Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) hroberto válasza ΞΔGLΞ (#2096) üzenetére


hroberto
veterán

Ha a Viberen belül értesítési hangot akarok állítani, akkor bedob az üzenetek értesítési beállításaiba, ahol viszont nem lehet hangot állítani.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2102) bajtokarpi válasza ricsi0307 (#2081) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm válaszodat, akkor másik tok után nézek.

Sordoran neked is köszönöm a segítségedet. Én nem értem ezt a szoftveres lesz@romságot a Xiaomi részéről, ez nagy baj, főleg csúcskészülékükről beszélünk. A1-el ugyanezt csinálták-csinálják, pedig az első android one készülékük, és azzal sem foglalkoztak igazán.

Köszönöm

petipetya neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#2103) ricsi0307 válasza bajtokarpi (#2102) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Én hétköznapokra ezt a Mofit vettem, itt is többen ajánlják valóban jó minőségű és jó a fogása is. Melózni és horgászni meg ezt az ütésállót meglepően egyben van, bőségesen rátakar a kijelzőre is meg a kamerára is engem nagyon meglepett a minősége főleg, hogy grátiszban küldött a kínai egy edzett üveget meg két fóliát is. Ezen kívül van még jópár de ezt a kettőt használom az esetek 90%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#2104) the radish


the radish
senior tag

Unlock, magisk megtörtént, most fogom jóformán először kézbe.
A navigációs gombok sorrendjét lehet valahol változtatni?

Előre is köszönöm!

Megtaláltam: Gombok tükrözése.

[ Szerkesztve ]

(#2105) petipetya válasza the radish (#2104) üzenetére


petipetya
nagyúr

Beállítások / teljes képernyős megjelenítés / gombok tükrözése.

"nincs rá lezsóidő"

(#2106) the radish válasza petipetya (#2105) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi, időközben meglett.

(#2107) cirx válasza the radish (#2104) üzenetére


cirx
senior tag

Beállítások / Teljes képernyős megjelenítés / Gombok tükrözése

Szerk: Nah jóvan :B

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#2108) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Hali!

Még mindig nem jött semmi féle frissítés, mikorra várható? (még külön be is kapcsoltam, hogy early kapjam meg).

Másik kérdés: Aki már custom OS-t használ, tapasztalatok? Miben jobb?

(Én is meg akartam csinálni, csak még nem vitt rá a lélek)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#2109) HUTCHDB válasza racskobalazs (#2108) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én megkértem a nyitást, csütörtökön telik le a kötelező várakozási idő, úgyhogy én akkor fogok xiaomi.eu romot feltenni.
Nekem a kamerával van kisebb problemam, ami sajnos nem éri el a mi8 szintjét (sem gyári, sem gcam esetén sem) illetve hiányzik az a lehetőség, hogy értesítési hangokat tudjak állítani.
Akkuban is szerintem a mi8 jobb...de hogy miert... :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2110) bajtokarpi válasza ricsi0307 (#2103) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Ismèt köszi a segítségedet.

Màs: Napokban kèszülök megvenni a kèszülèket. Kicsit aggódva olvasom, hogy a Xiaomi csúcskèszülèkère sem fordít kellő figyelmet (frissítèsek) pedig ez a zàszlóshajója. Nagyon bízom benne, hogy emögött nem a napokban debütált 9T, illetve 9T Pro àll.

HUTCHDB, mi a problèmàd a kèszülèkkel, nem vagy vele megelègedve? Nekem pedig az egyik fontos dolog a kamera lenne.

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#2111) #83057152


#83057152
törölt tag

Sziasztok!
Pár napja én is tulaj lettem. A Lurdy házban vettem.
Eddig semmi problémát nem észleltem.
Az értesítési hangokat külôn be tudom állítani és a kameránál sincs fagyás. A fotók minôsége nekem megfelel, de majd még tesztelem.
Üdv!

(#2112) petipetya


petipetya
nagyúr

Most már valóban lehet állítani a rács méretét a Mozi launcher esetén.

"nincs rá lezsóidő"

(#2113) #Dániel válasza HUTCHDB (#2109) üzenetére


#Dániel
tag

Akkor csütörtökön együtt váltunk. 9.6.27-et fogod feltenni? Én tuti.
Már nagyon sok helyen olvasom, hogy rettenetesen meg vannak ezzel a ROM-al elégedve az emberek.

(#2114) HUTCHDB válasza bajtokarpi (#2110) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Leirtam, hogy melyek azok a pontok, ahol az elődhöz képest én problémát látok.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2115) bajtokarpi válasza HUTCHDB (#2114) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Ok, a kameràval neked pl. mi a kifogàsod? Miben nyílvànul meg az, hogy nem èri el az előd színtjèt? Èrdekelne, mert megnèztem pàr tesztet, ès a teszteken elèg szèpen szerepelt. Nekem fontos a kamera, ezèrt kèrdezem.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#2116) da. válasza HUTCHDB (#2109) üzenetére


da.
tag

A xiaomi.eu rom javít a kamera minőségén?
Vagy ettől függetlenül is frissíted?

(#2117) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Megjött az előbb az a kékes-fekete tok is, már van 12 db tokom ehhez a telefonhoz, és csak azt az átlátszó erősített sarkút használom. Frankó. Jah nem... :U :DDD

Mármint ez:

(#2118) HUTCHDB válasza bajtokarpi (#2115) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A mi9 színvilága jobb, kevésbé zöldes hatású, mint a mi8.
A mi9 videóban sokkal jobb. Az optikai kepstabilizalas meg sem közelíti a szoftveres EIS-t.
Ezt írtam már más topikban is, (pl. iPhone topik) de nem hittek nekem.
Itt egyértelmű a különbség, a mi9 mintha egy sínpályán húznák, annyira sima.
A mi8 viszont élesebb, kevésbé fatyolos képet készít.
No a különbség nem akkora, mint a mi9 másik szoftverenel (globál eu.).
Ha érthetobben le akarnám írni, akkor úgy írnám, hogy a mi8 10/8 kamera/videó tekintetében, akkor a mi9 9/9.
A csúcsmobilok közül (volt s10 plusz, Huawei Mate 20 pro, iPhone xs max, oneplus6T) nekem a mi8 nappali fényképe tetszik a legjobban, videóban pedig az iPhone xs max-e.
A mi9 videoja nagyon nagyon jó, de egy hangyanyit elmarad az S 10 plus-tol, de fényképben üti azt.
Éjszakai kepeknel a gcam mi8 -nal szintén etalon, mi9 picit itt is elmarad tőle.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2119) ΞΔGLΞ válasza HUTCHDB (#2118) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És az extra gané mikrofon nem zavar ebben a telefonban? (videofelvételre értem)
Mert az már rég nyilvánvaló, hogy hiába lesz itt (ha lesz) bitráta emelés, ebbe egy akkora fost raktak, ami 10 éve is gáz lett volna. Ugyanis, pl az iphone 6s 85kb/s dolgozik, mégis fényévekkel jobb és tisztább az egész felvétel. Dinamika meg úgy minden.

Az Xs-ről meg nem is beszéljünk, mert abban van talán a világ egyik legjobb mikrofonja.
Szerintem, az Xs max (mivel van nekem is meg s10+ is) én nem említeném egy szinten az mi9 készülékkel, frankó képeket csinál az Mi9, még valamivel jobbat is, mint a jóval drágább s10+, de az iphone bedarálja mind a kettőt.
Egyszerűen, túlmutat már azon, hogy ez egy mobilba épített kamera elég sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#2120) HUTCHDB válasza ΞΔGLΞ (#2119) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Hangot nem teszteltem videónak, este megnézem.
Annyit tudnod kell, hogy a xiaomi kb a mix2 ig (kb. 1,5 évvel ezelőttig) a videó hangot nem tudta megoldani. Tulhangositott, zajos volt stb.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2121) ΞΔGLΞ válasza HUTCHDB (#2120) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt hallhatod:

[link]

(#2122) HUTCHDB válasza ΞΔGLΞ (#2121) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ismerem ezt a videot, de erre igazából nincs mit adni, első szoftverrel készült.
A középső fiam i7 plus-aval tudom összehasonlítani, majd este fel is teszem valahova.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2123) ΞΔGLΞ válasza HUTCHDB (#2122) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, kíváncsi vagyok javult-e. :)

(#2124) skyli válasza ΞΔGLΞ (#2117) üzenetére


skyli
senior tag

ez átlátszó? nem színezett üveg? a telefon eredeti hátlapja ezzel nem látszik szerintem

(#2125) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Na, ma meglett az első komoly karc. Ebben a köröm már elakad fehér háttérnél észre lehet venni. 1 hónapos a telefon ebből 2 hetet volt velem munkában. A Oneplus 3T-n egy ilyen mély se volt 1 éves korára. Nagyon nem akartam rárakni semmit de most rendeltem ilyen "nano" liquidet aliról meglátjuk mit véd. Amúgy a pár nap után mikrokarcos kijelző most meg ilyen mély sérülés konklúziója az, hogy a GG6 sérülékenyebb mint az elődök.

(#2126) skyli válasza petipetya (#2112) üzenetére


skyli
senior tag

:D Ma került hozzám a teló. Egy kevés nyomkodás után eszembe jutott hogy váltani kéne a rácsméreten, mert ez így rossz. Egyből megtaláltam a beállítást. Meg se fordult a fejemben, hogy volt olyan idő, amikor nem lehetett állítani :D
Ezelőtt még a MIUI V3-at használtam HTC-n korábban, még mindig nagyon hasonló az egész kezelése :)

Egyelőre tetszik nagyon, egy két negatívumnak annyit, hogy:
- nem mondja a telefon, hogy több szögből is rögzítsem az ujjlenyomatomat(se azt hogy több újjal is érdemes)
- a fólia amit hozzá adtak, FELIRATOS. ez nagyon zavaró, de nem vettem még le, mert féltem, hogy karcos lesz és még nincs hozzá fóliám.
- a gyári hátlappal kiáll a kamera (ez is karcolódhat így)

Most próbálom mindentől óvni :D Amúgy nagyon tetszik a hátlap kék-zöld-piros színjátéka, kéne rá egy átlátszó tok, ami nem a gyári :D fekete peremmel :)

(#2127) petipetya válasza skyli (#2126) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megnéztem, de nekem az 5x6-os rácsmérettel már olyan zsúfolt, mint egy migránsokkal teli furgon.

"nincs rá lezsóidő"

(#2128) hroberto válasza ricsi0307 (#2125) üzenetére


hroberto
veterán

Soha egy telefonomon nem volt még fólia, és egyiknek sem volt karcos a kijelzője. Mit kell csinálni, hogy ilyen legyen?! :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2129) ΞΔGLΞ válasza skyli (#2124) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#2130) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#2122) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

[link]
Van benne iphone xs max-ommal és a korábbi mi9-emmel készült összehasonlító videóm, és a mai videók, képek a fiam i7plus -ával a mostani mi9-el "összemérve".

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2131) ricsi0307 válasza hroberto (#2128) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Ezt szeretném én is tudni :D Egész nap a zsebembe volt meg néha leraktam ide oda ennyi. Por volt az biztos de semmi kaviccsal nem találkozott vagy ha igen annyira apró volt, hogy nem vettem észre. Hát ez van, melós teló tudtam mit fog kapni csak nem számítottam rá ilyen hamar :DD

(#2132) ΞΔGLΞ válasza HUTCHDB (#2130) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Semmi újdonság nem derült ki, az Mi9 mikrofonja továbbra is egy fos és az is marad hiába lesz esetleg bitráta emelés nem lesz jobb, de a felvételek is mind jobbak ájfonnal, simábbak is és a stabilizátor sem áll a helyzet magaslatán sáomival...Hogy ezen szoftveresen tudnak e majd javítani - szerintem igen - az majd kiderül, ha végre frissítik is valamikor a telefont.

