- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- tildy: Új élet kezdődik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja a trendeket...
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Austin F.: Intel Iris Xe driver frissítés
- [K2]: A vagyonvédelmi rendszerszerelővé válás rögös útja
- Lalikiraly: Astra kalandok @Harmadik rész
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
atesss #38944 üzenetére
műveletvégzéshez utc, de nem a leírt dátumra gondolok, hanem timestampre vagy más olyan reprezentációra amit használni lehet. A megjelenítés vagy kiírás pedig, ha oda helyi idő kell, akkor arra szokott lenni függvény, ami kiadja magából olyan, emberi fogyasztásra alkalmas formában.
De úgy általában, azt javaslom, hogy amikor a feladat megoldását akarod kitalálni, akkor ne a végétől állj neki, hogy a kakukkos órából kiszámolsz valami pici időkülönbséget. Hanem úgy a végcélből indulj ki és tedd fel a kérdést (akár a google keresőnek), hogy pythonban és raspi hardveren milyen létező megvalósításokat használhatnál fel rá.
Például, ha neked 1 másodpercenként kell csinálni valamit, akkor nem a kakukkos órát kell nézegetni gyakran, hanem konkrétan egy másodpercenként kellene történni valaminek. Nem foglalkoztam sokat pythonnal, de google kidobta, hogy van valami interrupt kezelés benne, ami callback függvényt hív meg, amikor esemény van.
Szóval nem azt mondod, hogy végeten ciklusban nézegeted az órát, hanem megmondod neki, hogy 1 másodpercenként történjen a végrehajtás és adott függvény végezze akkor el. Csak valami véletlen találat példának [link]
Ne tévesszen meg, hogy belül megint meghívja magát. Ott valójában azt mondja, hogy x idő után melyik függvény fusson le. Csak mivel egy következő esetet kezel, így ezért a függvény álítja be a következő időpontra. De lehet van interval vagy hasonló nevű megoldás is (mint javasciptben), ahol nem egyetlen, hanem leállításig minden egyes x idő elteltében való futtatást lehet beállítani.Az áramszünetre: az már egy teljesen más probléma és gondolom most sem tudod lekezelni. Oda már valami nyilvántartás kell (adatbázis), hogy mi történt meg és ha késik, akkor megtörténjen -e és ha igen, akkor mikor. Az a másik véglet, ha mindenre is jó megoldást akarsz, annak sem szokott lenni jó vége
Egyébként újraindulásnál érdemes azt is megnézned, hogy mikor történik az óra netes szinkronizációja. Hogy előtte elindul-e a szolgáltatásod. Egyébként systemd óta úgy emlékszem külön érdemes megadni a raspbianon, hogy várja meg a szolgáltatások indításával a netkapcsolatot. Mert anélkül ész nélkül elindít minden szolgáltatást és például hálózati meghajtók felcsatolásával is problémák vannak. Még a raspi-config utilba is tettek erre beállítást azt hiszem, szal elég lehet ott beállítani, hogy várja meg a netet.
A saját szolgáltatásodnak meg lehet függősége egy másik, példál olyasmi, ami az óra szinkronizációt elvégzi. Amíg az nem végzett, addig a tiedet nem indítja.
Új hozzászólás Aktív témák
- Napelem
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- EAFC 25
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- További aktív témák...
- Gamer gép - komphone -tól vásárolt
- Asztali PC , R5 4500 , 1080 8GB , 16GB RAM , 256GB m.2 , 750GB HDD
- Asztali PC , i7 10700 , RTX 3070 , 32GB DDR4 , 512GB NVME , 1.5 TB HDD
- Gamer PC , i7 10700 , RX 6700 XT 12GB , 32GB 3200MHz , 512GB NVME , 1TB HDD
- Ryzen 7 5800X / RX 7700 XT 12GB / B550M WIFI / 16GB vagy 32GB RAM / 256GB M.2 + 1TB M.2 SSD / 750W
- 135 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090 (ELKELT)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470 - i5-G6 I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP ProBook 440 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gar
- Thinkpad X230 legenda: i7 CPU, IPS kijelző, 12 GB, dupla SSD, magyar villbill, webcam, fingerprint
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest