Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Üdv ismét 😝 Na a g31- re is felmászott simán ha jól látom.Valaki megerősítene ismét mert olyan bizonytalan vagyok ma,vagy mégsem 😂😂😂

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2652) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2653) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2654) kenand válasza Pécsi gyerek (#2648) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

(bocs rosszul emlékeztem hirtelen a névre intelmicrocodelist.exe)
Válasz benn van a cikkben........
de benn van alulról a 3., 4, 5. sor a Xeon mikrokód 10676 és 1067A plat, 2 és 6

Desktop 775 proci más mikrokódot használ egyelőre azzal felesleges megnézni.....abból még nem következik semmi, de 99% hogy menni fog a xeon

[ Szerkesztve ]

(#2655) Pécsi gyerek válasza kenand (#2654) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:R :R :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2656) Panzika


Panzika
tag

Üdv. Gondban vagyok valaki legyenszives segíteni :O

AsRock G41M-VS3 R2.0 lapba van egy Xeon E5450 E0 revisionos. nincs Speedstep meg SSE4.1 sem. A BIOS mikrokódokat szeretném belepakolni.

Letöltöttem az MMTool-t és a mikrokódokat is, és a BIOS ".ROM" fájlt is, de a ".ROM" fájlt ".90"-nek ismeri fel, és MMTool-al nem tudom betölteni.

Ilyenkor mi a teendő? Valaki segítsen PLS :O :R

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#2657) Lordus válasza Panzika (#2656) üzenetére


Lordus
senior tag

#2628 - prmcsk fórumtárs linkjénél ott a te biosod is, nem kell semmit mókolnod :K

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2658) cynosure válasza Panzika (#2656) üzenetére


cynosure
tag

Az osszefoglaloban is megtalalhato oldalon ([itt]) fent van a te lapod is. Kezzel foleg nagyon ritka lapoknal kell csak vacakolni, vagy ha valamiert nem a legfrissebb biost csinaltak meg. Esetleg ha SLIC is kell. Stb.

(#2659) Panzika válasza cynosure (#2658) üzenetére


Panzika
tag

leszedtem. ugyan az a fájlformátum. megpróbáltam társítani is, meg MMTool-on megnyitni.
MMTool nem látja, társításnál meg azt írja ki hogy: "Error Loading ROM Image (4h)"

ezt MMTool-al kellene megcsinálni nemigaz? vagy valahogyan máshogyan kellene?

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#2660) kenand válasza Panzika (#2659) üzenetére


kenand
Topikgazda

Már moddolva vannak, nem kell mmtoollal módosítanod, benn van a mikrokód már.
Új típusú AMi BIOS, lehet a régi MMtool nem támogatja...

[ Szerkesztve ]

(#2661) Lordus válasza Panzika (#2659) üzenetére


Lordus
senior tag

Az kész, xeonosított bios. azzal semmit nem kell csinálni, csak felrakod és kész :U

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2662) Panzika válasza Lordus (#2661) üzenetére


Panzika
tag

bocsi. kicsit laikus vagyok ebben. de az a probléma hogy leszedtem csak nem tudom elindítani semmivel.
ugye friss BIOS van rajta V1.9-es, de a CPU-Z nem írja ki az SSE4.1-et

nem tudom mit kell vele csinálni vagy hogy melyik könyvtárba kell tenni semmit nem tudok vele kezdeni a fájltípushoz csak annyit ír hogy "90"

bocsi az idióta kérdésekért :R

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#2663) prmcsk válasza Panzika (#2662) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez sem segít ? A letöltött xeon bios kész van, nem kell benne variálni semmit.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2664) Lordus válasza Panzika (#2662) üzenetére


Lordus
senior tag

én dosból szoktam biost frissíteni, DE mindenképp tegyél be sima (nem xeon) procit a bios frissítéshez!!!
ha megvan a frissítés, csak utána rakd be a xeont.
nem tudom, asrocknál hogyan kell frissíteni a biost, van-e alapból flash tool benne, vagy le kell szedni...
de ne windows alól csináld, ha egy mód van rá, hanem dosból.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2665) korn válasza Panzika (#2662) üzenetére


korn
aktív tag

ott van a bios-ban a flash opció, elindítod és megkeresed a letöltött xeon-os biost, ennyi

(#2666) Panzika válasza korn (#2665) üzenetére


Panzika
tag

Nem talál semmit. Próbáltam így is. Pendrive FAT32 fájlrendszerbe van és csak az volt rajta :/

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#2667) Panzika válasza Lordus (#2664) üzenetére


Panzika
tag

DOS-ból sikerült megcsinálni. köszönöm az 5letet :)) :R :C :DD

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#2668) cynosure válasza Panzika (#2666) üzenetére


cynosure
tag

HP USB Disk Storage Format Tool nevezetu valami kell neked, az kepes DOS bootra formazni a pendrive -ot. Semmit nem kell felmasolni a flash toolon es a bioson kivul. Bejon a C:\ prompt, beirod az exe nevet, a bios fajl nevet, enter, es ha lefut a progi, meg is megvagy. Viszont ne felejts el melle tenni egy eredeti bios filet is, biztos ami biztos, mert lehet, hogy frissites utan mar nem talalsz vissza a windowsba. Bar kicsi a valoszinusege.

