Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Chaser válasza Teasüti (#82) üzenetére


Chaser
titán

TDP csak egy osztály érték. Jellemzően kb 60, max 70%-át érik el a cpu-k a megadott értéknek. Válogatás sztem soha nem volt, elég sok cpu-t teszteltem. A kifejezetten EE osztályban árult cpu-k szinte mindig kevésbé voltak alulfeszelhetőbbek mint a normálok. Fogyasztás pedig feszültség és órajel függvénye. 65W TDP-be elég sok mindent beleraktak, kis dual cerkáktól kezdve c2d-ig mindent. E3400 pl csőgázon ha 25W-ot evett maxra terhelve akkor sztem sokat mondok. A Q8400 50-55 körül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102) kenwood válasza Chaser (#101) üzenetére


kenwood
veterán

a tdp nem atlagot,vagy fix erteket,hanem egy felso hatart jelent.
az viszont nem jellemzo,hogy ket kulonbozo tdp-ju proci kozul a magasabb tdspnek alacsonyabb lenne az atlagfogyasztasa (vagy forditva)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#103) Remus389 válasza #90933760 (#96) üzenetére


Remus389
veterán

Azt mondod 7970 vagy 7870, közte van a 7950 , én annál huznam meg a határt feltéve ha tunningolva van a quad, illetve a 7950 újabb változata (vmi RX nem tudom ), vagy hasonló tudású nvidia

Most 5850-esem van, szerintem még jól szuperal, a új call of duty, az új starcraft 2-hoz elég lesz, főleg a World of tanks-szel játszom ahhoz is elég, szóval idén, talán jövőre is elég lesz

Aztán belepattintok egy 7950 szintű kártyát olcsón és még 2-3 évig elleszek

valószínű 4-5 évig meglesz a mostani gépem még

Azért mert nem vagyok hardcore gamer, ha van két jó játék, azt játszom ami elfut, ennyi

meg pl a crysis 3 is elfutott, igaz nem olyan szépen, próbáltam kihozni a maxot látványban -fps-ben, elég jó volt, kibirtam ennél hogy néha kicsit darabos, de mondom szodaval elment, úgyis pár óra alatt végig lehet tolni, a wolfenstein viszont teljesen fluid volt, és az hosszú

lejlebb: a Q9650 felett a "Q9750 ".lenne nem a Q9660, lásd Q9550

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#104) shield


shield
őstag

A kérdésem a következő:
A meglévő C2D E8400/3.6GHz (alap feszen, melegedés nélkül) le lenne cserélve X5470-re (ha jól láttam ez a legerősebb), ez mennyit hozna a konyhára? A fogyasztás engem nem érdekel.
Érdemes foglalkoznom vele?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#105) Chaser válasza kenwood (#102) üzenetére


Chaser
titán

Besorolási érték, ha jobban tetszik. Adott osztályba tartozó cpu-k max fogyasztása, blablabla:) Ott volt pl a cel420, először 65W-tal jött ki, kb 1 évre rá levették 35W-ra. 15W körül eszik. AMD-ből volt 2 magos EE csoodám pár darab, ugyanannyit ettek mint a normál társaik. Persze alapból kisebb órajelen voltak, normálok olyan órajellel nem ettek többet. Mivel erősen feszültségfüggő a történet, ilyen 80 vs 95W TDP-s dolgoknál nincs értelme amiatt választani a kisebbet mert kevesebbet fog enni. 4 magosok esznek. Hogy esetleg 5 v. 10W ide v. oda sztem édes mindegy. Alulfesz tud jelentősen étvágyat csökkenteni.
Nézegettem ezeket a xeonokat, lappal bukik a dolog. annak jó akinek még van működő 775 lapja, egyébként egyszerűbb/olcsóbb valamilyen ivy i3 meg egy olcsó lap. Kedvet kaptam hozzá én is, de el is ment:) Használt lapot meg nem veszek.

szerk: shield Alkalmazástól függően akár robbantana is:) sok minden szereti a 4 magot, pl konvertálás, video vágás, zene progik. De játékok is vannak amik használják, pl gta4 így hirtelen. Órajel is kicsit nagyobb, cache is dupla.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) M5Norbi válasza intelMMX (#100) üzenetére


M5Norbi
őstag

Így van tényleg olcsóbb.
Főleg ha valaki hozzájut leállított szerverekhez amikben ilyen procik dolgoznak :D
Csak kell egy jó rencergazdi ismerős :))

Akkor haladsz már ha a RAM is megvan,remélem találsz hozzá kedvező áron mindent.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#107) kenand válasza intelMMX (#100) üzenetére


kenand
Topikgazda

Xeonok azért olcsók, mivel a vállalatok leselejtezik őket-mivel újabbra váltanak. És a még működőképes CPU-kat újra eladják. És olyan sok került a piacra, hogy lementek az árak.

(#108) shield válasza Chaser (#105) üzenetére


shield
őstag

Találtam elég tűrhető áron X5460-ast.
Az a helyzet, hogy inkább játékhoz kellene, de amikkel játszok azok nem igazán használják ki.
A fene sem tudja mit csináljak.

Új gépet akartam összerakni, de ilyen gyenge forint mellett már nem igen van kedvem hozzá. Ráadásul a megfizetett áfa, kidobott pénz az ablakon. :O

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#109) #90933760 válasza shield (#108) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én ezért nem is fejlesztettem négymagosra, mert lassabb lenne. Játékaim mind egy vagy két magon futnak csak, régiek. Egy négymagos amivel kisebb órajelet érek csak el, semmire nem mennék vele. Ha szétkényszerítem CPU controllal a játékot kicsit jobban fut, de akkor meg ott vagyok ismét mintha normálisan futna két magon ami magasabb órajelű. Nem sok négymagosról tudok ami 500x9-en megy pl.
Meg azért se fejlesztettem, mert nem fogok egy fillért se költeni már erre a platformra.

[ Szerkesztve ]

(#110) #16939776 válasza shield (#108) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nézd meg hogy GPU vagy CPU limitesek a játékaid. ha nagyrészt egy/két magon futnak, akkor csak az órajel emelés segít. Lehet meg kellene keresni mennyi tartalék van az FSB-ben. A memóriád biztosan engedi majd a 400 fölötti üzemet is.

Ezt nézd meg, használtan is bele lehet futni ilyen CPU-ba, a körítés sem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

(#111) shield válasza #90933760 (#109) üzenetére


shield
őstag

Hát ez az, én is csak régebbi játékokkal játszom, mert ezek az újak kiábrándítóak. Már több mint egy éve a Stalker modokat nyomom, na az meg csak 1 magot használ. A CPU controll-t használom hozzá.
Szerettem volna egy i7-4790K köré épülő gépet, de hát már a proci ára 100 rugó fölött van. Nem beszélve a memória árakról. Ha összeraknám akkor mivel tudnék játszani, amire azt mondanám, hogy megérte!?
És akkor mehetek vissza a régi játékaimhoz több százezres gépemmel. Jó kilátások.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#112) #90933760 válasza shield (#111) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem egy i5 elég lenne, pont a régi játékok miatt amik még a 4 szálat is jó ha ki fogják használni. Azon már pár tízest megspórolsz. A többin nagyon nem lehet sajnos. Az hogy régi játékot tolsz új géppel semmit se jelent.
Én is a Stalkerrel szopok, mert a Core 2 kevés alá a modokhoz, az egész platformot a francba cserélni kéne mert mindenhogy kevés, de annyi pénzem nincs rá, meg így hogy alig játszom már pláne nem. Eldöcög így ahogy van, aztán majd mikor lemegy értelmesre az ára valami más normális platformnak arra lecserélem használtan.
Csak az a baj, hogy ahogy elnézem a Sandy is kezd a Core 2 szindrómába átmenni.

[ Szerkesztve ]

(#113) shield válasza #90933760 (#112) üzenetére


shield
őstag

Már nézegettem a i5-4690K -t. Valószínűleg ez is bőven elég lenne, ez is már 70k.

Az egyes újabb modok már kissé jobban futnak, pedig 1920x1080-as felbontásban tolom és elég magas beállításokon.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#114) zozoo83


zozoo83
tag

Sziasztok, most szereztem be én is egy E5440-es procit. Ezen az oldalon [link] a 6.-ik lépésben azt írják, hogy a régi microcode-okat amiknek egyezik a cpuidje a xeonéval törölni kell. Nekem 1 ilyen van a biosba, biztos ki kell törölni? Ebben a cikkben csak hozzá vannak adva a microcode-ok. Nem szívesen törölném ki mert az előző procim pont ezzel a microcode-al ment (ugyanaz a cpuid-je), és ha valami balul sül el akkor már azzal a procival se indulna be a gép szerintem.

(#115) zozoo83


zozoo83
tag

Jah igen a 7.-ik lépésben meg azt írja idézem: "Just make sure you keep the microcode for your old processor in case you ever need to reinstall it." Ez vicces. Szóval tartsam meg az előző microcode-ot arra az esetre ha újra kell telepíiteni a biost :D

(#116) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Jelenleg Asus P5B Deluxe lapom van C2D E6400 @ 3200 (+4G ram, SSD, 9600GT).
Milyen xeon-t ajánlotok bele, amivel érezhetően megnő a teljesítménye?

Köszi!

(#117) kenand válasza zozoo83 (#115) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én az írtaknek megfelelően módosítottam eddig a BIOS-okat. Phoenix, Award, AMI, 5 alaplapon. Minden tesztelt Xeon tökéletesen ment velük. A P5N-E SLI-nél kellett a régi mikrokódokat kidobni, mivel a BIOS csak 512-es, de ott is csak a régi Pentium 4-es mikrokódok lettek kidobva.

(#118) FoLey-v válasza intelMMX (#100) üzenetére


FoLey-v
addikt

A jófogás oldalon nézelődj.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#119) maxxenergie válasza szuszinho (#116) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Szia!

Én gyerek gépébe lőttem E8200 helyett L5420-at ahogy a cikk is írja mert jól is tuningolható, és nem mellékesen 50W a TDP, tehát nem kell neki brutál hűtés alapjáraton sem nekem ezzel érezhetően nőtt a teljesítményem. Jó a cikk köszi van benne sok hasznos dolog, BIOS-al én is szívtam kicsit ANNO Asrock P45 lappal de sikerült megoldani végül is. :C :C

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#120) GAbre


GAbre
veterán

Gondolkozok,h melós gépem megcsinálom ilyen lanozós plusz gépnek,amin esetleg lehet játszani!
Hetis G31.
Szerintetek 5420-ast,befogad,illetve milyen kari megy még el a 250-es tápjával? :/

Avatar

(#121) kenand válasza GAbre (#120) üzenetére


kenand
Topikgazda

Picit feljebb már leírtam a Hetis G31-es dolgokat.
Én egy L5420-as Xeont használok, gyári hűtőjével simán megy.
Nekem volt egy félretett Radeon 4850-em, nem desktop, hanem mobil változat, azért nem kell neki plusz tápellátás, beéri 75W PCIe tápellátással. A kártya 17cm hosszú, így pont belefért. Egyedül a chipset bordát kellett moddolnom, hogy odaférjen a kártya ventije. Tény , hogy teljesítményben gyengébb a desktop változatnál.
Nekem kéznél volt. Lényeg olyan kártya kell ami max 17cm hosszú, és a hűtő nem lehet magasabb 4cm-nél. (vagy azt is cserélni kell)
És a 350W tápba bele kell férnie.

