Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) kenand válasza MasterMark (#2698) üzenetére


kenand
Topikgazda

Még nem láttam ilyen üzenetet, képek szerint pedig a mikrokód rendben van és nem is húztad a CPU-t...

(#2702) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt


Na és ez 😁Ez most komoly,volt ilyen áron ez a proci😨

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#2703) cynosure válasza kenand (#2700) üzenetére


cynosure
tag

En a tuninggal mar ebben a p43 lapban is elakadtam. Es valoszinuleg nem a lap miatt.

Megprobaltam a 400 fsb -t a p43-ds3 -on, de a windows nem akart elindulni, viszont nem volt kedvem jatszani vele (feszkokat beallitottam, fixaltam minden orajelet, stb, sot noveltem is picit a procin meg de semmi, plusz gondolom a proci C0 stepping is belejatszhat). szoval kiprobaltam a gigabyte c.i.a. 2 -t, amit biosban lehet bekapcsolni, legelso fokozaton adott 8-10% teljesitmeny novekedest, es teljesen stabilan lefutott 2-3x a cinebench. Aztan egy bo oraval kesobb volt egy csunya fagyas, egy mezei skype konferencia kellos kozepen, kepernyo osztassal. Valoszinuleg a ram miatt. A CIA lenyege, hogy terheles alatt huzza a gepet, de feszultsegekhez allitolag nem nyul. Az FSB -t 358 Mhz korulre huzta, a ramot 430 -ra, szoval a problema ebbol adodhatott, hogy neha mar instabil. Szoval valoszinuleg foleg a ram miatt nem fogok tudni semmit huzni ezen a gepen, hacsak nem szerzek 1066 -os peldanyokat, de en a 4 gigas modulokat nem szivesen dobnam ki csak emiatt, sajnos a munkamhoz meg ez a 8GB is keves neha.

Nem tud valaki valami ertelmes infot errol a CIA -ral? Lehet-e valahogy befolyasolni?

(#2704) Speed® válasza cynosure (#2703) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szép lassan meg kéne érteni, hogy P35 alatt Yorkkal az OC szívás..a P43 is alatta van, még ha számtanilag nem is. Egyébként az FSB 400 illene menjen, RAMok miatt talán az MCHnak adhatnál +feszt, hátha segít. Nomeg mellette figyelni a VTTre is, sokszor annak a piszkálása hoz eredményt.

CIA és egyéb gyári csodamicsodák kerülendőek, tapasztaltad miért.

[ Szerkesztve ]

(#2705) customer114 válasza cynosure (#2703) üzenetére


customer114
senior tag

Ez a tuning milyen konfiggal történt? Nem találom a hsz.-t ahol leírod.

(#2706) kenand válasza cynosure (#2703) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nekem egy EP-43-DS3L ment 418 FSB is, különösebb fesz emelés nélkül is(annál tovább fesz emeléssel sem)

(#2707) Lordus válasza kenand (#2706) üzenetére


Lordus
senior tag

Én is azt tapasztalom az x3363-akkal, hogy elég egy minimális feszemelés p35 lapoknál a 400, vagy a feletti fsb-hez, de hiába emelek "nagyobbat", 440 felett már nem stabil. bár lehet, hogy a sima intel hűtés helyett ha lenne rajta valami normális...

meg a nem nagyon akarok a ramok, chipset feszültségekkel sem túlzásba esni...

Meghát minek? :) 400 fsb-vel már elég komoly a teljesítmény. qx9770 (legdurvább 4 magos 775-ös) szintjét hozza. :C

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2708) danzas007 válasza Lordus (#2707) üzenetére


danzas007
csendes tag

P35-ben e5440 424 FSB-nél (3.6GHz) be kér 1.275V-ot. Ha meg ennél magasabbra nyomom, 1.3V-tól nem lesz még baja hosszabb távon?

(#2709) CJ4567 válasza danzas007 (#2708) üzenetére


CJ4567
veterán

P35-ben E5440 1.25V-n se stabil 360-as FSB-n, úgyhogy jól kifogtam. :O

No Sana No Life

(#2710) Lordus válasza danzas007 (#2708) üzenetére


Lordus
senior tag

mi az alapfeszed???
ez ugye procifüggő, elég nagy a szórás, lehet, hogy az egyik 0,9v-os, a másik meg 1,2...

