzenetére


dokee78
félisten

Esetleg DEEPCOOL Gammaxx 300?

kenand Úgy érted rakjam fel a gyári BIOS-t?Ha nem hiányolja a mikro kódot akkor mákom van?

[ Szerkesztve ]

(#1157) kenand válasza dokee78 (#1156) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen, ha nem indul a Windows , akkor vissza a korábbit
De az intelmicrocodelist.exe programmal a BIOS fájlt ellenőrizni tudod, benne van-e a szükséges mikrokód
Én inkább készítenék egy moddoltat a korábbi verziós BIOS-ból.

(#1158) dokee78 válasza kenand (#1157) üzenetére


dokee78
félisten

Jó lenne készíteni igen,de elég bonyolultnak tűnik.

(#1159) kenand válasza dokee78 (#1158) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem az...
Most 24 órázom, itt nincs olyan gép majd elutazom külföldre, de ha nem oldódik meg jövő hétvége után tudok segíteni..

(#1155) Metron5200

Artic 13 nem rossz, de egyedi venti rögzítésű, kicsit drágábban egy Coolermaster 212 EVo jobb talán
teljesítméne nagyobb, tehetsz rá 2 12CM-es PWM ventit (egyik szív-másik fúj), stanard benti rögzítés, későbbiekben könnyen cserélhatő. DE legelább 190mm széles ház kell neki...

[ Szerkesztve ]

(#1160) dokee78 válasza kenand (#1159) üzenetére


dokee78
félisten

Beletennéd az F3-as BIOS-omba a micro kódot?

(#1161) Metron5200


Metron5200
csendes tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!
A DEEPCOOL GAMMAXX 300-at már néztem, és az is jó, sőt egy a kevés jelölt közül, és még árban is jó.
A CoolerMaster 212-k közül, az EVO már biztosan nem fér be, a 212+ pedig épphogycsak, ha befér. ( Max magasság kb: 150mm), szóval ezek számomra már túl nagy méretekkel rendelkeznek.

Igazából tényleg a Gammaxx 300 és a freezer 13 közül dől majd el... de nagyon tetszenek még az Alpenföhn hűtők is, de azok is nagyok sajna.
(és a Gammaxx-on 120-as venti van, míg a freezeren csak 90-es, ez is nyomhat a latba)

Egyébként mennyi voltot kell kapjon a proci, ha 3.6 Ghz-en megy?

[ Szerkesztve ]

(#1162) kenand válasza dokee78 (#1160) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen, de írtam most nem tudom, honap nem biztos hogy lesz rá időm, biztosabb a jövő hétvége.
Pontos alaplap típus linket írj ide vagy PM-be

(#1161) Metron5200
Proci függő.

Nézd meg hogy tuning nélkül mennyit kér, és próbáld azt óvatosan azt kis lépésekben emelni addig a mig nem lesz stabil

[ Szerkesztve ]

(#1163) dokee78 válasza kenand (#1162) üzenetére


dokee78
félisten

Nem most gondoltam,hanem amikor időd engedi.
Gigabyte EP35-DS3R.
F3 az ez előtti bios.

(#1164) M3lakH válasza Metron5200 (#1161) üzenetére


M3lakH
tag

Én ilyet használok, nekem teljesen bevált, pedig a szokásosnál keskenyebb házban "lakom" (HP D530 CMT), az oldalfal és a hűtő között lehet kb egy miliméter :)

(#1165) Metron5200


Metron5200
csendes tag

(#1162) kenand

Ok, majd tesztelem, de csak ha megvan már a hűtő... egyébként milyen prorammal tudom megnézni, hogy "mennyit kér"? Ezt nem vágom :)

(#1164) M3lakH

Igen, a CM Hyper 103-at is szeretik, jókat is olvasni róla. Csak talán kevésbé ajánlott a tuninghoz, bár ha a voltot nem kéne emelnem, akkor ez is jó lenne akár.
Milyen procival használod? Emelted az órajelet/voltot? Hány fok terhelés alatt?

Most ott tartok, hogy vagy Arctic 13 v. Gammaxx 300/ (S40 is jónak tűnik, és még szép is) v. valamilyen Alpenföhn, csak azok a fránya méretek... holnap 14 óráig el kellene döntenem, hogy minél előbb ideérjen.

