Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) ffodi válasza Oliverda (#1698) üzenetére


ffodi
veterán

Mivel az alapfeszes tuningra voltál kíváncsi a válasz igen. A 6950 alapfesze 1,1V, a 6970-nek(ezáltal a 6950@6970-nek is) 1,175V

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1702) tka válasza ffodi (#1692) üzenetére


tka
tag

Hát megnézem a 6970 biossal 6950-es beállításokkal,az majd eldönti a kérdést.Akkor lehet,hogy azokból lesznek a 6950,amikkel gond van .Azért tiltják le a shadereket,így jók lesznek 6950-nek és nem kell leselejtezni.

a női hülyeség határtalan

(#1703) radi8tor válasza tka (#1702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, a CPU-k is így készülnek.

⭐ Stella

(#1704) ImI87


ImI87
őstag

Van itt v.ki akinek ténylegesen van VTX3D 6970-e? :F
Azért kérdezem, mert mindenki írja, hogy semmi sem jár hozzá, a honlapján viszont az van írva, hogy a szokásos szarságok bnne vanbnak a dobozban. És én csak 1 féle verziót látok [link], nincs íra sehol, hogy v.mi "lite", vagy "economy" kiadás lenne.

Én eléggé ASUS-párti vagyok, de 20K az tezsvírek között is 20K. :) Az ASUS 105, a VTX3D meg 85. Ez azért igencsak nagy különbség. :U

(#1705) EkSYS válasza BeLucZ (#1599) üzenetére


EkSYS
senior tag

Heaven2.1 -ben állom a meccset ;]

Eki - az eredeti

(#1706) gbors válasza ImI87 (#1704) üzenetére


gbors
nagyúr

nálam egy 6870 járt VTX3D-ből, annak a dobozában csak egy driver CD volt, semmi más.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1707) EkSYS válasza ImI87 (#1704) üzenetére


EkSYS
senior tag

6950-hez van DVi, CF, CD meg egy szuper rövid tájékoztató

Eki - az eredeti

(#1708) arn


arn
félisten

a mostani referencia 6950ek meg moddolhatoak 6970re?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1709) shteer válasza arn (#1708) üzenetére


shteer
titán

még igen

..szerintem jónak tűnik

(#1710) BeLucZ válasza EkSYS (#1705) üzenetére


BeLucZ
addikt

Ejha, valaki csak reagált 100 hozzászólással arrébb ;]

Heaven is érdekelne mondjuk egy 1920x1200 8x aa 16 af minden max és extreme tess mellett mennyit dob, engedd hogy végigmenjen 1-2szer és csak utána benchmarkold hogy ne legyenek ilyen 2 meg 3 min fpsek :) és ugy kapsz hiteles eredményt, de azért egy vantage is befigyelhet

(#1711) tka


tka
tag

Ha egy karinak le lett véve a burkolata és létszik a füleken,akkor él még a gari?

a női hülyeség határtalan

(#1712) Cybertrone válasza tka (#1711) üzenetére


Cybertrone
veterán

Attól függ mennyire látszik... ha nagyon szerintem bukta... ha kicsit szerintem nem, bár boltja válogatja, valahol abba belekötnek ha kicsit is látszik a csavaron hogy egyszer már ki, illetve becsavarták! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1713) ZolikaE46 válasza arn (#1708) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Elég valószínű. Nem hallottam még hogy valaki megszívta volna.

(#1714) EkSYS válasza BeLucZ (#1710) üzenetére


EkSYS
senior tag

a rekord 6000

heaven full max minden 1920x1200: 50fps

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#1715) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Kérhetnék egy 6970(6950 is jó) vga-val rendelkező Uri embertől egy Mafia screenshot-ot?
Maximum beállításokkal! Köszönöm szépen! :R

Bogyorisz

(#1716) radi8tor válasza TomiLi (#1715) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint Mafia 2-re gondoltál, nem?