[ Szerkesztve ]

(#122) kenand


kenand
Topikgazda

MSI Hetis G31 Radeon 4850

Eredeti chipset borda

Lefűrészelt

Radeon hátlap mod:

A gépben a Radeon:

ATA kábel egy kicsit útban van, de sajnos csak ATA DVD maghajtóm volt feleslegben és az került a Hetisbe. (Én csak olyan alkatrészeket kapok amit a gyerekek már levetettek :) )

(#123) kenand


kenand
Topikgazda

De geforce Ti 750-ből is van rövid:
pl:
ZOTAC GeForce GTX 750 Ti

De létezik 750 Ti-ből low profile változat is

[ Szerkesztve ]

(#124) GAbre válasza kenand (#121) üzenetére


GAbre
veterán

Bocsánat,és köszönöm!
Én 6670est gondoltam(Ha elfér),elvileg 65w-os is van,és nem olyan rossz kártya!

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#125) kenand válasza GAbre (#124) üzenetére


kenand
Topikgazda

A 750 Ti-vel az a baj csak ,hogy drága egy Hetis g31 árához képest...

6670 is jónak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#126) schawo


schawo
titán

Hasonló játékot lehet eljátszani az 1366-os, 32nm-es Xeonokkal. Ott nem kell fizikailag megpiszkálni az alaplapot, de gyakori, hogy mikrokódot kell frissíteni a biosban. Az elmúlt 2 hónapban 4db 6magos/12szálas X5650 alapú gépet hánytam össze. Proci + lap együtt megáll 50k alatt. 4.4GHz-ig gond nélkül húzható levegővel, semmi sem jelent neki akadályt, egy Haswell i7 is előre köszön a nagypapának.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#127) kenand válasza schawo (#126) üzenetére


kenand
Topikgazda

De a 1366-os lapok nagyon drágák.....és alig láttam hirdetést..

[ Szerkesztve ]

(#128) schawo válasza kenand (#127) üzenetére


schawo
titán

Másfél hónap alatt vettem 4-et 20 és 25 között. És lemaradtam legalább 15-20-ról (ár vagy gyorsaság miatt). Csak akarni kell. Naponta elmegy 1-2. Ma is volt egy jó félkonfig ajánlat. Nem is élt sokáig. Procit, ramot ki kell belőle szórni, és 20 körül megcsípte valaki azt a lapot nagyon jó lapot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#129) intelMMX válasza schawo (#128) üzenetére


intelMMX
senior tag

Csak hát ahhoz is úgy kell állni, hogy az embernek legyen kéznél 50K-ja. A jó hirdetések meg hamar jegen lesznek vagy eladják, mint ahogy írtad is az esetedet.
Van olyan is azért akinek van valami speciális igénye, szempontja válogatásnál
Tudom az menthetetlen, mint én is az mATX mániámmal :U

(#130) BrianSpilner


BrianSpilner
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna egy pontos leírást dobni alaplap BIOS frissítéshez, és küldeni egy linket honnan tudom leszedni az ASUS P5N-E SLI laphoz a legfrissebb biost. Vennék egy xenon procit bele átalakítóval, csak árnyékra nem akarok vetődni, jólenne tudni támogatja -e majd a xenonokt bios frissítéssel, valamint ha igen, melyik a legerősebb améket elviszi. Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#131) Snoxhill


Snoxhill
csendes tag

Van valakinek Asus P5Q Pro lapja? Érdekelne, hogy bios mahinálás nélkül befogadja e, és müködik e benne "PnP-ként" a Xeon E5450-es proci. A chipset támogatja a a 775-ös quad procikat a Q9650-ig bezárólag.
Gyakotlatilag ez a Xeon most 15-20 ezer körül fut (Q9650 30 ezer környéke) és ezzel én még ellennék 2-3 évet (most 7 éves lesz a gépem). Jelenleg Intel Core 2 Duo E8400 van benne 8GB 1066MHz ramal.

[ Szerkesztve ]

100% survivor 24/7 MC szerver: http://lavstud.enjin.com/

(#132) szuszinho


szuszinho
őstag

Mit jelent a proci nevében (L5420) a SLARP, illetve SLBBR?

(#133) #90933760 válasza szuszinho (#132) üzenetére


#90933760
törölt tag

A revizíót. Az egyik a gyártás elejéről való, a másik a gyártás végéről. Ezek a jobbak picivel, mert időközben folyamatosan javul a gyártás minősége.

[ Szerkesztve ]

(#134) kenand válasza schawo (#128) üzenetére


kenand
Topikgazda

Most nincs rá pénzem ,de lehet egy újabb project később, csak a kiváncsiságom miatt...tudnál javasolni konkrétan alaplapokra érdemes vadászni?

(#135) kenand válasza BrianSpilner (#130) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ahhoz már készítettem BIOS-t SLIC is van benne. (P5N-E SLI)
SLIC
SLIC nélkül de van XEON támogtás

Volt egy ilyen lapom és L5420 E5320, L5410 Xeonokat próbáltam benne, tökéletesen ment.
A nagyon kezdeti P5N-E SLI BIOS-ok még az újabb coreokat sem támogatja ezért BIOS frissítéshez nem árt valami régi proci. E2180 stb. Pentium 4-et viszont már a BIOS frissítés után nem fog támogatni, csak COre+Xeon

(#131) Snoxhill
BIOS frissítés nem nagy ügym biztosan elindul anélkül is, max nem lesz Speedstep, SSE 4.1

[ Szerkesztve ]

(#136) kenand


kenand
Topikgazda

Már nem tudtam szerkeszteni...

(#132) szuszinho
Steppinget, elvileg minél újabb annál kiforrottabb

[ Szerkesztve ]

(#137) szuszinho válasza kenand (#136) üzenetére


szuszinho
őstag

Kép alapján SLBBR-t vettem.

(#138) schawo válasza kenand (#134) üzenetére


schawo
titán

Nem érdemes szerver és workstation alaplapokat venni, mivel ezekben nem húzható a proci. És a 2.67 GHz-es alapórajelen egyáltalán nem éri meg használni, amikor 4-4.4-en is lehet másik, desktop lapban. Rendes desktop alaplapok közül az evga alaplapok kivételével mind fogadja a Xeonokat. MSI biosokban mikrokódot kell frissíteni, de utána használhatók, anélkül csak korlátozottan használható, vagy be se bootol. Giga, ASUS és Asrock alaplapokban mezei biosfrissítés elegendő, gyári bios-szal tökéletesen működik a xeon.

Xeonokból pedig a 32 nanométeres gyártástechnológiás, 6 magos, X56.. sorozatos darabokkal érdemes foglalkozni. De vigyázni kell, ebben a sorozatban is vannak 4 magosok. Az alapórajel egyáltalán nem számít, levegővel ugyanúgy 4.4 GHz-ig lehet eljutni bármelyik típusról van is szó, ezért az X5650-et érdemes megvenni, ez a legolcsóbb 6 magos.

Ha spórolni akar az ember, akkor 20k alatt lehet kapni 4 magos 32nm-es Xeont is. Arra mindenképpen érdemes odafigyelni, hogy 32 nanós legyen, mert a 45 nanósok nagyon forrófejűek, és azonos órajelen is sokkal gyengébbek. De 4 magost én nem vennék, mert a teljes költségben (lap, proci, hűtő) csak kis részt tesz ki a proci, és a kevés spórolással (-7k) sok procierő (-50%) veszik. A 4 magos változat már nem erősebb, mint egy i7 2600k, annál inkább gyengébb, azonos órajelen kábé 5-6%-kal.