A frissites utan egyenesen a BIOSba menj, reset settings, beallitasz mindent, reboot, es mennie kene a dolgoknak.

(#2669) cynosure válasza Panzika (#2667) üzenetére


cynosure
tag

nem frissult a posztod. nembaj, utokornak joljohet. :)

(#2670) kenand válasza Panzika (#2666) üzenetére


kenand
Topikgazda

A FAT/FAT32-es USB drivenak már a gép induláskor bedugva kell lennie, különben a a BIOS flash tool nem érzékeli. Ha nem megy akkor HP USB format tool vag rufussal kell készíteni DOS boot disket és a BIOSt valamint a BIOS-nek megfelelő DOS-ois flash progit rá kell tenni.

(#2671) Panzika


Panzika
tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :))

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#2672) -h2o-


-h2o-
csendes tag

Sziasztok!

Dell Optiplex 780 SFF-ben megy valakinek/próbálta már valaki a Xeon X3363 E0-t?
Lenne még a gépben egy Zotac GTX750. Bírná a gyári táp?

(#2673) prmcsk válasza -h2o- (#2672) üzenetére


prmcsk
addikt

Szinte biztos, hogy megy benne... A Mods Details alapján azonosítsd a géped (a biosában megtalálod. Letöltöd, a jelenlegi proccal felteszed és utána cserélsz az X3363-ra.

Neked ez kellhet.

Ha a kártyád ez, akkor szinte ez is biztos, hogy elegendő a saját tápja, mert ezen nem látok beforrasztott + tápcsatit, tehát a fogyasztását el kell látnia az alaplapnak.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2674) -h2o- válasza prmcsk (#2673) üzenetére


-h2o-
csendes tag

Helló!

Köszi a választ.
Ilyen kártyám van.
Mivel te teljes magasságú kártyát linkeltél, gondolom nem 235W-os tápra gondoltál, mint
amilyen az SFF gépekben van - ilyen van nekem is -.
Szóval az SFF-ben is menne a proci? Elég lenne a táp?

A táp azért gyanús, mert a - nem tiszta forrásból származó - GTA V egy ponton mindig lefagy
- de csak a progi -. Gondoltam, a táp lehet a ludas, vagy az 1G videó RAM... Esetleg a GTA.

(#2675) Lordus


Lordus
senior tag

Asus P5E X38 chipset - hát elég komoly lap :DDD
Xeon bios felment, új proci (X3363) be és elindult.
3,71GHz :Y - a tulajdonos elfelejtette visszaállítani az órajeleket, 440 MHz volt.
És gond nélkül szakított :K , persze azért hamar visszavettük 400 MHz-re.
Hátha majd jelentkezik, mert kipróbálja, hogy megfelelő beállításokkal mire képes!
De tény és való, megfelelő alaplappal és beállításokkal 4 GHz közeli, esetleg afölötti teljesítmény is kisajtolható egy X3363-ból :K
:C

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2676) Lordus válasza -h2o- (#2674) üzenetére


Lordus
senior tag

nézd meg az intel oldalán, hogy a jelenlegi procidnak mi a fogyasztása.
egy x3363-nak 80 watt, tehát ha mondjuk a tiéd kb. 60 watt, akkor azon a 20 watton nem fog múlni valószínűleg.
de a zotac honlapján meg kéne nézni a vga fogyasztását is...
Igazából a cpu és a vga fogyaszt, a többi szinte semmit. HDD - 8 watt, CD még ennyi se...
;)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2677) prmcsk válasza -h2o- (#2674) üzenetére


prmcsk
addikt

A linkelt kártyán sem látok 6pin csatlakozót, csak a helyét.

Lent azt írja, hogy 55W a fogyasztása és, hogy bőven túl legyen lőve 300 wattos tápot ajánl. Csak a kártyához erős túlzásnak érzem ezt, mert a konfig összessége az, ami eldöntheti ezt.

Jól mondja lordus. A most benne lévő proccnak mekkora a TDP-je?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2678) kenand válasza -h2o- (#2674) üzenetére


kenand
Topikgazda

55W-ot fogyaszt a kártya bírnia kell a tápnak...

