Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Speed® válasza kenand (#298) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem működik, de TRIM legyen, az a lényeg.
Szekvenciális tempó felett áll a késleltetés..

(#302) GAbre válasza ztylor (#300) üzenetére


GAbre
veterán

OS: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit
Processzor: Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
RAM: 4 GB RAM DDR3
HDD: 40 GB szabad hely
VGA: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6870 (1GB VRAM)

Mondjuk a procit nem néztem,de összevetve azzal,h ha jól emlékszem,még 4 magot se tud kihasználni,8 magos 3.5ös amd proci kissé túlzás.Félek,h csak 2.5ghz-es xeon kihajtja-e,az amúgyis cpu limites játékot.... :/
Illetve core 2 duoval 5670el láttam videót,és elvileg nem is teljesen lowon szépen futott.
És 6870 a minimumja elvileg.
Ami az 5770hez képest kb 2x erősebb kártya.de 5670-hez képest biztosan.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#303) FoLey-v válasza GAbre (#302) üzenetére


FoLey-v
addikt

Az én gépem még ennyit tudott ezzel a beállítással,de 1.4 patch óta high-ra is feltudtam tolni és szépen futott,igaz anti és moti off-on van. Nem kell ide minium HD 6870 vga,hogy elfusson.

KÉP
KÉP
KÉP

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#304) Teasüti válasza FoLey-v (#303) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Melyik progi tol ki a sarokba ilyen OSD-t?

(#305) FoLey-v válasza Teasüti (#304) üzenetére


FoLey-v
addikt

MSI Afterburner :)

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#306) intelMMX válasza FoLey-v (#303) üzenetére


intelMMX
senior tag

A GTX460al nyomtam nem? Jó kis cucc az még.

(#307) FoLey-v válasza intelMMX (#306) üzenetére


FoLey-v
addikt

Azzal és jól kiszolgálja nekem nem mindenkinek lehet felső kategóriás vga-ja,de azért egy Xeon procival megnézném,hogy muzsikál a videokártya. :))

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#308) kenand


kenand
Topikgazda

Én ha játszottam a fiúkkal akkor a macbookomat fogtam be CoreDuo+Ion, nem számít játék gépnek. De így is tudtam velük játszani stratégiai játékkal és War in the North-szal.
Most van egy Hetis Xeon L5420 +mobil radeon 4850, az jobb egy kicsit, de még nem volt időm velük játszani, meg már jobban szeretnek a haverokkal :( Lövöldözős játékban nem is vagyok ellenfél....

(#309) intelMMX válasza kenand (#308) üzenetére


intelMMX
senior tag

Játszatok autós játékkal. Az biztos jobban menne :K
A mobil 4850 még gondolom pont befért. Eléggé felkapott lett ez a Hetis cucc.

(#310) kenand válasza intelMMX (#309) üzenetére


kenand
Topikgazda

Autósban jobb lennék az tény : ) De stratégiában is talán még ellenfél vagyok...nagy kedvencünk volt évekig a Bettle for Middle Earth II. 1-2 kegyetlen ellen szoktunk 3 együtt nyomulni...Ha
3 eredeti példányban meg is van...de ha lenne Steames azt is megvenném...

Hetis megéri az árát (8E FT ért alaplap+ház, táp). Pofás a külleme, Xeon tehető bele. (én is ezek miatt vettem meg, bár nem lett volna muszáj...volt más alaplapom házam, tápom feleslegben - ami a fiúk gépéből kikerült)
Dell Optiplex hasonló még a Hetishez, de azt inkább 20E felett adják.

[ Szerkesztve ]

(#311) Teasüti válasza kenand (#241) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szia!
Köszönöm a sok segítséget és támogatást, a moddolt bios-od vígan fut a most már működő Xeon-om alatt, hála DcF1sh fórumtársnak! :R
Végül az adapter bizonyult hibásnak, másik matricával minden probléma megoldódott. :K

(#312) kenand


kenand
Topikgazda

Örülünk a sikernek!
Újabb tapasztalat arra, ha nem megy a Xeon CPU meg kell próbálni újabb adaptert feltenni. Akár 2-3 db-ot be kell vetni ha pechünk van (a esetleg van 771-es lap a birtokunkban és adapter nélkül abban elindul biztosan adapter gond van)...
Az első 5 Xeon amit próbáltam az első adapterrel ment, a hatodik csak a harmadikkal...