(#1166) M3lakH válasza Metron5200 (#1165) üzenetére


M3lakH
tag

E5450, 3,6-on, 1,28 voltal amióta az alaplapba került. De voltak próbálkozások magasabb órajelen is, 1,35 voltal, 3,9-en sem ment 65-70 fok fölé egyik mag sem, csak érthetetlen okokból nem tudok 3,6 fölé menni hogy a memória teszt ne dobja be a törölközőt...
Amúgy ez egy elméleti síkon 150 watt TDP-s hűtő, nem teljesen értem miért nem ajánlott tuningra... :D

(#1167) M3lakH válasza M3lakH (#1166) üzenetére


M3lakH
tag

helyesbítek, nem 150, csak 125 :)

(#1168) Metron5200 válasza M3lakH (#1166) üzenetére


Metron5200
csendes tag

Na, én is pontosan ugyanezt akarom elérni, mint amin te vagy. :)
Tehát 1.28 volton stabil 3.6-on? Majd én is letesztelem az enyémet, de mivel érdemes letesztelni, ti milyen programot ajánlotok? Aida-m van, de gondolom itt vaalmi komolyabbról lenne szó.

Igazából nem tudom, ez lesz az első nem stock coolerem. :D
Csak azért mondtam, mert mintha ezt olvastam volna valamelyik review-jében, persze ez, hogy nem tuningolható, szinte az összes ilyen árfekvésben lévő hűtőre ráírható.

(#1169) kenand válasza dokee78 (#1163) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Itt a 54xx mikrokódos F3-as BIOS EP35DS3R-hez

Ha DOS alól falsheled bootdiskről nevezd át 8.3 méretűre, BIOS-ból nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#1170) dokee78 válasza kenand (#1169) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
Maximális tiszteletem!

És ha az @tbios al frissítem?

Cmos reset kell?
Bár ha kikapcsolom hátul a tápot úgyis resetel,mert a cmos elem része le van törve.
Vissza kellene már forrasztani.

Metron5200 Intel Burn Test,Prime95.

[ Szerkesztve ]

(#1171) dokee78 válasza kenand (#1169) üzenetére


dokee78
félisten

A "ep35ds3r.f3"-at flasheltem fel a Windows alól az atbios szoftverrel.
Nem jön be a rendszer,Windows 10 logónál megáll.

(#1172) LamerGyuri válasza dokee78 (#1171) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor összefoglalnám, mert több sebből is vérzik a projekted:

1: nincs BIOS elem. Nem azért találták ki, mert "hú de szép kerek és fényes"; meghatározó szerepe van a lap normális működéséhez.
2: Gigabyte lapot NEM frissítünk rendszer alól; főleg nem elem nélkül. BIOS-ból; ha nem megy, DOS alól. Pont.
3: még mindig a teljesen eltérő karakterisztikájú 2+4 GB ram van a gépben? Akkor miért a csodálkozás az instabil tuning miatt? Döntsd el, vagy 2, vagy 4. Ha körülnézel a megfelelő oldalakon, a profik túlnyomó többségben inkább 2 nagy és gyors, mint több kisebb méretű modult használnak tuninghoz.
4: tápegység. A videókártyád ajánlott minimális rendszertápja 400W. Ha ehhez hozzáadod a procid tuningolását, már el is fogyott az 500W-os tápod.
5: a lapod 1333MHz FSB-t és 1066MHz memóriasebességet támogat. Minden ennél magasabb órajel tuningnak számít, azaz vagy megy, vagy nem. A proci körüli tápáramköröket elnézve egyébként sem tuningbarát a lap; feszültségszabályzók hűtés nélkül, stb.
6: operációs rendszer eredeti?
7: miért nem Windows 7? Mert az már kiforrott, és a hardverek nyúzása nem fekteti kétvállra?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1173) Smktrooper válasza dokee78 (#1171) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Qflash...rendszerinditáskor...az a tuti. próbáld onnan.

Reboot

(#1174) dokee78 válasza LamerGyuri (#1172) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi a segítséget. :R
Nem kötekedek,csak válaszoltam,hogy próbáljam megoldani a gondot,de inkább akkor hagyom a tuningot.

2: Gigabyte lapot NEM frissítünk rendszer alól; főleg nem elem nélkül. BIOS-ból; ha nem megy, DOS alól. Pont.
Eddig mindig így frissítettem,mert azt hittem BIOS alól csak floppyról menne,de látom USB-ről is megy.
Mostmár így fogom.

