Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Fred23 válasza cynosure (#1900) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem néztem eddig árakat, szóval csak csodálkozom; ezek szerint 775-ös alapon lehet még maradni akár évekig -nagyon olcsón. Kell egy csúcs Xeon vagy Q9550, meg egy jó lap, és ha van egy közepes vga-d, nem lesz semmi baj még sokáig, legalábbis alacsonyabb felbontásokon.

(#1902) Xarina válasza kenand (#1896) üzenetére


Xarina
aktív tag

A 2Ghz-et én néztem be, még nem használtam cpu-z-t. A specificationsban 2,5ghz-nek mutatja a Xeon procit. Én először a core speedet néztem, ami az energiatakarékosság miatt állandóan változik. Ahogy megpróbálok valami komolyabb programot futtatni, rögtön felugrik 2,5ghz-re. De ha nem nyúlok a géphez, visszaveszi 1,5 vagy 2 ghz-re. A feszültség is 1.080 és 1.152 között ingadozik.
Belépni be tudok a biosba, de amint beléptem rögtön ki is fagy. Épp ezért nem tudok telepíteni friss win-t sem, mert nem tudom kiválasztani a boot sorrendet.
Nem csak ide hdd-vel megy, hanem a sata is elindul (amelyik eredetileg benne volt, de a win7 betöltődése közben kiírja, hogy hardvercsere történt és megpróbálja javítani a windowst, de ez nem sikerül neki.
Ja és bios reset után (elemkivétel és cmos reset is) azt írja ki, hogy az overclokkolás nem sikerült, lépjek be a biosba és állítsam be. Persze le is fagy, ha megteszem. Pedig soha nem volt tuningolva a gép.
Most megpróbálom visszarakni a régi processzort.
Köszi a biosokat. gondolom először a frissebet érdemes feltenni.

(#1903) Smktrooper válasza Xarina (#1902) üzenetére


Smktrooper
senior tag

lehet egy régebbi biost kell moddolni.

Reboot

(#1904) M3lakH válasza Fred23 (#1901) üzenetére


M3lakH
tag

Utána kell kicsit nézni, ITT írnak bele 4GB os modulokat is. E-bay-en van sokféle.

(#1905) kenand válasza Smktrooper (#1903) üzenetére


kenand
Topikgazda

Moddoltam neki 2-t, hogy próbálja ki.

(#1906) kenand válasza M3lakH (#1904) üzenetére


kenand
Topikgazda

4GBs DDR2 arany áron van, abból kijön egy DDR3-as lap és 2xDDR3-as 4GBs RAM...

(#1907) M3lakH válasza kenand (#1906) üzenetére


M3lakH
tag

e-bayen 4000/db-ért lehet találni vatta újat(for amd CPU-nak írják, de a QVL-szerint intelhez is jó némelyik, bizonyos lapnál). ha megy vele, itthon normális 4x2GB szettet is nehéz találni ennyiért. Csak itthon adják ezeket 2 szeres áron.

(#1908) kenand válasza M3lakH (#1907) üzenetére


kenand
Topikgazda

Only for AMD az általában nem jó...bár én még nem próbáltam... 4x2GB az járhatóbb út

Ez jó ajánlatnak tűnik, bár Moldova nem az ahonnan az ember szívesen vásárol. (CL6-nak írja de teszt stzerint simán megy CL5-ön)

[ Szerkesztve ]

(#1909) M3lakH válasza kenand (#1908) üzenetére


M3lakH
tag

sőt, még olcsóbb. 5-6e a 2x4GB. Őszinténszólva, gyakorlatilag mi különbség lehet? úgyis a Chipseten múlik, neki pedig pont Nvidiás van. :)

4 GB

(#1910) kenand válasza M3lakH (#1909) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna az AMD only nem biztos hogy megy, AMD memória kontroller tudja kezelni ezeket, az Intel nem.
Kis info

(#1911) Hialin válasza kenand (#1906) üzenetére


Hialin
tag

Sok az éhes ember Mo.-n, és sok huncut van a PH-s aprón is. ;)

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1912) MasterDeeJay válasza M3lakH (#1909) üzenetére

Sajnos kevés intel lap eszi meg a ddr2 AMD only ramot. Nekem egy P31-es chipsetes Gigabite a felét látta, volt lap ami kezelte de a többség egyáltalán nem észlelte. Azaz másik rammal mellette elindult, AIDA látta hogy benne van de a lap nem kezelte és a windows sem látta többnek. Ebayen intelbe biztosan rakható inkább csak 2x2Gb van 5eFt körül.
Alapból nincs felkészítve a 4Gb-os modulokra egyik 775-ös lap sem. Szerver oldalon bezzeg 8Gb-osokat is kezelnek ddr2-ből.

(#1913) Smktrooper válasza MasterDeeJay (#1912) üzenetére


Smktrooper
senior tag

P45 nek megy...hivatalosan, nem hivatalosan a QVL listesek is bedobták párszor a törülközöt. Bios látta. windows telepito kékhalál memory controller hibával, illetve előtelepitett windows sem ismerte fel....

Reboot

(#1914) M3lakH válasza MasterDeeJay (#1912) üzenetére


M3lakH
tag

Az én lapom is (p45) hivatalosan 16Giga ddr2-t támogat.

Smktrooper

P45re írtad hogy nem eszi meg a win? vagy azok megeszik? vagy csak meg kéne, de mégsem?? :D

[ Szerkesztve ]

(#1915) CJ4567 válasza kenand (#1906) üzenetére


CJ4567
veterán

2GB-s viszont használtan láttam már 4-5k-ért is.

No Sana No Life

(#1916) Fred23


Fred23
nagyúr

Beszéltem már egy eladóval, kissé sokra tartotta a prociját. :) Megnéztem viszont az említett Black Flag nevű játék procihasználatát, és bár a játék megadott minimuma a Q8400, engem ez a kép fogadott, miután kiléptem belőle:

Szerintem a Q8300 elég neki, a 4GB RAM-omból meg kb. hármat használ, szóval nincs szükségem egyelőre bővítésre, tényleg jobban járok, ha minden vásárlást elhalasztok arra az időre, mikor jön egy olyan játék, ami tényleg megfog.

(#1917) Butcher82


Butcher82
senior tag

Ha minden igaz pénteken tudom összedobni:

Asus P5B
Xeon E5440 (mégis ez lett nem 5430)
4x1Gb Geil 800Mhz
Gtx 260 (egyelőre)

:D

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#1918) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Láttam írtatok ide működő alaplap - proci - memória összeállításokat.
Nekem egy MSI G41TM-E43 (MS-7592) alaplapban egy Xeon E5430 két Kingston 2GB DDR2-800 társaságában üzemel. Tuningolni nem lehet, ez az alaplap erre nem alkalmas.

Üdv.: KamuMazsola

(#1919) Hialin válasza KamuMazsola (#1918) üzenetére


Hialin
tag

És ez már biztos ? Nem Kamu ? :DDD

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1920) kenand válasza KamuMazsola (#1918) üzenetére


kenand
Topikgazda

Oks

(#1921) KamuMazsola válasza Hialin (#1919) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Erről írok most. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#1922) Hialin válasza KamuMazsola (#1921) üzenetére


Hialin
tag

Nos ez a Kamu, nem kamu :DD :R :R :R Köszi :)

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1923) Xarina


Xarina
aktív tag

Az Asus P5B deluxe alaplapomon biost frissítettem, majd beleraktam egy Xeon L5420-at. Sajnos, amint beléptem a biosba, azonnal kifagyott. (Viszont ha nem léptem be, akkor látszólag minden hibátlanul működött. A Cpu-Z felismerte a xeont, látta az új utasításkészleteket, futottak a gépen a programok, látszólag hibátlan volt minden). Tanácsolták, hogy próbáljam meg az egyel régebbi biossal. A régi proci alatt felraktam a régebbi módosított biost az alaplap EZ-flash programjával. Látszólag sikeres volt, a telepítés rendben lezajlott de újraindulás után kifagyott a gép az alaplap logójánál. Csináltam egy bios resetet, majd bekapcsolás után felpörögnek a ventik, indul a gép, a monitor is életre kap, de kép nem jelenik meg rajta semmi, közben a ventik leállnak és magától újraindul a gép és ez ismétlődik a végtelenségig.
Beraktam a xeon procit, de azzal is ugyanezt csinálja. Vagy kifagy a bejelentkező képernyőn vagy elindul, leáll és újraindul állandóan.
Sajnos nem működik a bios visszaállítás sem. A leírás szerint rá kell tenni egy fat32-es pendrive-ra a biost (a gyári legújabbat tettem rá). majd a gépnek érzékelnie kellene, hogy hibás a benne lévő bios és automatikusan telepíti a pendrájvról.De itt el sem jut addig. Ill. nekem nem bios frissítés közben lépett fel a probléma, hanem a sikeres bios frissítés után, mikor újraindult a gép. Így szerintem a lap nem is tudja, hogy baj lenne a biossal.
Van valakinek valami ötlete, hogy mit csináljak? Esetleg van valaki Baja, Bácsalmás környékéről akinek van xeon vagy valami 775-ös processzora egy próbára, hogy azzal elindul-e a gép?

(#1924) Smktrooper válasza Xarina (#1923) üzenetére


Smktrooper
senior tag

asus p5b melyik rev. ?

Reboot

(#1925) Xarina


Xarina
aktív tag

Asus P5B deluxe 1.03G

(#1926) cynosure válasza kenand (#1910) üzenetére


cynosure
tag

Vajon mit jelenthet az AMD only? Tul sok chip van egy modulon? Mert nemcsak a G41 -em, de a regi kidoglott G31 -em is megette a 4GB -os moduljaimat. Igaz en belfoldon vettem meg elo garanciaval de hasznaltan 8k -ert darabjat ugy 2 eve.

De itt egy sorban vannak a chipek, nem kettoben (per oldal), tehat azoknal lehet, hogy mas a cimzes? Itt amit linkeltel ez hasonlo az enyemhez, de nincs rajta ilyen potya takaro lemez (hutes 667 -nek? nemar... ez biztos csak disz) es 800Mhz -es.

Egyebkent ahogy olvasom tovabb a cikket, eleg nyilvanvalo, hogy amikor kijott, inkabb az Intel chipsetjei voltak meg kevesek hozza. Lehet, hogy egy 965(?) lapban tenyleg nem fog menni, de ott a specko is altalaban maximum 2GB -os modulokat emlit. Meg ugye egyedul a P43 es a P45 kezel 16GB -ot, ha van rajta 4 slot. Bar ezeken tobbnyire van.

(#1927) kenand válasza cynosure (#1926) üzenetére


kenand
Topikgazda

Feljebb linkeltem olvasd el. Csak az AMD memória vezérlő tudja kezelni

(#1928) Butcher82


Butcher82
senior tag

Na srácok összedobtam a cuccost P5B+Xeon 5440

E6700-ról váltottam, hát a sebességnövekedés valami elképesztő :D

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#1929) CJ4567 válasza Butcher82 (#1928) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálad a ram milyen órajelen megy?

No Sana No Life

(#1930) Butcher82 válasza CJ4567 (#1929) üzenetére


Butcher82
senior tag

667mhz

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#1931) CJ4567 válasza Butcher82 (#1930) üzenetére


CJ4567
veterán

833-at nálad bírja? Nálam 833-on BSOD egyből. Asrockomban meg 865-t is mentek a ramok.

No Sana No Life

(#1932) Butcher82 válasza CJ4567 (#1931) üzenetére


Butcher82
senior tag

Megfogom nézni holnap, de most sajnos nincs rá időm, az összerakást is csak azért csináltam meg mert kíváncsi voltam hogy működik e rendesen :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#1933) Fontos?


Fontos?
tag

Sziasztok

Egy számomra érdekes dolog van a XEONomnál mostanában.
3600 -ig húzva 9x szorzóval kékhalálozik a gép.
...ugyanakkor szintén 3600-ig húzva 8.5x szorzóval minden okés.

3800 -on 9.5x szorzóval szintén minden rendben, de azt kicsit melegnek éreztem, ezért vettem lejjebb 3600-ig.

Namost... a kérdésem az, hogy hogyan lehetséges, hogy 9x szorzóval kékhalálozik, míg 8.5x szorzóval minden rendben?

XEON 5460 (c0)

-előre is köszönöm a segítséget! :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#1934) kenand válasza Fontos? (#1933) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!
Örülj, hogy egy c0 stepping Xeon 3600-ig húzva 8.5x szorzóval okés, vagy tegyél rá jobb hűtőt aztán húzd 3800-ra. Amit leírtál azalpján úgy tűnik a feles szorzókat jobban bírja.

[ Szerkesztve ]

(#1935) Fontos? válasza kenand (#1934) üzenetére


Fontos?
tag

Köszönöm szépen! :)

Nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges, hogy a feles szorzó hiány okozza...
...inkább csak gyanakodtam, de úgy éreztem jobb megkérdezni titeket, csak jobban tudjátok. :R
Hűtőt majd később veszek, addig is bőven elég a 3600.
-igen, pláne c0 -son , tudom. Ezért is jeleztem.

Az oka egyébként ennek mitől lehet?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#1936) MasterDeeJay válasza cynosure (#1926) üzenetére

AMD támogat többféle ram geometriát. Ezt úgy kell elképzelni mint egy aktafiókot, megvan hogy milyen széles és milyen mély. Intelnél szigorú az hogy milyen formájú lehet a fiók, AMD-nél meg engedékenyebb a vezérlő. Az AMD only ramok meg leginkább a szerver ramokhoz hasonlóak csak ECC és REG funkciók nélkül.
AMD-nél az integrált memóriavezérlő szinte ugyan olyan a szervereknél mint az asztali prociknál. Intelnél meg jóval butább hiszen nem lettek felkészítve nagy modulokra, nem is volt igény rá. Szerveroldalon ezért is találták ki az FB-DIMM-et na meg persze spórolásért hogy olcsóbb legyen a lap, habár intel is képes kezelni akár 8Gb-os DDR2 modulokat de ehhez egy dögnagy chipset kell és nem az asztali pici vacak.

(#1937) cynosure válasza MasterDeeJay (#1936) üzenetére


cynosure
tag

Koszi, igy mar ertem

(#1938) kenand válasza cynosure (#1937) üzenetére


kenand
Topikgazda

Összegezve hiába csábító az ár, ne vegyetek Intel alaplapba AMD only 4GB-s RAM-ot.
Intelhez való 4x2gb a legtöbb a DDR2-es 775-ös lapoknál. De szerintem az elég is. Akinek annál több kell, az workstation alaplapban vagy, vagy DDR3-asban gondolkozzon. (vagy menjen feljebb pl. x58-ra, az is DDR3-as már)

(#1939) cynosure válasza kenand (#1938) üzenetére


cynosure
tag

Letezik intelhez is valo 4GB modul, hiszen nekem is van, tehat a 4x2 vagy 2x4 vagy akar a 4x4 is mukodik. Szoval ha telik ra, lehet venni. Mas kerdes, hogy valoban olcsobb lehet manapsag DDR3 -ra valtani. :) Amikor en az enyeimet vettem, nem erte volna meg lapot is cserelni, mert akkor meg dragak voltak a 4GB -os DDR3 modulok.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1940) craftsman01 válasza cynosure (#1939) üzenetére


craftsman01
senior tag

Biztos hogy van hisz a lapom 16 GB kezel maximum és 4 slotom van. Azaz elvileg 4×4-et tudnék bele tenni.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1941) Hialin


Hialin
tag

Igy van kenand. A 775-ös lapokba bőven elég 8 Gb ram mindenre, még a 4 Gb is. Ha 4-re telik akkor 2x2 inkább, ha adott a 8 ,akkor 4x2 , azt csá. Ennél többet nem érdemes áldozni, innen platformváltás hoz lényeges változást.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#1942) kenand válasza cynosure (#1939) üzenetére


kenand
Topikgazda

Legtöbb lap csak 8gb-t kezel, tudom van 4GB-s Intel, de aranyáron van

Tényleg ha többre van szükség, vadászni kell egy x58-as lapot, 4 magos 8 szálú Xeont veszek most 3500Ft-ért bele, RAM akár 6x4 vagy 3x8 GB is lehet...(új van 1866-os DDR3-as alig 10E Ft felett)
Csak a lap drágább....proci még olcsóbb is...

