- Klaus Duran: RCS
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- gerner1
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 14 – Kések, késélezés
- ldave: New Game Blitz - 2026
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zamar
csendes tag
Sziasztok!
Lenne egy problémám, amit tapasztaltam Pi 1-nél és 2-nél is. Alap felállás, hogy USB-n lóg egy külső HDD a routeren (1043ND) DDWRT-vel, amin samba fut. Megosztással nincs is semmi gond, Pi is szépen felcsatolja induláskor el is érni róla mindent. Pi-n többek között fut transmission kliens, ami a felcsatolt meghajtóra tölti a Linux disztróka éjjel nappal. Illetve csak töltené, mert egy idő után lehal a transmission és nem érhető el a webui. Ha újraindítom a szolgáltatást akkor megint jó egy darabig. Beállítottam, hogy egyszerre csak egy torrentet töltön és max 2mbyte/s-el, de így is. Mind a két eszközön tapasztalható ugyan ez, kábelen, wifin egyaránt. Hálózatról medialejátszással semmi gond nincs, simán viszi a 1080p-s sokhangsávos
filmeketvideófájlokat is. Arra gondoltam még, hogy más húzza a procit, de minimális terheléssel fut alapállapotban.Van valami ötletetek a megoldásra?
Új hozzászólás Aktív témák
- Hálózati / IP kamera
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Okos Otthon / Smart Home
- Jolla és SailfishOS tapasztalatcsere
- Milyen alaplapot vegyek?
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Spórolós topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B550M R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4070 Super 12GB NZXT H510i NZXT 850W
- Bomba ár! Dell Latitude E5450 - i7-5GEN I 8GB I 500GB I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- RÉSZLETFIZETÉS.BANKMENTES.KAMATMENTES. Új noblechairs EPIC Mercedes-AMG Petronas
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B250M i7 6700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA 700W
- Részletfizetés. BankMentes. Kamatmentes. Új noblechairs EPIC műbőr FEKETE - PIROS 3 év garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann