Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1951) Abu85 válasza ImI87 (#1949) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha elindítasz egy folyamatot, akkor a driver még nem tudja, hogy az milyen folyamat, csak érzékeli. Ilyenkor felvált. Ha nem terhelődik a VGA, akkor levált. Ezek a váltások ms-os léptekben történnek, vagyis elhanyagolható hatása van a fogyasztásra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1952) Duck001 válasza ZolikaE46 (#1948) üzenetére


Duck001
tag

Köszönöm szépen már csak a tesztek hiányoznak :R :R :R

(#1953) ZolikaE46 válasza Duck001 (#1952) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Na örülök hogy sikerült.

(#1954) ImI87 válasza Abu85 (#1951) üzenetére


ImI87
őstag

:R

(#1955) subaruwrc válasza ImI87 (#1949) üzenetére


subaruwrc
félisten

a fűrészfogat a gpu-z okozza..
nézd MSI AB-val.

(#1956) TTomax válasza subaruwrc (#1955) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak amikor indítod ugrik fel utána nem szabad hogy ugráljon,az AB is ugyanúgy felugrasztja induláskor.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1957) ImI87 válasza subaruwrc (#1955) üzenetére


ImI87
őstag

Szerintem nem a GPU-Z okozza, mert ha csak simán a Catalyst ablakban nézem, akkor is ugrál. Főként akkor amikor mondjuk görgetek egy internet oldalt.

Mindegy, nem kattogok ezen, csak kicsit melegnek tartom a kártyát, és erre még rátesz egy lapáttal ez az ugrálás is. :((

(#1958) ZolikaE46 válasza ImI87 (#1880) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Én is csináltam egy tesztet összehasonlítás kép kíváncsi voltam. Nekem szög gyári a 6950 11.1a hotfix driver

[ Szerkesztve ]

(#1959) ImI87 válasza ZolikaE46 (#1958) üzenetére


ImI87
őstag

Na ez jó. :)
Több pontod van alapon, mint nekem unlock-olva.
A procid ténylegesen 2880-on ment?

Más:

Tuning-hoz melyik progit ajánlanátok?
Kapásból van 3 verzió: ASUS SmartDoctor, Sapphire Trixx, és Persze az MSI Afterburner.
Feszt emelni egynelőre nem akarok, az viszont fontos lenne, hogy tuningolva is működjön a PowerPlay. Ja meg hogy ki legyenek tolva az órajel határok.

[ Szerkesztve ]

(#1960) shteer válasza ImI87 (#1959) üzenetére


shteer
titán

tuningolva is működjön a PowerPlay

Trixx-nél működik

..szerintem jónak tűnik

(#1961) ZolikaE46 válasza ImI87 (#1959) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Igen, minden szög gyári semmi tuning. Ezért is nézem én is fura szemekkel a teszt eredményt... Elméletileg erősebb géped van húzott procival, unlockolt shader, 2000mhz-es memória. Érdekes kicsit értetlenül állok a dolgok előtt.

(#1962) ImI87 válasza ZolikaE46 (#1961) üzenetére


ImI87
őstag

Mondjuk én csak 1 kört nyomtam, semmit sem vártam. Tegnap írta v.ki, hogy többször kell futtatni, és attól javulnak az eredmények.

Úgy néz ki megy szépen a kari, próbáltam 930/1325-ön, és nem volt semmi hiba:

Jó kis progi ez a Trixx, egyszerű és nagyszerű! :C

[ Szerkesztve ]

(#1963) Abu85 válasza ImI87 (#1957) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Catalyst is olyan szoftver mint a GPU-Z. Egyébként az adatot ugyanonnan szerzik. Amit itt érdemes megjegyezni, hogy a hardver sokkal több minta alapján dolgozik, vagyis, amit te látsz értéket, az egy régi kiolvasás. Ha jól tudom, akkor a Cayman esetében a hardver 300-szor képes másodpercenként állapotot váltani, de ebből a szoftver csak két-három másodpercenként kér mintát. Lehetne valós idejű monitorozás is, csak az sokba kerülne a proci szintjén.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1964) Duck001


Duck001
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget az modolás működik sőt kényelmesen birja a 6970-órajeleit is +15% powertune! :R :C

(#1965) JColee válasza ImI87 (#1962) üzenetére


JColee
őstag

Min fps javul.

(#1966) Sondi1986


Sondi1986
addikt

HD6950 1gb ból is lehet 6970-es csinálni?

(#1967) Cybertrone válasza Sondi1986 (#1966) üzenetére


Cybertrone
veterán

:( Csak a rev1-es karikból, abból meg nincs 1gb-os! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1968) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

Megjelent a beta 7-es afterburner amiben leírás szerint tuningnál is visszamegy 2d órajelre a kártya ha nincs terhelve.

(#1969) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#1968) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már 3 napja megjelent. Köszi hogy szóltál :D

⭐ Stella

(#1970) ffodi válasza Whit3Rav3n (#1968) üzenetére


ffodi
veterán

Tuningnál eddig is ment a powerplay, csak akkor nem, ha kitoltad a korlátokat.(UnofficialOC=1). Ezzel az új betaval már megy kitolt határokkal is. Végre valami jó hír. :C

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1971) rankesz


rankesz
veterán

Valaki tudna adni egy linket a trixx-hez, nem szeretnék a 3000. helyre is regelni, aztán spam-et törölgetni etc... :R

(#1972) ZolikaE46 válasza ffodi (#1970) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Melyiket érdemesebb tuningra letölteni a trixxet vagy az afterburnert? Mondjuk a trixxnekem elég szimpatikus de az tuti kiakaztana hogy állandóan készenlétbe lenne a kártya...?

[ Szerkesztve ]

(#1973) gbors válasza Cybertrone (#1967) üzenetére


gbors
nagyúr

de amúgy ez bizonyított dolog, vagy csak feltételezés?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1974) mpierre válasza rankesz (#1971) üzenetére


mpierre
veterán

A sapphire oldalán keresd. Ott nincs spam.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1975) Cybertrone válasza gbors (#1973) üzenetére


Cybertrone
veterán

Miután a rev2-es kariknak a gpu-ját már lézerrel megvágják, így nehéz lenne összekaparni a maradék feoldandó shaderegységeket... Mondhatjuk bizonyított! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1976) rankesz válasza mpierre (#1974) üzenetére


rankesz
veterán

Szériaszámot kér a sapphire 69xx karimról, de nekem giga van...

(#1977) mpierre válasza rankesz (#1976) üzenetére


mpierre
veterán

A download részben nem kér semmit, csak ki választanod a "kártyádat" (6950 pci-e), meg az oprendszert és a utility-nél a 3,3MB-s fájlt töltsd le.

Az egész pont úgy néz ki és működik, mint az ati oldalán a driver letöltés.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1978) ImI87 válasza ZolikaE46 (#1972) üzenetére


ImI87
őstag

Én jószívvel ajánlom neked a TriXX-et. :K Csak ma ismerkedtem meg vele, de maradni fog a gépemen.
Nagyon egyszerű, de prímán működik. Az órajelhatárok ki vannak tolva, a ventiprofilt szabadon lehet állítani igény szerint, és ha akarod magától indul, a megemelt órajeleken is.
És nincs folyton készenlétben, tuningos órajalek mellett is szépen visszaveszi az órajelet. :C

(#1979) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sapphire Trixx HD 6900-hoz. Ez a verzió pontosan:

SAPPHIRE_TriXX_Installer_beta_v3_634288091734581250.02.exe [link]

[ Szerkesztve ]

(#1980) LackoMester


LackoMester
addikt

A Trixx féle Sapphire megoldás tényleg jó ( egyszerű, jól átlátható ) , akár Giga kártyán is működtethető, lényeg, feltétel 6x sorozatú AMD kártya legyen. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1981) easy...rider


easy...rider
őstag

bocsi csak az 1.hsz kinézetét próbálgattam

[ Szerkesztve ]

(#1982) rankesz válasza LackoMester (#1980) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem a Trixx sajnos nem tudja szabályozni a GPU feszt. :(

Feltettem a legújabb, béta 7-es AfterBurnert, és ott működik a fesz szabályzás, de csak abban az esetben hogy ha a Settings-ben a "Force Constant Voltage" menüpontot is kipipálom. Ekkor viszont megszűnik a dinamikus gpu feszkezelés, és mindig azt kapja amit beállítok, nem teszi vissza alap 0.9V-ra.

Neten kurkászva az Afterburner fórumán találtam egy olyan bejegyzést hogy az msi nem támogatja a 6970-re biosmoddolt 6950esek feszültségszabályzását.Azonban ha csak a shadereket unlockoljuk a 6950-en, akkor elméletileg megmarad ez a lehetőség.[link]

Van más megoldás, vagy csak az unlockolt 6950-es bios?

(#1983) shteer válasza easy...rider (#1981) üzenetére


shteer
titán

van erre topik :D

..szerintem jónak tűnik

(#1984) LackoMester válasza rankesz (#1982) üzenetére


LackoMester
addikt

Nekem a Trixx nagyon is jó, hát akkor Nálad marad az AB, némi kompromiszummal, vagy unlockolt 6950-es bios próba. Őszintén megmondom, nemtudom mi lenne a jó. :U
Egyébként nagyon is lehet, h. nemengedi az MSI a biosmoddolt 6950-ek fesz szabályozását. Ezen nincs mit csodálkozni. :N
A másik, MSI márkát, én mindenből messzire elkerülöm.

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1985) ffodi válasza rankesz (#1982) üzenetére


ffodi
veterán

Az msi hivatalosan nem támogatja a moddolt kártyáknál a feszemelést(működik a csúszka, csak nem fogadja el az új értéket), viszont erre is meg van a magoldásom. Ha shaderunlockos 6950 biost teszel fel, akkor elvileg működik. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1986) rankesz válasza ffodi (#1985) üzenetére


rankesz
veterán

Kb erre gondoltam mqgam is, csak gondoltam lehet van más alternatíva is..

(#1987) ffodi válasza rankesz (#1986) üzenetére


ffodi
veterán

Mire gondolsz? Írtam, hogyha 6970-es biosod van, akkor is meg lehet oldani, hogy működjön...... :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1988) gbors válasza Cybertrone (#1975) üzenetére


gbors
nagyúr

pletyka, pletyka, pletyka :) akár az AMD is kitalálhatta, hogy minél gyorsabban túladjon a rev1-es kártyákon.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1989) Whit3Rav3n válasza ffodi (#1987) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nálam csak úgy működik a fesz szabályzás 6970 biossal ha a force constant voltage-et aktiválom. 6950 unlock-os biossal viszont csak unofficial overclock aktiválással lehet 6970 órajeleket elérni. Unofficial overclocking viszont bugos. CF-nél kapásból bluescreent okoz.

(#1990) ZolikaE46 válasza ffodi (#1987) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Hogy állsz a dolgokkal? Volt rá időd kicsit csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1991) ffodi válasza Whit3Rav3n (#1989) üzenetére


ffodi
veterán

Ezzel kapcsolatban ment PÜ. ;)

ZolikaE46:

Már alakul a dolog. Amit a kolléga csinált 1. hsz mintát, azt kicsit kijavítgattam, illetve került bele új "alcím is". A biosflash részt is ki kell majd kicsit bővíteni, mert sokan az alapoktól kezdik, és nekik komolyabban le kell írni. A tuningrész halad, de arra még nem sok időm volt.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1992) ZolikaE46 válasza ffodi (#1991) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Na ennek én nagyon örülök és szerintem mások is.
Egyébként akkor arra gondolsz amit küldtem második email-t? Ahol le van írva a Bios csere, úgy részletezni?

(#1993) ffodi válasza ZolikaE46 (#1992) üzenetére


ffodi
veterán

Igen arra. Átolvasom, ha van benne valahol hiba, akkor kijavítom. Örülök, hogy leírtad, mert nekem legalább nem kell alap dos-os ismereteket tanítanom. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1994) ZolikaE46 válasza ffodi (#1993) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Na örülök, hogy én is tudtam valamit segíteni :))

(#1995) ImI87


ImI87
őstag

Kinek mennyire cicereg a kártyája? Ha igen, akkor milyen márkájú?

Régen én megúsztam ezeket a kártyákat, de sajna most az enyém is cicereg. Nemcsak erős teszt alatt, hanem simán játék alatt is. :( És nem is csak a menükben, ahol nagyon sok az fps, hanem 50-670-100 FPS-nél is. Sajnos elég idegesítő.

Lehet ezzel bármit kezdeni? ? :F

Más:
Sajna a TriXX sem tökéletes. Kipróbáltam, hogy működik-e a fesz állítás, és nem. A csúszka nem is aktív, nem lehet húzogatni. (A kártyámon nem 6970 bios van, hanem csak unlcok-olt 6950 bios.)

[ Szerkesztve ]

(#1996) Duck001


Duck001
tag

Ennyire tellett de meg vagyok elégedve az unlock-al :D

[ Szerkesztve ]

(#1997) mpierre válasza ImI87 (#1995) üzenetére


mpierre
veterán

Nálam is asus van, még 900/1325 mellett sem cicereg heaven alatt. Mindezt fesz emelés nélkül bírja.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1998) ImI87 válasza mpierre (#1997) üzenetére


ImI87
őstag

Feszt én sem emeltem, nem is akarok. Ígyis elég meleg a kari.

Akinek volt tapasztalata cicergős kártyával:
Létezik, hogy idővel elmúlik ez a jelenség?
Az ilyen kártyák más táppal, más alaplapban is ciceregnek?
Vagy lehet bármilyen eszközzel orvosolni ezt, anélkül, hogy szétbarmolnánk a karit?

(#1999) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

Érdekes hogy újraraktam a win-t és azóta nem tudom feltenni a 11.1a jan. 26-os drivert mert azt mondja hogy nem támogatja a kártyámat.

(#2000) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Én is elszántam magam egy ilyen hűtő beszerzésére, mert 30% felett már zavar a szélzaj. Pomi papához volna egy kérdésem. Az új hűtőborda gyári ventiit a videókarira dugva ugyanúgy vezérli a kártya, mint az egy szem gyárit, vagy fix fordulaton pörögnek?

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.