Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) tka válasza tomic (#1849) üzenetére


tka
tag

Ja,tényleg ha van rá alkalmad légyszi írjál pár sort a hőfokokról meg 1-2 kép se ártana.Nagyon megköszönném,de szerintem sokan örülnének neki.Én is gondolkodom a hűtő cserén :O .Mondjuk most nem merek hozzá érni se,mert900/1400 szépen röfög.Idáig szét szivatta az agyam.De szerintem valami érintkezési hiba lehetett.

a női hülyeség határtalan

(#1852) tomic válasza AndrewTdi (#1850) üzenetére


tomic
addikt

Egyenlőre csak szabájzós verziót tudok mondani mert már össze raktam. (zalman )
Alapon teljesen letekerten nincs semmi hangja. Gyárit lehetett hallani, ami már engem zavart is!
Szóval most tök csend van a gépházban!!! :))
Terhelve sincs hangja ugye mert tökre letekerten használom.
Hőfokokról annyit hogy gyári : 46-91
gelid : 34-61

Képet holnap teszek fel, mert nem találom a gép kábelét. :W
Csináltam felsünizett képet!
3db bordát kellett lefűrészelni ill egy darabot pluszban feltenni.

Hirtelen ennyi, szvsz meg vagyok elégedve 100% ig.

[ Szerkesztve ]

(#1853) ImI87 válasza mpierre (#1840) üzenetére


ImI87
őstag

mpierre és ZolikaE46:
köszi az infókat! :R

(#1854) tomic válasza tomic (#1852) üzenetére


tomic
addikt

Elfelejtettem hozzá írni ,hogy moddolva és 1.175 volton értendőek a fokok.
Holnap tesztelem mert megy ez hűvösebben is ha a fesz lentebb kerül. :K

(#1855) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ma szakítottam rá időt és a lassan egy hete itt figyelő Gelid Icy Vision hűtőt beszerkesztettem a gépbe. A tesztkörnyezet egy asztalra kipakolt konfig volt ház nélkül. Így a gyári hűtővel idle 42-44 fokos volt a GPU 24%-os ~1200 RPM-es ventilláció mellett. 12 percig futtatva a Furmarkot ez felment 82-84 fokra, ekkor 36%-on ment a venti ~2000 RPM-en.

Ezután jött a műtét; ffodi gyors segítségével (ezúton is köszi) sikerült leszabadítanom a gyári monstrumot - nem vettem észre az I/O panelek felőli két csavart, ezért nem jött le elsőre a cucc. Kicsit túl is misztifikáltam, annak alapján, hogy a PH tesztben sem sikerült levenniük, mondjuk a maiak fényében nem tudom, hogy miért, hiszen nem vészes a leszedése.

Kis alkoholos tisztogatás, sűrített levegőzés és mentek fel a bordák. A VRM bordájából 3 lamellát tűreszelővel le kellett "faragni" mert útban volt neki az egyik kondi, pár perc alatt megvolt a dolog:

klikk

Majd a jóöreg Thermalright bordámhoz kapott pasztával (nem szimpatizálok az ezüst alapú cuccokkal, a Gelid pedig ilyet mellékelt) ment fel a lényeg:

klikk klikk

A Gelid "gyári" ventijei nem kerültek rá, az olvasottak, aztán a hallottak alapján is úgy döntöttem, hogy a 2db 9cm-es 2000-en pörgő megoldást hallkabbra, azaz 2db 12 centis ventire cserélem. Mivel a tesztkörnyezetben nem tudtam volna felszerelve kipróbálni (útban voltak a SATA csatik), így csak mellé lett állítva a két venti:

klikk

A ~1100 RPM-en pörgő ventik mellett az idle hőmérséklet 29-30 fok lett, ~12 perc Furmark után ez felment 49-51 fokra, ami a fánkot megállítva szépen vissza is kúszott az eredeti idle hőfokra: screen1 és screen2

Ezután jött a ventik normális rászerelése, amihez a szintén idősödő Noctua hűtőm szettjéből megmaradt ventirögzítők és némi kábelkötegelő segítségével szerintem egész kulturáltra sikerült:

klikk klikk

klikk

Aztán bekerült a házba a kártya, kicsit itt is variálni kellett a SATA kábelekkel, 90 fokban döntöttre kellett cserélnem, mert itt is rácsücsült a kártya a portokra. A házban így már 5db 12 centis venti van, ebből három ág potméterrel szabályozható: a CPU, a házban levő hátsó és a VGA kártyán levő(k), a ház elejében levő pedig ellenállással van leszabályozva 800RPM körülre. Szépen beállítottam a ventiket ~1000 RPM-re - a csend az úr.

Így az eddigi 53 fok körüli idle GPU hőmérséklet lement 36 fokra: screen
Közel negyed óra Furmark után pedig az eddigi 84-87 fok helyett beállt egy 60-63 fokos hőmérséklet: screen

Azt hiszem megérte az árát és a belefektetett időt a szerelgetésbe. Csend van és lényegesen hűvösebb van, mint a gyári hűtővel. :R

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1856) shteer válasza Pompi (#1855) üzenetére


shteer
titán

szép nagy így is :))

..szerintem jónak tűnik

(#1857) ZolikaE46 válasza AndrewTdi (#1847) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Az az igazság, hogy nekem úgy nem ment sajnos. Ezért kellett így csinálnom...

(#1858) TTomax válasza Pompi (#1855) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szép munka!Nekem is van két ilyen gelidem itthon anno a 460SLI-n használtam,de sajnos én a gyári két ventit hangosnak találtam.Viszont látom te szépen kicserélted rajta!Jól sikerült!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1859) radi8tor válasza Pompi (#1855) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon meggyőző, de hihetetlen sok helyet foglal a hűtő.

⭐ Stella

(#1860) EkSYS


EkSYS
senior tag

akit esetleg érdekel a 6990 itt találtam róla egy pár sorocskát

Eki - az eredeti

(#1861) ZolikaE46 válasza EkSYS (#1860) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

elég konkrét bejövős mintha 2db 6970em lenne csak ez egy helyet foglal. :)

(#1862) radi8tor válasza ZolikaE46 (#1861) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pontosítanék. Az 2db 6950... Nekem van 2db 6970-em :DDD

⭐ Stella

(#1863) mpierre válasza radi8tor (#1862) üzenetére


mpierre
veterán

:DD

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1864) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#1862) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem egészen mivel a 6990-ben is a teljes shader szám lesz benne csak alacsonyabb órajelen mint a 6970.

(#1865) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#1864) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek szerint már nem a megszokott felállás lesz a 2 magos GPUnál. Érdekes.

⭐ Stella

(#1866) TTomax válasza radi8tor (#1865) üzenetére


TTomax
nagyúr

:F

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1867) ffodi válasza radi8tor (#1865) üzenetére


ffodi
veterán

Mindig is így volt........Teljes shader + a gyengébbik kártya órajelei......

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1868) radi8tor válasza ffodi (#1867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor az órajelekkel kevertem a dolgot.

⭐ Stella

(#1869) shteer válasza radi8tor (#1865) üzenetére


shteer
titán

dede

..szerintem jónak tűnik

(#1870) ImI87


ImI87
őstag

Na már nálam is duruzsol egy ASUS 6950 ! :))
Fekete nyák-os, reszelt tápcstis, Rev.B, majd hamarosan csinálom az unlock-olást.

Ha valakit érdekel a csomagolás, tartozékok:
Kicsi csalódtam az ASUS-ban, elég spórolós lett a körítés: egy CF híd, és egy 2x4pin moles to 6pin PCI-E átalakító, driver CD, és egy kis könyvecske, semmi több! Extraként talán annyi, hogy vannak ilyen műanyag védőkupakok a két DVI csatira, a CF csatikra, meg magán a PCI-E x16 csatin.
Viszont a doboz tök nagy, csak nem értem hogy miért, mikor a fele üres........ :U Nesze neked anyagtakarékosság meg környezetvédelem. :)

Ami hirtelen furcsa, hogy fél órája megy a gép idle-ben, csak neteztek, és a GPU 48 fokos. Nem sok ez egy kicsit? :F Pedig a szobában is viszonylag hideg van, 22 fok. Mennyi lesz majd terhelve?

(#1871) Whit3Rav3n válasza ImI87 (#1870) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nálam a club 3d viszi a csúcsot kevés tartozékkal. Van benne 2 kis papírlap ami beszerelési útmutató 2 nyelven, 1 driver cd, cf híd és kész. Semmi adapter meg stb.

Az ide hőmérséklet normálisnak tűnik

(#1872) ImI87 válasza Whit3Rav3n (#1871) üzenetére


ImI87
őstag

Mondjuk a tartozékok nagyrésze általában hasztalan, de azért örül az ember, ha kap egy kis ajándékot. Kiváncsi leszek, mikor lsznek majd OEM kártyák. nylon-zacsiban adják majd a polcról! :DDD

(#1873) ImI87


ImI87
őstag

11.1a driver-t raktam fel. Teljesen alapon csináltam 3DMark 11-et, bármilyen állítgatás nélkül, Performance tesztet. Ugye ez a mérvadó beállítás mostanság? :F

Eredmény:

A proci i7 920, és 200*19=3800-on megy. Ez így rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#1874) keIdor válasza ImI87 (#1870) üzenetére


keIdor
titán

Jé, én azt hittem, hogy GeForce lesz az utód.:) Én mondjuk 5870-ről csak GTX-580-ra váltanék, valahogy csalódtam a Cayman-ban. Bár a 6950-nek jó a Performance/Watt-ja, a 6970-nek elég botrányos.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1875) tka válasza Pompi (#1855) üzenetére


tka
tag

Húú de állat lett.Ez hány helyet foglal?Lehet érdemes a Gelit ventieit lecserélni nagyobb lapátokra?Akkor milyen típusú ventit érdemes venni?Én is gondolkodom.De akkor ugrik a gari is gondolom.

a női hülyeség határtalan

(#1876) ImI87 válasza keIdor (#1874) üzenetére


ImI87
őstag

Nem akartam most sok pénzt rákölteni, igazából + teljesítményre sincs szükségem, csak az újdonság varázsa meg a kiváncsiság miatt váltottam. :B

+20% powertune beállítás így önmagában nem hoz semmit, ugyanannyit pontot kaptam most is. Ha unlock-olva lesz, akkor érdemes majd felrakni +20%-ra, vagy akkor sem ér semmit? :F

Heaven tesztet hogy érdems futtatni? Miket kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#1877) mpierre válasza ImI87 (#1873) üzenetére


mpierre
veterán

Teljesen jó, ennyit tud alapon. Az a 48°C talán sok, jobb házad van. A CM590-ben 38-40°C körül ólálkodik a hőmérséklet. :F (Vagy xar a szenzor.) Terhelve kijön a 80°C is.

Szerk: Heavenben mindent max-ra, aztán had szóljon.

Ha unlock-olva lesz, akkor érdemes majd felrakni +20%-ra, vagy akkor sem ér semmit? Valamit ér unlock esetén. Valahogy jobban megy.

Szerk2: :W Ááááá, én gyík. Nálam fix -10%-on van a power tune, mert egyelőre nem kell a nagy kraft. :DDD

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1878) ZolikaE46 válasza radi8tor (#1868) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

:P ejnye ejnye nem jött be. :DDD :DD :D :))
Egyb. kíváncsi leszek mennyi lesz az itthoni ára a 6990-nek és a teszt eredményeire össze hasonlítva társaival és ellenségeivel.

De mennék már haza... és még van hátra 7órám... :W

[ Szerkesztve ]

(#1879) keIdor válasza ImI87 (#1876) üzenetére


keIdor
titán

+20%-nak nulla értelme van, nézd csak meg. Meg azt is látod, hogy nyormális az a 48°C. Eléggé melegek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1880) ImI87 válasza keIdor (#1879) üzenetére


ImI87
őstag

Jó, hét ez van........ nem nagyon zavar a melegedés, de lehet, hogy tavasszal belevágok a vízhűtésbe. :U

Más:
Megtörtént az unlock-olás, de csak a shader-eket oldottam fel.

Eredmény: (ugyanolyan körülmények, mint amit előbb írtam)

3dmark 11
alap: 4966, unlock: 5067

heaven
alap: 1165, unlock:1198

Ezek az értékek rendben vannak, ennyinek kell lenni? :F

[ Szerkesztve ]

(#1881) easy...rider válasza keIdor (#1879) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha nem tudod biztosra akkor miért írod? vagy félre értelek? :)

Unlockolásnál számít a power tune, mert a biosz csere nem változtatja meg a fogyasztási beállításokat, és a plusz shaderek azért kérnek enni. szóval +10% jól tud jönni.

