Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) BeLucZ válasza Whit3Rav3n (#1800) üzenetére


BeLucZ
addikt

Az nagyon durván jó, nem értem a SLInél miért nem tudják ilyen jól megcsinálni mint a CFnél a skálázódást! Néztem sok tesztet és pl 6970 CF porig alázza az 580 SLI-t, holott utóbbi 1 gpuban erősebb! Ha multi gpuban gondolkoztam volna akkor vszinüleg én is 6970et veszek, de én az 1 gpu híve vagyok

(#1802) ffodi


ffodi
veterán

Nos, tesztelek én is a megbeszéltek alapján, viszont van egy kis "gond". Olyan furcsa dologgal találkoztam ma a tesztelés során(miatt), amilyennel még soha. Ha bebootolok mondjuk 192*20-on vagy 192*21-en vagy 192*22-n.(lehet 200*20/21/22 mindegy), akkor kapok egy hasonló eredményt, mint amit radi8tor kap. Tehát a megbeszélt beállítások alapján, pl a frost mapon ~39 avg fps-t. Eddig szép és jó minden. Ha windows alól easytune-al vagy setfsb-vel megváltoztatom a bclk-t akkor jön a meglepi!

Ha emelek rajt, tehát mondjuk 192*21 volt, ami ugye ~4ghz, és megemelem mondjuk 205*21-re, ami ugye ~4,3Ghz, akkor kevesebb fps-t kapok, és nem mérési hiba, mert kb 35 lesz a 39 ből. Ha csökkentem a bclk-t mondjuk 166-ra, amikor ugye 3,5ghz körül megy a proci, akkor 42-43 lesz az avg fps. Ha még lejjebb megyek mondjuk 150*21-re, ami már lassan 1 ghz-el alacsonyabb, mint a gyári, akkor már 44fps az avg. Közben semmit sem állítok másra, ha windows indítása után egyből csökkentem, és elsőre tesztelek, akkor is ez a helyzet. Így, hogy már van viszonyítási alap(GTX580), kicsit irreálisnak tartom a 44-45 fps-t.

Kipróbáltam más teszttel is, és pl. dirt2 benchben is teljesen ugyan ez a helyzet.

Megkérhetném az i7 tulajokat, hogy kipróbálják ugyan ezt, hátha nem egyedi a "probléma"?

Tehát az a probléma, hogy minél jobban csökkentem a bclk-t(win alól) és ezáltal a proci órajelét, annál jobb eredmények születnek játéktesztek alatt. Ha biosból állítom be a másik bclk-t(alacsonyabb v magasabb), akkor ez a jelenség nem jelentkezik.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1803) szacsee válasza ffodi (#1802) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez fura.
Sajnos még nem tudok nyilatkozni, majd csak 1-2 hét múlva lépek be a klubba.

Más:

Ha viszont már itt vagyok 6970 vagy 570 a nyerő?
Hűtés szempontjából mindegy, mivel nyárig kap egy vizesblokkot. :D
5770CF-et azért bontottam meg, mivel 1-2 favorit játékban csinál azért érdekes dolgokat.
Gabipaci rakott be egy videót még 5970-el hogy mit is csinál néha CF-ben BC2 alatt. (BC2 offtopikban van a link ha jól tudom). Borderlands alatt is volt néha merevrefagyás és nem a gép miatt, hanem a Catalyst Ai-val voltak gondok. Catalyst AI-t ha letiltom, akkor ugye ugrik az AFR, vagyis hiába van CF-em csak 1 kártya dolgozik. Ugyanez HL2 alatt a helyzet (néha elő szoktam venni). No ennek fényében mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#1804) Whit3Rav3n válasza ffodi (#1802) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Hát ez nagyon furcsán hangzik mindjárt megnézem én is.

(#1805) Whit3Rav3n válasza szacsee (#1803) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nehéz döntés, nvidia talán kiegyensúlyozottabb, viszont a 2gb ram előny lehet nagy felbontásnál meg texture pack/sok AA-nál.

(#1806) ffodi válasza Whit3Rav3n (#1804) üzenetére


ffodi
veterán

Nos, beszéljenek a képek. Boot 190*21, ram 8-as szorzó. Indulás után 155*21-en futtattam elsőként, aztán 200*21 végül 190*21, ami ugye a kontroll mérés(boot). Csak a bclk-t állítottam EasyTune6-al semmi mást, és természetesen nem a photoshoppal hülyéskedtem. :U

155*21:

200*21:

190*21(boot):

Szeirintetek mi lehet ez? Csükkentem a proci órajelet, aztán brutálisan nő az fps....... :F :F

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1807) BeLucZ válasza ffodi (#1806) üzenetére


BeLucZ
addikt

Ez valami poén :D Bug, lehet forditva sül e downclock, nem tudom, ilyennel még nem találkoztam, de elég vicces, engem ki tudnak akasztani az ilyen anomáliák!
Nem i7em van, szal foggalmam nincs, nekem abszolut ismeretlen az a terep, én úgy vettem észre nem szenvedek hátrányt a jó öreg c2q-vel sem, főleg játékok alatt nem!

[ Szerkesztve ]

(#1808) BeLucZ válasza szacsee (#1803) üzenetére


BeLucZ
addikt

Szerintem 6970 erősebb és lesz is majd, én azt ajánlanám!

(#1809) ffodi válasza BeLucZ (#1807) üzenetére


ffodi
veterán

Próbáltam még a vantage alap tesztet, de ott ugye nem jó, mert alacsony a felbontás és procilimit van. Viszont unigine heaven alaptesztben szerintem meglesz a +10 fps. Ebből azt vonom le, hogy ahol nincs procilimit, pl FULL HD felbontásban, esetleg szűrőkkel, ott működik az anomália. Mindjárt csinálok egy Heaven 2.1 alap benchet csak hogy lássátok miről beszélek.

Minden más teszt, ami a procit és a ramot teszteli, pl superpi, azt mutatja, ami a valóság. Alacsonyabb órajel, kisebb teljesítmény......... :F

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1810) BeLucZ válasza ffodi (#1809) üzenetére


BeLucZ
addikt

de hát 1 vgaval simán vga limitnek kell lennie!nem értem hogy hozhat gyorsulást ilyen beállitások mellett ha növeled a cpu speedet

1920x1200 8xaa-val szerintem bármelyik vga terhelődik 99%ban

(#1811) EkSYS válasza Whit3Rav3n (#1800) üzenetére


EkSYS
senior tag

milyen monitoron hajtod őket?

Eki - az eredeti

(#1812) ffodi válasza BeLucZ (#1810) üzenetére


ffodi
veterán

Heaven 2.1 alap teszt 1641 pont. ;] :D

Most jön a ráadás!! Ment szépen a heaven 2.1-es teszt, és bekapcsolva hagytam az afterburner monitorozó részét. A progi fps számlálója rendre mindenhol 10 fps-el többet mutatott, mint az AB mérője. Ha azt a 10 fps-t levonom, akkor kb reális az eredmény. Ezt adjátok össze. :DDD

Az a durva viszont, hogyha emelek a bclk-n, akkor egy olyan helyen, ahol alapban van mondjuk 25-26 fps, azt ugye a progi 19-20-nak mutatja mondjuk, az AB viszont 25-26-nak, de ennek ellenére szaggat!!! Ez egy k*/asszott összeesküvés lesz, és mindenki benne van.........még az SSD is. :((( :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1813) BeLucZ válasza ffodi (#1812) üzenetére


BeLucZ
addikt

Hát én nem tudom, de te is tudod hogy a "nagyon jó" eredmények nem reálisak :D
Nem értem, hogy mi okozhatja ezeket az anomáliákat, az SSD csak jó hatással van a játékokra, ezt én is tanusíthatom :)

(#1814) ffodi válasza BeLucZ (#1813) üzenetére


ffodi
veterán

Persze, tudom, hogy nem reálisak, de mitől vannak? Főleg, az hogy 20fps-t mutat és "szaggat" miközben van 26 AB szerint, illetve 20 fps van AB szerint, de 30-at mutat a teszt és nem "szaggat"............... :Y

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1815) losi73


losi73
senior tag

üdv ffodi hasonloan érdekes dolgot én is észre vettem,nálam 3200 megy az i5 750 es proci,és mikor feltettem 3800 ra akkor pl ha a ventit hagytam automatán a kártyán joval kevesebbet ment vantage és 3dmark 11 alatt is mint mikor a ventit felraktam 50% ra és nem ment a kártya 60 fok fölé. :F ja és persze ha 3200 megy a proci akkor tök mindegy hogy a venti hogy és hány % megy.

[ Szerkesztve ]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1816) ffodi válasza losi73 (#1815) üzenetére


ffodi
veterán

Mivel nekem nem gyári hűtő van, ezért ez nem gond, mert egyébként sem megy 60 fok fölé alapórajelen. Ha viszont windowsból 3200-ról 3800-ra tetted, és lassabb lett, akkor nem csak nálam ilyen vidám a helyzet.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1817) losi73 válasza ffodi (#1816) üzenetére


losi73
senior tag

ja én nem windosbol tettem feljebb a proci órajelét csak az volt a fura ha a kártya 60 fok fölé ment mindha vissza venne a teljesitményböl ha 3800 on hajtom a procit ha 3200 on akkor meg nem ezért nem értem mi lehet ez.

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1818) shteer válasza losi73 (#1815) üzenetére


shteer
titán

érdekes :)

én mérni nem mértem, F1 2010-ben viszont érzékelhető különbséget tapasztaltam a 3,2 és 4GHz-es órajel között, utóbbival eltűntek az apró "recegések"

..szerintem jónak tűnik

(#1819) Whit3Rav3n válasza EkSYS (#1811) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Egyelőre csak egy sima 24"-es monitoron de tervezek már egy fejlesztést ott is.

(#1820) Whit3Rav3n válasza Whit3Rav3n (#1819) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Na teszteltem én is ezt az órajel csökkentést

[link]

[link]

(#1821) losi73 válasza shteer (#1818) üzenetére


losi73
senior tag

igen számomra is érdekes,de igazábol 3200 használom a procit igy nem zavar a dolog,illetve ha kell majd a + proci erö feljebb tolom a ventit:)

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1822) rankesz


rankesz
veterán

Mivel alsótápos a házam így nehéz megmondani melyik csinálja, a vga vagy a táp, de szerintem kifogtam egy sípolós 6950est.
Rohadtmagas frekijű szinte folyamatos sípolászás.
Eléggé idegesítő :W
Járt már így valaki?

(#1823) ZolikaE46 válasza ffodi (#1816) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Lehet volt róla szó, de nem láttam... Az lenne a kérdésem, hogy amikor vissza veszed a teljesítményét a procinak és meg nő az fps akkor tényleg jobb lesz játék alatt is a dolog vagy csak az fps nő meg a játék gyorsasága nem változik.

Azt látom, hogy az 1814 hozzászólásodba valami ilyesmire utalsz, de azt nem teljesen értem.

[ Szerkesztve ]

(#1824) ffodi válasza ZolikaE46 (#1823) üzenetére


ffodi
veterán

Az a lényeg, hogyha windowsban visszaveszem a bclk-t, akkor pl crysis warhead tesztben a következő történik: Megy szépen a teszt, és a progi beépített fps kijelzője szépen többet mutat, mint amennyi az alap beállításon volt. Ha tuningolom windowsból, akkor pedig kevesebbet mutat, mint az alapbeállítással.

Erre jön rá a csavar, mégpedig az, hogy a Fraps/MSI AB teszt közben mindig ugyan annyi fps-t mutat, ha tuningolom/ha visszaveszem, viszont nem egyezik a progi beépített mérőjével. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogyha visszaveszem, akkor a beépített mutat mondjuk 52 fps-t egy adott ponton a fraps/MSI AB pedig mondjuk 42-t. Tuningnál pedig pont fordítva van.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1825) shteer


shteer
titán

van itt vki bp, zugló vagy ahhoz közeli kerületből?