Én azt mondom, hogy 0,15 V feszemelés az, ami biztosan nem okoz gondot. tehát kb. 15%
MSI lapnál például színekkel mutatja, hogy mi az alap, mi a "performance" és mi az, ami már veszélyes
igazából 0,25v sem fog gondot okozni neki, de az élettartamát tuti nem növeled vele :D

És igazából általában úgy tapasztaltam, hogy kicsi feszemeléssel megy egy proci max XYZ MHz-en, és onnantól néhány MHz javulásért elég sok feszt kell emelni... szóval nem éri meg, mert hiába emelsz rá még bőven, minimálisat fog még engedni.

(#2709) CJ4567

hát azt valóban... nálam megfordult pár x3363, és nem volt még olyan, amelyik alapfeszen (csak a biztonság kedvéért szoktam 0,05-0,075v-ot emelni) ne ment volna 400 mhz-en 333 helyett...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2711) customer114 válasza danzas007 (#2708) üzenetére


customer114
senior tag

E5440-en 8.5-es a max. szorzó? :F

(#2712) CJ4567 válasza Lordus (#2710) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam 1.1625V az alapfesz, autón az alaplap ad neki 1.144-et, teljesen stabil.(Vdrop miatt ha jól gondolom, LLC nincs bekapcsolva)

No Sana No Life

(#2713) bab1987 válasza customer114 (#2711) üzenetére


bab1987
tag

:K

psn:balazsb1987

(#2714) danzas007 válasza Lordus (#2710) üzenetére


danzas007
csendes tag

1.225V az alapfesz bioszban, windows 1.142V korul irja, Vdropok persze vannak - azzal 3.45 ghz ami stabil, alulfeszelve 1.200V 3.2 ghz. Cel legalabb 3.8 ghz lenne, de nem merem 1.3V fole vinni mert az a gyari max Vcore adat. De neztem brutal ockat ott 1.5V-on is mentek, de biztos nem valami hosszu elettartamuak ugy.

[ Szerkesztve ]

(#2715) Lordus válasza danzas007 (#2714) üzenetére


Lordus
senior tag

1,225 alapfesznél nyuzgodtan adhatsz neki 1,35-öt, belefér.
ha félsz, akkor csak próba idejére, de nyugodtan. MSI P35 Neo lapom pont 1,35-ig írja biztonságosnak, nekem is 1,225 vagy 1,25 az alapfeszem.
én adtam már 1,375-öt is teszt erejéig, de nem tudott többet, pontosabban nem volt stabil...
persze nem akarok én lenni a felelős, ha elpukkan valami, tehát a saját szakálladra játszol, de ha az enyém lenne, minden gond nélkül kipróbálnám.
legalább látod azt, hogy mit bír 1,325 volton és ahhoz képest mennyi pluszt tudsz kicsikarni belőle 1,35 volton... szinte semmit :N legalábbis szvsz az élettartam, amivel csökken a proci élete nem éri meg azt a 30-40 mhz-et...

és persze ha beállítasz 1,35 voltot, lehet ott 1,37, meg 1,32 is... van szórás szépen. speedstep miatt pedig leveszi ugye, amikor nem használod...

ui: sokkal jobb a manuális feszállítás, mint az auto, mert az alaplap ha autora teszed a vcore feszt, akkor 8,5x400 mhz-nél ad neki 1,4 voltot is... de minek?!?!
szóval a manuálist használd, biztonságosabb...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2716) Lordus válasza CJ4567 (#2709) üzenetére


Lordus
senior tag

ja, mi a proci kódja? nagyon gyanús, hogy c0 steppinges lesz...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2717) CJ4567 válasza Lordus (#2716) üzenetére


CJ4567
veterán

E0 steppinges, AIDA és CPU-Z szerint is. Speedstep manuális feszültségnél nem állít feszültséget, legalább is 3 alaplapomon is így volt.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#2718) Lordus válasza CJ4567 (#2717) üzenetére


Lordus
senior tag

hát ez duplán érdekes :F

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2719) kenand válasza CJ4567 (#2717) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sok lapnál nem így van. Ott csak akkor nincs speedstep ha EIST vagy a c1 ki van kapcsolva.

(#2720) CJ4567 válasza kenand (#2719) üzenetére


CJ4567
veterán

Eddig minden lapomnál úgy volt hogy EIST/C1E/Enhanced Halt State be volt kapcsolva és feszültségállításnál fix feszültséget adott.