3: még mindig a teljesen eltérő karakterisztikájú 2+4 GB ram van a gépben? Akkor miért a csodálkozás az instabil tuning miatt? Döntsd el, vagy 2, vagy 4. Ha körülnézel a megfelelő oldalakon, a profik túlnyomó többségben inkább 2 nagy és gyors, mint több kisebb méretű modult használnak tuninghoz.
Ezt is tudom,de C2D E8200 így is tudta a 400 FSB-t.

4: tápegység. A videókártyád ajánlott minimális rendszertápja 400W. Ha ehhez hozzáadod a procid tuningolását, már el is fogyott az 500W-os tápod.
Ha jól emlékszem más tuningolt kisebb vagy hasonló erejű táppal.
Mert 400 FSB 7-es szorzóval alap órajel lenne mégsem bírja,már azt sem,ha 350-re emelem az FSB-t.

5: a lapod 1333MHz FSB-t és 1066MHz memóriasebességet támogat. Minden ennél magasabb órajel tuningnak számít, azaz vagy megy, vagy nem. A proci körüli tápáramköröket elnézve egyébként sem tuningbarát a lap; feszültségszabályzók hűtés nélkül, stb.
Igen 1333 FSB,de azt is írja,hogy 1600 OC!
Előző procival 550 FSB is ment.

6: operációs rendszer eredeti?
Igen eredeti.

7: miért nem Windows 7? Mert az már kiforrott, és a hardverek nyúzása nem fekteti két vállra?
Igazad van ez is akadály lehet elvileg.Főleg akkor derülne ki,ha Win7-et vissza raknám és stabil lenne.
De megszoktam a W10-et és marad,inkább nem tuningolok,így is előrelépés a Xeon a C2D-hez képest.

Smktrooper Már azzal a módszerrel raktam fel az F4 BIOS-t.

(#1175) LamerGyuri válasza dokee78 (#1174) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

El is vártam, hogy válaszolj :)

1: ne kerüld ki! Tessék megcsinálni azt a nyamvadt elemfoglalatot! Bemész egy PC bontóba, kiforrasztatsz egyet valami rossz lapból, a tiédbe meg bele, és boldogság.
2: megoldva
3: az azzal volt. Ezzel meg nem megy. Hisztis, kényes, nincsen rajta sapka...nincs 2 egyforma hardver.
4: ott voltál? Láttad? Ha én azt mondom 4GHz-ig húztam a procimat egy 300W-os Codegennel, azt is elhiszed?
5: benne van a válaszodban: OC. Azért írták oda, hogy "igen, tudja; de nem garantáljuk a stabilitást".
6: rendben
7: megbocsájtjuk :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1176) kenand válasza dokee78 (#1171) üzenetére


kenand
Topikgazda

A masikat flaseld az az erdeti abban nincs mikrokod. Abbol indultam ki azert tettem bele. A masik neve beszedes benne van hogy xeon....Az eredet nem megy win 10 zel azert kell bővíteni

[ Szerkesztve ]

(#1177) dokee78 válasza kenand (#1176) üzenetére


dokee78
félisten

lol :DDD
Mindjárt kipróbálom. :R

(#1178) magyarl válasza Metron5200 (#1168) üzenetére


magyarl
tag

Szia,
ha esetleg már ennyire nem tekertél volna vissza a topikban, itt a korábbi hozzászólásom. Pont én is ilyen értékekkel (3,6Ghz, 400 fsb) nyúzom, de egy olcsóbb, LC-Power LC-CC95 hűtővel.
Ahhoz kiegészítésként: alapjáraton 35-40°C, GTAV alatt a mérhető max 57°C

Lényeg, hogy szerintem akármilyen hőcsöves hűtőt veszel, az már nagyságrendekkel jobb lesz a gyári hűtőknél. :)

[ Szerkesztve ]

SONY KDL-43W755C

(#1179) Smktrooper válasza dokee78 (#1177) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(én kikapcsoltam a memory flexibility optiont, és a ramoknak standard mode <itt kifagyott a rendszer> helyett turbot kellett adnom, csak a cpu illetve a memo feszültség lett manuálisan állítva. cpu1,360Vmemo1,980V)

Reboot

(#1180) dokee78 válasza Smktrooper (#1179) üzenetére


dokee78
félisten

memory flexibility és loadline calibration nincs :(

(#1181) Smktrooper válasza dokee78 (#1180) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Performance Enchance : Turbo akkor ...és a többi az adott.
Innén néztem a biosodat:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=bljU7116Ea0

system multiplier 2.00 kell 400 fsb felett, de gondolom ez meg van.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1182) dokee78 válasza Smktrooper (#1181) üzenetére


dokee78
félisten

Most végképp hagyom a tuningot jó lesz ez így.
Regebbi Biossal sem megy a 400 FSB.