Most tényleg ez a két legjobb öregecske paltform: 775/771 és a 1366 X58 1366-os Xeonnal (na meg a Dual 771)

[ Szerkesztve ]

(#1943) craftsman01 válasza kenand (#1942) üzenetére


craftsman01
senior tag

Màr csak az a kérdés hàny szàzalékos teljesìtmény növekedés lenne és megérné e mert én úgy vagyok vele ha vàltanék akkor legalàbb hàromszor,négyszer legyen erősebb.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1944) kenand válasza craftsman01 (#1943) üzenetére


kenand
Topikgazda

3-4X erősebért mélyen zsebbe kell nyúlni....

De kérdés miben legyen 3-4X erősebb?
Játékban ? Az nehéz ügy , mivel a játékok kevésé skálázódnak a több maggal.
Ha video editálás, konvertálás, renderelés, (akkor olcsóbb az upgrade) egy 4Ghz-re húzott LGA1366 X5650 Xeon (6 mag 12 szál) teljesíti a kérésedet. Lap 25-40k, proci 20-25K, RAM olcsóbb....(de 3.5-4 Ghz-re húzható E5620 (4 mag 8 szál csak 3500Ft) Persze a játék is hasít, de nem lesz 3-4x több az fps. Van olyan játék ami egyáltalán nem lesz gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#1945) Smktrooper válasza kenand (#1944) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Jelenleg max 16 GB amit az otthoni programok max használnak.
Szimulátorok használhatnak ennél többet is. Viszont a legtöbb játék 4-6-8 GB Rendszer memóriát igényel maximum. Tehát, ha az vna irva egy játékra, hogy 4GB az ajánlott memoria neki, akkor a rendszernek 8GB nak kell lennie, ha 6GB van megjelölve akkor a rendszenek 12GB nak kell lennie, 8GB-nál meg 16 GB rendszermemória kell neki...

Reboot

(#1946) kenand válasza Smktrooper (#1945) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én évekkel ezelőtt játszottam, akkor bőven elég volt 2GB.... :))
Most levetett RAM-okból 12GB-t hoztam össze magamnak, de nem játék a fő cél.
4GB RAM-mal is lehet jól gazdálkodni, játék alatt ki kell lőni minden mást.

(#1947) cynosure válasza kenand (#1942) üzenetére


cynosure
tag

Igen az altalad irtakkal egyetertek en is. Ma mar sokkal olcsobb inkabb lapot cserelni es DDR3 -at venni ha tobb RAM kell mint 4GB (vagy 4 slotos lapban 8GB).

(#1948) Smktrooper válasza kenand (#1946) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Sokáig ez igaz volt, de mióta dx 11- és lassan dx 12 lesz azóta sokkal több területre lesz szüksége a programoknak, ezt így magyarázták, hogy sokkal több szálon építi fel a 3d program a területet, tehát sokkal több memória területre van szükség.

Reboot

(#1949) bab1987 válasza Smktrooper (#1945) üzenetére


bab1987
tag

Most tervezek venni 16GB DDR3-at az új Giga (P45) lapomba. Hogy érdemes megvenni? Mehet 2*8? Vagy vegyek 2x 8gigát bontva (2*4)?

Remélem érthetően fogalmaztam :K

psn:balazsb1987

(#1950) epityesz válasza M3lakH (#1907) üzenetére


epityesz
aktív tag

Az Mad only is megy Inteles lapokban,de csak Via chip-essel..........:)jóformán.Elhiheted volt már nálam vagy 100-150gb-nyi ilyen ram:)és szinte 100% csak azokban a via-s 775-ös lapokban voltak hajlandóak menni:)
Amibe tuti nem mennek(mert próbáltam):g31,g33,p35,p43,p31 :R szvsz Intel chipsetben 100%nem mennek ezek az AmdOnly ramok :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.