No Sana No Life

(#2721) kenand válasza CJ4567 (#2720) üzenetére


kenand
Topikgazda

Érdekes, nekem EP35-DS3. EP-35DS4, EP43DS3L, EP45DS3R lapoknál megy a spedstep, pedig tuning esetén soha sem hagyom auton. Erős tuning esetén pl. 433 FSB, az EP35DS4+ L5408 ki kell papcsolni a speedsteoppet, mert ha nem kapcsolom mi akkor csak 2 mag megy maxon, 2 meg csak 8x szorzóval.

De nekem is van furcsa..., MSI hetis g31: ha bekapcsolom a speedstepet akkor nincs feles szorzó, azaz pl. L5420, csak 7x szorzóval megy, mintha L5410 lenne, ha kikapcsolom a speedsteppet akkor van feles szorzó és van speedstep is! Na ki érti ezt...

(#2722) CJ4567 válasza kenand (#2721) üzenetére


CJ4567
veterán

Tuning során működik a Speedstep órajelállító része, csak a feszültésgálltíó része nem, ha feszültséget állítok. (Asrock P5B-DE, ASUS P5B, ASUS P5K/EPU)

No Sana No Life

(#2723) fkosa válasza Lordus (#2675) üzenetére


fkosa
tag


Asus P5E (X38/ICH9R), idestova 10 éves.
:))

[ Szerkesztve ]

(#2724) Lordus válasza fkosa (#2723) üzenetére


Lordus
senior tag

:C le a kalappal
benchmark kulonbseg a 4 ghz-re huzott e8400hoz kepest?

tedd be a hirdetesemhez a kepet lszi. koszi :)

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2725) kenand válasza CJ4567 (#2722) üzenetére


kenand
Topikgazda

Giga lapoknál- általában- a feszültség is csökkent, akkor is ha manuálisra rakom, ha a szorzó is csökken.
Meg rmclockkkal is lehet játszani, csak a throttlingoot nem érdemes bekapcsolni, mert akkor a hang is szaggatottá válhat.

[ Szerkesztve ]

(#2726) fkosa válasza Lordus (#2724) üzenetére


fkosa
tag

E8400@3,9GHz-hez képest 3DMark11 CPU teszt (X3363@3,7GHz): 9-10=>13-14.
Ezzel a 40% gyorsulás egyértelmű.

(#2727) danzas007


danzas007
csendes tag

Egyenlőre ennyi. Giga P35, Kingston Hyper X Blu 2x 4Gb

(#2728) CJ4567 válasza danzas007 (#2727) üzenetére


CJ4567
veterán

Az igen. :Y

No Sana No Life

(#2729) Lordus válasza danzas007 (#2727) üzenetére


Lordus
senior tag

az igen, főleg, hogy c0 steppinges :D

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2730) CJ4567 válasza Lordus (#2729) üzenetére


CJ4567
veterán

Bezzeg az én E0-ám nem megy 1MHz-t se :DDD

No Sana No Life

(#2731) Lordus válasza CJ4567 (#2730) üzenetére


Lordus
senior tag

milyen lappal próbálod?

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2732) danzas007 válasza Lordus (#2729) üzenetére


danzas007
csendes tag

Neten láttam C0-át 4+ Ghz-en is... :Y Laza... Egyébként a Vcore-ra mit mondtok? Azért pár hónapig, esetleg évig el lesz így? :))

(#2733) Lordus válasza danzas007 (#2732) üzenetére


Lordus
senior tag

simán. 15% feszemelés tuning esetén még az ajánlott kategória (teteje)
évekig mehet, ha az elmúlt 5 évben nem volt efelett húzva...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2734) CJ4567 válasza Lordus (#2731) üzenetére


CJ4567
veterán

ASUS P5K/EPU, de ASUS P5B-be se ment.

No Sana No Life

(#2735) Lordus válasza CJ4567 (#2734) üzenetére


Lordus
senior tag

"egyedi" eset lesz, tényleg kifogtál egy "különleges" példányt...
p35 chipsettel azért elég jól kellene mennie, ha azzal nem húzható, akkor az nem a lap miatt van...
másikat kell venni :DD

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2736) cynosure válasza Speed® (#2704) üzenetére


cynosure
tag

TL;DR: GA-EP43-DS3, X5460, 2x4GB noname (Micron ITC) RAM, Zalman 9700, Radeon 7870XT, 1050W Power táp. Szerintem a RAM a nyugos, viszont fesz emelessel nincs kedvem kinyirni, inkabb hagyom. Ugyanis a RAM -bol 1.8V -ot olvas ki minden alaplapom, AIDA, stb (BIOS -ban konkretan irja is, hogy Normal: 1.8V), megis 1.9V -ra allitja magatol a gep, es csak ezen stabil. 1.8 -on, sot 1.86 -on mar a BIOS -ban kifagy es ujraindul a gep. Szoval tolhatnam feljebb, de ott valami nagyon nem stimmel mar igy sem.