[ Szerkesztve ]

(#2679) Lordus válasza kenand (#2678) üzenetére


Lordus
senior tag

Vajon az MSI X48C lap kompatibilis?
egyik oldalon sincs bios hozza. Asus X48 chipsetes laphoz van.
Tuning szempontjabol egy P45 vagy egy X48 a jobb valasztas?

szeretnek egyet poenkodni, es egy procit (x3363) 4ghz folott amennyivel csak lehetseges stabilan meghajtani.
500as fsb volna a cel...
koszi :R

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2680) Lordus válasza Lordus (#2679) üzenetére


Lordus
senior tag

Masik lehetoseg egy MSI P45 Neo lenne.
ez egesz olcso...
melyik volna jobb tuningra?
koszi

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2681) customer114 válasza Lordus (#2680) üzenetére


customer114
senior tag

Helló,

Milyen olcsó? :U

Erről a két lap összehasonlításról ugrott be: Van egy Giga EP45-DS3(R?) lapom. Az érdekelne, hogy erre a chipsetre létezik-e jobb hűtés a gyárin kívül. Nincs temp. sensor a north bridge-en, ami hőm.-et írna.
Az aida is például csak a south bridge-ét írja, ami max. 30 fokos (milyen meglepő :U ).

Még sose mértem le műszerrel a chipsetem hőmérsékletét, de olyan 70-80°C lehet, inkább 80-ra saccolnám kézrátételből ítélve (ebben általában pontos vagyok :D ). Ha jól emlékszem az intel p45 megengedett hőmérséklete 105°C, így ez a kérdésem csak a kíváncsiságom kielégítése céljából lett megfogalmazva. :U Még annyi, hogy egy 3,6-on járatott E5450-et kell kezelnie 4x2 giga rammal, ez gyári 800on van, illetve egy R9 270x-et használok megjelenítéshez.

(#2682) kenand válasza Lordus (#2680) üzenetére


kenand
Topikgazda

Az említett típussal nincs tapasztalatom, e a P45 egyszerűbb megoldás, -ha a proci még nincs meg- mivel 54xx olcsóbb, nagyobb a választék. Giga P45-ös lapom a 466-os FSB-t is simán viszik. 8.5/9x szorzóval, ár 4Ghz vagy afölött van így....

(#2681) customer114

400-as FSB felett érdemes kis ventit tenni a North bridge-re, valamennyit segít.
Nagyobb bordákat-ha odafér lehet rá tenni, de érdemes-e....
Esetleg venni egy kisebb torony hűtőt és ráfabrikálni...
Vagy időnként ki lehet fogni nem drágán ház-vízhűtés kombót elviselhető áron amiben CPU hűtés mellett chispest+vga hűtésre is van lehetőség, d csak extrém tuning esetén érdemes rá beruházni...

[ Szerkesztve ]

(#2683) kenand válasza Lordus (#2679) üzenetére


kenand
Topikgazda

X48 biztosan kompatibilis a x3xxx Xeonnal. Ha nincs BIOS segítek moddolni

(#2684) FH9856


FH9856
újonc

Sziasztok abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha veszek egy lapot abban hogy tudom megnézni, hogy a megfelelő modolt bios van-e? visszaolvasva láttam hogy cpuz-ben lehet látni valamit, de még nem tiszta pontosan hogy

(#2685) kenand válasza FH9856 (#2684) üzenetére


kenand
Topikgazda

CPU-Z főképernyő, kiírja a támogatott utasításokat, ha látsz benne SSE 4.1-et és megy a speedstep is (leveszi az órajelet- csökkentve a szorzót) akkor megfelelő az utasításkészlet (Természetesen az SSE 4.1 X33xx és 54XX/52xx-es Xeonokra igaz)

(#2686) customer114 válasza kenand (#2682) üzenetére


customer114
senior tag

Szeretem az ilyen DIY dolgokat, ventit is maszekoltam már, de még ilyen helyre nem. Kis venti alatt mit értesz, létezik olyan, aminek nincs hangja? (ötletem sincs, hogy fabrikáljak ventit arra a bordára - csavar nélkül! - ezért nem is fogtam hozzá sose)

(#2687) Lordus válasza kenand (#2682) üzenetére


Lordus
senior tag

még van kb. 12 db x3363 procim, így procit nem kell vennem, csak lapot :B
köszi a modding felajánlást! :R
gondolkodom, mert kb. 7E-ért kapnám a p45-öst, jelenleg egy p35 neom van, amin jó kis bios van, sok beállítással, maradnék is az msi-nél. csak az x48 chipset fáj, mert sztem az még jobb lehetne, csak hát az dupla annyiba kerül...

ja, és nekem kell a közel 500-as fsb, mert az x3363 csak 8,5 szorzós...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2688) cynosure válasza FH9856 (#2684) üzenetére


cynosure
tag

Persze ezt csak azutan latod, hogy benne van a xeon is, es jo-e. Amugy meg a leirasban van info, mivel lehet kiolvasni a biost es abbol a mikrokodokat, utana kiguglizod a xeonodet, ha benne van, jo. De ha veszel egy lapot, es az elozo tulaj nem xeonnal hasznalta, 99%, hogy nem lesz benne xeon mikrokod.