[ Szerkesztve ]

(#313) GAbre


GAbre
veterán

Érdemes szerintetek g41 tápját átrakni+20W-ért.
Vagy a 250es is kiszolgálja a konfigot!?
Ha 80wos xeon,vinyó+olvasó van benne hd 7730asssal.
De kártyát valószínűleg kicsit húzom majd.

Avatar

(#314) kenand válasza GAbre (#313) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha a 7730-asnak nem kell külön tápcsatlakozás . max 75 Wattot vesz fel a PCIe csatolóból, nem kell erősebb táp.

(#315) intelMMX válasza kenand (#314) üzenetére


intelMMX
senior tag

Most kellene nekem majd egy 300as FSP teljesítménye alá betuszkolni egy E6600at és HD5770-t.
Neccesen de papírforma szerint a hatásfok alá még befér. :DDD

(#316) FoLey-v válasza intelMMX (#315) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szerintem elég a 300-as FSP táp,enyém is 350-es és miket bír el,jók ezek az FSP tápok. :K

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#317) Martin97 válasza kenand (#270) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Tudnál segítesz nekem is?

Az a problémám, hogy van egy asus p5ql-vm epu alaplapom, és benne egy xeon E5440 (C0) típusú processzor.
Akárhogyan próbálom a biost nem megy fel az alaplapra, csak a gyári ([link] 2009 októberi) de az nem támogatja ezt a processzort. Elindul ugyan, de kiírja az alaplap, hogy bios frissítés kellene.

Segítséged előre is köszönöm. :)

ÜDV
Martin97

[ Szerkesztve ]

(#318) intelMMX válasza FoLey-v (#316) üzenetére


intelMMX
senior tag

Neccesen de elég a rendszernek.

(#319) kenand válasza Martin97 (#317) üzenetére


kenand
Topikgazda

Délután utána nézek a dolognak.
Ha kész a mod bios akkor, lehet, hogy nem a beépített BIOS-falsh programmal kell frissíteni (ASUS 5PNE-SLI nekem sem fogadta el), hanem bootolható USB drive segítségével.

(#320) kenand válasza Martin97 (#317) üzenetére


kenand
Topikgazda

ITT a kész BIOS ASUS 5pqLVM SE hez

(#321) Snoxhill válasza kenand (#142) üzenetére


Snoxhill
csendes tag

Nagyon köszönöm a linket. Elolvastam a cikket, mert régóta nézelődök a témában. Az való igaz, hogy nem néztem meg minden linket, csak a bios-mod fúrumosat de ott nem volt.

100% survivor 24/7 MC szerver: http://lavstud.enjin.com/

(#322) kenand válasza Snoxhill (#321) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Semmi gond, rajtad nem volt sapka : )
Te voltál az x-dik aki olyat kérdezett, ami már leíródott/elhangzott... de ennek ellenére igyekeztem és igyekszem segíteni válaszolni :)

(#323) szuszinho


szuszinho
őstag

Végre ma én is beálltam a sorba :) Egy Asus P5B Deluxe lapban van.
L5420
Egy kis időre felhúztam 3GHz-re, meg sem kottyant neki. Majd hétvégén azért belövöm patentul.

[ Szerkesztve ]

(#324) kenand válasza szuszinho (#323) üzenetére


kenand
Topikgazda

Jó hűtés nem árt rá, mivel hiába L-es, ha húzod melegszik rendesen. (saját tapasztalat)

(#325) szuszinho válasza kenand (#324) üzenetére


szuszinho
őstag

Egy Arctic Cooling Freezer 7 PRO-m van. Lehet pasztáznom kell újra, mert alapjáraton is 66-68 fokot mutat az Everest.

(#326) kenand válasza szuszinho (#325) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bár-éppen tönkre is ment a ventije- de az Artic Freezer gyári hűtővel én sem voltam teljesen elégedett (bár nekem még korábbi modell volt) és rátettem a bordára egy 12 cm-es PWM-es ventit kínából, így hűhvösebb egy kicsit a nagyobb venti miatt. De 3.0Ghz felé én sem húzom a hő miatt. (akkor jobb hűtő kellene)

[ Szerkesztve ]

(#327) szuszinho válasza kenand (#326) üzenetére


szuszinho
őstag

2007 óta megy ez a hűtő. Lehet megpróbálom amit mondasz, és teszek rá nagyobb ventit. Egyelőre akkor nem húzom feljebb. Ez a 66-68 fok elfogadható? Megpróbálom amennyire lehet alulfeszelni a procit. Mennyi kell neki minimum?

(#328) kenand válasza szuszinho (#327) üzenetére


kenand
Topikgazda

Elvieken a speckó szerint VID 0.850V-1.3500V (0.85 amin) de nekem 0.85-tel nem indult el. 1.0 körül már megy.
Full terhelésnél max. 80 fok elmegy, de jobb ha 70 alatt marad (Macbookomban a CoreDuo gyakran 80-90 fokos, lassan 5 éves és semmi gondja a procinak)

Az artic ventijét nekem úgy sikerült tönkre tennem, hogy egy 4 pin-se splitter kábelre feltettem egy más típusú pwm-es ventit, de sajnos az artic hűtője ettől pár perc múlva beadta az unalmast.

[ Szerkesztve ]

(#329) intelMMX válasza szuszinho (#327) üzenetére


intelMMX
senior tag

Melegedhet mint az ökör akkor. Nekem Q6600al semmi gond nem volt. A fordulatot is alig kellett felszabájozni
(Persze nem 3Ghz-n ment nekem :U )

(#330) kenand válasza intelMMX (#329) üzenetére


kenand
Topikgazda

CoreDuok, túlhajtva eléggé melegednek, a 4 magosak meg méginkább...jó CPU hűtés+ házhűtés lehetőleg nagy de lassan forgó, csendes nagy pwm-es ventivel a legjobb.

Off topk...
Fehér macook legnagyobb gondja a gyenge hűtés, az aluházas pro a fémdoboz matt jobban adja le a hőt, kiadták olcsóbban műanyag házban, de ott rosszabb a hűtés hatásfoka és előbb utóbb elreped a ház. Amit aztán gariban sem cseréltek ki (nem az 1. évben történt, de volt hosszabbított garim) Sajnos mivel az Apple kis hazánkban csak viszonteladókon keresztül van jelen, a support egy nagy sz....Volt pár csörtém velük, ingyenes OSX frissítés nem ment, (10.6 to 10.7), egy alkalommal gariban javíttatás..... nem volt egyszerű...a megvett gari hosszabbítást osztrák címmel kellett felvinnem mivel magyar címet nem fogadott el (Kambodzsait azt megadhattam volna...)

[ Szerkesztve ]

(#331) intelMMX válasza kenand (#330) üzenetére


intelMMX
senior tag

Gondolom nem véletlenül van egy adott proci gyárilag azokra az értékekre belőve :DDD
(Prescott P4et meg ismerjük...a celeronokat meg pláne... :DDD )
Általában túlhajtással sincsenek akkora gondok. Persze ajánlott azért egy jó hűtés, mint ahogy írtad is.

(#332) DcF1sh válasza kenand (#275) üzenetére


DcF1sh
csendes tag

Sikerült végre leszednem a módosított biost amit készítettél. Elég vacak mostanság a vonalas net Baranyában. 3 napon keresztül nem tudtam letölteni 3MB -os fájlt.

Feltettem, de semmi hatás. Vagyis az 5100 és 5300 cpuk mennek, de az 5400 szériások nem.
Néztem egy német oldalon egy "frissebb" biost és ezekkel már elindulnak az 5400 xeonok is. Biosban lehet állítani a dolgokat. fel is ismeri, de cputól függetlenül (L5410, E5420, E5440) max 2 GHz mennek és bois képernyő alján megjelenő "Checking NVRAM... Update OK!" feliratot követően megfagy.

A biost elküldöm neked is privátban.

