Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#6284) bnorbert989 válasza bnorbert989 (#6282) üzenetére


bnorbert989
tag

Megoldottam amivel két napja szenvedtem.Leírom hátha valakinek jól jön.
Az előzmény fentebb olvasható.
Két dologra voltam kiváncsi:
az egyik:A merevlemezek mentek tönkre
A másik: vagy a raid vezérlő ment tönkre.
Olvastam hogy a windows 7 nél nem kell raid floppy lemez ugy mint az xp-nél,a win7elbánik az ilyen dolgokkal.
Betettem a win7-es lemezt bebootolt és arra voltam kiváncsi hogy egyáltalán látszodnak e a merevlemezek.
igen látszodnak.
A raid Vezérlő is Müködik,ezt abbol következtettem ki hogy tudtam raid tömböket létrehozni,csak valamiért nem engedte Initzializálni(előkészíteni a további müködésre)
Gondolkoztam hogy mi van akkor ha ezeken a lemezeken netalántán vanak még adatok.
Ilyenkor nem is tudom miért a Raid vezérlő kábelt át dugtam az alaplapiba és itt már olyan dolgot vettem észre hog felcsillant egy kis reménysugár.
Lehetett formázni a lemezeket továbbá media Hibákat lehetett rajta analizálni,javitani.neki álltam.A formázás kb1 órán át tartott az analizálás is.
Biztosra akartam menni ezért raid 1 et akartam kihozni belőle,ezért megcsináltam ugyanezeket a muveleteket a köveetkező lemezzel.Ezek után visszadugtam a raid vezérlőbe,a többi merevlemezt lecsatlakoztattam,kihuztam a helyéről és láss csodát voala,megy fel szépen az op rendszer :DEnnnyi a történet. :R :C 2 napig szenvedtem vele de msot már jó holnap még vár rám 4 merevlemez amit meg kell csinálnm:D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.