- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 1 – rizseshús másképp
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése.. kontra MS/Zintel korlátozásai.(Mehetnek a levesbe)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- hcl: HP 255 G8 (250 G8) LCD csere
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Argos: Az vagy, amit megeszel
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
válasz
CactuS #30496 üzenetére
Nekem pl. e-bay-es kínai van, de van abban ráció, hogy magyar (bevizsgált, engedéjezett) hivatalos forrásból szerzed be.
Ha spórolnál pár ezrest, és az e-bay-en keresel megoldást, arra figyelj, hogy ne "okos" töltő legyen, ami mobilokat képes gyorsan tölteni. Ezek egyrészt csak akkor adnak ki 500mA-nál nagyobb áramot, ha "telefonnak" érzékeli a rádugott eszközt, másik részük pedig (QC) akár 9-12V-ot is kiad magából gyorstöltő üzemmódban. Szóval 2x is jól meg kell nézni, nem beszélve a kábelről. Van olyan kivitel is hogy nem beépített vezeték lóg rajt, hanem csak egy USB csatlakozó van rajt, és (jó esetben) adnak mellé egy USB kábelt. Na ennek a minősége sem mindegy, mert könnyen előfordulhat, hogy kevés vezető anyag van benne, és nagyobb áramfelvételkor már akkora feszültség esik rajt, ami bizonytalanná, vagy lehetetlenné teszi a Pi működését.
+ ugye egy dolog hogy mit írnak róla, és mi van a dobozban.
A valóság kiderítéséhez hasznos eszköz egy ilyen USB-s feszültség/áram mérő. Egyből kiderül, hogy terheléskor is tartja-e a feszültséget, és hogy ki is tudja-e adni magából azt a 2-3A-t, ami rá van írva. Sőt! Még 1 ill. 2A-es műterhelést is kapni a tápegység teszteléséhez.
Új hozzászólás Aktív témák
- OLED TV topic
- Projektor topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Autós topik
- Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Műholdaktól is képes segítséget kérni az Apple Watch Ultra 3
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- World of Tanks - MMO
- További aktív témák...
- Asztali PC , R7 8700F , RTX 3080 , 32GB DDR5 , 512GB NVME , 1TB HDD
- Eladó INTEL i9-13900KF processzor + ASUS TUF Gaming H770-Pro WIFI alaplap
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / RX 6700XT / 32GB DDR4 !
- Mini PC - Lenovo ThinkCentre M920q Tiny / i5-8500T / NVMe / USB Type-C / HDMI / 27% számla
- Eladó gamer / workstation PC + monitor garanciás, dobozos alkatrészekkel
- KERESEM! LG UltraGear 45GS95QE // 39GX90SA
- LG 27GX790A - 27" OLED evo / QHD 2K / 480Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync / DP 2.1 / HDMI 2.1
- Bomba ár! Dell Latitude 7480 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Xiaomi Mi Note 10 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S23 Ultra // 512GB // Számla + Garancia //
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest