- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Geri Bátyó: Megint tahó voltam – SZEMÉLYISÉGFEJLŐDÉS
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Longeye
tag
Sziasztok!
Kb. 2 éve vettem egy Raspberry Pi 4-et (2GB RAM) és kicsit szórakoztam ugyan vele, de nem igazán volt rá szükségem, csak szerettem volna beletanulni valamennyire, meg megnézni mi is ez. A felületes ismerkedésen kívül nem volt más célom.
Most viszont szeretném használni.Azt gondoltam, felírom Pendrive-ra az Imager-rel vagy az Etcher-rel a telepítő image-et (mindkettővel próbáltam) és ugyanúgy, ahogy PC-n szoktam, szépen feltelepítem a Linux-ot, a Pi-ben lévő SD kártyára.
Expert install-al szoktam, mert szeretek mindent kézzel pontosan a saját tapasztalataimnak és ízlésemnek megfelelően beállítani.Ok! Már tudom, hogy ez így nem megy. Végül az SD kártyára írtam ki az image-et és arról boot-oltam. Most legutóbb egy Kali linux-ot, egyelőre az csücsül rajta. Tanuláshoz, ismerkedéshez bőven jó lesz most az is.
A kérdésem az lenne, miért nem tudtam boot-olni a pendrive-ról. Nyilván tutorialok segítségével próbálkoztam. Az eredeti málnás OS volt rajta és megpróbáltam a raspi-config-ban átállítani a firmware-t és a boot order-t is, mégsem működött.
Ezekben az image-ekben amolyan félig előtelepített OS-ek vannak?
Azért gondolom, mert első indítás után nem kérdezett semmit, csak kiterjesztette a fájlrendszert az egész SD kártyára, ahogy a státussorokból láttam. Persze most angol beállításokkal fut, még nem állítottam át.A másik kérdésem, hogy nálam az egér és az egérkurzor úgy működik, mint egy bolygó és a holdja. Ha mozgatom az egeret, az egérkurzor túlszalad azon, ahol megállítom. Így elég körülményes navigálni vele. Nem találtam megoldást erre a problémára, sajnos, illetve amit találtam, az nekem nem működik. Ha valaki tapasztalt már ilyet és meg tudta oldani, akkor megköszönném, ha elárulná hogyan.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 3D nyomtatás
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Debian GNU/Linux
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- T Phone 2 Pro - majdnem mindenben jobb
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Tesla topik
- Milyen routert?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Félkonfig - ASUS WS X299 SAGE / i9-10940X / 128GB DDR4 / 1TB + 2TB M.2 SSD / - Egyben vagy Bontva
- Amd Ryzen 5 3600xt, Zotac Rtx 2060 12GB, 24 GB Crosair 3200MHz, komplet gamergép.
- Eladó Konfig Ryzen 5 3600 16GB DDR4 256GB SSD+500GB SSD RX5700XT 8GB V2.0!
- Asus H310M-K,i7-8700K,16GB,RTX 2060(6GB),256SSD,500HDD
- Asus H97 Plus PC
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest