Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-12 09:12:56

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#401) kenand válasza Ranagol_5 (#400) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia!

Igazán peches vagy Asus P5KC P35-tel nem tűnik reménytelen lapnak. Egy másik Xeont is ki kellene benne próbálni...

Ezeket tesztelték a P5KC-ben és működtek:
Worked: X5450 (C0), E5450, E5420 (E0)

(#402) kenand

kenand
(Topikgazda)

Lelkes Xeonos fórumtársat keresünk Tatabányán, vagy környékén a ki segítene Ragnolnak kipróbálni egy másik Xeont.

(#403) GAbre válasza kenand (#402) üzenetére

GAbre
(addikt)

Sztem!
Hardveraprót nézzen,vagy rakjon fel hírdetést,ott több emberhez jut el. :)
Esetleg még olxen is rakhat ki 1et :)

The division 2 Gold edtion kapható.

(#404) Ranagol_5 válasza kenand (#402) üzenetére

Ranagol_5
(senior tag)

:R :R

Már felraktam a sajátom apróra és veszek egy másikat itt vagy vaterán szerintem(bár 1-2 ember pofátlan árakat akar elkérni értük). Nincs kedvem ebay-ről rendelni és heteket várni megint. :)

Egy ilyet találtam 7k-ért, remélem ez menni fog benne.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#405) sutszi

sutszi
(addikt)

Hogy könnyen visszataláljak. :)

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#406) kenand válasza Ranagol_5 (#404) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

7 ezer ft-ért nem rossz. Külföldről is csak szerencsével lehet venni 5000 Ft alatt.

(#407) Mutterbever

Mutterbever
(csendes tag)

Sziasztok.

Szerintetek érdemes lenne egy Q8300-ast lecserélni egy L5420-ra? Az L5420 kevesebbet fogyaszt, de ezen kívül adna valami pluszt a hétköznapi használathoz, játékhoz, videókonvertáláshoz?

Mutterbever

(#408) kenand válasza Mutterbever (#407) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Kicsit talán jobban húzható, alap órajelen kevesebbet fogyaszt, teljesítménye a nagyobb cache miatt minimálisan jobb. Q8300 drágább. Ha jobban el tudod adni és olcsóbban venni l5420-at akkor megéri a csere. De jelentős különbséget alap órajelen nem fogsz érezni.....(nekem volt mindkettő)

(#409) sutszi

sutszi
(addikt)

Üdv,

Fontolgatom, hogy belevágnék egy ilyen Xeon-os gép összeállításába. A cél nem nagy extra. Csak egy VGA nélküli háziszerver lenne. Úgy kb 4-5 évig nem akarnék hozzányúlni a főbb alkatrészekhez.

Amit eddig sikerült kigondolnom, hogy a CPU az L5420 vagy L5410 közül lenne valamelyik. ebay-en most nagyon közel láttam őket egymáshoz, és 8K körül mozog az áruk...ami kicsit magas a "topikátlaghoz" képest. A magyar árakról meg ne is beszéljünk.

A legnagyobb problémát az alaplap és ebből kifolyólag a memória kiválasztása jelenti.
Írtatok itt az AHCI hiányáról is. Körbenéztem apróban de mostanában úgy tűnik kitört a 775 láz, mert nevetségesen drágán adják a lapokat... én max 7-8K-ban gondolkodtam...Viszont alsó hangon is 10K-s lapokat látok... 8GB RAM-ot szeretnék. DDR2 VS DDR3 között őrlődöm még. Ezért néztem olyan lapokat is ami képes lenne fogadni mindkét típust...
Az AHCI ott jön a képbe, hogy szeretnék SSD-t tenni a gépbe...Igaz nem közvetlenül a rendszer futna róla, de nem szeretnék TRIM meg egyéb dolgok miatt "karbantartani", hogy idővel ne legyen probléma az SSD-vel...

Tudnátok olyan alaplapot mondani, ami megfelelhet a célnak?
Az szerintetek reális elvárás, hogy 30K alá beférjen a cpu + lap + memória, vagy túlzás? (A lehető legmélyebben...)

A táp, ház, tároló rész kb más alapok esetén is kellene, de ha a fenti teljesítményt szeretném kihozni, akkor árban ez még jó, vagy inkább gondolkodjak újabb platformokon?

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#410) Teasüti válasza sutszi (#409) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Én ddr3-as lapot vennék; gondolom a ram árakat még nem nézted. :))
Iszonyú drágák a ddr2 ramok, legalábbis a jófélék.
Teljesen felesleges mindkettőt támogatni, csak kompromisszumokkal járhat árban vagy használatban.
AHCI miért probléma? Kb. amióta SATA létezik azóta van AHCI üzemmód is...
A 8k-s prociár meg még nem is vészes egyáltalán, főleg L szériára.

[ Szerkesztve ]

(#411) sutszi válasza Teasüti (#410) üzenetére

sutszi
(addikt)

Néztem RAM árakat....14-15K DDR2...legalábbis bolt 4x2GB. Ennyiért DDR3 is van talán...igen.

Az AHCI-vel kapcsolatban nem értem mit akartál mondani. Én csak arra akartam kihozni, hogy melyik lap az amibe nyugodt szívvel tehetek SSD-t és nem kell aggódni TRIM, megy egyéb dolgok miatt...

(#412) kenand válasza sutszi (#411) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia!

A fogyasztás miatt gondolkozol gondolom L-es CPU-ban....

Gigabyte EP 35, 43-as 45-ös lapok mind jók (DDR-2 AZ TÉNY)
Olcsó SAS vezérlő+ SAS HDD-ben nem gondolkoztál, ugyan a fogysztás kicsit magasabb, de a teljesítmény SSD szerű (ha 2 -4-et hw raidbe kötsz), de annál olcsóbb...

(#413) kenand

kenand
(Topikgazda)

Pl múltkor nekem is pont ez a perverz ötletem támadt, hogy egy MSI Hetis G41-et szerveresítek.
Szervernek elég a beépített VGA, a raiser kártyára mehetne egy PCIE raid sas kártya. Ha brutális szervert akarsz akkor 4 SAS HDD, ha megelégeszel gyengébbel, akkor sima HDD. (vagy SSd de az még a SAS HDD-nél is drágább)
G41-es hetisnek van esata portja oda mehetne külső HDD akár...(az nem tudja a trimet, de hdd-nek nem kell)

[ Szerkesztve ]

(#414) sutszi válasza kenand (#412) üzenetére

sutszi
(addikt)

Igen, a fogyasztás miatt gondolkodom az L-es CPU-ban.

Köszi, akkor ezeket a lapokat fogom keresni. A DDR2-vel mit akartál mondani? Tény, hogy drága? Vagy inkább az legyen ezekből a lapokból?

SAS-ban nem gondolkodtam egyelőre. De utánanézek kicsit. Amitől kicsit félek a fogyasztás és a zaj...

USB-ről futtatnék VMware ESXI-t és először valami kisebb SSD-t gondoltam amire elfér 2-3 Linux virtuális gép. A tároló rész lenne kezdetben 1x1 később 2x1 TB HDD utóbb RAID1-ben. Ez utóbbira akár lehet, hogy SAS is lehet viszont az SSD-t amúgy is közvetlenül az alaplapra kötném...

(#415) Teasüti válasza sutszi (#411) üzenetére

Teasüti
(veterán)

A Trim-nek semmi dolga az alaplappal az AHCI üzemmódon kívül. OS támogatás kell hozzá.

(#416) kenand válasza Teasüti (#415) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Bocs Win7 t and up támogatja a Trimet IDE módban is, de az SSD azért sokkal hatékonyabban működik AHCI módban.

(#417) kenand válasza sutszi (#414) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Zajjal nem lesz gond, ha nagy nagy ventit teszel a CPU-ra.
L-es Xeon TJmax értéke 70C, azaz ha nem korrigálod a hőmérséklet figyelők 30C melegebbnek mutatják, mint valójában, csak arra akarok kilyukadni, hogy nem kell rá brutális hűtés. Torony hűtő, csendes alacsony fordulatú -PWM-es nagyobb ventivel hatékony, és csendes lesz.

(#418) vidaila

vidaila
(tag)

Tudnátok ajánlani olyan alaplapot melyben kényelmesen és könnyedén húzható a Xeon E5472 és DDR3 memóriafoglalata is van? Egy igazán jó tuningalaplap típust keresek a processzor alá.

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#419) kenand válasza vidaila (#418) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

GA-EP45T-UD3LR

ASUS P5Q3

És egyéb P45, DDR3-mal

(#420) LamerGyuri

LamerGyuri
(senior tag)

Xeon E3110-re is kell a fordítómatrica? 775-ös, nem kellene reszelgetni, de a lábkiosztását nem találtam.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#421) elistvan válasza LamerGyuri (#420) üzenetére

elistvan
(senior tag)

Ez egy 775 ös foglalatú xeon így nem kell. Ha megnézed az adatlapomat, pont ilyen proci van az egyik gépemben egy Giga-ep43-dsl deszka társaságában.

Más: Gondolkodok egy e5450-en (bár nem játszok de lehet később jól jön) vagy jobb lenne egy L szériás xeon? Van aki nem játékra használja és megérte nekia váltás? Milyen hűtő a minimum követelmény ezekre?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#422) kenand válasza elistvan (#421) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

:(#420) LamerGyuri

Nem kell matrica, de drágábban megy, mint a "reszelős", foglalat modos 771-esek

L54xx kevesebbet fogyaszt, és játék esetén azért húzható még alap feszültség esetén is 400 FSB-ig.
De az E5450-sem roszz választás.
L-es nem melegszik nagyon, de arra figyelj- cikket is kiegészítettem, hogy a Tjmax értéke 70C fok, azaz a hőmérséklet figyelő programok-mivel nem ismerik- a TJmax értékét 100C foknak hiszik, így a Xeon CPU hőmérsékletét 30C fokkal magasabbanak mutatják, mint a valós érték.
Realtemp progiban állítható a TJmax érték. (E54xx TJmax 85 C, azt is korrigálni kell)

[ Szerkesztve ]

(#423) LamerGyuri válasza kenand (#422) üzenetére

LamerGyuri
(senior tag)

Köszi!

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#424) elistvan válasza kenand (#422) üzenetére

elistvan
(senior tag)

Nem teljesen értem. Tehát akkor ha veszek egy ilyen procit akkor már csak ezzel lehet hőfokot nézni mert ez mutatja hitelesen az aida64 nem? Vagy át lehet állítani valahol, hogy korrigálja az értékeket?

(#425) kenand válasza elistvan (#424) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia!

A hagyományosak OpenHW monitor, CPUID HW monotor hibásan mutat, ADIA jól mutatja, az úgy látszik helyesen felismeri a Xeon CPU-t és beállítja helyesen a TJMAX értéket. (Realtempben meg be kell állítani)

[ Szerkesztve ]

(#426) redcode70

redcode70
(újonc)

Üdv mindenkinek!

Új vagyok itt, Xeon - Asus P5B ügyben keresgéltem és így akadtam erre a fórumra. Egy LGA771/775-ös X5460-at néztem ki magamnak. Van valakinek tapasztalata, hogy esetleg a P5B-vel használható-e ez a cpu?
Végigolvasva a hozzászólásokat a fogyasztás miatt érdemesebb lenne inkább egy E5450-ben gondolkodni?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#427) kenand válasza redcode70 (#426) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia!

Személyes tapasztalatom nincs, de ez alapján nem reménytelen, bár a 965 elég koros chipset (nekem G31, P35, P43-as lapokkal van személyes tapasztalatom)

[ Szerkesztve ]

(#428) redcode70 válasza kenand (#427) üzenetére

redcode70
(újonc)

Szia!

Köszi a választ. Közben újra visszaolvasgattam az eddigi hsz-ekben. Szuszinho a #323-as hsz-ben azt írta, hogy neki megy az L5420-as egy P5B deluxe (szintén P965 chipset-es) alaplapban, tehát ezek szerint van remény. Az általad korábban belinkelt orosz oldalról leszedtem a P5B-hez moddolt BIOS-t. Remélem, hogy összejön, majd megírom az eredményt.

Szia!

[ Szerkesztve ]

(#429) szuszinho válasza redcode70 (#428) üzenetére

szuszinho
(senior tag)

Szia,

Így van! Remekül működik. :)

(#430) redcode70 válasza szuszinho (#429) üzenetére

redcode70
(újonc)

Köszi mindkettőtöknek! :))

Megnéztem a kenand üzenetében lévő linket. Több, mint biztató.

[ Szerkesztve ]

(#431) Thunderzolee

Thunderzolee
(addikt)

Üdv!

Lenne egy két kérdésem a P35-ös lapokkal meg a Xeonokkal kapcsolatban.

Adott egy 120W-os TDP-jű E0-ás X5450 (3/12/1333). (9ezer volt)

1. Érdemes ezzel foglalkozni, vagy inkább 80W-ost keressek?

2. A fenti 120W-os processzort inkább melyik lapba tegyem?

P35-DS4 4×2GB DDR2 1066 társaságában

vagy

EP35C-DS3R 2×4GB DDR3 1600 társaságában

Ami miatt kérdezem az az, h a DDR2-es lapon 8 pólusú a processzor tápellátója, viszont a DDR3-as lapon csak 4 pólusú csati van.
Meg ahogy elnéztem, a processzor körüli alkatrészekből is a DDR3-as lapon kevesebb van, mint a régebbi lapon.
Mutatom mire gondolok:

Tuningolni nem akarok, nem ez a lényeg, csak mégis, ha már 120W-os a processzor, ne inkább a 8 pólusosba tegyem, és abból csináljak konfigot?
Nehogy throttlingoljon nekem, mert nem elég kifinomult a tápellátás.

Van ilyen, meg olyan lapom is, meg a fenti ramok is megvannak mind, csak nem tudom eldönteni a processzort melyik lapba tegyem. :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#432) kenand válasza Thunderzolee (#431) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia!
Ddr3as lapban kicsit gyorsabb lesz a memoria kezelés. Ds4 8 polusos, mivel 2 pcie 16-os slot van rajta amibe 2 vga mehet cross fire módban. Van ilyen lapom korábban használtuk 2 vga-val. Mindkét lap támogat tuningot is. Ha a cpu bírja 400-as fsb simán megy.

(#433) Fontos?

Fontos?
(tag)

Hát ilyen nincs :(

AliExpress-en visszaszállították a megrendelt procimat :/
...pénzt visszakaptam, no de akkor is, hát egy hónapja vártam már !

Na most rendelhetem újra, de onnan nem többet, az tuti.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#434) kenand válasza Fontos? (#433) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia!

Ebayen van egy két korrekt eladó pl ccex, és a postaköltsége is jó.
Néhány USA eladó 20 USD felett küld, úgy már sok, CCEX-nél 7 USD és a 2. meg csak 3 usd

(#435) hati válasza Fontos? (#433) üzenetére

hati
(addikt)

Ha kell, tudok adni egy E5430-at 5k-ért.

(#436) kenand válasza hati (#435) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Az jó ár

(#437) Fontos? válasza kenand (#436) üzenetére

Fontos?
(tag)

Köszi skacok CCEX -t megnézem! :)

Én x5460 illetve inkább x5470- esre hajtok, bárt tudom, hogy nehéz dolgom van, azért nem adom fel !
:D

(#438) kenand válasza Fontos? (#437) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia!

Nagyon változik a kínálata, sokat ad el, érdemes figyelni és nem érdemes kapkodni, ha türelmes vagy ki lehet fogni jót olcsón.

Itt egy tűrthető ajánlat, ez is rendes, vettem már nála.

[ Szerkesztve ]

(#439) Fontos?

Fontos?
(tag)

Sziasztok!

Megérkezett a héten a XEON X5460 -s procim és egyáltalán nem bánom, hogy ez alá nem adtam, sőőőt megúsztam a dolgot végül 10K ft -al.

Szeretném mindenkinek megköszönni a tanácsokat, segítségeket.
-nagyon rendesek vagytok, köszönöm szépen a türelmeteket és a segítségeket is ! :)

A CPU gyönyörűen duruzsol a GIGABYTE EP35-DS3 -s alaplapban, hiba nélkül!
Én a BIOS -hoz az itt megtalálható orosz linket használtam, azért is, mert az említett laphoz egy frissebb BIOS volt fent náluk a többihez képest.
A reszelést egy kis kézi tűreszelővel oldottam meg...kb 5perc volt...és még szép is lett :)

Néhány képet még mellékelnék, az egyiken látszik, hogy 60° -t mutat a CPU -ra, de ez a NEM BEÁLLÍTOTT TJmax miatt van...látszik is az egyik képen. Ha jól sejtem és néztem, akkor nálam 15° -al mutat többet, az eredeti hőmérsékletnél. Mivel engem ez nem is zavar, így nem is nyúltam hozzá... -ez a +15° nem is hajtja agyon a ventit sem, ahogy láttam.

Bár tényleg nem értem minek zavarna ez a pár fok :DDD
Szívem szerint nem is nyúlnék hozzá, kivéve, ha meggyőztök, hogy miért is kéne azt teljesen pontosan beállítanom :D

(#440) elistvan válasza Fontos? (#439) üzenetére

elistvan
(senior tag)

Hol vetted? Miért nem jó az e5450 mikor az ráadásul nem is eszik annyit? A teljesítménykülönbség pedig elhanyagolható. (Saját vélemény.)

Más:
Nekem olyan kérésem volna: Játékon kívül valaki használ olyan programo(ka)t amelyek egy e5450-erejét ki tudják aknázni? (Kérnék pár programnevet.)

[ Szerkesztve ]

(#441) Fontos? válasza elistvan (#440) üzenetére

Fontos?
(tag)

Ebay -n vettem itt segítettek :)

Azért nem jó az e5450, mert az x5460 jobb... ennyire egyszerű :)

(#442) M3lakH

M3lakH
(tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a biosom helyes beállításában. konfiguráció:
ASUS P5Q-Pro alaplap, E5450 Xeon proci, 4x1GB geil 1066-os ram, GTX 480 1,5 GB videókártya.
Alapvetően a játékok teljesítményével nem vagyok elégedett, tegnap futtattam egy 3dmark11-et és átlag 10-11 fps el futott végig fullHD ban a teszt.
Egyrészt rinyál az alaplap hogy frissebb BIOS kéne neki a Xeon procihoz, gondolom itt valami microkódokat kéne betölteni, úgy olvastam. Szeretném tuningolni is a procit,de nem tudom milyen értékekkel játszak (azonkívül hogy az FSB-t nyomjam feljebb), mekkora feszkóval. Egy cooler master 103 hyper hűtő van rajta.
3d mark szerint a ramok csak 400MHz-en mennek, ezt elvileg kézzel kéne gondolom feljebb állítanom, de az időzítésekkel bajban vagyok. Jelenleg minden AUTO-ra van állítva, vagy alapra. Délután/este leszek a gép közelében, akkor tudnék képeket is készíteni a bios beállításokról.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#443) kenand válasza M3lakH (#442) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia!

