Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2151) rankesz


rankesz
veterán

Kicsit tesztelgettem az órajeleket a 6950@6970-el, egyelőre ezt néztem. Bad Company 2 multi alatt, itt teljesen stabil, hibamentes.
Kisebb fesszel nem néztem, meg magasabb órajelen se, egyelőre ennyire futotta, majd ha ráérek akkor jobban kitesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#2152) rankesz válasza rankesz (#2151) üzenetére


rankesz
veterán

Megnéztem és a 950et is viszi az 1.19-es fesszel. :) Most már mind a 2 MHz érték padlózva van, persze tudom hogy ki lehet tolni, de akkor elvileg nem megy az overdrive, ugye?

(#2153) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

A VTX3D mint márka milyennek számít? Mert olcsóbb, mint a többi, nem is kevéssel. :F

Don't Tread On Me

(#2154) mpierre válasza MPowerPH (#2153) üzenetére


mpierre
veterán

A VTX3D elsősorban a távol keleten tevékenykedik. Ha 69xx széria, akkor még mindenki csak matricáz.

Még ezt is találtam: "TUL Corporation, owner of PowerColor have debuted a new brand exclusively for ATI – VTX3D." Sz'al végül is Powercolor...

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2155) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Kiszivárgott a Crysis 2 béta verziója. Kalóz öbölről le lehet kapni. 9,22 GB a mérete. Állítólag ez már a telepített verzió. Valaki akit érdekel a játék letölthetné és csinálhatna pár tesztet fullon HD-ben. 6950/70 is érdekelne. GTX 570-et már láttam, hogy hogyan szerepel alatta, de kíváncsi lennék a konkurenciára is.

(#2156) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Kipróbáltam, hát mit ne mondjak, meseszép, nagyon gyönyörű, folyamatos látványvilág, pörgős a játékmenet is, nálam a hangok is rendben vannak nagyon(sokan panaszkodtak a hangokra, nálam okésak)! GTX 580nak izlik, 1920x1200 hardcore beállitáson 40-60 fps, ált folyamatos 55-60 fps, nagyon durva részeknél ment le 43ra, de semmi laggot nem vettem észre és nagyon tetszik a game, szerintem nagy siker lesz, megéri megvenni!
Tehát ez még csak dx9 highspec >>> bele sem merek gondolni milyen látványt fog nyújtani a dx11 veryhigh spec, már most nagyon szép és hangulatos, az újítások is bejönnek, biztos optimalizálnak rajta de most sem tűnik olyan nagyon vészesnek a gépigény!
Gondolom 6970en is közel olyan jól mehet a game mint 580on

(#2157) kinghaxor válasza BeLucZ (#2156) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Na ezzel csak az a baj, hogy a béta DX9-ben fut és annak azért sokkal kisebb szokott lenni a gépigénye mint ha DX11-ben futna. (legalábbis a metro-ból kiindulva) Így valószínű, hogy DX11-ben azért nagyobb lesz a gépigény. Még le is mehet 30-40 fps-re. Pedig azért ez csak egy GTX 580.

(#2158) kinghaxor válasza kinghaxor (#2157) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

"Pedig azért ez csak egy GTX 580." Ezt átfogalmazom kicsit. Nem úgy értettem, hogy csak egy 580-as. Írásban nem jön ki a hangsúly. Úgy értettem, hogy ez azért egy GTX 580-as. Ami jelen pillanatban az NV csúcsa. Nincs nála jobb jelen pillanatban. Bár még a játék megjelenéséig kijöhet az NV/ATI 2 gpu-s változata is.

[ Szerkesztve ]

(#2159) BeLucZ válasza kinghaxor (#2158) üzenetére


BeLucZ
addikt

Szerintem még javítanak picit rajta, de jól fog menni az erősebb 1 GPUs megoldásokon, 1920x1200hoz 570,580,6950,6970 kell majd meg persze 5970 a folyamatos futáshoz

(#2160) MPowerPH válasza mpierre (#2154) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kösz az info -t. :R

Don't Tread On Me

(#2161) Whit3Rav3n válasza MPowerPH (#2160) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Néztem én is a crysis 2 beta-t, olyan 40-60 fps körül fut, CF-et nem támogat még persze. Mondjuk kérdéses hogy mennyire fog emelkedni a gépigény dx 11 alatt, ha jól értettem itt a hardcore setting is csak high.

(#2162) foreveryoung


foreveryoung
tag

Sziasztok !
Egy kis segítségre lenne szükségem. Mióta 6970-em van nem futnak a régebbi játékok. (CoD 1-2-3) Visual C fent van 2005-től mind. Esetleg valami megoldást tudtok ? Javítás, vagy kiegészítő a driverhez ? Mindegy, hogy XP, vagy Win 7.
Előre is köszönöm !.

foreveryoung

(#2163) shteer válasza foreveryoung (#2162) üzenetére


shteer
titán

van hibaüzenet?

..szerintem jónak tűnik

(#2164) foreveryoung válasza shteer (#2163) üzenetére


foreveryoung
tag

A Visual C++-t írja, és hogy rendszerhiba miatt leáll a program (játék)
De csak a régi játékoknál van, és mióta felraktam a 6970 drivert.
Meg ezt : buffer overrun detected

[ Szerkesztve ]

foreveryoung

(#2165) tka válasza foreveryoung (#2164) üzenetére


tka
tag

A COD2 vel szívtam én is,de én megoldottam DirectX9.0c vel.Mindíg ledobott exe hiával.Az a lényeg,hogy nézd meg a játék cfgjét.Az a lényeg hogy main/players/neved mappában lévő cfgben meg a szerverről letöltött mappában lévő cfgben legyen egyforma a grafikai beállítás.Figyelj arra is,hogy a DirectX is 7vagy 9 legyen lényeg egyformára állítsd.Nekem ez volt a gond.Ha nem megy írj priviben segítek szivesen. :K

a női hülyeség határtalan

(#2166) foreveryoung válasza tka (#2165) üzenetére


foreveryoung
tag

Köszi, de csak egyjátékosban nyomnám, nem multiban. És a játékba be sem tudok lépni, mert nem indul.
Mielőtt valaki "off"-ért megszól, még egyszer írom, csak mióta 6970 van !

foreveryoung

(#2167) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Üdvözlet.
TPU-on ez a Vga-t tesztelték: PowerColor HD 6950 PCS++ 2 GB
Említésre méltó amennyire megrántották az 5000 MHz-ig hitelesített Hynix ramokat. ;]

6400 MHz!!! :DD :DD :DD
Figyelemre méltó.:)

[Teszt]

Üdvözlettel.:
ViiiiktorOC

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2168) rankesz válasza ViiiiktorOC (#2167) üzenetére


rankesz
veterán

A memória ffodinak is megy 1575-ön, én még nem néztem, majd ha ráteszem a gelid hűtőt.
6970 BIOS-al még jobban menne, mert állítólag lazábbak az időzítések.

(#2169) tomic válasza ViiiiktorOC (#2167) üzenetére


tomic
addikt

Azért ez szépen megy. :K

(#2170) scarREDNorbi


scarREDNorbi
csendes tag

Crysis 2 beta 6950el, FullHD-ben,Maxon: minimum 40 átlagos: 50 maxot nemtudom mert le van korlátozva 60 fpsre. Előrendelve...Ez a játék már most, dx9ben, a-a nélkül annyira szép, hogy a hideg futkosott az első 30 percnél a hátamon... :R Várom a teljest!

(#2171) radi8tor válasza ViiiiktorOC (#2167) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos, hogy 5000 MHz-re hitelesített RAM-ok vannak rajta? Nekem 6000 MHz rémlik...

⭐ Stella

(#2172) ViiiiktorOC válasza radi8tor (#2171) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Én úgy tudom hogy 6950-en 5000 Mhz-ig van hitelesítve.
6970-esem meg 6000 Mhz-ig van hitelesítve.:)

Tudom hogy Ffodinak is igen jól mennek a ramjai. ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2173) tka válasza ViiiiktorOC (#2172) üzenetére


tka
tag

Hát ezeket ki kell fogni.Nekem 900/1400 ezen stabil.Ha még húzom akkor már fagyogat.Szerencse kérdése.Szerintem örüljünk neki,hogy van egy szinte teljes értékű 6970ünk.

a női hülyeség határtalan

(#2174) ffodi válasza ViiiiktorOC (#2172) üzenetére


ffodi
veterán

Bizony, "alacsony" gpu órajel mellett 1600MHz-es ram nem gond.(5000-re hitelesített természetesen) ;]

Más:

Az 1hsz tuning részre még mindig nem volt időm sajna...... :(

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2175) Ari18


Ari18
őstag

sziasztok!

Felraktam a Sapphire 6970-es bios-t egy Giga 6950-re. Eddig stabil meg minden. A feszeket nagyon megemeli? mert nem akarom, hogy tönkre menjen. Hőmérsékletek rendben vannak full load 83°C, igaz kicsit hangos.

(#2176) ImpersonatoR

Még "mindig" csak referencia 6950 esek vannak (2Gb os nem 1 Gbos mert abból már láttam nem ref modelt) ? vagy annyira azért nem vészes a hangjuk ezeknek sem (pl asus)

(#2177) Ari18 válasza ImpersonatoR (#2176) üzenetére


Ari18
őstag

Van hangjuk (Giga 6950) Mondjuk szerintem én valami "bugosat" fogtam ki, mert 20%-nál is olyan mintha búgna. Sokkal zajosabb, mint a 6870-em volt.

(#2178) tomic válasza ImpersonatoR (#2176) üzenetére


tomic
addikt

Ha érzékeny vagy a hangra akkor szerintem messziről kerüld el a rev modeleket.
Viszont ezeket nagy %ban lehet módolni 70es re.

[ Szerkesztve ]

(#2179) ffodi válasza Ari18 (#2175) üzenetére


ffodi
veterán

1,1V -->1,175V

FragStaR:

Szerintem elég hangosak a refhűtők.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2180) Ari18 válasza ffodi (#2179) üzenetére


Ari18
őstag

köszi!

És ez soknak számít? 1.1V-al simán bírta a 840/1325MHz-et. Ennyi volt a max a ccc-ben, amit engedett állítani.

(#2181) tomic válasza Ari18 (#2180) üzenetére


tomic
addikt

Nem sok, éppen kevéske.
Használj aftert vagy trixet és megy az feljebb is.

(#2182) Ari18 válasza tomic (#2181) üzenetére


Ari18
őstag

Nem akarok ennél többet kifacsarni belőle, bőven elég mindenre amire használom. Tehát, ha nem melegszik nagyon ( fél óra crysis-al küldtem meg és max 89°C volt) akkor baja nem lesz, jól gondolom?

(#2183) tomic válasza Ari18 (#2182) üzenetére


tomic
addikt

Jól. :K

(#2184) Ari18 válasza tomic (#2183) üzenetére


Ari18
őstag

Köszi, akkor marad így. Max később kap egy artic c. xtreme-et, a csend érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#2185) tomic válasza Ari18 (#2184) üzenetére


tomic
addikt

Én sem nagyon húzva használom, hogy kíméljem.
De azzal még jobban kíméled ha nem 90 fokos hanem csak 60. :K
Szerezz be egy hűtőt és lesz öröm és bododtság!

(#2186) Ari18 válasza tomic (#2185) üzenetére


Ari18
őstag

Az lesz, találtam is itt a PH-n egy AC Xtreme plust. Gondolom ahhoz nem jár vrm hűtő meg ilyenek, vagy rosszul tudom? találkoztál már vele?

(#2187) tomic válasza Ari18 (#2186) üzenetére


tomic
addikt

Nem já hozzá.
Én is olyat szerettem volna ,de külön meg kell venni.
Ezért döntöttem a gelid mellett.
Az is volt itt az apróban ha jól tudom 5.5 ért.

(#2188) mpierre válasza Ari18 (#2180) üzenetére


mpierre
veterán

1,1V-on simán elmegy 910/1350-ig... :K

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2189) tomic válasza mpierre (#2188) üzenetére


tomic
addikt

De ő kímélni akarja! ;)

(#2190) Ari18 válasza tomic (#2187) üzenetére


Ari18
őstag

Akkor még jó, hogy nem rendeltem meg. Ez az a gelid amit említettél? ehhez jár minden?