Csak egy adalék, hogy mennyire gyors is az X5650. A 750 Ti VGÁ-s eredmények kötött 3DMark Firestrikeban a világon az 5., Catzillában a gyári (nem víz, nem nitrogén) vgahűtésesek között a második eredményt hozta a rendszerem, mindenféle erőlködés, extrém tuning nélkül, normál napi használati beállításokkal. Még a legújabb, tuningolt 6 magos Haswelles rendszerek is mögötte végeztek, mert a mai játékok nem használják ki az AVX utasításkészletet, ami ezekből a Xeonokból hiányzik, és a Sandy/Ivy/Haswell cpuk fő előnyét jelentik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#139) kenwood válasza schawo (#138) üzenetére


kenwood
veterán

azert a 32-eset sem neveznem hutoszekrenynek.
volt egy 980x procim,elozo tulja 4ghzre allitotta be.
mugen 2 hutes.
megneztem prime+coretemp.
7-8 perc utan mar 78 fokos volt a proci.
biosban nem turkaltam,rogton defaults.
lehet,hogy tul sok feszt adott neki az arc,de azert megis.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#140) shield


shield
őstag

Az aliexpress-en 61 dolcsi az x5482 (3.2G/12M/1600/LGA771)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#141) kenand


kenand
Topikgazda

Xeon kompatibilis BIOS Hetis g31-hez

(#142) kenand válasza Snoxhill (#131) üzenetére


kenand
Topikgazda

Orosz barátaink P5Q Pro laphoz készítettek XEON BIOST

Igazábol nem akarok akadékoskodni, de ismételten elhangzanak itt olyan kérdések, amik ha elolvassátok a cikket akkor már meg vannak válaszolva....ennek honlapnak a linkje is szerepel...
De a korábban kérdezett ASUS P5N-E SLI tesztelése is szerepelt a cikkeben......

Szívesen segítek, de ha már megírtam, tiszteljetek meg azzal, hogy figyelmesen elolvassátok mielőtt kérdeztek...
Ha nem találtok moddolt BIOS-t és nem megy, szívesen segítek, aha megírjátok pü-ben.

Gigabyte EP45DS3 XEon BIOS

Amit elkészítettem majd mind feltolom...

[ Szerkesztve ]

(#143) schawo válasza kenwood (#139) üzenetére


schawo
titán

Nem hűtőszekrény, az biztos. 6 mag fűt. Az összes létező, húzott 6 magos fűt, mint a rosseb, legyen az haswell, vagy westmere, hiszen 50%-kal több hőt termelnek, mint a 4 magos társaik. De a 45nanós már 4 maggal is ugyanúgy fűt, mint a 32-es 6 magon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#144) shield válasza kenand (#142) üzenetére


shield
őstag

Köszi, elmentettem a Gigabyte EP45DS3 XEon BIOS-t. Két ilyen alaplapos gépünk van, csak azon tipródok, hogy érdemes-e foglalkozni és költeni rájuk, C2D E8400/3.6GHz.
Régebbi játékok nem igen kívánnak 4 magot és olyan progikat sem igen használunk ami kihasználná.
Esetleg ha 3.6GHz-nél jobban lehetne húzni gond nélkül. Nem tudom, mennyire lenne jó választás az X4560?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#145) kenand válasza shield (#144) üzenetére


kenand
Topikgazda

Húzás mindig lutri, max ha nem olyntól veszed akinek ven néhány darab és leteszteli neked....

(#146) shield válasza kenand (#145) üzenetére


shield
őstag

Most olvastam utána és úgy néz ki, hogy nem is x4560-as kellene, hanem E5450 E0 stepinges.
Abból talán nagyobb eséllyel lehetne kihúzni a 4GHz-et

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#147) maxxenergie válasza schawo (#138) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Csinálhatnál egy írást ha van időd ezekről a Xeon procikról 1366-os Platformon (X58 lapokkal), tesztekkel tuning, mi mit bír hőfokok átlagos léghűtéssel stb..
Tudom nem kis meló, és gondolom ha lenne rá időd már meglenne, de te ebben biztos otthon vagy ahogy nézem és járt nálad minden fajta lap meg proci is ahogy írtad :K :K

Amiket írtál sztem sokan szívesen látnák még bővebben.

Először én is ilyenben gondolkodtam 1 éve, de aztán 1155 lett I7 2600K-val, mert lapot nagyon nehéz venni jó áron még külföldről is sőőt legtöbbször ott még drágább (posta nélkül is), itt meg ami van jó áron gyakorlatilag ahogy írtad 10 percig nincs Jegelve. Aki nem tud egész nap itt lenni (userek elég nagy százaléka) annak esélytelen... 35K++ -ért meg már annyira nem éri meg sztem ilyen lapot venni azok fent is vannak akár napokig is, persze kinek mi ..de legfőbb baj hogy kicsi a kínálat nagy a kereslet :C Ja és 35K++ ért is elmennek persze.

Mondjuk ha lenne ilyen írás is, még kisebb esély lenne 1366-os lapot jó áron lőni hozzá még jobban megnőne a kereslet csökkene a kínálat hanem vennék az emeberek a 6 magos procikat a meglévőbe :C :C

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#148) MarioAna válasza maxxenergie (#147) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ez engem is érdekelne, pont platformváltás előtt állok. Kezdetben a 775-ön maradást és az ilyen 771 Xeonra átállást terveztem, de lebeszéltek róla. Ezután eldöntöttem, hogy GTX 750 kell a gépbe a teljesítmény/fogyasztás miatt, na meg a GTA5-re készülvén.
GTA5-höz 4 mag kell legalább, abból is i5 (2. gentől felfelé), vagy AMD-ből FX6-tól felfelé) az előzetes infók alapján.

Egy 4 magos i5 2xxx 26-27 ezer és azonnal jegelik, de legalább a lap alá olcsó (15k újonnan), cserébe nem vészes a fogyasztása.
AMD FX 6xxx nagy fogyasztás és emiatt nagyobb hőterhelés, és 4 magos i5-től kisebb teljesítmény. Procik 25 alatt vannak, lap viszont kell alá jobb, kb 18k.
Most bejött a képbe ez az 1366-os platform, és felkeltette az érdeklődésemet, csak a lap drága bele (50k-ból lenne meg egy szett).

Ezek a 6 magos Xeonok 12 szállal tényleg erősebbek az i5 2400-nál például azonos órajel mellett? (+10k lenne a különbség a Xeon 6 mag 1366 és az i5 2. gen 4 mag 1155 között.

GTX 750 kihajtására kellene a legjobb ár-érték arányú lap+CPU kombó, a leghosszabb élettartammal...A fogyasztás inkább a hőtermelés miatt fontos szempont, mert mATX házba terveznék...(pénzben ez 100%-os terhelés mellett jelentene éves szinten 10k különbséget a villanyszámlában számításaim szerint. Mivel azonban a gép nem folyamatosan van terhelve, így még ezen összeg fele is soknak tűnik.)

Ti hogy döntenétek? :D

(#149) #16939776 válasza MarioAna (#148) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha 1000%-ig biztos vagy benne hogy fél év múlva nem akarsz bele 4x erőssebb vga-t venni, akkor az LGA1155+i5-el jársz a legjobban. Alaplapból olyat érdemes venni ami legalább a CPU alulfeszelését lehetővé teszi. Picit többért non-K 3x70-t lehet kapni ha van, órajelben és fogyasztásban is jobb.

Azt se felejtsük el hogy a 1366-hoz hozzátartozik az X58-as csipkészlet, ami alapból 25-28W hőt disszipál...

Hosszú élettartam?...3 év gari.

[ Szerkesztve ]

(#150) Ed3r_X_ válasza MarioAna (#148) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

750 mellé felesleges a Xeon. Nekem Sandy i5 van, Z68-as lappal, 3.6Ghz-en köszöni szépen, nagyon jól érzi magát, alulfeszelve :) Tervezek mellé komolyabb VGA-t, és még jó ideig elég lesz.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.