Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) szuszinho válasza kenand (#350) üzenetére


szuszinho
őstag

Jobb oldali kép teteje... :)

(#352) kenand válasza szuszinho (#351) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bocs, igen látom. Így jó lesz.
Én is átállítottam és megkímélt felesleges CPU hűtő vásárlástól, már mindenféle 15-20E-es szörny hűtőt nézegettem :)
De aztán megtaláltam az infot és megnyugodtam, hogy hamis a CPU hőmérséklet mérés.

(#353) Martin97 válasza kenand (#320) üzenetére


Martin97
aktív tag

Köszönöm szépen a biost! Felraktam, működik. :)
Bocs, hogy megkésve jelzek vissza.

(#354) t.dave500


t.dave500
tag

Sziasztok!
Én is gondolkodok, hogy a Q6600-at cserélem Xeon E5450-re, C0-ásat találtam, a kérdés.
1066 Mhz-es HyperX ramok és P5Q mellett mennyit menne a proci max?
Illetve kell szórakoznom a biossal, hogy menjen, vagy menni fog egyből (legújabb 2209-es van fent)
Előre is köszi!

(#355) Teasüti válasza t.dave500 (#354) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Meglepne ha nem lehetne állítani bármelyik P5Q lapon a Ramok visszaosztását. A minimum 2x szorzón 1000%, h nem a ram-ok fognak korlátozni, hisz ekkor már 533 mhz-es FSB-vel mennél, amit egy E5450 a 9x cpu szorzóval legfeljebb extrém hűtéssel érne el - főleg egy C0. Ugyanis ekkor már több, mint 4,7 ghz-es órajele lenne. Levegővel nálam éppen megvan a 4 ghz és ehhez elég volt a 445 mhz fsb.

[ Szerkesztve ]

(#356) Black&White válasza t.dave500 (#354) üzenetére


Black&White
addikt

Hehe,pont ma jött meg Aliról a tesóméknak szánt 5450-es, C0 stepping. :D


Ha lesz időm, a héten megpróbálom beüzemelni.

(#357) Teasüti válasza t.dave500 (#354) üzenetére


Teasüti
nagyúr

BIOS-szal nem tudsz mit szórakozni, vagy kompatibilis lesz, vagy nem.
Ha nem jó, akkor kell egy BIOS mod, amit a topik és saját tapasztalataim alapján a mélyen tisztelt cikkírótól kell kisírni személyesen, az a tuti. :K
Bár nem tudom, hogy az orosz működött volna-e, mert nem a bios okozott gondot nálam és most már nem flash-elgetek össze vissza.

[ Szerkesztve ]

(#358) t.dave500 válasza Teasüti (#357) üzenetére


t.dave500
tag

Elméletileg gond nélkül viszi a lap a procit, kíváncsi lennék ezzel a CNPS 9500-al, meg a C0-ás Xeon-al mit menne..
Visszatérve, azt tudom hogy a RAM:FSB ratio-t lehet állítgatni, azért tuningoltam már párat, csak a kérdés, hogy vajon 4 Ghz körül ezzel a hűtővel menne-e? (persze ez adott konfig stb függő, tudom..)

(#359) t.dave500 válasza t.dave500 (#358) üzenetére


t.dave500
tag

Dupla hsz-ért bocsi, egy kérdés, mert teljesen összezavarodtam..
Leszedtem "LGA771 to 775 microcodes.zip"-et, eddig oké. MMTool is megvan, BIOS is megvan.. na de most Xeon E5450 C0 esetén melyik mikrokódot kell hozzáadni? Egyáltalán nem értem.. mindegyiket?

(#360) kenand


kenand
Topikgazda

Szia!

Nehéz tanárok dolga, azt hittem világosan leírtam.
De belgyógyászatot sem volt könnyű megtanítanom amikor még tanársegéd voltam a belklinikán :)

