Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) ZolikaE46 válasza radi8tor (#1085) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

nem igen, mert én csak a moddot tesztig állítottam be és utána vissza is raktam a gyárit. Nem véletlen kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#1102) ffodi válasza ZolikaE46 (#1101) üzenetére


ffodi
veterán

Vantage új driverrel:

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1103) Cybertrone válasza ffodi (#1102) üzenetére


Cybertrone
veterán

:D Derekasan megtépted már megint az a 860-at mester, és még mindíg léggel... :DDD Nem gondolkoztál el még a vizen :D ?

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1104) ffodi válasza Cybertrone (#1103) üzenetére


ffodi
veterán

Jobban nem megy, elég szar példány, mert marha sok fesz kell neki, és ilyen órajelen nem fut le mindig elsőre a cpu teszt sajna. Kellene az a Sandy. ;]

Szerintem felesleges a víz. Egyrészt egy komplett rendszert kellene vennem, ami nem olcsó, másrészt egy alap rendszer, ennél nem lenne jobb. Egy komoly rendszer, biztosan hozna pár fokot, de annak az ára sajnos már 6 számjegyű. :(

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1105) radi8tor válasza ffodi (#1104) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Corsair H20 és társairól mi a véleményed? Hülyeség?

⭐ Stella

(#1106) Cybertrone válasza ffodi (#1104) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha azt mondom hogy ugyan nekem csak a procin van víz de olcsóbban kihoztam mint a te hűtőd akkor azért nézel nem? :DDD :R 13k-volt a többit magam raktam össze :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1107) radi8tor válasza ffodi (#1102) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

GPU hőfoka mennyire megy fel egy ilyen Vantage után? Azokat nem szoktad rátenni a képre ;]

⭐ Stella

(#1108) ffodi válasza radi8tor (#1105) üzenetére


ffodi
veterán

H50 ill. h70-re gondolsz? Abból a szempontból jók, hogy elfér tőlük bármilyen ram, viszont hűtőteljesítményben elmaradnak a csúcs léghűtőktől. Amit érdemes venni szerintem azok az alábbiak:

NH-D14
TR-IFX14
TRUE
Scythe Mugen 2
Esetleg NH-C14, ill. Matternhorn

Nagyjából ár és teljesítmény sorrendben vannak.

Szerk.: A GPU nem melegszik vészesen, kb 60-65 fok. A vrm-ek és a ramok viszont eléggé melegszenek, és azért is nem bírja tovább szerintem.

Cybertrone:

Az korrekt, de azért a pumpa+ a blokk nem 13k ha újonnan veszem, és akkor a többiről nem is beszéltem.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1109) EkSYS válasza radi8tor (#1107) üzenetére


EkSYS
senior tag

az engem is érdekelne (meg a fogyasztás is :)
neked mennyi a CF hőfoka alapon és hajtva?

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#1110) radi8tor válasza ffodi (#1108) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem Nordwand van, gyári hűtővel 4GHz-en járatva i7-930-at nem ment 80fok fölé Burn-In (zárt házban). Ja, elfelejtettem, hogy nem gyári hűtőd van már rajta...

EkSYS: Nem sokkal több, 5 fokkal megy feljebb a CF hője OC-ben. Alap ventilátorkezelésen (25% körül) 80 fok szokott lenni, OC-vel 85 fok. Ez szerintem nagyon függ a háztól is. Nemsoká veszek egy 23 centis ventilátort a ház oldalára.

1200VA-es szünetmentesem nem panaszkodott még :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1111) Whit3Rav3n válasza ffodi (#1104) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Egy komoly rendszer viszont nem is csak pár fokot hozna, tartottam én már vízzel 1000/1300-ra húzott hd 5970-et 50 fok alatt terhelésnél.

(#1112) ffodi válasza EkSYS (#1109) üzenetére


ffodi
veterán

Fogyasztást tekintve ilyen órajelek mellett 400W-nál valamivel több, nem mértem ugyan, de amint bejön a teszt az UPS elkezd sípolni, hogy overload, ami jelen esetben azt jelenti, hogy átlépte a 400W-ot a teljesítményfelvétel(mondjuk az tény, hogy a monitortól kezdve minden rá van dugva az ups-re, úgyhogy a gép fogyasztása 400 alatt van elvileg. Majd egyszer lemérem.) :)

Whit3Rav3n:

Nem vga-ról beszéltünk, hanem prociról. :) Ha tejesen feltekerem a vf3000a-t, akkor 1000/1500-on 1,27V környékén terhelve játékok alatt nekem is alulról nyaldossa az 50 fokot.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1113) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#1111) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De az szinte annyiba kerül mint a gép maga, nem? Mennyi hangja van egy ilyen komoly rendszernek?

Az a bajom ezekkel, hogy nagy a radiátor helyigénye. Majd az új lakásban :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1114) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#1113) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Valóban 200k körüli értékű cucc volt, hangerő erősen függ attól hogy milyen vízhőmérsékletet akarsz, de nagy radiátorfelülettel még terhelés és tuningolás alatt is kifejezetten halk marad a rendszer.

(#1115) Cybertrone válasza ffodi (#1108) üzenetére


Cybertrone
veterán

Pumpát vettem ujonnan 7k-ért(DDC1T-plus) A blokkot pedig hát igen azt használtan de megbízható embertő!! A radi egy régi fagyóból van cső van a prktikerben és kész is van... :DDD
Mugen 2-őt cseréltem erre... legalább látom az alaplapomat ;]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1116) EkSYS


EkSYS
senior tag

megmértem az enyémet:
alapon 180W, terhelve:550-580W

Eki - az eredeti

(#1117) Laraxior válasza Cybertrone (#1106) üzenetére


Laraxior
titán

a többit magam raktam össze :K

hát ezt így nem mondanám...be voltál hugyozva amikor folyt a radi ;] hogy is lesz hát.. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1118) shteer válasza ffodi (#1112) üzenetére


shteer
titán

én nem is merem jobban feltekerni a rendszert 3,6GHz-nél a 450-es táppal :)

..szerintem jónak tűnik

(#1119) ffodi válasza shteer (#1118) üzenetére


ffodi
veterán

Nyugodtan adhatsz a procinak 4,4ghz-et akár a 450-es Corsair bírni fogja. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1120) ZolikaE46 válasza ZolikaE46 (#1101) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

radi8tor1 ^^

[ Szerkesztve ]

(#1121) shteer válasza ffodi (#1119) üzenetére


shteer
titán

megnyugtattál, köszi. majd ha úgy érzem szükség van rá :)

..szerintem jónak tűnik

(#1122) easy...rider


easy...rider
őstag

tudtok olyan tesztet ahol az alábbiképpen hasonlították össze a teljesítményt:

HD 6950 @ 800/1250 MHZ vs HD 6950 @ 880/1375 MHZ vs HD 6970 @ 880/1375 MHZ

mert lehet nem lenne akkora különbség. kb 5% de ez csak tipp
ebből a tesztből következtettem

itt az alábbi eredmények voltak százalékosan összehasonlítva
HD 6950 @ 800/1250 MHZ vs HD 6950 @ 908/1451 MHZ vs HD 6970 @ 880/1375 MHZ
1920x1200as felbontást nézem csak, első oszlop 6950, második 6950 oc harmadik 6970

Unigine Heaven
100,00 109,43 111,59

AvP
100,00 113,51 113,71

Metro 2030
100,00 113,29 114,95

Bathman Arkham
100,00 112,60 111,81

Crysis
100,00 116,70 110,15

Call of Duty MW2
100,00 104,38 115,15

Darkest of Days
100,00 112,20 116,87

Resident Evil 5
100,00 109,36 109,02

Just Cause 2
100,00 110,68 112,61

összeségében 1% a plusz a 6970 javára, persze ez nem feltétlenül van így minden játékban. és egyedül MW2-ben volt itt nagy különbség.
Azt azért vegyük figyelembe, hogy itt meg volt hajtva a 6950 rendesen.

másik tesztben a minimum FPS-t nézve látható némi különbség. szemre kb 5% ha kicsit hozzáadunk a 6950-hez ebben a tesztben, mert csak 865MHZ-en megy

[ Szerkesztve ]

(#1123) Cybertrone válasza Laraxior (#1117) üzenetére


Cybertrone
veterán

Bocsánat, segítettél mikor folyt a radiátor, és feljebb erőltettünk egy csövet! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1124) gbors válasza tzsolesz (#1096) üzenetére


gbors
nagyúr

ha úgy vesszük, akkor ez a chip is az R600 alapokra épül, vagy, ha úgy vesszük, már a Barts sem arra épül. mi a határvonal? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1125) tomic


tomic
addikt

Ha leveszem a gyári burkolatot és kicserélem a hűtőt ugrott a gari?

(#1126) shteer válasza tomic (#1125) üzenetére


shteer
titán

ha szépen csinálod a pápa se mondja meg hogy az le volt szedve - mit tennél rá?

..szerintem jónak tűnik

(#1127) radi8tor válasza tomic (#1125) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hivatalosan igen. Ha nem gányolod össze a csavarokat, akkor nem. Ha elromlik a kártya, vissza kell cserélni a hűtőt értelemszerűen.

⭐ Stella

(#1128) tomic válasza shteer (#1126) üzenetére


tomic
addikt

Nem tudom egyenlőre csak érdeklődtem a gari miatt.
Amúgy mi megy rá ? (barkács nélkül)

(#1129) shteer válasza tomic (#1128) üzenetére


shteer
titán

anélkül még semmi?

..szerintem jónak tűnik

(#1130) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék miben másban különbözik a Sapphire ill az Asus biosa?
Azt tudom ,hogy az Asusé 10mhz-val magasabban üzemel.
Ezen kívül van még valami,

[ Szerkesztve ]

(#1131) shteer válasza tomic (#1130) üzenetére


shteer
titán

innen letöltöd és RBE-vel belekukkantasz :)

..szerintem jónak tűnik

(#1132) easy...rider válasza easy...rider (#1122) üzenetére


easy...rider
őstag

ffodi

neked nincsenek eredményeid a témában? te vagy a nagy mod-er :)
meg elvileg maxra ugyan annyit kéne mennie 6950-ként a kártyának, mint 6970-ként. ha ugyan annyi a feszültség. (vagy többet ha nem lenne annyira stabil a letiltott egység)

(#1133) Motion_Blur válasza ffodi (#1108) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kihagytál egy típust: NH-U12P SE2 :D

Mugen2-t tuti üti :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1134) ffodi válasza easy...rider (#1132) üzenetére


ffodi
veterán

Kb 10%-al több shaderproci van, a 6970-ben, mint a 6950-ben. Az alacsonyabb órajelek miatt a teljesítmény különbség kb 10%. Azonos órajelen van kb 3-6% előnye a 6970-nek. Ha azonos teljesítményt akarsz elérni, akkor a 6950-et meg kell cibálni, ahogy a teszt is mutatja(kb 910/1450-re, ami azért már komolyabb tuning a 6950 alapórajeleihez képest.).

Ha unlockolod a shadereket, akkor egy teljesértékű 6970-et kapsz. Elvileg hasonló órajeleket vagy képes elérni ha unlockolod, mintha alapon van, viszont a több shader proci miatt több fesz is kell a gpu-nak. Tapasztalataim alapján ha unlockolod, akkor nem minden esetben fog olyan jól menni a gpu, mint előtte, illetve több fesz kell neki ugyan ahhoz az órajelhez. A ram lehet jobban fog menni, mert ha jól tudom, akkor a 6970-es bios több feszt ad a ramoknak, mint a 6950-es(1,5V --> 1,6V).

tomic:

A 10MHz-el magasabb GPU órajelen kívül igazából semmi különbség nincs. Max annyi, hogy az asus biossal megy a smart doctor, és amíg nem volt AB, addig csak azzal lehetett feszt emelni. Személy szerint utálom a smartdoctort, ritka szar egy program. :)

Motion_Blur:

Jogos. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1135) Whit3Rav3n válasza ffodi (#1134) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nekem csak az a bajom az Afterburner-el hogy ha csinálok egy saját venti profilt akkor hajlamos kicsit beszaggatni a kép amikor állítja a venti fordulatszámot. Más programot viszont nem ismerek így hirtelen amiben lehetne ugyanúgy saját profilt csinálni mint Afterburner-el. Vagyis a Trixx is tudja de az meg nem tud rendesen 3 kártyát kezelni.

(#1136) ffodi válasza Whit3Rav3n (#1135) üzenetére


ffodi
veterán

Ezt én is tapasztaltam. Úgy oldottam meg, hogy csináltam 2 profilt.(5870-el amikor még gyári hűtőm volt) Az egyik volt az idle, ahol a legalacsonyabbon ment a venti + alap órajelek, a másik volt a load, ahol 38%-os venti + 950/1250. Gombkombinációra lehetett köztük váltani, szóval amikor játszani akartam, megnyomtam az alt+2-t és már pörgött is fel a venti, ha neteztem, akkor meg alt+1, és csendben volt. Szerintem ez működne 3 kártyával is AB-el. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1137) Cybertrone válasza ffodi (#1136) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nálam is van ventiszabályozás, de nincs anomália ahogy emeli magának a ventifordulatot... :K :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1138) rankesz válasza ffodi (#1136) üzenetére


rankesz
veterán

Hello!

Ha most rendelek Gigabyte 6950-et akkor azt milyen eséllyel lehet unlockolni? Egyáltalán, ajánljátok a márkát?

(#1139) Cybertrone válasza rankesz (#1138) üzenetére


Cybertrone
veterán

Már vannak hírek itt is az 1 gb-os verziókról hogy nemsoká boltokban... van még esély a moddolásra de egyre kevesebb... :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1140) ffodi válasza rankesz (#1138) üzenetére


ffodi
veterán

Jó kérdés, hogy ha most veszel 6950-et, akkor azt lehet-e unlockolni vagy sem, mert már előfordulhat, hogy vannak új nyákos verziók is. Gianninál láttam garantáltan moddolható 6950-et egész jó áron, nézd meg ott. ;)

Giga, asus, sapphire, msi mindegyik jó vétel, még talán a vtx3d is.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1141) Shkiz0 válasza rankesz (#1138) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kövezzetek meg, de önreklámozom magamat :D
Szal' ha kell akkor nekem van sapphire, van is raktáron, holnap megyek Pestre és ha jársz arra akkor akár össze is futhatunk.
Ha gondolod írj privit, de most nem leszek itthon úgy 22-ig, de hívhatsz ha kellene, számom az adatlapomon.
Ez még a moddolós verzió tutira.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1142) rankesz válasza ffodi (#1140) üzenetére


rankesz
veterán

És azt lehet tudni hogy mit kell rajtuk (vagy a dobozon) nézni? Mert akkor megírom I***-os isminek és megnézi mielőtt kiküldi. (gépben tesztre nincs mód)

Shkiz0: dobnál egy árat priviben? mod2: ja látom

[ Szerkesztve ]

(#1143) ffodi válasza rankesz (#1142) üzenetére


ffodi
veterán

Barna/fekete nyák rendben. Akkor 100%, ha bekukkantasz a tápcsatinál, és az egyik hátsó sarka meg van egy kicsit reszelve, akkor tuti rev1. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1144) Templomegere


Templomegere
senior tag

milyen hűtőt javasoltok a 6950/70 vga-ra ? leghűvösebb legcsendesebb :)

(#1145) Cybertrone válasza Templomegere (#1144) üzenetére


Cybertrone
veterán

Víz... majd ha lessz rá! Leghűvösebb, legcsendesebb! :P :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1146) tthomasso


tthomasso
tag

Tiszteletem a fórumtársaknak. Beléptem a klubba egy Sapphire 6950-es kártyával. Fekete nyákos, tehát nagy valószínűséggel lehet belőle 6970-es. Erre a variációra még nem volt időm, talán később. Így is brutál kártya.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#1147) lizRRR válasza tthomasso (#1146) üzenetére


lizRRR
őstag

"Tiszteletem a fórumtársaknak. Beléptem a klubba egy Sapphire 6950-es kártyával. Fekete nyákos, tehát nagy valószínűséggel lehet belőle 6970-es"

A nyák színe dönti el ,hogy lehetséges tuningra vagy nem ? :U

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#1148) Motion_Blur válasza lizRRR (#1147) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A moddolhatóságot igen, a tuningolhatóságot nem.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1149) Davidov96


Davidov96
csendes tag

Üdv!
Látom h a kérdésemre senki se adott választ. :(
Sebaj megrendeltem egy asus hd6950-et remélem jól döntöttem :N
Mellé egy amd phenom II x4 955 néztem.
Szerintetek jó választás hozzá vagy inkább intel?

(#1150) lizRRR válasza Davidov96 (#1149) üzenetére


lizRRR
őstag

INTEL 4 EVER :C :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.