A mikrofont meg nyugodtan lehet 96 helyett 16 kb/s csökkenteni, mert ennek mikinek a szemétben lenne a helye, nem egy flagship-ben, felvehet ez akár wav-ban, akkor is ilyen lesz, mert egyszerűen - amit nem is értek - belerakták a világ leggagyibb minőségű mikrofonját, ami létezik...
Vagy valami gyártási hiba van a háttérben, ami miatt ilyen dinamikátlan sziszegős hanggal rögzít, talán.
De ezzel nem leszünk előrébb. Ez egy filléres cucc...

(#2133) -cobra- válasza ΞΔGLΞ (#2132) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Megnézve a YT összehasonlításokat, a K20/Mi9T és K20 Pro még rosszabb hangot vesz fel. Kérdés hogy szoftveres vagy hardveres limit. Ennek a videónak elég csak az elejét megnézni. Pedig már ott volt az ujjam a rendelés gombon (Mi9T). :(((

[ Szerkesztve ]

(#2134) HUTCHDB válasza ΞΔGLΞ (#2132) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A stabilizalassal a mi9 nél nem látok gondot.
A hang sem vészes, más készülékek sem sokkal jobbak, sőt... Pl. a Huawei mate 20 pro meg ilyen sincs, ráadásul az képben is gyenge.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2135) mjani1172 válasza ΞΔGLΞ (#2132) üzenetére


mjani1172
addikt

A Xiaomi-nál mindig, minden modellnél gond volt a hanggal.És minden fórumon volt egy két ember aki nek állítása szerint jó volt míg a többieknek rossz.
Én a MI 9T-néztem,(van fóruma? ) de ezt a topicot az elejétől olvasom, és itt is ugyanazt a kinlódást látom mint minden xiaomi topicban, bootloader nyitás, ez sem jó- az sem jó, global, nem globál, dev, rossz hang.
Lehet végleg lemondok ezekről, és nézek mást.

(#2136) -cobra- válasza mjani1172 (#2135) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Itt a K20 topic.
Én nem vagyok heavy user, nem akarok romolgatni (sem kedvem, sem időm nincs ezzel foglalkoni), csak egy stabil, jól használható telefont szeretnék az s6 edge után (amivel egyébként meg voltam elégedve mindig is). Úgy érzem, hogy hardveresen jó a Mi9 széria, de szoftveresen még lehet nem az igazi a visszajelzések alapján, elképzelhető hogy pár hónap után már javítva lesznek a dolgok, de ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2137) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez tegnap jött elő, nem is tudtam, hogy 72 óránként mindenképpen kéri a kódot is a képernyőzár feloldásához.

"nincs rá lezsóidő"

(#2138) mjani1172 válasza -cobra- (#2136) üzenetére


mjani1172
addikt

Kösz a topicot.
A Xiaomi mindig jó ár- értéket adott, de ennek a szoftver és a hang az ára.De érdemes olvasgatni a fórumokat, és sok mindent le lehet szűrni.
Ha tényleg nincs extra igény akkor a Huawei-t is érdemes figyelni, borzasztó stabil,nagyon jó sot-tal.

(#2139) ΞΔGLΞ válasza HUTCHDB (#2134) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A telefon frankó, ezt már az elejétől írom, de az furcsa, hogy nem látod/hallod a különbséget. Mind hang és mind "remegés" szempontjából, talán ha nem ájfon lett volna az ellenfél, de nyilvánvaló mind a kettő.
Aki ismer, tudja, hogy én nem védek be egy terméket sem, ami a tulajdonomban van, elejétől fogva dicsérem ezt a készüléket, ami elég egyedi eset, de ezek a hibái olyan nyilvánvalók, hogy egyszerűen kár szót ejteni róla. Ott vannak és kész.
Mint írtam hangon biztos, hogy nem tudnak javítani, mert a kevesebb bitrátával felvevő, pl 6s-nek is fényévekkel jobb a hangja. Dinamikában is, nincs sziszegés meg úgy egyáltalán. Az S10+ meg agyonveri, mert abban nagyon komoly mikrofon van, de videofelvétel és fotózási minőségben már nem, itt egyértelműen az MI9 jobb.
Nekem túlságosan jók a füleim ahhoz, hogy ilyet azonnal ne szúrjak ki.
Mivel elképzelni nem tudom, hogy kerülhetett be egy ilyen trágya mikrofon ebbe a telefonba, mert tényleg filléres cuccról van szó, ezért arra tudok gondolni, hogy talán mégis lehet szoftveresen javítani rajta, de azt nem bitráta emelés fogja megoldani. Ebbe a telefonba belerakták a világ egyik legjobb DAC-ját, ami meg is mutatja magát, ha veszel hozzá minőségi jack-type c átalakítót, nem a gyári gagyit használod.
Shure 535-öt (is) használok már régóta mobilokra, ezen azonnal hallani minden hibát.

Ettől függetlenül a készüléket még mindig valami kicseszett frankónak tartom. Nagyon gyors, de ezen még lehet javítani, ezt is érzem. Az a 855 egyelőre nem tört ki a ketrecből, de nagyon megvan vadulva már. :)

[ Szerkesztve ]

(#2140) ΞΔGLΞ válasza mjani1172 (#2135) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt most a felvétel hangról van szó, mert ahogy írtam is, egyébként a készülék nagyon ott van. És nekem volt/van pár összehasonlítási alapom a sok év alatt. :)

(#2141) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!

Valakinek megy a VoWifi? Lehetséges hogy az EU-s rommal újabban nem megy?

Egy XDA-s hozzászólás:
"I just updated to 10.2.26.0 EEA and thoses options are still not working anymore. Everything was ok when i was in 10.2.17, but since the last 3 updates it's not working anymore."

(#2142) HUTCHDB válasza ΞΔGLΞ (#2139) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én nem azt írtam, hogy nem hallom, hanem azt, hogy más készülékeknél is van hiba, és hoztam is a mate 20 pro-t példaként.
Igazából én úgy érzem, hogy itt szoftveres gond lehet, mivel mint írtam előző modelleknél is volt baj a rogzitett videó hangjával, amin egyik pillanatról a másikra javitottak. Tény, hogy akkor nem hasonlítottam össze másik készülékkel, csak az előző szoftverhez képest volt nagy a javulás.
Ha most csinálok egy videót és nem állítom párhuzamba másik készülékkel teljesen elfogadhatónak érzem.
Én nem jarok koncentre, nem veszek fel zajokat, neszeket, így ez a parametere nem zavar.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2143) racskobalazs válasza skyli (#2141) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Lehet valahonnan kapni rá ilyen ClearView tokot, vagy bármi hasonlót, ami full body, kinyitható?

Képernyőt is szeretném védeni.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#2144) #Dániel válasza HUTCHDB (#2142) üzenetére


#Dániel
tag

Már nagyon kíváncsi vagyok hogy xiaomi.eu ROM-al mit mutat majd a készülék.

Én már abszolút lemondtam a telefonról, mármint a szoftveres részéről, tragédia amit csinálnak a vágott szemű barátaink. Voltam kint Kínában elég sokat, ha legközelebb megyek megkérdezem már az egyik hivatalos boltjukban hogy még is mit hisztek :D

(#2145) Oldmobil válasza ΞΔGLΞ (#2140) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Szia, a kihangosított beszélgetésekhez is ugyanazt a mikrofont használja?
Ott is rossz a hangminőség?
Köszi!

(#2146) BullZeye


BullZeye
veterán

Feleségem tegnap kapott egy Mi9-et, ma teszteltük a hívást, és a régi Redmi Note 4-hez képest tompább volt a hang. Mi okozhatja ezt?

(#2147) Sanyesz. válasza racskobalazs (#2143) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Én két hónapja vettem egy ilyet, de sosem használtam. A csomagolásában pihen.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#2148) the radish


the radish
senior tag

Létezik, hogy nem lehet a "csempék" sorrendjét módosítani?

(#2149) doki13


doki13
aktív tag

Sziasztok. Zsebbe elindul a kamera..van rá gyogymod?

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#2150) petipetya válasza the radish (#2148) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lehet, hogy zárolva van az elrendezés? Csípd össze a kezdőképernyőt, és nézd meg:

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.