Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#6296) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne, leeht kicsit alapnak tűnik.
Telepítettem egy gépet tettem bele két azonos HDD és egy külön kártya segítségével létrehoztam a RAID1 tükröt.
Ez szépen is üzemel. Feltelepítettem a Silicon Image java-s utul-ját xp alá. Mutatja is, hogy midnen rendben.
Egy bizonyos alkalmazás véget az elején godnok voltak és néha kék halállal eldobva magát újraindúlt/ez megoldódott egy lap proci, cserével/.
Ilyenkor a RAID1 kötet tljesen szétesett. Gondolom ez normális. Az azért kicsit feszélyezett, az időintervallum amíg helyre akarta állítani, bár tuti megtette volna.
Bootoláskor bementem F4 raid tömbe és SYNC-en volt mind a két kötet. XP alatt az util is jelezte, hogy gond van.
Én ekkor egy trükkel letörlöm a raid tömböt és újra létrehozom és midnenki boldog, egyből Current lesz minden, mivel igazából nem lehet eltérés a két raid tömb között.
Vagy nagyon rosszúl csináltam?
2db 1T HDD van benne és szeritnem egy napig is szinkronizált volna amire nem volt időm, ha megcsinálta volna egyáltalán, mivel az util scak az újraindítáast követően frissített.
Ez még rendben is lenne de az embernél ahol lenn van a PC tegnap egész napos áramszünet volt, van UPS is, de ezek szerint nem kényszerítette ki a gép leállítását.
Mit babrálhattam el?
Természetesen emgitn szétesett a kötet. Mindig nem mehetek oda és húzhatom fel őket.
Csak a véleményetekre lennék kiváncsi remélem érthető voltam nagyvonalakban.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.