(#2191) tomic válasza Ari18 (#2190) üzenetére


tomic
addikt

Igen jár hozzá minden.
Annyit mindenképp mondanék ,hogy maxra feltekerve azért van hangja rendesen. De én leszabályozva alapjáraton használom és tök csönd van.
[link]
Esetleg ezt nézd meg még.

[ Szerkesztve ]

(#2192) Ari18 válasza tomic (#2191) üzenetére


Ari18
őstag

köszi szépen, akkor valószínű megrendelem valahonnan.

megnézem, ezt :)

AC S1 rev2 nem megy rá? próbálta valaki innen?

[ Szerkesztve ]

(#2193) tomic válasza Ari18 (#2192) üzenetére


tomic
addikt

Sajna azt nem tudom.
Viszont eszembe jutott még egy hűtő esetleg ezt is nézd meg.
[link]
De szerintem bármelyikkel jól jársz. :K

[ Szerkesztve ]

(#2194) Ari18 válasza tomic (#2193) üzenetére


Ari18
őstag

Zalman-t nem csípem, drága és semmivel nem jobb, mint a többi.

(#2195) szacsee válasza Ari18 (#2192) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az még szerverventivel is lehet sovány lenne.
5770-eket lehet vele hűteni, de ez 6950 és a két kártya fogyasztásban is eltér:
108W vs. 225W ;]

(#2196) yakuza.tora válasza Ari18 (#2192) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Pénteken nekem is meglett a Sapphire 6970-es karim! ;]

Ezen már én is gondolkodtam, mert a ref hűtő borzalmasan hangos.
Lehet, hogy holnap kipróbálom.

szacsee: Jó kis hűtő az! Nekem 4890-en volt fent, (2db 12-es AC ventivel) amit megemeltem 990MHz-ra és korrekten 70fok alatt tartotta a GPU-t! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#2197) rhonin


rhonin
senior tag

Nekiálltam tuningolni én is a 6950em. Az unlockolás sikeres volt csak mivel feszültséget kellene emelnem ezért nem tudom használni a trixxet csak az afterburnert.
Ennél lenne egy olyan problémám, hogy a gput nem tudom 840mhz fölé emelni a mem.et pedig 1325 fölé. Mivel tudnám kitolni a határokat?
Vagy trixxel megoldható a fesz.emelés?
A bios ami rajt van az az unlockolt shaderes de alap órajeles változat.
Előre is köszönöm a segítséget!

üdv.

(#2198) mpierre válasza tomic (#2189) üzenetére


mpierre
veterán

Az más... :B

rhonin: A Trixx az tovább engedi emelni a sebességet, de az igaz, hogy a feszt nem tudod vele állítani. Ez van. Ha többet akarsz kihozni belőle és a feszemelés sem riaszt el, akkor tedd fel a 6970 biost. Az már eleve emeli a feszt és az órajeleket is. Így ez lesz az alap, aztán innét mehetsz feljebb afterburnerrel.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2199) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
videokártya vételre készülődöm, és kinéztem magamnak korábban 60-65ezer forint körül egy gigabyte gtx 560 Ti típusút, azonban a minap rábukkantam a saphire radeon hd 6950-re, amit olyan 75ezer forint körül tudnék beszerezni. két kérdésem lenne, egyik, hogy okozhat -e gondot, hogy jelenleg geforce kártya van a gépemben, amit lecserélnék egy radeonra, másik az, hogy megéri-e ez a +10ezer forint, tehát jelentős teljesítménykülönbség tapasztalható-e a két kártya között? (teszteket olvastam, csak nem igazán tudtam rajtuk kiigazodni) előre is köszönöm a választ!

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#2200) Cybertrone válasza daneel92 (#2199) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mindkettőben van + erő... ha nagyon szerencsés vagy akkor a 6950 moddolható 6970-re... akkor nem kérdés melyik érte meg jobban!
Én mikor váltottam atiról nv-re tettem uj wint... ez szerintem mindent megmagyaráz! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.