Bővebben.
Igazabol munkaeszkoz a gep, neha jatszok rajta. Amivel meg jatszok, az elfut alap orajelen. Igyis rohadtul melegit a 7870XT, kanikula van a szobaban. En csak szorakozasbol megneztem, leven itt tema a tuning, gondoltam adok neki 1-2 orat. Erre jutottam, persze biztos lenne benne tobb, de utalok orakat vacakolni vele, hogy hol stabil meg, hol nem, amikor epp hataridos munkam is van, es mondjuk csak 3 ora utan jon elo egy kekhalal vagy szo nelkuli csutkara fagyas, mint legutobb a skype meetingem kellos kozepen. P43 -bol is lattam mar kihozni 400 -as FSB -t, tehat az, hogy P43, es hogy nem tuningra valo, csak a P35, meg P45, az azert valljuk be, tulzas. Igaz, azt egy E8400 -assal erte el ismerosom. Persze P45 -ben joval tobbet. A C0 -as procim, a P43 chipset, a - szerintem - sehova se huzhato ramjaim, ezek egyutt mind olyan faktorok ami miatt nem sikerulhetett. En amugy fokent a ramra tippelek, ez az egy konstans a gepemben mar nagyon regota, azota sokmindent kicsereltem mar korulotte.

Tehat a config, tenyleg egyben nem volt rola meg szo, foleg mert nemreg lapot csereltem - GA-EP43-DS3, X5460, kvazi noname (AIDA is csak Micron ITC -nek ismeri fel, asszem ICS vagy CSX vagy valami hasonlo 3 betus van ramatricazva, de most nem csomagolom ki) 2x4GB 800Mhz RAM, es egy Power markazasu 1050W -os modularis tapegyseg. Ha alaporajelen stabil, akkor a tapot mondjuk kizarnam, hiszen egyreszt tobbfele aram es feszultseg igenyu procival is hasznaltam, es tobbfele alaplapom is volt mar, egy G41 -est valtottam most legutobb. Azzal se ment egy centit se sehova, csak alap orajelen. A tap stabil feszultsegeket ad stressz alatt is, ertelemszeruen a terheles lehuzza picit de az ranezesre tureshataron belul van. Meg nem is fagy, orakig futhat az X-Rebirth, WOT, BF3 (ja ilyenekkel jatszok), csak a labam eg le toluk.

A gep tobbi resze hozzavetolegesen lenyegtelen, mert minimalis huzasnal a hotermeles sem no szamottevoen, a Zalman 9700 --as mivel nem PWM -es ugyis allandoan fullon porog.

Ha a DDR2 nem lenne mar annyira bitang draga, megprobalnam mas modullal, de 1-2GB -os modulokat nem fogok vasarolni csak emiatt, 8GB alatt meg nem tudok dolgozni. 4GB -os 64 bites (=nem AMD ONLY) modulok meg annyiba kerulnek most, mint amennyiert en vettem a kettot 2 eve - hasznaltan.

(#2737) Lordus válasza cynosure (#2736) üzenetére


Lordus
senior tag

tudomasom szerint a 4gb-os ddr2 modulok altalaban nem huzhatok.
az 1-2 gb-os modulok szinte mindegyike 880 mhz-ig stabil, 70 szazalekuk meg 900 mhz-en is. es nem kell extra ramokra gondolni...
fesz: a geil ramok kovetelik a 2 voltot! ez nem olyan, mint a processzor, a ramoknak nyugodtan lehet adni 2 vagy akar 2.2 voltot is! persze mas kerdes, hogy a 4gb-os modulod valszeg igy sem lesz nagyon huzhato...

p43: persze, huzhato benne a proci, de keves beallitast enged a lap. minel jobb a chipset, annal jobban tudod finomra hangolni a tuningot,

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2738) Speed® válasza cynosure (#2736) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Giga lapok sajátossága az 1.9V RAMfesz, de nem ad annyit le tippre..amúgy nem mondtam, hogy teljesen alkalmatlan OCra, csak nyűgös, egyszerűen a 400 is határeset. Az MCHnak adhatsz kis +feszt, az segít valszeg a RAMkezelésen és a VTT az FSB tolerancián.