..szerintem jónak tűnik

(#1826) ZolikaE46 válasza ffodi (#1824) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

áhhh ez tiszta varázslás akkor :)

shteer: Hallgatlak?

[ Szerkesztve ]

(#1827) shteer válasza ZolikaE46 (#1826) üzenetére


shteer
titán

;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1828) ZolikaE46 válasza ffodi (#1824) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nem lehet, hogy a crysisnek rossz lenne a tesztje, mert akkor csak ez marad. Egyszerűen nem tudok másra gondolni, de az tény hogy ez így nagyon furcsa.

(#1829) ffodi válasza ZolikaE46 (#1828) üzenetére


ffodi
veterán

Mindegyik játéktesztben ezt csinálja(dirt2....stb...), és nem csak nálam. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1830) ZolikaE46 válasza ffodi (#1829) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

óhh az fuck. kiv. lennék az enyém, hogy reagál erre, de mire elszenvednénk hogy állítsam erősebbre a procit meg a hasonló fájások addigra megoldódik.

(#1831) TTomax válasza ffodi (#1824) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ugye nem ablakban fut a Crysis teszt?Mert az megviccelhet..

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1832) radi8tor válasza rankesz (#1822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt már hasonló. Akkor van ilyen jelenség, ha több ezer FPS-en jár a kártya. Pl Crysis elindításakor vagy Heaven Benchmark-nál a kilépéskor. Ennyire zavaró neked? Vagy neked attól fogva sípol a kártya, hogy bekapcsolod a géped?

⭐ Stella

(#1833) ffodi válasza TTomax (#1831) üzenetére


ffodi
veterán

Természetesen nem, de mint írtam nem csak ennél ez a helyzet, és nem csak nálam. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1834) losi73 válasza shteer (#1825) üzenetére


losi73
senior tag

üdv én zugloi vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1835) ImI87


ImI87
őstag

Ha minden igaz este érkezik hozzám az ASUS 6950. HA unlock-olható verzió, akkor ugye nincs más dolgom, mint:

- GPU-Z-vel kinyerem a saját bios-át
- lefuttatom azt a script-et, amit korábban linkeltek ide (Az ugye nem nyúl semmi máshoz, csak feloldja a + shader-eket? Órajelek, feszek, időzítések, márka adatok minden marad az eredeti, ugye?)
- a leírásnak megfelelően visszarokm a 2-es bios helyre

Ez így megfelelő megoldás? :F

Csak annyit szeretnék, hogy unlock-olva legyenek a shader-ek, az órajeleket majd én megnézem. Ha esetleg nagyon jól menne, tehát stabilan vinné a 6970 órajeleit, akkor utána feltennék rá egy sima 6970 bios-t.

(#1836) Tiszteletes válasza rankesz (#1822) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Ha jót linkelek, akkor Easy rider kolléga járt így. Vissza is vitte a karit, ha minden igaz, de a nagyker elahajtotta azzal, hogy ez nem lehet alapja garanciális cserének. Íme

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#1837) EkSYS válasza Whit3Rav3n (#1819) üzenetére


EkSYS
senior tag

3 kártyára én 6 monitort tennék ;] ;]

Eki - az eredeti

(#1838) tomic


tomic
addikt

ffodi!

Ha erre jársz megtennéd ,hogy felteszed azt a képet ide amin a kártyád van csak a sünikkel?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#1839) ffodi válasza tomic (#1838) üzenetére


ffodi
veterán

Katt ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1840) mpierre válasza ImI87 (#1835) üzenetére


mpierre
veterán

Nem. Ati winflash-sel nyered ki a meglévő biost a gpu-z nálam nem akarta megcsinálni. A többi ok.
Igen, csak a shadereket oldja fel, minden más marad.
Nem a 2-es biost babrálod, hanem az 1-est, mert az írható, a 2-es nem. Az a vésztartalék... :)) , ha valami rosszul sül el.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1841) ffodi válasza mpierre (#1840) üzenetére


ffodi
veterán

Csak abban az esetben unlockolja csak a shadereket ha a modded 6950-es biost teszed fel(ami egyébként asus). Ha azt a pakkot szeded le, amihez nem kell winflash, hanem csak rákattintasz és megy, az 6970-es biost rak fel, és ha asus-od van, akkor az ciki, mert alap ati biost tesz rá.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1842) mpierre válasza ffodi (#1841) üzenetére


mpierre
veterán

Öööö. Pill. Én így csináltam:

Ati winflashel leszedtem a biost a kártyáról, azt beraktam a linkelt scriptbe, majd visszaflasheltem a módosított asus biost.
Minden maradt a shaderek kivételével. Előkerült a +128 darab.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1843) jegenye77


jegenye77
addikt

6950-esekből csak a 2Gb-os verziót lehet moddolni 6970-re?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1844) ffodi válasza jegenye77 (#1843) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, mivel az 1GB-os verzió 99%, hogy új nyákos.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1845) ZolikaE46 válasza ImI87 (#1835) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

A következő kép kell a 6950et átalkítani 6970re:

-Elösször is kell egy biztonsági mentés a gyári biosról ehez le kell töltened
Legújabb GPU-Z-t letöltöd, elindítod, majd keresd meg a köv. sort: BIOS Version.
Ha megvan "menj" a végére, ott van egy kis ikon, katt rá --> save to file.
Megmutatod neki, hova mentse és kész is.
másodszor Atiwinflash letöltöd harmadszor egy 6970es bios-t töltesz, ha ez meg van akkor
Atiwinflasht rá másolod simán a C: meghajtóra és ebbe belemásolod a 6970es biost.
Aztán Start menüből indítunk egy parancssort. Utána beírjuk a parancssorba hogy
cd/ majd ENTER. Ekkor kitöröl mindent és a következőket kell beírnod:
cd atiwinflash majd ENTER
utána ezt fogod látni: C:/>atiwinflash/ ez után viszont azt kell írnod hogy:
C:/>atiwinflash/atiwinflash -unlockrom 0 majd ENTER aztán újra leírod hogy:
C:/>atiwinflash/atiwinflash -f -p 0 és a (6970 bios fáljnév amit letöltöttél.bin)
majd enter utána elkezd tölteni és kéri hogy indítsd újra a számítógépet
és le okézod ezután a GPU-Z-be fogod látni a változást.

Ha a Catalyst-ban, A gradfikán belül lesz egy olyan ikon, hogy ATI Owerdive rá mész
a menüjében pedig Power Control settings csúszkán,
és ott adsz neki +20 százalékot, utána már tapasztalhatsz növekedést.
Mert azt hallottam hogy a feloldás után még megmarad a fogyasztás korlátozás,
és ezért lehet hogy nem hajtja ki a feloldott magot. De ez nem minden program
alatt hozhat plusz teljesítményt.

(#1846) tomic válasza jegenye77 (#1843) üzenetére


tomic
addikt

Mi a terved? Most kaptál 6870 et.

(#1847) AndrewTdi válasza ZolikaE46 (#1845) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ffodi kollégától kaptam már olyat, ami az általad leírt dolgokat 1 kattintásra megcsinálja. :)
visszacsinálás is 1 kattintás

[ Szerkesztve ]

(#1848) jegenye77 válasza tomic (#1846) üzenetére


jegenye77
addikt

Lehet 6950! :DD
Szépen végig vittem a HD sorozatot:4850.4870,4890.5850.6870.és...lehet 6950

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1849) tomic válasza jegenye77 (#1848) üzenetére


tomic
addikt

Kimaradt az 5870! ;)

Amúgy megjött a gelid hűtőm.
Holnap rakok fel képeket a sünikről.
Eddigi tapasztalatom az hogy a gyári tégla hűtővel : 46-91 fok volt. Most 34-61 teljesen letekert ventikkel. :C

(#1850) AndrewTdi válasza tomic (#1849) üzenetére


AndrewTdi
addikt

hangja milyen a gyárihoz képest? Maxon mennyire hangos?
Autó tudja vezérelni a ventiket vagy manuális potis?
nem tudnál feldobni képet az egészről?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.