Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1751) AndrewTdi válasza mpierre (#1750) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszönöm. :R
A GPU clock a shader feloldás miatt emelkedett meg 10mhz-cel?

[ Szerkesztve ]

(#1752) kinghaxor válasza AndrewTdi (#1751) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Szerintem csak szimplán Asus a kártya, vagy Asus kártya bios-a van rajta, mivel azoknak alapból magasabb a gpu órajele 10 mhz-el.

(#1753) mpierre válasza AndrewTdi (#1751) üzenetére


mpierre
veterán

Nem, asus-om van az eleve 10 MHz pluszt volt képes elszenvedni a gyártás során... :DDD

Szerk: Ahogy a kolléga írja. :U

A pontos heaven adatok:
Sima 6950 +20% ccc-ben: 948 pötty
Mod 6950 (csak shader) +20% ccc-ben: 996 pötty
Mod 6950 (csak shader) +20% ccc-ben + ccc általi max órajel (840/1325): 1026 pötty.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1754) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

így már értem.
(meg ahogy látom ki is írja a gpu-z hogy asus eah6950. sapphirenak meg csak amd radeon hd 6900 series)

[ Szerkesztve ]

(#1755) BeLucZ válasza EkSYS (#1744) üzenetére


BeLucZ
addikt

Mondjuk nem értem az a hülye printscreen mér nem vitte be, akarom beilleszteni erre egy nagy sötétséget dob ki a paint, frapssal jó a screenshot, majd azzal csinálok egyet akkor mégeccer, meg egy alap eredményt is, mármint a heaven alapbeállitásával amit kidob 1920x1200ban

(#1756) BeLucZ válasza EkSYS (#1744) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nah végre sikerült megörökítenem az eredményeket Frapssal, egy default és egy kimaxoltat akkor!
CPU: Q9550 @ 4 Ghz
VGA: GTX 580

Ahogy nézem durván olyan 25 % különbség lehet a 6970 és 580 közt extreme tesselation-ban, a defaultnál nem tom mennyi a difi, biztos csinált már itt is valaki default eredményt!

(#1757) ZolikaE46 válasza BeLucZ (#1756) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nem rossz. jó kis vga

(#1758) chaval válasza BeLucZ (#1756) üzenetére


chaval
tag

Hát kicsit mondjuk drága is a gtx 580

[ Szerkesztve ]

(#1759) tka válasza ZolikaE46 (#1757) üzenetére


tka
tag

A Gtx 580 úgyis csak NV fanok veszik.De azért odabsz.Én is elfogadnám,de nekem annyit nem ér.Még a 6950 is elég szinte mindenre.A Crysis 2 leszek kiváncsi azzal hogy fog boldogulni.

a női hülyeség határtalan

(#1760) EkSYS válasza BeLucZ (#1756) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Egymagoshoz képest korrekt.
Kicsit matekoltam itt.
Nos az alap hogy kb +23%-al többet tud az 580gtx mint a 6970. (Heaven alapján)
Proci méret: 6970: 389mm2 és 2.64mrd tranyó, 580gtx: 520mm2 /3mrd. Ami azt jelenti hogy az +33%
Ár: 6970 (6950-ből) kb 70e, 580gtx: 125: vagyis kb.+70%

Röviden +23% teljesítményért 78%-al többet fizessek. Anno én ezért nem döntöttem a gtx mellett (meg amúgy se volt semmi bajom a vörös ördögökkel :B )
Szerintem a GTX580 tulajok száma majd akkor kezd el gyarapodni jobban ha a jelenlegi 480-as szintjéhez kezd el közelíteni az 580.

Na persze egy fair összehasonlítás kedvéért érdemes lett volna venni ha a 6970 árát ami úgy 90e magassága. Akkor már csak 38% a különbség, elgondolkodtató.

Eki - az eredeti

(#1761) ZolikaE46 válasza tka (#1759) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Persze meg ha azt nézed, hogy egy moddolt 6950 és még egy kicsit húzva az is, akkor már ott is vagyunk nagyjából teljesítménybe fele ár ér.

[ Szerkesztve ]

(#1762) ZolikaE46 válasza tka (#1759) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Sorry véletlen nyitottam kettőt

[ Szerkesztve ]

(#1763) tka


tka
tag

Persze srácok. Aki 580 vesz az általában lehúzza az Atikat.Régen is így volt.Melyik a leggyorsabb vga a piacon duma.Engem nem zavar ha a Nvidia a leggyorsabb.Mindig Atim volt ez a harmadik.9600pro Club3D 4870 meg Sapphire 6950.Végül is most kicsit megszívtam,de már nem érdekel.De ha eltudnám passzolni,akkor nem tudom mit vennék.6970 még mindig 90 fölött van.Az meg sok nekem.

a női hülyeség határtalan

(#1764) Sz.Miki válasza tka (#1763) üzenetére


Sz.Miki
őstag

A HD6970 hosszabb mint a HD5870? Sokfelől hallottam, hogy az ati kártyákhoz komolyabb processor kell, mert nehezebb kiaknázni a teljesítményét, mint az Nvidia kártyáknak. Egy HD6970-hez egy Phenom 2 965 már limites lenne?

[ Szerkesztve ]

(#1765) BeLucZ válasza tka (#1763) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nem kizárólag a teljesítmény miatt döntöttem az 580 mellett, sokat gondolkodtam nagyon, hogy 6970 vagy 580 legyen, tudom, hogy ár/érték arányban jobb az Ati és elismerem, hogy egy nagyon jó kártya, előtte egy 5850 Toxicom volt és azzal is meg voltam elégedve nagyon, viszont 1-2 apróságot is belevettem, amik a személyes tapasztalataim alapján alakultak ki.(min. fps, hűtés, halkság) Rossz dolgokat hallottam ezzel kapcsolatban az Atinál, mármint a 6970nél, persze ez lehet túl van picit lihegve, azért inkább a tulajok véleményére adok.
Lehet később megbánom, hogy nem 6970-et vettem, mert nagyon vártam a Caymant, de ugyanakkor az 580-nak is lenyűgözött a teljesítménye, meg az hogy végre egy jól sikerült nvidia kártya lett a csúcskategóriában, nagyon meg vagyok vele elégedve, de ha az ár/érték arányt nézem akkor nem érte meg!Moddolni én nem szerettem volna.... memók nem mindegyiknél birják, picit lutri, akkor gari is, jó tudom hogy csak vissza kell tenni a biost, de én nem szeretem az ilyen mókolásokat, ki tudja meddig bírja így a 6950@6970....

(#1766) BeLucZ válasza Sz.Miki (#1764) üzenetére


BeLucZ
addikt

Szerintem egy jó fajta 2 magos is elég, viszont elég brutál órajel kell hozzá, 4 ghz +

(#1767) TTomax válasza EkSYS (#1760) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ár: 6970 (6950-ből) kb 70e, 580gtx: 125: vagyis kb.+70%
Ezt a sort azért gondold át,részint mert itt a rev2-es verzió,részint meg azért mert a rev1-esek sem mind modolhatóak,szóval az ebből levont konklúzió is sántít...Ugye te sem az 50esböl vettél kettőt! :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1768) BeLucZ válasza TTomax (#1767) üzenetére


BeLucZ
addikt

Jó kártya a 6950 mert ár/teljesítményben messze veri a mezőnyt, de nekem arra nem igazán érte volna meg váltani 1részt 5850ről, másik meg 2dbt semmiképp nem vennék, multigpu ellenes vagyok nagyon, meg ahhoz kell külön cf lap vmi komolyabb, szal nem biztos hogy annyira megérte volna

(#1769) EkSYS válasza TTomax (#1767) üzenetére


EkSYS
senior tag

ezért írtam a végére:
Na persze egy fair összehasonlítás kedvéért érdemes lett volna venni ha a 6970 árát ami úgy 90e magassága. Akkor már csak 38% a különbség, elgondolkodtató.

szerk: + 150-ből vettem kettőt, de az több mint +50% al többet tud heaven alatt mint a szimpla 580gtx és kb +20%-aé több árban mint az. Igaz, ezek 6950-ből avanzsált 6970-ek ;]

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#1770) tka válasza BeLucZ (#1765) üzenetére


tka
tag

Ja vágom amit mondasz.Látod nekem nem úgy megy a karim mint amire számítottam.Végülis 6950-nek vettem nem 6970-nek,de ez már csak önnyugtatás.Most leszedtem egy Asus biost,lehet nem olyan mint a Sapphíré nem tom.Játék alatt elég jól megy.Nem tom a Gtx580 meddig megy fel hőfokban,de nekem már volt 100c is de semmi különöset nem tapasztaltam ment rendesen.Mondjuk a szobában volt vagy 30C.Amúgy 85-ig megy ha meleg van a szobában és játszok 1-2 órát.A 4870 70C-nál már szemetelt,ahhoz képest strapabíró kártya.Tényleg hány fokon megy a Gtx580-ad?

a női hülyeség határtalan

(#1771) ffodi válasza TTomax (#1767) üzenetére


ffodi
veterán

Ebben igazad van, hogy ez nem teljesen igaz, viszont a rev1-es verzióból 90% moddolható volt, ami azért jó arány, ismerjük el.

Ha a mostani i*on-os árakat vesszük alapul, akkor a legolcsóbb GTX580-as 130k, a legolcsóbb 6970 pedig 85k(és ugye ez garantáltan 6970). Így is megvan bő 50% az árban...........ha pedig szerencséje van az embernek és belehúz egy jó 6950-be, akkor az árkülönbség csak tovább nő.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1772) TTomax válasza EkSYS (#1769) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én is azt vallom amit a kolléga,videokártyából egyet kell venni de normálisat.Nekem eddig minden több GPU-s megoldással gondom volt,melegedés,zaj,működés.Ha valaki vállalni tudja a hátrányokat akkor boldog lehet,de az én szememben egy több gpu-s megoldás nem egyenértékű egy szimpla gpu-val.Ez mindaddig úgy marad amíg például nincs közös memóriaelérése a két gpu-nak...

#1771) ffodi
Ezen a szálon gondolkodva egy 460SLI is jobb választás lehet vagy egy 570SLI,esetleg egy 560SLI,vagy egy 6870CF.Persze nekem pl az 580 elött 460SLI volt,ami papíron erősebb,olcsóbb,de mégiscsak az 580 mellett döntöttem.Nincs nagyobb büntetés annál amikor egy játékban a GPU-k kihasználtsága 50% körül mozog,és még sem tudok mindent ráadni mert akkor játszhatatlan,mint pl GTA4.Tudom konzolport,meg el van cseszve az egész ahogy van,de azért sokan szeretnek vele játszani,mint pl én is.Tehát nem sok választás marad...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1773) BeLucZ válasza tka (#1770) üzenetére


BeLucZ
addikt

Ha nem fűtök a szobában akkor 80 fokig megy fel, ha rákapcsolok akkor elég melegben 85ig, de ezt mindezt teszi síri csendben, a gép kb olyan mintha idle állapotban dolgozna, de ennek ez az üzemi hőmérséklete, phs tesztben is 80 fok környékén volt, nincs ezzel semmi baj, a gyári ventivezérlés igy van beállitva, de ha picit rárakok a ventinek akkor 70 fokig megy csak.Idle meg 34 fokos, de fűtött szobában 38

(#1774) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Lenne egy apró kérésem: ne offoljátok tele ezt a topicot GTX580-al. Köszönöm!

⭐ Stella

(#1775) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Szerintem egyáltalán nem baj, hogy a kolléga itt is megosztja velünk tapasztalatát. Legfeljebb érdemes volna ezt OFF-olva tennie. Szerintem Radiátor is inkább erre gondolt.

Egyébként ez a melegedés probléma engem is egyre jobban foglalkoztat. Csak úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer kiadtam 77K-t, akkor nem akarok még 12-14-et kiadni meg barkácsolni csak azért, hogy ne olvadjon le a reaktor.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#1776) tka


tka
tag

Hát már nem tom mit mondjak.900/1400.Nagyon szépen ment este pezsgőő :D Idáig kidobott hibával.Vitte Bechmark 06-ot is a Heaven is.FPS:54 SCORE:1361 MINFPS:34.1 MAXFPS:125.1.Nekem se engedte a paintal.77-80 fok körül volt a kártya.

[ Szerkesztve ]

a női hülyeség határtalan

(#1777) BeLucZ válasza tka (#1776) üzenetére


BeLucZ
addikt

Frapssal probálj meg screenshotot, azzal jó!

(#1778) BeLucZ válasza radi8tor (#1774) üzenetére


BeLucZ
addikt

Csak megosztottam a tapasztalatokat, hogy legyen viszonyítási alap! Engem is kifejezetten érdekelnek a 6970es kapcsolatos tapasztalatok, mert szerintem az is egy nagyon jó kártya!
Egyszer szívesen kipróbálnék egy olyan dögöt is! ;]

(#1779) ffodi válasza BeLucZ (#1778) üzenetére


ffodi
veterán

Inkább Crysis Warhead eredményeket csinálj légyszíves. Mondjuk 1920*1080 8xAA, enthusiast, DX10(FBWH Bench tool-al). Kíváncsi vagyok ott hogyan teljesít az 580. Pálya lehet mondjuk frost és ambush. ;)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1780) BeLucZ válasza ffodi (#1779) üzenetére


BeLucZ
addikt

Rendben!Mai napon beizzítom a dolgot, legkésőbb estére fenn lesznek a screenek! :)
Mondjuk Crysisban szerintem lehet jobb a 6970, emlékeim szerint a Radeonoknak jobban fekszik a Crysis mint a Ferminek de este kiderül!

[ Szerkesztve ]

(#1781) BeLucZ válasza ffodi (#1779) üzenetére


BeLucZ
addikt

Még annyit, hogy amíg megcsinálom a tesztet addig ha gondolod te is postolhatnád ide az eredményeket ugyanezzel a beállítással, gondolom loop=3 , és akkor a legjobb eredmény számít!Régebben már teszteltem Crysis Warhead bench tool-lal, nagyjából tudom hogy mit hol kell beállítani!

(#1782) ffodi válasza BeLucZ (#1781) üzenetére


ffodi
veterán

Igen loop=3. :)
Van 1-2 régebbi tesztem ezzel kapcsolatban, de csinálok újakat majd, és linkelem.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1783) BeLucZ válasza ffodi (#1782) üzenetére


BeLucZ
addikt

Rendben :)

(#1784) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Akkor itt vannak az eredmények, Ambush és Frost a megbeszélt beállításokkal :) Kíváncsi vagyok az alapórajeles 6970 mennyit produkált ezekben!

Sehol egy röccenés, vajsima futás!5850el gondban voltam sok helyen ilyen beállításoknál, de gondolom a 6970 a 2 gb vramjával lazán viszi

(#1785) almostsaint


almostsaint
tag

Helló!

Bocs, hogy ide írok, de sürgős lenne, és ilyen topicot nem találtam.
A kérdésem:
Van egy Ati Radeon 4500 videokártyám HDMI kimenettel TV-re kötve.
Azt szeretném megcsinálni, hogy miközben a TV-n nézünk a gépről pl egy filmet, közben lehessen használni a számítógépet. Meg lehet valahogy osztani ezzel a videokártyával, hogy mindkettő működjön egyszerre? Vagy ilyet nem lehet csinálni?

köszi a segítséget!

(#1786) BeLucZ válasza almostsaint (#1785) üzenetére


BeLucZ
addikt

Lehet igen, kiterjesztett asztal beállítással!Szal ne klónozd a képernyőt,hanem terjeszd ki valamelyik irányba!

(#1787) almostsaint válasza BeLucZ (#1786) üzenetére


almostsaint
tag

És ezt hogyan tudom beállítani?

(#1788) tka válasza BeLucZ (#1786) üzenetére


tka
tag

Hát nekem nem működött 4870 -nel,de próba szerencse

a női hülyeség határtalan

(#1789) tka


tka
tag

Srácok!A Crysis Bechmark tesztet honnan lehetne letölteni?Nincs egy jó linketek?

[ Szerkesztve ]

a női hülyeség határtalan

(#1790) radi8tor válasza BeLucZ (#1784) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyet:

tka: íme a [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1791) BeLucZ válasza radi8tor (#1790) üzenetére


BeLucZ
addikt

Max fps jobb, de a min nem, min fpsben úgy látszik még mindig nem az igaziak az ATik, nálam ez volt a gond sokszor 5850el!

Ja de most nézem hogy ez csak 4 x aa-val készült :)

[ Szerkesztve ]

(#1792) tka válasza radi8tor (#1790) üzenetére


tka
tag

OOO köszi szépen. :B

a női hülyeség határtalan

(#1793) radi8tor válasza BeLucZ (#1791) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért az az 5 FPS a minimumnál nem olyan egetverő. Ezért vettem két VGA-t, hogy legyen bőven ereje az alsó régióban is.

2 VGA-val már barátibb a helyzet:

Bocsesz, most vettem észre hogy az én demo-im 4x AA-val készültek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1794) BeLucZ válasza radi8tor (#1793) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát pedig a crysisban sokat számít az is, főleg ha 25 körüli tartományról beszélünk, hát 2 karival persze hogy királyság lenne :P
580 sli is biztos jól muzsikálna, de az már totálisan felsleges lenne :)

8x aaval is futtasd le légyszives 1 gpuval, sztem ott már nyaldosni fogja a 25ös értéket, cf ellen nincs esélye még egy 900 mhzra 580nak sem :) főleg a cf hatásfoka sokkal jobb, mint a slinek

[ Szerkesztve ]

(#1795) radi8tor válasza BeLucZ (#1794) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lefutottak a tesztek.

1 VGA:

2 VGA:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1796) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

3 gpu bár itt már kicsit CPU limites a bench.

(#1797) BeLucZ válasza Whit3Rav3n (#1796) üzenetére


BeLucZ
addikt

Ejha az nem semmi :)
Nem is tudtam hogy van újabb verziója a bench toolnak, majd legközelebb tolok 1et a 0.40essel is bár nem hinném hogy van jelentősége

(#1798) EkSYS válasza Whit3Rav3n (#1796) üzenetére


EkSYS
senior tag

4.2Ghz -es core i7 CPU limit, az igen ! :R :R

Eki - az eredeti

(#1799) BeLucZ válasza EkSYS (#1798) üzenetére


BeLucZ
addikt

Hát szerintem 3 db 6970 kihajtásához az atyauristen sem elég :D Főleg ha 3 dbnál is olyan jó a skálázódás
5 Ghz 980X esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#1800) Whit3Rav3n válasza BeLucZ (#1799) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Jól skáláz 3 gpu is, néztem pl heavens benchmarkban, ott pl 285% volt a különbség 1 kártyához képest.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.