Lehet tényleg a táp a ludas amit írtál.

kenand Köszi a mikro kódos F3-at,ezzel használom továbbra.

(#1183) Smktrooper válasza dokee78 (#1182) üzenetére


Smktrooper
senior tag

;)

Reboot

(#1184) M3lakH válasza Metron5200 (#1168) üzenetére


M3lakH
tag

Igen, CPU-Z szerinti 1,28 on stabil, de szerintem még alatta is az lenne. Nekem ezt így Auto-n adja az alaplap, de ha manuálisan csinálod, állítsd első körben BIOSban kerek 1.30-ra, a legtöbb lap ilyenkor szokott 1,28 körül adni neki feszt. Aztán majd látod hogy a te lapod mennyit ad neki így, CPU-Z vel nézd, stress test közben is.(így látod hogy ha leáll a teszt akkor egy esetleges feszültségbeesés okozza, sajnos az AIDA féle fesz. grafikon ennyire nem tűnt nekem pontosnak.) Persze ehhez egy viszonylag stabilabb táp nem árt, nekem egy közepes minőségűnek "tartott" Chiftec Smart 700 as van, teljesen jól kiszolgál.

Terheléseket pedig AIDA 64 (CPU+FPU mehet egyszerre, úgy izzaszt igazán jól), Intel burn teszt, és a PassMarkos Performance test (ez már inkább mérésre van) amiket én használtam, ha ezek lemennek hiba nélkül, akkor nem lesz baj.

Simán vinnie kell megfelelő lap esetén. A hűtő pedig szinte mind1, szerintem egy méretileg ekkora Freezer is ugyan ilyen jó lesz, az említett LC-ról is jókat hallani, anno én is azon gondolkoztam, csak méretileg a mostaninak jóval nagyobbak a lamellái, talán magasabb TDP-is ír a gyártó (És a kék fény-ről még nem is beszéltünk, ez ugye alapból mínusz 5 fok, és 100Mhz plusz elméletben.. :DD :DDD :)) ). Jól szellőző házban egy hasonló toronyhűtővel jó kell hogy legyen a hőfok, én egy Q6600 hoz vettem ezt még annó, azt hang nélkül hűtötte tuning nélkül, de így a Xeonnal is csendes 1,5 évesen.

(#1185) Smktrooper válasza M3lakH (#1184) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ez függ pl a RAMOK mennyiségétől is, nem mindegy! 2db modul vagy 4 db modul esetében más feszültségre van szüksége a cpu nak. legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

-Metron5200
nekem stock hűtővel sem ment fel 78 fok fölé soha egyik mag sem l a proci maximuma 444FSB-vel amin még nem fagy 85C°...most egy munkaállomásból bontott stocknál picit nagyobb hűtő van rajta. 65fok fölé full loadon sem ment soha a cpu gyárij órajelen meg 67 fokra van belőve.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1186) M3lakH válasza Smktrooper (#1185) üzenetére


M3lakH
tag

4x2 GB van bent. Ennél többet éppeszű ember nem tesz 775 höz. :D De 4x1 GB al is pont ennyi fesszel ment. 2 modullal nem próbálkoztam, mert kb minek.. :D

(#1187) Smktrooper válasza M3lakH (#1186) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Igazából én a cpu oldalról közelítettem meg a dolgot. :DDD 16GIGA amugy...Várok türelmesen a lehetőségre
:B

p45 menne 2x4gigával is...ha ebből a szögből nézzük.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1188) M3lakH válasza Smktrooper (#1187) üzenetére


M3lakH
tag

Sztem mind1. Nem a prociba van a memvezérlő. 4 Gigás modult még nem láttam, csak "for AMD"-t.(nem tudom mi a difi, ezek leginkább csak ebayen fellelhetők shanghaiból :D )
Igazából normál használat mellet 8 giga ramnak elégnek kell lennie tapasztalataim szerint desktop-ként, csak akkor fogy el, ha ez a user célja. Szervernek(vagy ahhoz hasonlónak) használva már nyilán kell több, de az más ízvilág :)

(#1189) Smktrooper válasza M3lakH (#1188) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A vezérlő nem is, viszont köze rengeteg van...Konkrétan egymás nélkül nem tudnak működni. Fizikailag legalábbis összeérnek.
A CPU belső órajele 400Mhz x 8-cal pl, akkor az alaplapi chippen belül 400 fsb és a memo vezérlő is 400 ugye akkor dolgoznak szinkronban. tehát ez a legjobb, ugye van olyan eset amikor pl 266fsb memo 400, az is jo mert nem a proci a szük kereszt metszet, és az a rossz amikor pl 400 as FSB hez beteszel egy 333 as órajelű(667-es) Ramot, akkor a proci nem tud 100%on dolgozni.