A mikrokód frissítésben tudok segíteni, ha linkeled a pontos alaplap típust és megírod a E5450 steppingjét E0 (SLBBM)
C0 (SLANQ)
(bár beleletehetem mindkettő mikrokódot: E0+C0)
400Mhz az szerintem rendben van mert az 2x400Mhz a DDR2-es 800Mhz-s RAM frekije. Az FSB-t tudod feljebb tenni, de akkor a RAM osztását még lejebb kell venned (mert azt is viszi magával . CPU Vcore feszen addig ne emelj amig stabilan megy. Nekem 400-as FSB-t általában bírtak Vcore emlés nélkül is. Ha pl az FSB 333 helyett 400Mhz, akkor a RAM 2:0-as osztás mellett újra 2x400Mhzn megy.
5450 9x szorzós, 400-as FSB-n 3.6Hgz lesz a CPU freki
3Dmark 11-ben a VGA-d is limitáló tényező, nem csak a Xeon...

(#444) M3lakH válasza kenand (#443) üzenetére

M3lakH
(tag)

SLANQ a proci, és oké, hogy így 800-on megy, de nem mehetne feljebb is a ram? alapból 1066os, és "tuningra született" :D otthon leírok róla mindent, úgy talán könnyebb lesz. Szóval akkor egy ilyen 250 wattot zabantó 480 egy kakkantás? :S 3,6 nekem simán megfelel, tegnap került be a xeon egy q6600 helyett. Nem akarom csúcsra járatni a xeont, a q6600hoz képest ígyis 1,2GHz jönne magonként(oké, hogy az is tudhatna fórumok alapján 3.0-án menni, ez meg 4.0 körül)...7 körül összeírom a lap típusát, a memóriát. Előre is 1000 hála :R

(#445) kenand válasza M3lakH (#444) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia!
Ha 1066-os akkor lehet 1066-ra állítani, BIOS-ban manuálisan is lehet, ha a lap nem állítja be magától. sőt ha tuning RAM akkor FSB emeléssel egy kicsit lehet engedni feljebb is, max a RAM feszültséget kell megemelni.
Esetleg nem árt az északi hidat hűteni, meivel tartós 400-as FSB estetén tud melegedni.

(#446) kenand

kenand
(Topikgazda)

Itt megtalálod a moddolt BIOS-t

(#447) kenand

kenand
(Topikgazda)

Ehhez az alaplaphoz készült

(#448) M3lakH válasza kenand (#447) üzenetére

M3lakH
(tag)

Köszi szépen, erről is van szó! viszont ez a .rom kiterjesztés hogy működik, kéne hozzá valami progi, ami windowsból beilleszti? (sosem csináltam még ilyet.. :D )

(#449) kenand válasza M3lakH (#448) üzenetére

kenand
(Topikgazda)

Szia legy egyszerűbb a BIOS beépített flash tooljával feltenni.
Másold a ROM-ot egy USB drivera (FAT, VAGY FTA32 formátum)
A BIOS-ból indítsd el a Flash alakalmazást és az USB driveon meg fogja taláni a ROM-ot, frissítsd vele.

Bootolható USB drive-val is lehet de úgy bonyolultabb.

[ Szerkesztve ]

(#450) M3lakH válasza kenand (#449) üzenetére

M3lakH
(tag)

Zsír zsír köszi, mindjárt ki is próbálom. viszont ilyen ramjaim vannak, tudnál(vagy akár más) beállításban segíteni? teszek fel képet a házról, hogy hűtés mod kellhet-e bármire is, most nézegetve így kicist melegebb minden mint eddig volt a Q6600-al, bár ugye elvileg nem is támogatja jelenleg rendesen a procit.. :S

RAM:
http://www.modreactor.com/english/Reviews/Geil-Black-Dragon-DDR2-1066-Dual-Channel-Memory-Kit-Review.html

Gép:

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.