Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) losi73 válasza Whit3Rav3n (#1050) üzenetére


losi73
senior tag

pedig akkár hogy is nézem ez egy régi 10.11 es de ne legyen igazam.

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1052) gbors válasza Abu85 (#1023) üzenetére


gbors
nagyúr

aha. így relatíve hihető a +100% :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1053) Whit3Rav3n válasza losi73 (#1051) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Az mindenesetre biztos hogy ez az a driver amit az AMD a tesztelőknek ma kiküldött, innentől csak a rendes WHQL fog majd 26.-án megjelenni.

(#1054) losi73 válasza Whit3Rav3n (#1053) üzenetére


losi73
senior tag

ok :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1055) Duck001


Duck001
tag

Sziasztok!
6970-es sapphire-t szeretnék venni szerintetek megéri megvárni míg kijön valami más hűtővel vagy teljesen jol működik a REF. hűtő is itt arra gondolok hogy lehűti-e a karit meg hogy mennyire hangos? :F

(#1056) shteer válasza Duck001 (#1055) üzenetére


shteer
titán

tökéletesen kordában tartja a hőmérsékletet :K nekem kicsit zajos de nekem volt már néma vízhűtésem is szal ez relatív :)

..szerintem jónak tűnik

(#1057) Pug válasza losi73 (#1051) üzenetére


Pug
veterán

Mert ez nem whql minősítéssel rendelkező driver, elvileg ott a legutolsó általad felrakott whql-es driver verziót fogja kiírni ;)

(#1058) losi73 válasza Pug (#1057) üzenetére


losi73
senior tag

ok thx :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1059) Apone33 válasza Cybertrone (#1039) üzenetére


Apone33
őstag

Köszönöm a segítséget. Igen sajnos ez van, bár feltelepít mindent és mégsem ismeri fel újraindítás után a vga-t. Ezen nagyon meglepődtem én is. :U

Play Hard!!!

(#1060) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Gondolom akkor még nem éri meg leszedni ezt a drivert. Meg kell várni a 26.át mikor kijön ebből a rendes verzió mi?

(#1061) ffodi válasza losi73 (#1048) üzenetére


ffodi
veterán

Na erre számítottam. Reggel felkelek, és itt az új driver! :D 100%-hogy az az új, még ha nem is írja át a driver verziót. 8.820-as verzió az bizony 11.1. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1062) Cybertrone válasza ffodi (#1061) üzenetére


Cybertrone
veterán

Tesztet akarok javult e a cucc vagy sem :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1063) ffodi válasza Cybertrone (#1062) üzenetére


ffodi
veterán

Most toltam egy vantage-et. A GPU score 21500-21600-as értékről megnőtt 22600-22700-as értékre alapórajelen. Ha nem is 7%, de 5% igen, szóval nem kamuztak. :C Mindjárt meglesem a többit.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1064) Cybertrone válasza ffodi (#1063) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD Tessék csak tesék javulgat a cucc.... tuningot is kérek, bár a játéktesztekre vagyok kíváncsi igazából! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1065) tzsolesz válasza ffodi (#1063) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez játékokban jelenthet akár 7, de akár 10%-ot is. A vantage-ból nem lehet 100%-osan következtetni.

(#1066) ffodi válasza Cybertrone (#1064) üzenetére


ffodi
veterán

3dmark11 Grapics score +150 pont alapon, jó lesz ez. Még a heavent meglesem, hátha ott is van valami javulás. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1067) Cybertrone válasza ffodi (#1066) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hmmm még a végén eléri tényleg az 580-at... azt már kijelenthetjük hogy elhagyta az 570-et! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1068) ffodi válasza Cybertrone (#1067) üzenetére


ffodi
veterán

Ezt tény, főleg úgy, hogy nálam a crysis warhead gyorsult egy röpke 3 fps-t úgyhogy az egyik korábbi tesztben, ahol átlag 37 fps-t kaptam, most 40 felett van. ;] (a min fps 1-1,5-el több, a max 4-el)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1069) Cybertrone válasza ffodi (#1068) üzenetére


Cybertrone
veterán

Már csak attól kell félni hogy az NV a gamekben hogy fizeti le a fejlesztőket... bár nemhiszem hogy sokat számítana... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1070) tzsolesz válasza Cybertrone (#1067) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szerintem a 6970 eddig is fölötte volt. Az 50 volt a csiki csuki, tehát egyik itt, a másik ott erősebb. A 6970-et is megfogta itt ott, de inkább a GTX580-hoz volt közelebb mindig.
Szerintem így egyértelmű hogy a GTX580-al majdnem pariban. :K

(#1071) EkSYS válasza tzsolesz (#1070) üzenetére


EkSYS
senior tag

igaz, + azert jót tett a 69-es szériának a több memória!

Eki - az eredeti

(#1072) Cybertrone válasza EkSYS (#1071) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kiderül mennyit dobott rajta majd ha kijön az 1 gb verzió... max nagy felbontáson jön pár fps szerintem! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1073) radi8tor válasza Cybertrone (#1072) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1GB verzió mitől lenne gyorsabb a 2GB-nál? Vagy nem erre utaltál?

⭐ Stella

(#1074) Cybertrone válasza radi8tor (#1073) üzenetére


Cybertrone
veterán

Fordítva 2gb-os gyorsabb az 1gb-nál nagyobb felbontáson! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1075) EkSYS válasza radi8tor (#1073) üzenetére


EkSYS
senior tag

volt már rá példa hogy a kisebb memóriás kártya gyorsabb volt a nagyobb társánál. :))

Eki - az eredeti

(#1076) lsc válasza radi8tor (#1073) üzenetére


lsc
nagyúr

Alacsonyabb időzítéseket tudnak használni, nem egy kártyánál volt/van ilyen. A több memória előnye inkább az hogy nehezebben fogy el, nem pedig az hogy gyorsabb.

