Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2051) Grubi


Grubi
csendes tag

Sziasztok! Pénteken énis vettem egy 6950-est És azt szeretném kérdezni hogy az normális hogy a kártya alapon sosem megy 55fok alá és a GPU órajele is csak 450 MHz ig csökken?

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#2052) shteer válasza Grubi (#2051) üzenetére


shteer
titán

nem

250-ig kellene

milyen típus?

..szerintem jónak tűnik

(#2053) Grubi válasza shteer (#2052) üzenetére


Grubi
csendes tag

Gigabyte

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#2054) shteer válasza Grubi (#2053) üzenetére


shteer
titán

nem gyártót kérdeztem, típust :)

..szerintem jónak tűnik

(#2055) Grubi válasza shteer (#2054) üzenetére


Grubi
csendes tag

Sima ref 6950 a pontos típus számát nem tudom

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#2056) LackoMester


LackoMester
addikt

Sze, olyan problémám van, h. valami végett az összes progi ( GpuZ, Trixx ) azt írja,h. az általam használt a C. Driver a v 11.10. De hisz az már nincs is fent a gépemen, :U mert a 01.11 van fent. Nemértem? Ötlet. :F

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2057) ZolikaE46 válasza LackoMester (#2056) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Na várj valamit kavarsz vagy én értem félre. Jah csak fordítva írtad sorry. NA most sajnos a 11.1 driver sajnos így írja ki magát ha nagyon akarod tudod módosítani valahol, de szerintem hagyd figyelmen kívül nagyjából mindenki azt teszi. Egyedül a sorszámon látod, hogy változik.

(#2058) Grubi


Grubi
csendes tag

Akkor most vigyem vissza gariba? Mert gondolom így állandóan 55 fokon a kártya nem lessz hosszú életű.

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#2059) LackoMester válasza ZolikaE46 (#2057) üzenetére


LackoMester
addikt

OK, értem ;) köszi

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2060) radi8tor válasza ZolikaE46 (#2049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem értelek titeket, Afterburnerben is lehet ugyanilyen venti görbéket rajzolni :D

⭐ Stella

(#2061) TGArtist


TGArtist
tag

Nekem miért melegszik ilyen brutálisan a kari? :( Alap órajelen is 75%os venti kell neki hogy ne menjen 70 fok fölé. Úgy halottam egy ismerősömtől hogy nagyon gányul van kenve a gyári paszta a borda alá. Mit tanácsoltok?

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#2062) Grubi válasza TGArtist (#2061) üzenetére


Grubi
csendes tag

Akkor én még jól jártam hogy alapon csak 55 fokon jár :F

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#2063) ZolikaE46 válasza radi8tor (#2060) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Jó persze csak a sapphire-t támogatja a trixx és ez így egyszerűbb volt, meg szimpatikusabb ennyi.

TGArtist: Szerintem most rögtön vidd vissza gariba vagy pasztázd át.

[ Szerkesztve ]

(#2064) Whit3Rav3n válasza TGArtist (#2061) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Pasztázd újra vagy hagyd 80 fok fölé menni, kárt úgysem tesz benne.

(#2065) Cybertrone válasza Whit3Rav3n (#2064) üzenetére


Cybertrone
veterán

Persze aalpjáraton 80 fok... az szép... de mondjuk vajon az illetőnek visszaveszi normálisan az órajeleket? Más magyarázatot nemlátok a melegedésre mint azt hogy a gpu, és a memó megy teljes sebességen! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2066) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#2065) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Terhelés alattra vonatkozott a hőmérséklet csak tuning nélkül.

(#2067) Cybertrone válasza Whit3Rav3n (#2066) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akkor az normális... be kell lőni a ventillátort ennyi a titka! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2068) ZolikaE46 válasza Cybertrone (#2067) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Azt tény hogy egy venti vezérléssel meg lehet oldani de mint látjátok kicsit vissza szaladva a kommentekbe, hogy nekem 42% megy a venti és 64fokos futuremarkba akkor neki ne keljen már 75% járatni a ventit... ez azért érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#2069) TGArtist válasza ZolikaE46 (#2068) üzenetére


TGArtist
tag

Ráadásul amikor melegszik, akkor kezdődnek a képkocka kimaradások, egy nagyon rövid pillanatra megáll a kép aztán megy tovább.

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#2070) Whit3Rav3n válasza TGArtist (#2069) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Saját venti profilt csináltál, mert akkor azért akadozik.