(#2739) CJ4567 válasza Lordus (#2735) üzenetére


CJ4567
veterán

Antituning CPU eladó :DDD

No Sana No Life

(#2740) customer114 válasza danzas007 (#2727) üzenetére


customer114
senior tag

Ez egyébként stabil is? Én is tudok 4ghz képeket hozni c0-ás 5450-ről, de prime már az első másodpercben kiköpi.

1,312 V, ehhez bios-ban mennyit kellett beállítani?

(#2741) danzas007


danzas007
csendes tag

Utana primeot lefuttattam es kb 2-3 perc utan a 3. es 4. maggal hibat dob ki (de mas program vigan ment). Biosban 1.3825V van beallitva most (windows 1.320-1.50 kozott dobalja), azzal beton stabil nincsen gond. Ami a kepen van Vcore az ha jol emlekszem 1.3500V.

(#2742) customer114 válasza danzas007 (#2741) üzenetére


customer114
senior tag

Kinyírod azt a procit. ;]

(#2743) Lordus válasza CJ4567 (#2739) üzenetére


Lordus
senior tag

nincs azzal gond, nekem pld. Dell brand gépekben vannak Xeon X3363-ak, ahol nincs lehetőséged semmilyen tuningra... szóval aki ilyen gépbe veszi, annak tök8, hogy tuningolható-e :)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2744) maxxenergie válasza Lordus (#2743) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Azt hogy kell ellenőrizni, hogy a megfelelő BIOS van-e Asrock P45DE laphoz fent, a XEON proci kezeléshez?
Igaz megy egy L5420-as procival akár 3 GHZ-en is 1 éve, de lehet hogy nem olyan teljesítménnyel utasításkészletet használva/mittudmén :B / ami kéne neki, vagy ha nem jó lenne nem is menne a lapban :F
Előre is köszi.

Vagy ha valaki tud ehhez a laphoz tutti BIOST akkor igazából mind1 is hol kéne megnéznem, megköszönném, ha megosztaná akár PÜ-ben is és akkor felrakom azt inkább tutti ami biztos.

Köszi mindenkinek előre is :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#2745) Lordus válasza maxxenergie (#2744) üzenetére


Lordus
senior tag

Szia,

első HSZ, legelső link "gyűjtemény sok alaplaphoz"
itt a te lapodhoz való bios is :K
megbízható oldal, több lapot frissítettem ezekkel a biosokkal gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2746) danzas007 válasza customer114 (#2742) üzenetére


danzas007
csendes tag

Dehogy...

[ Szerkesztve ]

(#2747) maxxenergie válasza Lordus (#2745) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Igen közben arra rájöttem le is töltöttem utólag néztem meg köszi. :Y

Viszont mit és hol kell ellenőrizni, hogy kell-e frissíteni, vagy megfelelő van most rajta .. és kihasznál mindent amit tudhat a proci.. :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#2748) Lordus válasza maxxenergie (#2747) üzenetére


Lordus
senior tag

cpu-z
ha látsz minden utasítást, megy a speedstep és a vcore állítás akkor jó.
pár képpel feljebb cpu-z kép, ott láthatod, mely utasításoknak kell meglennie.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2749) kenand válasza Lordus (#2737) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én is furcsállottam és nem mertem megadni a Geil Balck Dragonnak amit kér, de világosan rá van írva, hogy 2.2-2.4V!. Ez a Supertalent modulomnak már extrém tuning. Egyébként nem rossz az sem 2.1-ig húzható és akkor szépen bírja a tuningot. (Supertelentem van 2GB-s, abból 4 db-ot be elehet tenni DDR2-es 775-ös lapokba.

(#2750) Lordus válasza kenand (#2749) üzenetére


Lordus
senior tag

nálam 800-as geil ramok vannak (egyik gépben) és azokra 2V van írva.
2,2-vel is küldtem már tesztek erejéig, semmi gondja nem volt. és alig volt melegebb, mint 1,8v-on...

de érdekes, mert húgomnak 1066-os geil ramot raktam a gépébe, és az még több feszt kér!!! az 2V alatt még bő 800-on se stabil :Y
kell neki a fesz rendesen, hogy 1066 körül fusson :D

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.