Az élet kegyetlen .

(#1077) radi8tor válasza EkSYS (#1075) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez így oké, de 1GB már kevés lehet FullHD felbontás fölött max részletességgel, stb.

⭐ Stella

(#1078) EkSYS válasza radi8tor (#1077) üzenetére


EkSYS
senior tag

egyetértek anno a 4870/512-öm kevés volt a WoLF legújabb részéhez, nehezemre esett elhinni de az 1Gb-snél már nem volt ilyen probléma, most a CF elég jól muzsikál még 1920x1200-ben is

Eki - az eredeti

(#1079) EkSYS


EkSYS
senior tag

kíváncsi lennék már a 6990 vs 6950@6970 CF versenyre

Eki - az eredeti

(#1080) ffodi válasza EkSYS (#1079) üzenetére


ffodi
veterán

Unigine heaven laza +10-12%-os teljesítménynövekedés. :Y Hwbotos Xtreme tesztben legalábbis.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1081) ZolikaE46 válasza ffodi (#1068) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

érdekes nekem a 3dmark 11-ben 4705ről csak 4709-re ment fel :) hát ez nem túl sok... Lehet ez inkább 6970re van kifejlesztve nem 6950re...?

[ Szerkesztve ]

(#1082) Cybertrone válasza ffodi (#1080) üzenetére


Cybertrone
veterán

Linket kaphatunk? :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1083) losi73 válasza ffodi (#1061) üzenetére


losi73
senior tag

üdv igen már páran meg gyöztek rola és hittem nekik is és neked is :B

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1084) ffodi válasza Cybertrone (#1082) üzenetére


ffodi
veterán

Új eredmény.

A régi X 1320 volt ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1085) radi8tor válasza ZolikaE46 (#1081) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel most butaságot mondtál, mert a kártyád 6970-ként üzemel.

⭐ Stella

(#1086) tzsolesz válasza ffodi (#1084) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

+13% egy drivertől. Nem rossz, sőt. Mi lesz még itt. :U

(#1087) radi8tor válasza tzsolesz (#1086) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is reménykedtem, hogy nagy javulást hoz a driver, hiszen 1 évig fejlesztették a kártyát mégsem nyomta le nagyon az 58XX szériát. Csak tesszellációban.

⭐ Stella

(#1088) TTomax válasza ffodi (#1084) üzenetére


TTomax
nagyúr

Elnéztem ...

rátesztelek már mert így nem tudok véleményt irni.. ez a hwbot még nekem uj... sorry...ezért is szerkesztettem!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1089) JColee válasza radi8tor (#1087) üzenetére


JColee
őstag

Mivel maradt a 40 nm csodát nem is lehetett várni.

(#1090) ffodi válasza TTomax (#1088) üzenetére


ffodi
veterán

Gyenge? A listán csak nvidia vga-k voltak előttem, az összes hd6970/6950-et lenyomtam. Természetesen egykártyás rendszerekről van szó.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1091) radi8tor válasza JColee (#1089) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hány év múlva jönnek a 32 nm-es GPU-k? Vagy olyanok már nem is lesznek?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1092) JColee válasza radi8tor (#1091) üzenetére


JColee
őstag

Én úgy tudom, hogy 28 nm lesz a következő, de nem esküszöm meg rá.

[ Szerkesztve ]

(#1093) polonic válasza radi8tor (#1091) üzenetére


polonic
félisten

A cayman lett volna 32 nm-es, de a tsmc törölte a 32 nm-es eljárást. A következő széria már 28 nm-es lesz, várhatóan az év végén.

(#1094) radi8tor válasza polonic (#1093) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bakker, akkor rossz kártyát vettem :DDD Azt hittem már megvolt a generációváltás...

⭐ Stella

(#1095) polonic válasza radi8tor (#1094) üzenetére


polonic
félisten

Nem értelek. Ez is egy generációváltás volt, attól még, hogy maradt a 40 nm-es csíkszélesség. Vagy szerinted az a generációváltás, ha csíkszélesség is változik?

(#1096) tzsolesz válasza polonic (#1095) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mi több. Ezt lehet csak igazán generációváltásnak nevezni. Hiszen hosszú idők óta ez az első architektúra ami nem az R600 alapjaira épül. Ugye az 5000-es volt az utolsó. Ezért is nehéz már a számokat (SP, tranzisztor, ROP, stb...) összehasonlítani, és ebből következtetéseket levonni a teljesítményt nézve. Ennek már más a felépítése.

[ Szerkesztve ]

(#1097) radi8tor válasza polonic (#1095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jól gondolom, akkor a csíkszélesség csökkentése első sorban a GPU áramfelvételére és a tranzisztorok számának növekedésére van jótékony hatással.

⭐ Stella

(#1098) polonic válasza tzsolesz (#1096) üzenetére


polonic
félisten

Igen, ez tényleg igazán generációváltásnak nevezhető. :K

(#1097) radi8tor1

Kisebb csíkszélességen kevesebb a fogyasztás. A kevesebb fogyasztás miatt a teljesítmény is növelhető az előző csíkszélességhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#1099) EkSYS válasza polonic (#1098) üzenetére


EkSYS
senior tag

rémlik mintha az AMD szerint már idén jönnének a 32nm-es újdonságok.

Eki - az eredeti

(#1100) polonic válasza EkSYS (#1099) üzenetére


polonic
félisten

#1093, nem sokkal előrébb van. :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.