Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) gera021 válasza radi8tor (#1399) üzenetére


gera021
aktív tag

nem baj h ref hütös? mindig directcu hütésüt vettem eddig..., ettöl tartok kicsit..., smartdoctorral szoktam huzni kicsit a vga-t de birni fogja ez a hütés is?

(#1402) radi8tor válasza gera021 (#1401) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A hűtés fogja bírni, a kérdés a füled is bírja-e? :)
Nekem jó fülesem van (zárt), ezért játék alatt nem zavar a 45% ventilátor sebesség. Kézzel szoktam felrakni annyira, hogy feleslegesen ne menjen 70 fok fölé.

⭐ Stella

(#1403) gera021 válasza radi8tor (#1402) üzenetére


gera021
aktív tag

g35 fülesem vam, nem hallok akkor semmit... :) :) :)
lényeg h nyugodtam megvásárolhatom igaz? nem követek el vele hibát, ennyi a negativum h hangos? más minden rendben van? jol huzhatoak?

(#1404) radi8tor válasza gera021 (#1403) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A húzhatóság egyed függő. Vannak jobban húzható és kevésbé jól húzható darabok. Ezt előre képtelenség megmondani.
Nem hangos, ha automata venti kezelésen hagyod, de akkor játék alatt nekem (6970) 80 fokos.

⭐ Stella

(#1405) gera021 válasza radi8tor (#1404) üzenetére


gera021
aktív tag

értem, köszi szépen, szted mikorra ér ide az árcsökkenés?
http://ipon.hu/hir/videokartya_arakat_csokkent_az_amd/15608

(#1406) radi8tor válasza gera021 (#1405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha a boltokon múlik, soha :)
Amíg drágán rendelt készletek vannak a nagykerben, addig szerintem nincs értelme árcsökkenést várni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1407) zenwalk


zenwalk
senior tag

Milyen hosszú egy 6950-es?

(#1408) radi8tor válasza zenwalk (#1407) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valahol azt találtam róla, hogy 27.5 cm.

Azóta egy videót is találáltam: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1409) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#1408) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Èrdekes hogy az 5970 nem sokkal hosszabb mint a 6950/6970 ahhoz képest hogy multigpu.

[link]

(#1410) Meza válasza ViiiiktorOC (#1386) üzenetére


Meza
tag

Mennyi tartalék van egy 6950-ben?Nem hiszem, hogy 5%-nál sokkal több lenne, mert akkor már 6970 lenne. Az meg kiderül, hogy mennyivel drágább a gyári tuningos verzió, ami a nem ref. hűtés miatt is jobb vétel lehet. A Mars jó gondolat, de ott megint eljutunk oda, hogy olyan teljesítményt hoz, amire a júzereknek nincs szüksége. A Jupiter meg biztos nem férne be a gépházamba se! ;] :D

"Olvashatatlan aláírás"

(#1411) radi8tor válasza Meza (#1410) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Láttam anno teszteket a MARS/ARES-ről. Nem igazán éri meg az a 2x nagyobb árcédula.

⭐ Stella

(#1412) shteer válasza Whit3Rav3n (#1398) üzenetére


shteer
titán

akkor az hamis ;]

de jogos

..szerintem jónak tűnik

(#1413) shteer válasza Meza (#1410) üzenetére


shteer
titán

itt már 5-10% is sok pluszt jelent - fogyasztásban is ;]

..szerintem jónak tűnik

(#1414) Whit3Rav3n válasza Meza (#1410) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A ram alacsonyabb mhz-re van értékelve tehát ott nem biztos hogy megy annyit a ram mint a 6970-en, a gpu viszont legtöbb esetben hibátlan 6970 gpu, a tápellátás a kártyán is kb ugyanaz, szóval ott kb ugyanolyan tuningban a 2 kártya amennyiben az ember hibátlan gpu-t kapott.

(#1415) szlac77 válasza Meza (#1410) üzenetére


szlac77
csendes tag

A hitet nem kellene belekeverni... Célszerűbb tapasztalatokról, és/vagy máshol olvasott adatokról beszélni. Ha történetesen az unlockolt 50-es 70-esként képes funkcionálni (per gpu, ram maradjon 1250-en), már nem 5% a nyereség.
Jobb vétel a tuningos nem ref? Hát, ez relatív: 6950 ref.: $300; MSI Twin Frozr $330 (+10%)
Az MSI tesztjében vess egy pillantást a performance/W és a prf./dollar oldalakra.
Na, esetleg megnézheted a játékteszteket is, bár sok értelme nincs.
A tuningos kártya ez esetben azért jó, mert többe kerül, mindenfajta használatnál pár wattal többet nyel el a konnektorból (kivétel a max, amikor valószínűleg a hardveres limit ugyanott szab határt).
De ezt magadra ne vedd, különös tekintettel arra, hogy a jobb vétel mögé bizony írtál egy lehet-et is. ;)
A nem ref. hűtés jelen esetben halkulást se hozott.
Kinek a pap...

PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#1416) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Ezt megszívtam?
(de viszont feketés barnás nyák)

(#1417) Shkiz0 válasza AndrewTdi (#1416) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Lehet.
Megnéztem a nálam lévő Sapphireokat, amik még moddolósak, ezen még mindegyiken "REV A" van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1418) easy...rider válasza AndrewTdi (#1416) üzenetére


easy...rider
őstag

milyen márkájú a kari?

amúgy szerintetek mikorra ér ide az AMD árcsökkentés?
mert úgy érzem garból vissza már én is nem modos karit kapok majd, de akkor megvárnám az árcsökkentést.

(#1419) ffodi válasza easy...rider (#1418) üzenetére


ffodi
veterán

Miért van garban a vga-d?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1420) AndrewTdi válasza easy...rider (#1418) üzenetére


AndrewTdi
addikt

zafir

Akkor lehet benyaltam...

ffodi? vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#1421) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

sry. Nem tudtam szerkeszteni.

Mintha itt azt beszélnék, hogy a rev b is moddolható?

(#1422) radi8tor válasza AndrewTdi (#1421) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbáld meg, bajod nem lehet belőle. Ha nem működik, akkor visszarakod az eredeti BIOS-t.

⭐ Stella

(#1423) AndrewTdi válasza radi8tor (#1422) üzenetére


AndrewTdi
addikt

na gyerkőcfürcsi után rámegyek
Lehet majd kérek egy kis segítsget. vagy linket, hogy mi alapján, mi kell hozzá, stb.

(#1424) ffodi válasza AndrewTdi (#1420) üzenetére


ffodi
veterán

Ha a nyák, megegyezik a "rev1-s verzióval", akkor nem lehet gond.
Neked is csak azt tudom mondani, hogy kukkants be a tápcsatiknál, és ha az egyik csatlakozó hátulja meg van egy picit "reszelve", akkor nincs gond. Onnan is felismerhetőek egyébként, hogy a megegyező nyák miatt(6970/6950), a 2db 6pines csati között van egy kis hely(pont annyi, hogy ne 8 pines legyen, ebből is látszik, hogy ugyan az, mint a 6970) :D

Szerintem az új nyákok mind drmos-t kapnak, szóval, ha ezen reszelve van a csatlakozó(és van köztük hely), akkor ezen volterra van, tehát nagy valószínűséggel sikeresen moddolható.

Ha esetleg valami gáz lenne, akkor ott a recovery bios, ami szerintem nagyon jó megoldás.(könnyen el tudom képzelni, hogy az új nyákos vga-kon ez sem lesz rajt, mert minek legyen, ha nem lehet moddolni ;] )

Szerk.:

Ha kell segítség szólj nyugodtan. ;)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1425) ffodi válasza ffodi (#1424) üzenetére


ffodi
veterán

Milyen igazam van!

Sapphire 6950 1gb

Nincs bioskapcsoló, stb.......ez ugyan 1gb-os, de a 2gb-os szerintem ugyan ilyen lesz. :(

Szerk.:

A twinfrozr 6950 2gb is ilyen nyákos, csak az barna/fekete, szóval vigyázni kell! A csatlakozók közti távolság a nyerő úgy nézem. :DDD KATT

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1426) AndrewTdi válasza ffodi (#1424) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Arra a reszelésre gondolsz?

[link]
[link]

(remélem látszik, telóval csináltam)

[ Szerkesztve ]

(#1427) ffodi válasza AndrewTdi (#1426) üzenetére


ffodi
veterán

Pontosan! A csatik közti hely is rendben van. Szerintem moddolható! :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1428) VGYke


VGYke
addikt

A Catalyst fórumban már nem merek kérdezni, mert egész életemben holnapig nVidiás lévén, zéró a tapasztalatom a driverekkel. (Talán holnap kapom meg a cuccaimat, pl. HD 6970-et)
A napokban van jelezve az új 11.1 driver. Egyrészt mi lesz a különbség a 11.1 WHQL és 11.1a végleges driver között?
Másik kérdésem, hogy vannak az AMD lapon xxx hotfixek. Ezek önálló driverek, vagy meglévőre kell rányomni? (hotfix eddigi tudomásom szerint "javítás", na de 120Mb-ban javítja a 120Mb-os drivert?)
Nagy most még a káosz a fejemben a driverekkel kapcsolatban és az AMD honlapja sem olyan, hogy egyszerűen ki lehetne igazodni rajta.
Szóval ha megjön a komplett gépem a kártyával, win7-64 alá mivel próbáljam meg először installálni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1429) AndrewTdi válasza ffodi (#1427) üzenetére


AndrewTdi
addikt

na betettem, átültem az asztali géphez. nyomom a drivert fel, aztán lehet pofátlankodnék privibe ha nem gond.

Melyik catalystot érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#1430) ffodi válasza AndrewTdi (#1429) üzenetére


ffodi
veterán

OK

11.1a

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1431) kinghaxor válasza AndrewTdi (#1429) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Szia. Azért majd írd be ide légyszíves, hogy meg sikerült e flashelni mert nekem is ilyen karim van és most néztem, hogy az enyém is rev B. A bevágás stimmel. Ugyanaz mint a tiéd. Ez is Sapphire. Én sajnos még nem tudom kipróbálni mert jelen pillanatban nincs mibe beletenni.

(#1432) AndrewTdi válasza kinghaxor (#1431) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Mindenképpen. :K

(#1433) easy...rider válasza ffodi (#1419) üzenetére


easy...rider
őstag

mosfetek sercegnek, sípolnak, terhelés alatt.
cserét kértem egy ASUS kártyára, mert eredetileg Gigabyte-ot vettem.
de a nagyker meg a bolt se igazán fer, mert nem fogadják el hogy ezt csinálta a kártya. pedig próbáltam 3 gépben is, és mindháromban hibás volt szóval vagy kamuznak, vagy postázás közben hejrerázódott :F

aztán mivel azóta lementek az árak, 82500 volt a Gigabyte, most 78000 az ASUS, aztán visszakapom az árkülönbséget. de ha még lentebb menne jövőhétre akkor mondanám hogy hétfőn hozzák el a nagykertől a karit. mert ezen a héten már úgyse kapom meg

[ Szerkesztve ]

(#1434) AndrewTdi válasza kinghaxor (#1431) üzenetére


AndrewTdi
addikt

sikerült! :U

(#1435) easy...rider


easy...rider
őstag

néztem a magyar és a német árgép-et, és úgy tűnik nekem hogy az árcsökkentés már elérte európát. csak nálunk drágább a kártya mint Németországban :C (szarkasztikus vagyok) :D

magyar

német

igaz ez ASUS és 260 nem 240, de sapphire már 245€ a németeknél.

így nézve a GTX560 is 66000-70000Ft körül mozog majd. szeritnem

AndrewTdi
Gratula ;]

[ Szerkesztve ]

(#1436) tomic válasza easy...rider (#1435) üzenetére


tomic
addikt

A powercolor meg 235.
Az 1gb-os meg 209 euro. :Y

(#1437) Whit3Rav3n válasza easy...rider (#1435) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Powercolor van olcsóbban is itt

(#1438) kinghaxor válasza AndrewTdi (#1434) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Csak a shadereket oldottad fel a gyári moddolt bios-ával, vagy valamelyik 6970-es bios-t használtad? Tesztek hibamentesen lefutottak, sehol nem hibázik a kártya? Bocs, hogy ilyen sokat kérdezek csak érdekelnének a részletek.

(#1439) tka


tka
tag

Srácok!Mitől lehet az,hogy néha elmegy képem 1-2 másodpercre?A modolás előtt is csinálta.Ilyenért nem cserélik vissza gondolom.11.1a driver van fent.

a női hülyeség határtalan

(#1440) AndrewTdi válasza kinghaxor (#1438) üzenetére


AndrewTdi
addikt

valamiért gyári állapotban is ezzel állt meg a 3dmark11:

Workload work failed with error message: window_focus_lost: Keyboard focus lost

ez mi lehet?

(#1441) easy...rider válasza tka (#1439) üzenetére


easy...rider
őstag

a kijelződ milyen? tv-t használsz? nálam is el szokott menni, mert folyton váltogat pixelformátumok között. én manuálisan etállítgattam a felbontásokat, aztán catalyst-ban meg mindig beállítottam a pixelformátumot 4:4:4 full RGB-re. asszem ez a neve.

catalistban a kjelző beállításoknál nekem ott van a TV, arra jobb egérgomb, és ott tulajdonságok. azzem így található meg a pixelformátum állítás

[ Szerkesztve ]

(#1442) kinghaxor válasza AndrewTdi (#1440) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Ezzel kapcsolatban nézz körül itt: [link]
Már másnak is volt ilyen hibaüzenete hátha azóta találtak rá megoldást.

(#1443) AndrewTdi válasza kinghaxor (#1442) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, ezt néztem már.
aero letiltása nem jött be.
restart bejött. :)

(#1444) Oliverda


Oliverda
félisten

Úgy fest, hogy ma én is beléptem a klubba.

A 6970-es BIOS simán felment és kb. 20 perc mindencsutkán Heaven 1920x1200 sem tudta megakasztani. Érdemes még valamivel tesztelni vagy szerintetek már jó lesz így?

Ja, még valami. Van már valami BIOS editor amivel lehet piszkálni a venti szabályzást? Idle-ben kicsit lejjebb venném ,load alatt meg szerintem kicsit mehetne feljebb. A ref. 5850 hangosabb volt terhelve de az sem volt zavaró szerintem/nekem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1445) tomic válasza Oliverda (#1444) üzenetére


tomic
addikt

Üdv a klubban!

Játékkal teszteld, az mindennél többet ér!

(#1446) ZolikaE46 válasza Shkiz0 (#1417) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Kicsit későn jön a válasz de nekem Rev b és simán moddolható volt, de már látom AndrewTdi-nek is sikerült szal nincs vele gond.

(#1447) Mappa


Mappa
addikt

E8500 cpu alá 6950 mehet vagy ez már felejtős :F ?

nem kötelező megadni

(#1448) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Akkor már csak 1 dolognak kéne utánajárni.
Mi jelenthet az előlapon a REV A és a REV B? kérdés a mikrosütőért. :)

(#1449) Oliverda válasza tomic (#1445) üzenetére


Oliverda
félisten

Az F1 2010 minden csutkán szépen simán, hiba nélkül ment 6970 "módban". Némileg gyorsabban mint a kicsit húzott 5850-nel. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1450) gbors válasza Oliverda (#1449) üzenetére


gbors
nagyúr

adj neki még egy kis METRO-t :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.