16GB ez lenne ha lenne.

http://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/g-skill/16gb-4x4gb-ddr2-800mhz-f2-6400cl5q-16gbpq-p133900729/

Ebayről legolcsobban 64K :DDD borda nélküli

http://www.ebay.com/itm/DDR2-16GB-4x4GB-RAM-PC2-6400-DDR2-800Mhz-240pin-Desktop-Memory-For-Intel-AMD-/231595971233?hash=item35ec3212a1:g:U7UAAOSwT6pVgTfw

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1190) M3lakH válasza Smktrooper (#1189) üzenetére


M3lakH
tag

Azt például elárulhatná valaki, hogy miért van ez a FOR AMD dolog. Miben különbözik? És miért kerül 20-ad, 10-ed annyiba mint egy Intel-es?

(#1191) Smktrooper válasza M3lakH (#1190) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ez egy felettéb jó kérdés.

De szerintem csk marketinges okokat találunk mögötte. P45 kezdeti ára mennyi is volt? meg szerintem csak a csucsmodellek támogatták mindig is a 16 Gigát.
(Szerintem)

Reboot

(#1192) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

Mire is jó egy XEON
Ebből jól látszik, hogy egy 650Ti/660-as geforcal tökéletesn megbírkózik.
3dmark11:
Scores mid range

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1193) dokee78 válasza Smktrooper (#1192) üzenetére


dokee78
félisten

Miből látszik a képen konkrétan?
Én nem értem.

(#1194) Smktrooper válasza dokee78 (#1193) üzenetére


Smktrooper
senior tag

elvileg azon, hogy a két pontszám nagyon hasonló...vga fizika...
Nálam 1920*1200-ban fut majdnem minden (monitor nativ 1GB RAM-mal amin :Y én is)
Mortal Kombat X 1280*720 on fut lagg mentesen, de a többi sima ügy nekik...

Illetve az online listán belőtte magát a pontok alapján i5 2300- i5 760közé.
Ami nálam ott látszik, hogy 4792pont

meg még őt is megelőzi:
i5 4570
ami szintúgy :Y

XEON :R

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1195) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

@Kenand nak mindenesetre köszönöm a cikket sokadjára is mert pár ezer forintból (8500HUFproci+13000HUF alaplap) egy igen komoly és ütős gép lett belőle...

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#1196) M3lakH válasza Smktrooper (#1194) üzenetére


M3lakH
tag

háát azért tegyél fel egy AC Unity-t, lesz majd sikítás a másik irányba.. :D
Mondjuk hozzátenném, hogy nekem a 720p- felejtős, úgy orbitálisan csúnya a képe a monitoromnak.Csak az 1080 at szereti.

(#1197) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,

Gigabyte GA-P35-DS3 alaplapomban a Core2-es (E4500) procit cserélnél Xeon L5420-ra.

A Bios a gyári F14-esre frissítettem. Ellentétes infókat kapok, hogy működhet-e a proci, vagy kell-e mikrokóddal mókolni (én biztos nem tudom megcsinálni).
Illetve abban is vannek eltérő vélemények, hogy a mostani Core 2-es processzor gyári hűtője elegendő lesz-e a Xeonhoz ami csak 50W-os.

Mi az álláspontotok? Menni fog az alaplapommal? Ventillátort megtarthatom a Xeonhoz?

(#1198) dokee78 válasza gonger (#1197) üzenetére


dokee78
félisten

A cikkben van link ahonnan a lapodhoz lévő micro kódos BIOS-t le tudod szedni.

(#1199) Smktrooper válasza M3lakH (#1196) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Sose AC-ztem na az kimaradt az életemből, havernál toltam pár küldit de nem fogott meh, minden más 30-60FPS engine függő, még a GTA5 is sikerült belőni 60FPS re, pedig ott aztán szintúgy van látótávolság...

Reboot

(#1200) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

(megjegyzem a XEON-ok multi threadingben azaz összes magon hoztak jobb eredményt, viszont vannak processzorok amik single threadben jobbak)

Reboot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.