Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2101) Cybertrone válasza Abu85 (#2100) üzenetére


Cybertrone
veterán

Zsír driverből mindenki fel tudja tolni az egekig... csak nem mind1 hogy pl úgy használod a drivert hogy az alkalmazás beállításait használja, és megnyitod a gamet, és recék mindenhol, meg ocsmány textúrák, és elgondolkozol rajta, mit fejlesztettek eddig? Még az autóhangok sem jók, az 1 ben legalább visított pl a pagani zonda mint az állat, itt meg a Ferrari is csak búg :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2102) Abu85 válasza Cybertrone (#2101) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Használj morfológikus szűrőt (MLAA). Azért van ott a driverben, hogy a recéket eltüntesse. Az MSAA meg jó a subpixel információkra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2103) LackoMester válasza Abu85 (#2100) üzenetére


LackoMester
addikt

Igazából amik nemtetszenek azok a kocsik ( főleg ), házak, emberkék kidolgozottsága. Elég kopár. pl. aze elején amikor bemutatja a Ferrari Californiát, az valami nagyon silány, ahogy az megvan rajzolva
Maga a táj a terep az teljesen jó.pl. a naplementében autózni tényleg nagyon szép volt Jobban, hasonlóan kidolgozott kocsikkal találkoztam a Forza3-ba. Nemrossz, de többet, szebb grafikát vártam. Még nagyon a játék elején vagyok ( 1 óra van benne ) már most biztos, h. végigtolom a hibák ellenére is. Mert ezeket leszámitva tetszik. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2104) BeLucZ válasza LackoMester (#2103) üzenetére


BeLucZ
addikt

Szerintem totál full grafon azért nem néz ki olyan rosszul 8x aaval minden very highon....

(#2105) LackoMester válasza BeLucZ (#2104) üzenetére


LackoMester
addikt

Szerinted mennyien fogják ezt totál fullon játszani. Okés, h. Te vagy én igen, de a többség messze nem. :U

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2106) Cybertrone válasza BeLucZ (#2104) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én is feltettem fullra, aztán uninstall lett... ugy is szarul nézett ki! :((( :o

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2107) ffodi válasza BeLucZ (#2104) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem meg csúnya. Az autók egész jól néznek ki ez igaz(kivéve persze a forgalomban lévő autók rajtad kívül), de a táj egyes részletei igen rondák, már az elején ahol kezdesz a kút is nagyon ronda. :DDD
Okádék konzolport az egész.

Abu85:

Az MLAA rendben van, de én nem szeretem mert nagyon elmossa a textúrákat, illetve az msi ab on-screen display kiírásait is.(ugyan régebbi driverrel próbáltam csak, a 11.1a-val még nem.), Emellett elég sokat kiharap a teljesítményből.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2108) BeLucZ válasza ffodi (#2107) üzenetére


BeLucZ
addikt

Szerintem meg nem csúnya, ha minden very highon van 8x aa és 1920ban, lehet nem a legszebb játék, de nem csúnya úgy már.... Viszont a cpu igényét picit sokallom... városban a fix 60 fpsröl lemegy 47-50re, kevés neki a 4 ghzre huzott quad, gondolom i7el nincs ilyen gond....

(#2109) JColee válasza BeLucZ (#2108) üzenetére


JColee
őstag

Miből gondolod, hogy a cpu miatt lassul?

(#2110) Cybertrone válasza JColee (#2109) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem i7 van és 80fps is megvolt bizonyos helyeken, városban kb 65-70fps megvolt stabilan! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2111) Grubi


Grubi
csendes tag

Sziasztok!

Megfejtettem a problémámat gondoltam megosztom veletek, a gpu és a memória is rendesen skálázódik 250/150 Mhz értékre egészen addig amíg nem csatlakoztatok még egy kijelzőt a kártyára, amint a monitor mellé a tv is rádugom hdmi-n keresztül a skálázódás azonnal megszűnik, vagyis 450/1250 Mhz re vált és ott is marad, ez persze kb 15 °C-al növeli rögtön a kártya hőmérsékletét. Ez a helyzet akkor is fennáll ha a tv ki van kapcsolva, ugyanis nem használom együtt a két kijelzőt a tv-n csak filmeket nézek. Ez szerintem valami driver probléma lehet mindenesetre ha nem akarom 58°C-os alapjáraton használni a kártyát a hdmi-t ki kell húzni és csak akkor rádugni amikor szükség van rá. Ez így szerintem elég gáz.

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#2112) lsc válasza Grubi (#2111) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez nem probléma, ez az alapbeállítás. Más amd is megemelik a 2d órajelet két kijelzőnél.

Az élet kegyetlen .

(#2113) BeLucZ válasza JColee (#2109) üzenetére


BeLucZ
addikt

Folyamatosan figyelem a gpu usaget, és be érve a városba rögtön leesik 75%ra kb vagy kevesebbre, pedig néztem vsync nélkül is, pedig full grafon ment, szóval egyértelmű hogy a cpu limit van, sajnos az i7ek ereje egyre jobban kelleni fog :(

(#2114) tka válasza Grubi (#2111) üzenetére


tka
tag

Figyi.Nekem is rá van dugva a tv és nekem alapon megy.Core 250, Memo 150.Én is csak filmeket nézek.Mondjuk nekem a tv-nél van hdmi a kártyánál dvire van dugva.A kártya 42C alapon ha csak netezek.Mondanám hogy próbáld meg ezzel a verzióval,de ahhoz szerezned kellene egy dvi/hdmi zsinórt.Én nem most vettem már régebben,de nem volt egyszerű beszerezni,most nem tom mi a helyzet.

a női hülyeség határtalan

(#2115) shteer válasza Grubi (#2111) üzenetére


shteer
titán

melyik catalyst van fenn?

..szerintem jónak tűnik

(#2116) ZolikaE46 válasza Grubi (#2111) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

szeva ez nálam is így volt én ismertem ezt a hibát nyugottan hagyhatod bedugva csak két kijelzőt ne futtass egyszerre, mert akkor hiába van kikapcsolva akkor is úgy nézi mintha menne, de ha csak cserélgeted a monitort akkor nincs semmi baja. Csak a lényeg egyszerre ne futtass se dualba se klónba, mert akkor pontosan azt történik amit leírtál csak úgy mehet ha csak 1 megjelenítő van egyszerre.

Én is úgy használom a kártyát hogy két megjelenítő van bedugva, de csak egy megjelenítő megy folyamatosan. Szintén filmezésre a tv-t.

shteer: Teljesen mind1 melyik catalyst azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#2117) LackoMester


LackoMester
addikt

Srácok, nálatok a TDU2 alatt milyen hőmérsékleteket produkál a HD6970?
Mert nálam 44% ventilnél simán 82 fok körül mozog. :U

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2118) radi8tor válasza LackoMester (#2117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amíg fent volt a gépemen a játék, ezt nem néztem meg viszont röhejes, hogy 6970 CF esetén is 50-60 FPS van autós részeknél. Az elején, mikor repülünk az óceán felett akkor 250 FPS volt.
Nem tetszett a feelingje a játéknak, ezért ment /dev/null -ba.

⭐ Stella

(#2119) tka válasza ZolikaE46 (#2116) üzenetére


tka
tag

Én is cserélgetem nem megy egyszerre a kettő.Milyen érdekes,4870el 25 hz bírt ,6950el meg 60.Nálatok mennyit bír?egy 37"Samum van.

a női hülyeség határtalan

(#2120) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#2118) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem skáláz rendesen CF-el, nekem több fps-em volt CF nélkül.

(#2121) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#2120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor duplán megérte törölni a programot :)

⭐ Stella

(#2122) ZolikaE46 válasza tka (#2119) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nem azzal van gond, hogy nem bírja mert semmi baja vele csak egyből feljebb megy a hőmérséklet meg ezáltal az órajelek is. Attól függetlenül megy a 2 megjelenítés meg minden csak 50-55fok lesz az alap hőmérséklet ennyi. Nekem full hdba megy a tv is meg a monitor is max hz amit bír.

(#2123) tka válasza ZolikaE46 (#2122) üzenetére


tka
tag

Azt értem,hogy full hdban megy a tv is,de hány hzre van állítva?60?50?Mennyi?

a női hülyeség határtalan

(#2124) ZolikaE46 válasza tka (#2123) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

60Hz Egyb. ,de írtam hogy max amit enged. Nem értettem sose miért nem lehet feljebb állítani a hz.-t? Érdekes

[ Szerkesztve ]

(#2125) lsc


lsc
nagyúr

Ha gondoljátok egy helyre össze lehet szedni a tapasztalatokat [link].

Az élet kegyetlen .

(#2126) VGYke


VGYke
addikt

Bocsánat, itt is megkérdezem ezt.
6970 kártyáról van szó. Most telepítgetek és hiába olvasok utána, nincs meg az igazi válasz.
Köszönöm ha valaki kiigazít!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2127) lsc válasza VGYke (#2126) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha kiveszed a pipát a játék elől akkor azt nem telepíti. Az opencl-t szerintem rakd fel.

Az élet kegyetlen .

(#2128) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Most raktam össze nemrég egy konfigot Asus Radeon HD 6950-el. Terhelés alatt a kártya igen hangosan sípol/serceg.
Oké, erős kártyáknál esetleg ez benne van. Na de akkor is előjön ha csak scrollozok a böngészőben (arra az időre amíg tart az mozgás) + Youtube full screen alatt is szépen zenél.

Ez igen zavaró szintet üt meg (zárt gépházban is brutál kihallatszik). A kártya egyébként megy rendesen.
Ez garis probléma kéne legyen nem?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2129) VGYke válasza lsc (#2127) üzenetére


VGYke
addikt

De nekem telepítés alatt nincs pipa (legalább is az OpenCl telepítés alatt) :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2130) lsc válasza Dr. Romano (#2128) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben a 350-es fsp-d van szerintem kínjában az nyüszít, főleg terhelésnél.

Mod VGYke : Nem tudom, nem emlékszem hogy nekem bármit is felajánlott volna az opencl-en kívül amikor azt telepítettem.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2131) Dr. Romano válasza lsc (#2130) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A Win7 alatt is vagy a böngészőben is kínjában nyüszítene?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2132) VGYke válasza lsc (#2130) üzenetére


VGYke
addikt

És neked nem nyomott ki az asztalra onlájn játékot, amit 10nap múlva akár meg is vehetsz, de uninstallálni külön nem lehet?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2133) lsc válasza Dr. Romano (#2131) üzenetére


lsc
nagyúr

Annak a tápnak a 12 V-os ága nem a legerősebb, a videokártya meg onnan eszik. Ha tudod próbáld ki egy erősebbel.

Mod VGYke : Nem emlékszem ilyenre.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2134) Dr. Romano válasza lsc (#2133) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem. Nem az én konfigomról van szó. Szegény 350PNF-em, meg is lepődne enyhén szólva egy ilyen kártya láttán :) Egy 700W-os NorthQ táp (4 db 12V-os ág, áganként 18A) és egy Chieftec 450W alatt is csinálta a fesztivált (ami egyértelműen a kártyából jön, mármint a zaj).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2135) lsc válasza Dr. Romano (#2134) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor passz, normálisabb boltban cseréltek már emiatt videokártyát.

Az élet kegyetlen .

(#2136) Dr. Romano válasza lsc (#2135) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ebben reménykedem én is. Köszi a segítséget, akkor megpróbáljuk és visszavisszük a kártyát. Remélem cserélik.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2137) VGYke válasza lsc (#2133) üzenetére


VGYke
addikt

Elnézést a fölösleges firkáimért, benéztem valamit. :R
Kicsit ideges vagyok, mert telepítgetek... Ez normális esetben nem probléma, mert ott a Ghost, ha elrontok valamit vissza a régi állapot és lehet kezdeni előlről. Na de mostantól SSD-m van, ami ugye imádja az írást :O . Most Ghost-al megy vissza a mindenféle driver telepítések előtti állapot, remélem működni fog :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2138) KaYaK


KaYaK
tag

Sziasztok!