(#333) kenand válasza DcF1sh (#332) üzenetére


kenand
Topikgazda

Köszönöm.
Úgy tűnik ezek a szerver lapok bonyolultabbak, a mod BIOS pedig tartalmazza az 54xx mikrokódot, na majd az újabb BIOS-t is megpróbálom moddolni.
De végül is az eredeti célra a54xx adapter nélküli Xeon tesztelésre már így is jó.

(#334) DcF1sh válasza kenand (#333) üzenetére


DcF1sh
csendes tag

Sajnos 100% -osan nem. Pont most futottam bele egy instabil cpuba!
Nevezetesen az L5410 -be.

Dos, bios, memtest alatt teljesen jó, de Windows / Linux telepítés vagy bootolásnál kifagy vagy újraindul!
Több rendszerben is teszteltem (771 és 775-ben is kb 5 különböző rendszerben). Fizikai sérülés nem látható rajta.

Sajna így kicsit tovább csúszik a HTPC-m építése. :(((

(#335) DcF1sh


DcF1sh
csendes tag

Most egy FSC D2480-a1 alaplapot próbálgatok.
ATI RC415 chipset mit tudunk? Szereti a xeon-t, valamelyik szériáját?

Kötelező gyári bios/microcode frissítés megvolt így már szereti az L celeront is (420 cerka).

(#336) kenand válasza DcF1sh (#335) üzenetére


kenand
Topikgazda

"The Radeon Xpress 200 is a computer chipset released by ATI. The chipset supports AMD 64-bit processors (Socket 939 and Socket 754) as well as supporting Intel Pentium 4, Pentium D and Celeron processors (LGA 775 and Socket 478)."

De lehet, hogy csak a grafika miatt van a lapon... nincs plusz egy Intel X5000 is?

Talán érdemesebb lenne 54xx helyett 53xx Xeonnal próbálkozni, azokat szeretik ezek a szerver lapok. 53xx ráadásul olcsóbb is, igaz kicsit kisebb az órajel és nagyobb a fogyasztás. Én most 2db 5345-öt várok...talán 2 2x4 2.33-as mag sem olyan rossz.

Rákerestem ez 775-ös lap, szerintem kicsi esély a Xeon támogatásra, vagy csak nem próbálta még senki...

[ Szerkesztve ]

(#337) DcF1sh válasza kenand (#336) üzenetére


DcF1sh
csendes tag

D2480 (FujitsuSimens 775 alaplap)
phonix biosos, de nem bin kiterjesztésű a microcode fájljai (PL: P6_0680.000). Hogy tudom frissíteni a xeon kódokkal?

[ Szerkesztve ]

(#338) kenand válasza DcF1sh (#337) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Kiterjesztés nem gond, ha Phoenix akkor ugyanúgy kell, mint Award esetén cbrom195.exe segítségével.

(#339) kenand


kenand
Topikgazda

Újabb probléma tünik megoldottnak....

Nem tudom ti figyeltétek-e a CPU hőmérsékletét (Open hardware monitor stb)?
Nekem az volt a gondom, hogy akár milyen hűtőt is helyeztem fel, mindig túl melegnek mutatták a programok a CPU-t: 70-80C fok.
Az intel CPU tesztelő program meg az írta átment a teszten TJmaxtól 15-20C fokkkal alatta maradt terhelés után is...
Az a gond, hogy a desktop CPU hőmérséklet mérő programok nincsenek felkészítve a Xeon CPU-kra (különösen nem L-es sorozatúakra). A CPU-ban lévő DTS (digital thermel sensor) a TJmax-hoz képesti hőmérsékletet adja meg, a programok ez alapján adják meg a CPU hőmérsékletét. Desktop CPU esetén ez 90-100C (pl 45 nm, Qxxxx 100C) , míg L-es 54xx Xeonnál 70C. Így a program hibásan 30C melegebbnek mutatj a CPU core-t!!!

[ Szerkesztve ]

(#340) kenand


kenand
Topikgazda

RelTemp programnál lehet állítani a TJmax-ot, így a valós hűmérsékletet lehet mutatni...

(#341) Teasüti válasza kenand (#340) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És a Tjmax az publikus adat? Úgy tudom ezt csak saccolni lehet, desktop vonalon legalábbis.
Hogy érted, hogy ehhez képest mutatja a hőmérsékletet?
Amúgy nálam az E5450 az nem szökik fel ennyire 4 ghz-en sem, pedig csak levegő van rajta.
IBT-vel is épphogy csak átlépi a Tcase hőmérsékletet, napi használatban meg 40-50 fok közt legfeljebb.
Kupakhőmérséklet és a maghőmérséklet közt sincs akkora eltérés, hogy bármi gyanús legyen.

Igaz, hogy kb itt van a határa a tuningnak is levegővel, mert 1,29V felett már látványosan odapörköl.
Egy jó vizet még kipróbálnék, hátha meglenne a 4,5 ghz is. :)

Arra esetleg vmi ötlet, hogy FSB emelés után miért nem veszi vissza a feszültséget az alaplap? Csak gyári órajellel veszi vissza 1 Volt környékére alapjáraton, hiába hagyom akár Auto beállításon a Vcore-t. :F
Minden fícsőr bekapcsolva, kivéve az Intel C-states, mert azzal instabil a tuning.

[ Szerkesztve ]

(#342) Speed® válasza Teasüti (#341) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A te procid nem LV verzió (50W TDP), más tészta.

(#343) kenand válasza Teasüti (#341) üzenetére


kenand
Topikgazda

"Hogy érted, hogy ehhez képest mutatja a hőmérsékletet?"

Úgy hogy nem "valódi" hőmérsékletet mér. Hanem a CPU-ban található TDS -digitális szenzor-arról ad információt, hogy mennyi hőmérséklet van még az adott CPU TJmax hőmérsékletéhez az egyes CPU magokban.
Az E-s CPU-nak a programok által ismert desktop CPU-hoz közteli a TJmax értéke ezért "nem fut fel" a hőmérséklet nálad. Míg L-es Xeonok jóval kisebb TJmax értékűek, ezért lesz magas korrekció nélkül a hőmérséklet. 70-80 C helyett valóban 40-50 C fokos a CPU...

A RealTemp doksiban ez le van írva, én sem magamtól találtam ki.

Itt egy "nem hivatalos írás" a Xeonok, desktop CPU-k TJmax értékéről

Sőt aki ennél is jobban bele akar merülni a témába, itt egy Intel írás

[ Szerkesztve ]

(#344) kenand


kenand
Topikgazda

Hiatalos Xeon TJMax tábla

Ebből is látszik, hogy elég változatos a táblázat, ha a program nem ismeri az adott TJmaxot hibás értéket ad- ráadásul a valós hőmérséklet detektálás az Intel cikk alapján még ennél is bonyolultabb....

[ Szerkesztve ]

(#345) szuszinho


szuszinho
őstag

Akkor ezek jó értékek?

(#346) Teasüti válasza szuszinho (#345) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én még nem láttam olyat, hogy a maghőmérséklet kisebb lett volna a kupakhőmérsékletnél. Mert hogy gondolom a "CPU" az alaplapi szenzor adata. Ha az 63°C-ot mér, akkor már-már baj van.

(#347) kenand válasza Teasüti (#346) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

63 foknál nincs még baj. CoreDuok TjMax-a 100 C, azaz akkor kezd el throttingolni..
Átállítottam az L520-nál 70-re a TJmaxot így a t1-es szenzorhoz hasonló értékek jönnek ki, ez a valós.
Így alapjáraton max 40C a gyári Intel hűtővel, terhelésre max 50C.

(#345) szuszinho
nagyjából. Nézt meg a táblázat alapján a procid Tjmaxának megfelelő van-e beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#348) Teasüti válasza kenand (#347) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tcase max üzemi hőfokok szoktak e körül lenni kb. A felett már káros az élettartamra. Persze lehet mondani, hogy 1-1 év ide vagy oda, de azért az alaplapnak se mindegy mennyire fűt a proci. Főleg ezeknél az öreg 6-7 éves lapoknál.

[ Szerkesztve ]

(#349) szuszinho


szuszinho
őstag

Akkor így fain?

(#350) kenand válasza szuszinho (#349) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen, ha L-es a Xeon akkor jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.