⭐ Stella

(#1717) BeLucZ válasza EkSYS (#1714) üzenetére


BeLucZ
addikt

1 kártyával ? :) azt megnézném
1920x1200 extreme tesselation 8x AA 16 AF minden high és max, azaz fullon hogy csinál 50 fpst a 6970

(#1718) EkSYS válasza BeLucZ (#1717) üzenetére


EkSYS
senior tag

nem egy, 2

Eki - az eredeti

(#1719) radi8tor válasza EkSYS (#1718) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hádde 1 kártyával kért benchmarkot a kolléga :)

⭐ Stella

(#1720) BeLucZ válasza EkSYS (#1718) üzenetére


BeLucZ
addikt

jah úgy már más :P
akkor ez kártyával durván 25-27, mármint a cf skálázódása alapján, azért szép eredmény, főleg hogy eddig a radeonok nem nagyon voltak jók tesszellálásban, a caymanek jol birják az extrém helyzeteket is, ez kb gtx 480 szint, nagy fejlődés a hd 5000hez képest

(#1721) EkSYS válasza radi8tor (#1719) üzenetére


EkSYS
senior tag

szkuzi... gondoltam így majdnem ár - pariban vannak. ;]
Ime:

szerk: a link a nagy képhez

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#1722) BeLucZ válasza EkSYS (#1721) üzenetére


BeLucZ
addikt

Köszi a tesztet! Csak szerettem volna valami összehasonlítási alapot egy tulajtól, nem pedig mindenféle külföldi tesztek alapján!
:R

(#1723) EkSYS válasza BeLucZ (#1722) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szívesen! Cserébe te is betolhatnál ide valami szkrinsotot, kíváncsi lennék mit tud az 580 :R

Eki - az eredeti

(#1724) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Hogy működik ez a 6950 6970-re moddolása? a héten érkezik meg az asus 6950-em. gondolom ha moddolom a garancia is elveszik nem?

(#1725) BeLucZ válasza EkSYS (#1723) üzenetére


BeLucZ
addikt

Okés, rendben! Este töltök majd akkor fel én is egy screenshotot alap 580al ugyanezekkel a beállításokkal, magyarán a maxxal!Amúgy ha jól emléxem akkor olyan 32 fps-t csinált avg-ben ezekkel a beállításokkal de este újra lemérem!

[ Szerkesztve ]

(#1726) mpierre válasza zenwalk (#1724) üzenetére


mpierre
veterán

Ha elszúrod, akkor is ott a másik bios és vissza lehet rakni az eredetit, tehát igen kicsi a bukás veszélye.
Leírás.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1727) EkSYS válasza zenwalk (#1724) üzenetére


EkSYS
senior tag

hi! Erre volt/van külön topic, de nem nagy ügy

működni fog, frankó lesz!

Eki - az eredeti

(#1728) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Sziasztok!
A most kapható 6950-eseket még mindig lehet moddolni 6970-esre? Vennék egy új referencia Asus-t, de nem tudom, hogy azon ott van-e még a kis bios-kapcsoló.

(#1729) polonic válasza GreatGodzi (#1728) üzenetére


polonic
félisten

A bios kapcsoló ott is fog maradni. Miért gondolod, hogy a moddolás a bios kapcsolótól függ.
Attól függ majd, hogy a lézerrel levágott cayman gpu lesz-e a kártyán vagy nem.

(#1730) GreatGodzi válasza polonic (#1729) üzenetére


GreatGodzi
tag

Nem tudom mitől függ, csak valahol olvastam, hogy nemsoká (vagy akár már most is) olyan kártyák lesznek, hogy nem lehet moddolni. Ezek szerint, most még mindet lehet, különösen, ha referencia.

(#1731) mpierre válasza GreatGodzi (#1730) üzenetére


mpierre
veterán

Felismerhetőek: fekete, vagy barna nyák, meg reszelt tápcsati. Ha ezek megvannak, akkor erősen valószínű, hogy moddolható.

Szerk: Attól még nem biztos, hogy bírja is a 6970 órajeleit.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1732) GreatGodzi válasza mpierre (#1731) üzenetére


GreatGodzi
tag

Nagyker hozza nekem a kártyát, és nem bontják ki azért, hogy megnézzék... a mod pedig tényleg szerencse kérdése, azt én bevállalom.

(#1733) radi8tor válasza GreatGodzi (#1732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről van szó, bátraknak áll a világ :D

⭐ Stella

(#1734) tka


tka
tag

Hát szerncse dolga,az biztos.Nekem nem bírja a ramom az 1375,lejjebb kellett vennem.De most úgy néz ki frankón megy,legalábbis eddig ez jött le.Reggeltől nyúzom megint.Kéz és lábtörést minden módolósnak. :K

a női hülyeség határtalan

(#1735) Whit3Rav3n válasza tka (#1734) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja a ram egy kritikus pont mert az nincs olyan nagy órajelre értékelve mint a 6970-nél szóval azt ki kell fogni. Így belegondolva nekem elég nagy szerencsém volt hogy mind a 3 6950 moddolható volt rendesen amit vettem.