Milyen progikat használtok a kártyák tuningjához?

élni és élni hagyni...

(#2139) Whit3Rav3n válasza KaYaK (#2138) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

MSI Afterburner

(#2140) Shkiz0 válasza Dr. Romano (#2136) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Boltja válogatja.
Imi87-nek van Asus karija, és ő is ezzel szenved, megkérdeztem neki ma a nagykert, azt mondták hogy 90% hogy nem cserélik ki, mivel szerintük ez nem hat ki a működésére.
Sőt azt mondta a srác hogy elküldhetem épp egy próbát megér, de ha mégse cserélik, akkor kifizettetik az utaztatás költségét.
De kiváncsian várom neked mit mondanak.
Azt lehet tudni honnan van? Illetve kisker nagyker?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2141) ZolikaE46 válasza KaYaK (#2138) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Milyen a kártyád? Asus, MSI, VTX3D, Sapphire: de amit inkább használunk az az MSI Afterburner és a Sapphire Trixx.

[ Szerkesztve ]

(#2142) Dr. Romano válasza Shkiz0 (#2140) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A nagyker ahonnan a kártya van a Computer Emporium. Majd írok mi lett. Csak ha más is ezzel a problémával küzd, akkor hiába cserélik, lehet a másik is ugyan ilyen zajos...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2143) Tiszteletes válasza Dr. Romano (#2142) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Hát ha már cserélik a kártyát a nagykerben, remélhetőleg legalább arra figyelemmel vannak, hogy nem egy szintén hasonló problémával visszakerült kártyára cseréljék.

De persze ott van az esély arra, hogy a legnagyobb jóindulattal is pont egy ilyet sikerül kifogni. Szerintem reménykedj, és próbálj meg mindent! Én verném az asztalt, hogy: Nade kérem, én nem nagyfrekvenciás hegesztőt, hanem videokártyát szerettem volna vásárolni. Azonnal intézkedjenek!

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#2144) rankesz válasza Dr. Romano (#2142) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem kb egy hete van zsear új konfigom ilyen VGA-val, de a régi táppal. Azóta a tápom sípol, változó intenzitással. Iponban dolgozó haver azt mondta hogy tuti nem fogják cserélni mert nem befolyásolja a működést. Esetleg kapcsoljam ki a C1E és EIST funkciókat, és akkor talán nem csinálja. Tényleg nem csinálja úgy, de most akkor menjen mindig fullon a proci? :F

(#2145) Whit3Rav3n válasza rankesz (#2144) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Mondjuk én mértem, kb semmit sem számitanak azok a funkciók tuning mellett legalábbis. Olyan 5-10w volt idle-ben.

(#2146) ffodi válasza Whit3Rav3n (#2145) üzenetére


ffodi
veterán

Nos, ezt én is mertem, és be/kikapcsolt energiagazdálkodási opciók között simán volt 40W különbség idleben. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2147) hd.tv.zs


hd.tv.zs
csendes tag

Üdv.

ma megjött az új Giga 6950 vga.

Leteszteltem, majd jött a Mod.

Teljes értékü 6970 lett.
nem melegszik, és nem hibázik.
[link]

(#2148) Duck001 válasza hd.tv.zs (#2147) üzenetére


Duck001
tag

Grat hozzá :C :K

(#2149) ZolikaE46 válasza ffodi (#2107) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Hali sikerült végül össze rakni a dolgokat vagy nem nagyon tudtál foglalkozni vele azóta?

(#2150) KaYaK válasza ZolikaE46 (#2141) üzenetére


KaYaK
tag

Sapphire

élni és élni hagyni...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.