Ez alapján C0-hoz 10676 CPUID/mikrokód tartozik, azt mindenképpen. De hozzá adhatod mind a három 45 nm-es Xeon mkrokódot
cpu00010676_plat00000004_ver0000060f_date20100929.bin cpu00010676_plat00000040_ver0000060f_date20100929.bin

de addhatod ezt is ha belefér

cpu0001067a_plat00000044_ver00000a0b_date20100928.bin

(#361) Teasüti válasza t.dave500 (#358) üzenetére


Teasüti
nagyúr

CNPS 9700-esem van, a nagyobb tesó. 4 ghz-en és 1,28675 Vcore-ral napi használatban még befér a Tcase alá, csak IBT-vel melegszik 70°C fölé. Ezen az órajelen rengeteget számít a Vcore, egy-egy tizedvolt is pár fok különbséget jelent. Ha tehetném, akkor vizet raknék rá. Ezek a Zalmanok felett már eljárt az idő, nem négymagos 130+ W TDP-hez készültek. :N

[ Szerkesztve ]

(#362) Teasüti válasza t.dave500 (#358) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Néztem hűtőtesztet a két Zalmanra, nos hacsak nem szabad levegőn van az asztal közepén a konfig, akkor 2-5 fokkal gyengébb a 9500. Nálam ez azt jelentené, hogy nem tudnám felhúzni 4 ghz-ig.
Ha nagyon nagy mázlid van és kifogsz egyet, ami stabil lenne olyan 1,26 Vcore körül, akkor lenne esélyed.

szerk: jah de persze, C0... akkor passz. Ha törvényszerűen melegebb, mint az E0, akkor felejtős a 4 ghz azzal a hűtővel szvsz. :(

[ Szerkesztve ]

(#363) t.dave500 válasza kenand (#360) üzenetére


t.dave500
tag

Idő közben megcsináltam így, és akkor jól csináltam. Beleraktam mind a 3-at. Sejtettem, hogy ezt kell, de nem voltam biztos benne!
Köszönöm!
Teasüti:
Nekem eddig elég jó hűtőnek tűnik, Q6600 G0-at kipróbáltam 3,5 Ghz-en 1.5 Vcore mellett, 60 fok fölé nem igen megy 100% terhelés alatt (Aida 64 cpu stress test)
Játék alatt 50-55-t nyaldossa.
Nem tudom a Xenon mennyire melegedős ehhez képest, de szerintem menne. Meg ugye FPS növekedés miatt kell a nagyobb Ghz, talán soha nem fog mind a 4 mag 100%-on járni (maximum GTA 5-nél, de azt se hiszem), nem nagyon renderelgetek, elől van 14 centi venti, semmi nincs az útjába, oldalt 8-as fújja be, hátul 2 8-as + táp szívja ki a meleget.
Persze ezek csak találgatások, de jól szellőző ház, jó pasztám van hozzá, szerintem nem lehetetlen, de ha majd itt a proci, megnézem meddig megy egy levegővel!

(#364) szuszinho


szuszinho
őstag

Tudnátok mondani pár játékot, amivel kipróbálhatom a masinát? Utoljára talán középiskolában játszottam :DDD
Xeon L5420, 9600GT, 4G RAM, 64 Gb SSD+1 T HDD, Win7.

Köszi!

(#365) GAbre válasza Black&White (#356) üzenetére


GAbre
veterán

Én nem bírtam leszedni a matricát szétesett.
Gáz ha rajta marad?

Avatar

(#366) Black&White válasza GAbre (#365) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, egy nagyon minimális mennyiség nekem is rajtamaradt... :(
Sebbenzin, vagy acetonmentes körömlakk lemosó szerintem jó lesz ide.

(#367) GAbre válasza Black&White (#366) üzenetére


GAbre
veterán

Utóbbival próbáltam...
De csak a festéket szedte le.

Avatar

(#368) GAbre válasza GAbre (#367) üzenetére


GAbre
veterán

Kicsit durvább voltam,így lejött,de nekem is maradt.
Most megy a prime.
50 fok!Teljesen korrekt az msi hetis hütővel.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#369) kenand válasza GAbre (#368) üzenetére


kenand
Topikgazda

GA-EP45Exterme laphoz mod BIOS kérésre

(#370) GAbre válasza kenand (#369) üzenetére


GAbre
veterán

Ezt miért is kapom?
Amugy l5420al kicsit furcsallom, hogy 7.2ot adott Win7.
Létezik valami mód mondjuk szoftveres, hogy 3ghzre huzzam CPU-t?

Avatar

(#371) kenand válasza GAbre (#370) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bocs nem válasz volt, hanem új üzenet :)

Hetisban nem megy sajnos, én nem találtam módot

[ Szerkesztve ]

(#372) GAbre válasza kenand (#371) üzenetére


GAbre
veterán

Hát igen nem sikerült! :S
Tegnap kerestem programokat! :/

Avatar

(#373) kenand válasza GAbre (#372) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egy óvatos kört én is futottam, de MSI app nincs, GA/asus meg nem támogatja.
Egyébként is max FSB elelés jöhetne szóba, de FSB/memória osztás átállítása neélkül amúgy sem lenne max néhány % FSB emelés.

(#374) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Üdv!

Van egy Asus P5E-VM HDMI deszkám. Szereztem hozzá egy Xeon E5405-öt. Minden indításkor megáll, hogy ismeretlen cpu van benne, és persze 98 fokos a cpu meg full-on pörög a venti. Moddoltam a bios-t e szerint a leírás szerint. De ha fel flash-elem ez flash-el, akkor nem boot-ol a lap. Tudnátok segíteni? :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#375) kenand válasza Ranagol_5 (#374) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Ismeretlen CPU miatt nem kellene melegedni a CPU-nak...

ez alap ?
Most el vagyok havazba, de hétvégén megnézem
5405 Stepping G0 vagy C0?

[ Szerkesztve ]

(#376) Ranagol_5 válasza kenand (#375) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nem is melegszik, csak bugzódik miatta a bios és azt írja ki. Amitől viszont throttling-ol a rendszer meg maxon pörög a cpu venti.

Igen, ez az a lap. Itt van minden a prociról.

:R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#377) kenand


kenand
Topikgazda

1067A mikrokód kell neki.
intelmicrocodelist.exe vel megnézted, hogy sikeres volt a bios mod?
Vagy ha a AMI BIOS (ASUS azt használ általában) MMTool.exe vel látod milyen mikrokódok vannak benn.
De ha lesz időm megnézem neked, most csak 5 percre ültem le.

(#378) Ranagol_5 válasza kenand (#377) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nem tudom megnézni, mert semmilyen eszközről nem boot-ol a lap a bios frissítés után. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#379) kenand


kenand
Topikgazda

Szia!

Próbáld meg ezt, ha a BIOS beépített flash nem tolja fel akkor AFUDOS (bár ilynnel csak 1 lapnál találkoztam)
3 bios rom van az archívban, eredeti, xeon mod, xeon+SLIC 2.1 mod.

(#380) Ranagol_5 válasza kenand (#379) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Feltolta nekem az EZ-Flash meg a window-os flash is(mindkettőt kipróbáltam direkt). A CPU gond megoldódik, viszont ugyan úgy nem bootol a lap, csak a gyári bios-szal. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#381) kenand válasza Ranagol_5 (#380) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia !

A gyári bios melyik változat?
Esetleg flash után CMOS reset?

[ Szerkesztve ]

(#382) Ranagol_5 válasza kenand (#381) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

A bios a legfrissebb 0709-es számozásu. CMOS reset-et próbáltam, de nem segített semmit. Nézegettem a bios-t is hogy hátha be van kapcsolva valami olyan, de nem találtam semmi olyat. Próbáltam azt is, hogy IDE gvagy RAID módban boot-ol e, de úgy sem(ahci-val használom default).

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#383) kenand válasza Ranagol_5 (#382) üzenetére


kenand
Topikgazda

Lehet, hogy a mikrokód hozzáadás megzavarja a BIOS-t, bár még más lapnál nem találkoztam ilyn hibával.
Esetleg meg kellene próbálni eggyel régebbi verziót módosítani.

(#384) Ranagol_5 válasza kenand (#383) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Kipróbáltam a 0604-essel, azzal sem boot-ol módosítás után.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#385) core2trio válasza Nwis86 (#212) üzenetére


core2trio
tag

Itt van olyan BIOS ami kellhet az Asus P5Q-hoz: link
Konkrétan ez: link

[ Szerkesztve ]

(#386) core2trio


core2trio
tag

A cikket pedig köszöntem, szépen muzsikál is egy E5450-es a DS3LR-ben mától. Máris fluidabban csusszan pár "Hív a kötelesség" újabb rész. :D A "Grandma's Auto V"-t pedig már alig várja a kicsike :DDD

[ Szerkesztve ]

(#387) Teasüti válasza core2trio (#386) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Arra azért kíváncsi leszek. Már a GTA-ra E5450-el.

[ Szerkesztve ]

(#388) kenand válasza Ranagol_5 (#384) üzenetére


kenand
Topikgazda

Próbálj rákeresni Googliban a lap+Xeon névre. Hátha valaki már megoldotta a dolgot.
Úgy tűnik nálad a más lapokon 99% működő dolog nem jön be.
A normál méretű/tuning lapok általában ígéretesebbek erre a célra...

(#389) DcF1sh


DcF1sh
csendes tag

Szépen kibővítetted a leírást! :C
A forumban is látok vállalkozó szellemű tagokat :DD
Csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

(#390) kenand válasza DcF1sh (#389) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha találok új infót ami még tovább segyít, bővítgetem

(#391) kenand válasza Ranagol_5 (#384) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ranagol_5

Még meg lehet próbálni a következőt. A XEonnek megfelelő desktop CPUID-t távoltísd el a BIOS-ból, az MMTOOlal meg lehet csinálni, hátha az segít és Xeonból is csak azt az 1-et add hozzá mit a stepping kér.

(#392) Ranagol_5 válasza kenand (#391) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Megpróbálom az este. Köszönöm! :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#393) Ranagol_5 válasza kenand (#391) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Kipróbáltam, nem működött. Viszont az-az érdekes, hogy a moddolt bios-t fent hagytam, és betettem egy celeron 440-et, amivel viszont simán boot-olt. :(((

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#394) kenand válasza Ranagol_5 (#393) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos van úgy, hogy mikrokód hozzáadás ellenére nem bootol a lap a Xeonnal.

Én egy Dual Xeon alaplapot szerettem volna moddolni (FSC 2530, Econel S200). A gyári BIOS csak 65nm-es 51xx és 53xx xeonokat támogat. Chipkészlet Intel 5000v. Ugyan az Intel a 54xx dual Dual xeon lapokhoz kihozta A 5400-as chipsetet, de a 5000v 5000X is támogatja hivatalosan az 54xx Xeonokat. Pl a Supermicro egyik 5000x-es lapja hivatalosan támogtja is őket.
A Fujitsu 2530-as dual Xeon lap AMI biossal rendelkezik, hozzá is adtam a 54xx mikrokódot, 54xx-es Xeonnal el is indul, BIOS-ba be is tudok lépni, de nem bootol, bootnál megáll. Én sem tudom mi az oka...

(#395) kenand


kenand
Topikgazda

Kérésre
MSI P7N Diamond mod
itt

Hátha kell másnak is...

[ Szerkesztve ]

(#396) Fontos?


Fontos?
tag

Üdvözlet! :)

Én most kívánok ebbe a XEON dologba belevágni, egy X5470 -esre gondoltam... ez szimpi :D
Megnéztem, alaplapnak semmi gondja vele, leszedtem a moddolt BIOS-t is.
-Ezt pontosan hogyan-mivel is rakom fel? :D ...sima file, semmit sem tudok egyenlőre kezdeni vele... (q-flash?)
A másik kérdés, hogy mivel főként játszom a gépen... nem lesz gondom a XEON -al, vagy inkább menjek rá egy gondtalan q9650-re?

....Ja! és ha valakinek van, megbízható, működő, hibátlan X5470 -e, akkor megvenném :P

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#397) kenand válasza Fontos? (#396) üzenetére


kenand
Topikgazda

Tedd a moddolt BIOS-t egy USB drivera, indítsd a gépet és a BIOS beépített falsh eszközével (pl Qflash tedd fel.) Ha nem menne bootolható pen drive, rá a bos és a BIOS típusának megfelelő DOS-os falsh programmal felteszed.

Ha Xeon CPU-nak megfelelő mikrokód benn van a BIOS-ban minden játék ugyanúgy működik mnt egy Core2 Quad PCU-n,

(#398) Fontos? válasza kenand (#397) üzenetére


Fontos?
tag

1000 köszönet! :)

:R

Esetleg valakinek van itthon eladó XEON X5470? :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#399) kenand válasza Fontos? (#398) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szerintem egyél X5450-et vagy X5460-at, az jóval olcsóbb és alig lassabb.
Forrás Ebay, vagy aliexpress

Ha itthonról kell x5460

[ Szerkesztve ]

(#400) Ranagol_5 válasza kenand (#394) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Szereztem egy Asus P5KC lapot, az is ugyan azt csinálja, mint az előző. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.