ImI87
próbáld meg többször lefuttatni egymás után a teszteket, mert úgy simábban tud futni, és jobb lesz az eredmény. (mert vinyó bezavarhat)
mármint a Heavent mondjuk futtasd egymás után 3-4szer és átlagolj a 2. 3. 4. eredményéből.
ugyanígy a 3D marknál.
meg adj neki +10% powertune-t

jó lenne összehozni egy jó első HSZ-t amiben be lennének ezek, mert úgy látom visszatérőek ezek a kérdések

---- egyéb ----
Végre elfogadták hogy hibás a HD6950-em, és most visszakapom az árát. Az alábi lehetőségek közül ti mit válsztanátok:
Asus HD 6950 unlockos, 3év gar, 78000Ft de a hűtő zaja engem zavar, ha veszek másik hűtőt akkor meg 88000Ft a vége
Sapphire HD 6950 unlockos, 2év gar, 76000Ft de a hűtő zaja engem zavar, ha veszek másik hűtőt akkor meg 86000Ft a vége
MSI GTX 560 Twin Frozr OC, 3év gar, 64000Ft ezen jó a hűtő és így 22000Ft-al olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#1882) ZolikaE46 válasza easy...rider (#1881) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Jah egyet értek veled kéne egy külön iromány ennek ahol minden benne van amiket itt leírtunk, a moddolástól kezdve a sünik felhelyezésén át a fogyasztásokig szal, ahol minden benne lenne együtt és ha kérdezi valaki csak belinkeljük és meg kap mindent egybe. SZERINTETEK? Van erre valakinek affinitása?

(#1883) ImI87 válasza easy...rider (#1881) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi a választ! :R

Most már csak arra lennék kiváncsi, hogy a teszteredmények jók-e, tehát minden rendben működik-e. Mert kicsit keveslem az unlock okozta telj.növekedést. Már magukból a számokból kiindulva kéne +9-10%, viszont itt csak alig nőtt3% körül. :U

(#1884) easy...rider válasza ImI87 (#1883) üzenetére


easy...rider
őstag

a shader feloldás magában átlag kb 5% plusz (+- 2%. alkalmazásfüggő)
emelj az órajeleken, abban lesz a nagyobb plusz. Ha a hűtésed bírja, kicsi plusz fesz is mehet a GPU-nak.
De alapból nincs olyan nagy különbség 6950 és 6970 között. +10% átlagosan (ennek ahogy itt tippelgettük kb fele a +shaderek, másik fele meg a +órajelek).

(#1885) ImI87 válasza easy...rider (#1884) üzenetére


ImI87
őstag

Értem. :K
A tuning még hátra van, talán majd este lesz időm........

Igazából legtöbbször megvettem a nagyobb kártyát, mert annó azért töb különbség volt közöttük, de most tényleg nagyon kis különbséget hagytak, és pontosan ezért most nem akartam kiadni +20ezret a 6970-re, és meggyőztem magam, hogy elég lesz a kistesó is.

(#1886) tka válasza easy...rider (#1881) üzenetére


tka
tag

Kíváncsi leszek,hogy mit választasz.Ha kell a lóvé akkor 560,de ha nem lényeg akkor én a valamelyik 6950 választanám.Már tudsz mindent róluk.De a te pénzed a te döntésed.Azért írd meg mi lett!Thx.

a női hülyeség határtalan

(#1887) tka válasza ZolikaE46 (#1882) üzenetére


tka
tag

Ilyennek örülnék én is.Egy darabig ez a modolás úgy is téma lesz.A sünik felrakása reszelése stb.Jó ötlet.

a női hülyeség határtalan

(#1888) tka


tka
tag

Srácok!Hogy működik a feloldós progi?Mert van 2 db exe is melyikkel mit kell csinálni.Vissza raktam az alap biost felakarom oldani a maradék magot.

a női hülyeség határtalan

(#1889) ZolikaE46 válasza tka (#1888) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

(1845) kommentet olvasd el hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#1890) tka válasza ZolikaE46 (#1889) üzenetére


tka
tag

Hát az angolt nem vágom,a fordító meg úgy írja,hogy nem lehet értelmezni. :((

a női hülyeség határtalan

(#1891) ZolikaE46 válasza tka (#1890) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Mire gondolsz? Hol tartasz?