(#2689) kenand válasza customer114 (#2686) üzenetére


kenand
Topikgazda

40-50mm-es cventi megy rá. Rá lehet csavarozni a bordára lemezcsavarral felülről, de egyszerűen ráragaszthatod 2 oldalas ragasztóval is...nem hangosak, ha 3 pines- jobb fajta- akkor lehet a fordulatszámot is állítani, más nem poti közbeiktatásával, vagy BIOS-ból esteleg speedfan programmal. (3 pin mellett 3 vezetékses is legyen, ha fordulatszámot akarsz változtatni)
Pl van készen is de felesleges

[ Szerkesztve ]

(#2690) kenand válasza Lordus (#2687) üzenetére


kenand
Topikgazda

P45-ös lapok jó része bírhatja az 466-500-as FSB-t. 7E-ért nyugodtan bevállalható a P45-ös MSI, annyit megér. Személyes tapasztalatom nincs vele és én jobban szeretem a Gigabyte lapokat, de nem rossz az MSI sem.

(#2691) customer114 válasza kenand (#2689) üzenetére


customer114
senior tag

Na hát igen. Az ep45-ds3 egyik legnagyobb hátránya, hogy nincs benne biosos pwm szabályzás. Procin is csak normal / auto / full. Hogy csinálhattak ekkora hülyeséget, amikor kitalálták... pedig van 2db 4 pin-es csati is a lapon. Úgy voltak vele biztos, hogy majd megoldja a user saját pwm szabályzóval... :(

(#2692) kenand válasza customer114 (#2691) üzenetére


kenand
Topikgazda

Auto azért talán PWM szabályozást jelent.
Lehet az easytune 6 segítségével bele lehet nyúlni a görbébe, egy próbát megér...
Tény, hogy vannak jobb megoldások is. EVGA X58-as lap Award BIOS-ában jól paraméterezhető minden alaplapi venti csati- még a 3 pines is.

[ Szerkesztve ]

(#2693) korn


korn
aktív tag

Most nézem a quad 775-ös procikat hardveraprón és azt kell mondanom mélyrepülésbe kezdtek az árak.
Q9400 9500ft, Q9300 8500ft
, C0-ás E5450 8000ft. Aliexpresszen X5450-esek 6000 párszáz forint stb... :Y

(#2694) customer114 válasza korn (#2693) üzenetére


customer114
senior tag

Telik az idő, kijött egy 6. gen intel. Kicsit minden olcsóbb lett. i5 2500K-kat is találni már 30 vagy alatt. :K

(#2695) Lordus válasza korn (#2693) üzenetére


Lordus
senior tag

és a nagyobb xeon kínálat is letolta, hiszen egyszerűen nem érdemes quadot venni, mert drágább, többet fogyaszt, mint az azonos tudású xeon...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2696) kenand


kenand
Topikgazda

Ezeknél már csak az alsóbb kategóriás 4 magos 1366-os Xeonok olcsóbbak (E5620 3500Ft). És nem rossz darabok, jó lapban mennek 3.8 Ghz-n (4 mag, 8 szál és a magonkénti teljesítmény is kicsit jobb, mint 771-nél)

(#2697) cynosure válasza kenand (#2696) üzenetére


cynosure
tag

Amilyen maximalista vagyok mar elmeletben elkoltottem 200k -t egy dual 1366 -os konfigra, igaz x5670 -es procikkal meg intel btx lappal aliexpresszrol. Szoval maradok ennel a szimpla 771 -nel egyelore. Ha talalok olcson 1366 -os ATX lapot pci-e x16 -tal, meg visszaterek ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#2698) MasterMark válasza MasterMark (#2598) üzenetére


MasterMark
titán

Eddig kétszer kiakadt ezzel:

A hibát jelző összetevő: Processzormag
Hibaforrás: Gépellenőrzési kivétel
Hibatípus: Busz- vagy összekapcsolási hiba
Processzor APIC-azonosítója: 2

Ez szerintetek mi lehet?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2699) FH9856 válasza kenand (#2685) üzenetére


FH9856
újonc

Köszönöm a segítséget!

(#2700) kenand válasza cynosure (#2697) üzenetére


kenand
Topikgazda

Létezik egy brutál dual 1366 EVGA lap, amiben lehet tuningolni is (dual workstation lapokban általában pl Dell HP nem lehet)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.