(#1736) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#1735) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem csoda, hiszen a 6970-esben sem lehet megrántani a RAM-ot nagyon, csak fesz. emeléssel.

⭐ Stella

(#1737) ffodi válasza radi8tor (#1736) üzenetére


ffodi
veterán

A ramfeszt nem tudod emelni egyik vga-n sem. Mindegyiken fix ~1,6V. :U
Nálam mennek a ramok elég szépen egyébként, 1250 helyett 1575-ön is akár.(ha ráflasheled a 6950-re a 6970-es biost, akkor ha jobban lehet húzni az azért van mert a 6970-nek lazábbak a ramidőzítései.)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1738) Whit3Rav3n válasza ffodi (#1737) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Mondjuk sokat nem számít sebességben a timing mert én teszteltem a kártyát unlockolt bios-al 6970 órajelen meg 6970 biossal heavens benchmarkban és pont ugyanannyi volt a végeredmény.

(#1739) ffodi válasza Whit3Rav3n (#1738) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem sem számít sokat. Mint írtam, max a magasabb órajel elérésében számít. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1740) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Mintha egy 580-al rendelkező emberke ígért volna eredményt, én nagyon várom személy szerint! :C :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1741) TomiLi válasza radi8tor (#1716) üzenetére


TomiLi
addikt

Igen - igen! Mafia 2 :R :B

Az élsimítás miatt lenne érdekes! :R

Bogyorisz

(#1742) BeLucZ válasza Cybertrone (#1740) üzenetére


BeLucZ
addikt

Igen-igen, nemsokára tolom a heaven tesztet csak most fértem hozzá a géphez!

(#1743) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Ne haragudjatok, de nem vitte be a prtscr-nt, így képpel nem tudok szolgálni, de megpróbálom működésre bírni!Amúgy az eredmény ugyanazzal a beállítással Heaven 2.1-ben:

Min:19, Max:69, Avg: 31,5 fps

(#1744) EkSYS válasza BeLucZ (#1743) üzenetére


EkSYS
senior tag

..hmm.... :C

Eki - az eredeti

(#1745) ImI87


ImI87
őstag

Ti mit szóltok ahoz a kérdéshez, hogy 6870 CF vs 6970 ?
%-osan milyen lenne a két megoldás közti különbség?

Illetve hogyan, milyen hatásfokkal működik mostanság a CF? Vannak olyan játékok, alkalmazások, ahol a második kártya nem tud érdemben dolgozni?

(Régebben volt 4890 Cf rendszerem, tul.képp. nem panaszkodhattam, mert nagy átlagban a második kari +70-80%-ot hozott.)

(#1746) EkSYS válasza ImI87 (#1745) üzenetére


EkSYS
senior tag

hát nekem az elmúlt 1 hónapban volt elég sok rendszerem, de 6870 nem. 6970 CF skálázódása már elég jó, így gondolom a 6870-é is. a techpowerup on meg a legitreviews-on vannak ilyen tesztek. a 6870 CF költséghatékonynak látszik de majdnem 100 lepedő mire megvan. (vagy lehet hogy több is) Szerintem fogyasztás és melegedés szempontjából lehet hogy jobb egy 6970.

Eki - az eredeti

(#1747) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Vissza-vissza olvasgattam, de vagy elsiklottam felette, vagy nem találtam, vagy nem volt róla szó.
Milyen / mennyi különbség van 6950 / 6950 unlock shader / 6970 között? Legfőképpen inkább az első kettő különbsége érdekelne.

(#1748) radi8tor válasza TomiLi (#1715) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Íme:

[link] [link] [link] [link]

⭐ Stella

(#1749) TomiLi válasza radi8tor (#1748) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm Uram!
Ezért kérdeztem, mert nekem valalmi nem gömbölyű.... :F
Esetleg megkérhetnélek, hogy ha fent van Neked a Free Ride, akkor egy ilyen képet is csinálj, ahol én is megjelöltem a problémám!

Nagyon köszönöm szépen! :R :R :R

Bogyorisz

(#1750) mpierre válasza AndrewTdi (#1747) üzenetére


mpierre
veterán

Elég felületesen megközelítve: [link]
Amennyiben heavenben kéred, akkor 94x pont viszonyul az 98x ponthoz. Alapon. Húzva ccc-ben 1038 pötty lett. (A másik gépen vannak az adatok, de most pont szétkaptam... zajos az egyik házventim...)

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.