(#1892) tka válasza ZolikaE46 (#1891) üzenetére


tka
tag

Annyit tudok hogy lementem az eredeti biost a progi mappájába,aztán itt megálltam.Utánna mi a teendő?

a női hülyeség határtalan

(#1893) ImI87 válasza ZolikaE46 (#1882) üzenetére


ImI87
őstag

A bios-unlock részét szívesen megcsinálom egy rövid cikk keretében. (Hamár nálam indult el a lavina. :) )

És akkor elég lenne azt belinkelni az 1. hsz-be.

Ma este vagy holnap d.e. talán meg is tudom csinálni.

(#1894) ZolikaE46 válasza tka (#1892) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Atiwinflash letöltöd harmadszor egy 6970es bios-t töltesz, ha ez meg van akkor Atiwinflasht rá másolod simán a C: meghajtóra és ebbe belemásolod a 6970es biost. Aztán Start menüből indítunk egy parancssort. Utána beírjuk a parancssorba hogy cd/ majd ENTER. Ekkor kitöröl mindent és a következőket kell beírnod: cd atiwinflash majd ENTER utána ezt fogod látni: C:/>atiwinflash/ ez után viszont azt kell írnod hogy: C:/>atiwinflash/atiwinflash -unlockrom 0 majd ENTER aztán újra leírod hogy: C:/>atiwinflash/atiwinflash -f -p 0 és a (6970 bios fáljnév amit letöltöttél.bin) majd enter utána elkezd tölteni és kéri hogy indítsd újra a számítógépet és le okézod ezután a GPU-Z-be fogod látni a változást.Ha a Catalyst-ban, A gradfikán belül lesz egy olyan ikon, hogy ATI Owerdive rá mész a menüjében pedig Power Control settings csúszkán, és ott adsz neki +20 százalékot, utána már tapasztalhatsz növekedést. Mert azt hallottam hogy a feloldás után még megmarad a fogyasztás korlátozás, és ezért lehet hogy nem hajtja ki a feloldott magot. De ez nem minden program alatt hozhat plusz teljesítményt.

ImI87: Jól hangzik csak jó lenne aki még vágja ezt a dolgot és megjelenítené a blogjában a többivel együtt vagy egy új topicba szóval kéne még hozzá pár ember. Én annyira nem tudok ebbe részt venni csak annyit amit itt hirtelen leírtam azt tudjátok felhasználni, mert én nem értek annyira ezekhez a dolgokhoz. Nekem is segítettek mint pl.: (ffodi, Motion_blure, radi8tor1 és még akiket kihagytam azoktól elnézést. Csak ők segítettek a legtöbbet

[ Szerkesztve ]

(#1895) tka válasza ZolikaE46 (#1894) üzenetére


tka
tag

Hu srácok,nekem nem ez kell,hanem amikor a 6950es bioson belül feloldod a maradék shader magot.Nem 1406 lesz hanem 1536 azt hiszem.A 6970 bios azt ment rendesen,de ki akarom próbálni a feloldást,így kevesebbet eszik 30-40 vattal.Na ez nem megy.Mert van hozzá egy pár soros komment,de angolul.

[ Szerkesztve ]

a női hülyeség határtalan

(#1896) ZolikaE46 válasza tka (#1895) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Jah akkor sorry őő ebbe már nem tudok segíteni. :F

(#1897) easy...rider válasza tka (#1895) üzenetére


easy...rider
őstag

keress vissza, be van linkelve egy 6950-es shader feloldott, de 6950-es órajelekkel bios.
keresőt használd, meg olvas vissza. talán 1 hete linkelte valaki.

mod
meg is van.
[link]
csak egy kis keresés kell ;)

[ Szerkesztve ]

(#1898) Duck001


Duck001
tag

De a cikk sapphire biost ir itt meg sokan moddolt asus-t akkor most mi van elvesztem!
Valaki írhatna ilyeneknek mint én egy átfogó leirást (sorry az érthetetlenek nevében)

(#1899) ffodi válasza tka (#1895) üzenetére


ffodi
veterán

Ha visszaveszed az órajeleket a 6970-es biosszal 6950-nek megfelelőre, akkor ugyan ott vagy fogyasztásban. :U

Szedd le a 6950 unlocked biost, amit korábban linkeltem, és simán tedd fel atiwinflash-el.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1900) easy...rider válasza ffodi (#1899) üzenetére


easy...rider
őstag

beválalod az 1. HSZ megírását? szerintem te vagy a legtájékozottabb a témában :)
mert én is tudok pár dolgot, de nincs tapasztalatom sajna.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.