(#2071) ZolikaE46 válasza Whit3Rav3n (#2070) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Azért nem hinném hogy akadozna ha saját venti profilt csinált... kár találgatnunk valami nem stimm azzal a kártyával, vidd vissza gariba. vagy pasztázd újra, de akkor lehet hogy veszti a gariját ha nem ügyesen szeded le a csavarokat. Döntés rajtad áll.

De tény hogy a gazdája nem sokat árul el... Milyen kártya, moddolt e, svagy csak shader feloldás, saját venti vezérlést csinált e ha igen melyik progival... stb...???

[ Szerkesztve ]

(#2072) Cybertrone válasza ZolikaE46 (#2071) üzenetére


Cybertrone
veterán

Vagy hogy milyen házban tartja... Az sem lenne teljesen mind1... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2073) Whit3Rav3n válasza ZolikaE46 (#2071) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ez nem találgatás ez tény, nálam is ugyanez a probléma van ha saját ventiprofilt csinálok.

(#2074) shteer válasza TGArtist (#2061) üzenetére


shteer
titán

nincs gyáníul kenve - viszont túl nagy rést kell kitöltenie. az én kártyámon biztosan

..szerintem jónak tűnik

(#2075) Mappa


Mappa
addikt

A 6950 hány cm ? cm690 házba belemegy-e ?

már megvan, kereső powa.... :)

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#2076) ZolikaE46 válasza Whit3Rav3n (#2070) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

háttt erre akkor csak annyit tudok mondani, hogy azt a progit nem támogatja a kártyátok és ezért lehet. Az az a sapphire ugye támogatja a trixx-et, az MSI az Afterburner-t, az asus-t? na azt passzolom... ,de ez csak egy tipp.
Próbáltátok más progival a venti szabályzájt?

[ Szerkesztve ]

(#2077) szacsee


szacsee
nagyúr

Urak, ha valaki kipróbálná a TDU2-t legyen szíves írja le mit produkál a kártya alatta.
Lehetőleg kimaxolva, 1920x1080-as felbontáson, ha a monitor engedi.
Kíváncsi lennék városban és vidéki résznél is a min és az átlag FPS-re max szűrőkkel.
Köszönöm! :R

(#2078) Whit3Rav3n válasza szacsee (#2077) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nekem 1920x1200-ban valami 40-45 fps körül ment amit visznylag kevésnek tartok 3 kártyától. Mondjuk nem is voltak rendesen leterhelve 40% körüli terheltséget mutatott az AB.

(#2079) ffodi válasza szacsee (#2077) üzenetére


ffodi
veterán

Amint meglesz a játék, letesztelem. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2080) Cybertrone válasza szacsee (#2077) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha elfogadol egy 580 tulaji hozzászólást mély tisztelettel:
kb70-80 fps megvolt very high 8*-os szűrés 1920*1200... Viszont a grafika szerintem ocsmány... recés textúrák, és a kocsik sem tetszettek annyira... az 1-ben belülről sokkal jobban ki vannak dolgozva a járművek... A hangok sem az igaziak.... A shelby is csak 3 sebességes, és alig duruzsol a v8-as :DDD
Remélem segítettem!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2081) TGArtist


TGArtist
tag

A kártyámat alap órajelen, nem húzva használom, Sapphire HD 6950-es.

Amúgy a házamban a CPU is furcsamód melegebb a kelleténél, a régi konfig is ugyanebben a házban volt, és ott is furcsa hőfokokat produkáltak a hardverelemek.

Aerocool T40. Az alaplap helye úgy van megoldva, hogy a VGA-t a ház tetejétől 5 centire rakod bele, és a 8800GTX-emnél tojást lehetett sütni a ház tetején...

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#2082) Cybertrone válasza TGArtist (#2081) üzenetére


Cybertrone
veterán

Aúúúúú drága barátom... hát azt a kis házat én lecserélném de mán jellegel... pici az már ezekhez a hardverekhez! :( :( :( :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2083) szacsee válasza Cybertrone (#2080) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hogyne fogadnám el. :R
Hezitálok 6970 és 570 /580 között, bár ha utóbbi lenne, akkor sokáig kuss van PC fejlesztéssel kapcsolatban.
6970-nél a magas hőmérséklet a negatívum, valamint a hirtelen fogyasztásingadozás idegesít... van benne kraft, de fogyaszt is és attól tartok ez a széria hamar fog halni. Nem megfelelő anyag használatakor előfordulhat ami NV mobil GPU-nál, vagy X360-nál is volt a probléma. Felemelő érzése lesz a GPU-nak a nyák felett. :DDD
Nem értek hozzá, gondolom AMD-ék jobban megtervezték, mint én itt sakkozok a laikus fejemmel, de kiderül.
NV oldalon 8800GT /GTS óta nem voltam, viszont a kisebb hőmérséklet és a halkabb hűtés is vonzó. Radeonnál meg a 2Gb memória...

Nem írok inkább ilyeneket ide, ha nem baj, hogy NV-n kisebb a mikrolagg, meg nem szarja magát össze az illesztő játék közben csontrafagyasztva a rendszert... mert mégis Ati topik.
Személy szerint leszarom ki milyen tábort képvisel és igazából nem is értem akik pörögnek hogy a ződ, vagy a piros a jobb. Gbors és Abu közti vitákon szoktam mosolyogni, amikor csak a névelőt értem a szövegből, mert a többi nagyjából kínai, de ahhoz képest hogy NV nem gémer kártyákat gyárt, hanem a HTPC piacra gyúr elég jól mennek rajta a játékok is nem? :DDD

(#2084) ZolikaE46 válasza Cybertrone (#2082) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Pedig jól néz ki az ember nem gondolná ezeket. :))

(#2085) Cybertrone válasza ZolikaE46 (#2084) üzenetére


Cybertrone
veterán

Videóban fasza... gamen belül számomra pocsék! :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2086) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#2085) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Sztem is elég ronda a gamen belül, pedig azért is tetszett mert olyan jól néztek ki az előzetes képek.

Egyébként megvan miért volt olyan rossz az fps, megint rossz CF támogatás, CF-el kevesebb FPS-t ad mint CF nélkül.

(#2087) JColee válasza szacsee (#2083) üzenetére


JColee
őstag

Én ha nvidiát vennék, inkább az 580 felé hajlanék, az 570en szerintem karcsú lehet az 1280 mega memória (én keveselném). Hőmérsékletre: nálam 80 fokso volt max játék közben a 6970, nem tudom az nvidiaék mit produkálnak, lehet hogy hűvösebbek. A hangja is van játék közben. Fogyasztás-ingadozásra nem tudok mit mondani, ez honnan jött?

Ahogy beleolvasok a ph tesztbe kicsit magasnak találom a feltűntetett hőmérsékleteket, főleg az üresjáratit, nálam az kb 35 fok.

[ Szerkesztve ]

(#2088) Cybertrone válasza JColee (#2087) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem karcsú az sem... eddig a crysis warhead evett nálam a legtöbb videomemóriát 1200mb-ot... a többi game csak kevesebbet... tehát nem kevés! Inkább pont elég! 2gb-oi, sőt 1536mb-ot sem eszik meg semmi max 2560-ban! :C
Amugy game alatt ventibeállítástól föggően tud 70fokos is lenni, de nálam mivel szarok a hangra 65fok fölé nem megy! üredjáratban, mivel használom a cuda supportot filmnézés, közben 40 fokra is felmegy! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2089) szacsee válasza JColee (#2087) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ott láttam a PH tesztben.
Pontosan itt:

"A HD 6970 már más téma, ez ugyanis sikeresen befogta a GTX 480/580 párosát, ám van valami, ami a grafikonról nem olvasható le, ez pedig a fogyasztás ingadozása. A grafikonon ugyanis egy olyan maximális értéket szoktunk feltüntetni, aminél nem mutatott többet a fogyasztásmérő (ráadásul felfelé kerekítünk), tehát ennél általánosságban kevesebbet esznek a VGA-k, a HD 6970 esetében azonban előfordult, hogy a mérőeszköz 440-450 wattot jelzett pár pillanatra. Ez további 10%-ot jelent, de végül azért döntöttünk a 395 wattos érték mellett, mert a második és harmadik futtatás során már 400 körül volt a maximum."

Meg itt:

"A HD 6900-asok teljesítmény/fogyasztás mutatója jónak mondható, bár a HD 6970 picit rosszabb lett a vártnál. Nem is az a baj, hogy ezen a téren a HD 5850 és HD 5870 közé ékelődik be, hanem a fogyasztásingadozás, amit észrevettünk."

(#2090) Grubi


Grubi
csendes tag

Sziasztok ha valaki tud segítsen nekem!

Van egy gigabyte 6950-esem és valamiért nem működik rajta rendesen a power control a gpu nem megy 450Mhz alá és a memória is mindig 1250Mhz-en jár emiatt a kártya hőfoka alapjáraton 55-58°c ami nem túl fény. catalyst 10.11

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#2091) JColee válasza szacsee (#2089) üzenetére


JColee
őstag

Mondjuk engem enm érdekel a fogyasztásingadozás, menjen a kártya megfelelően, aztán kész. Kíváncsi vagyok, milyen programmal terhelik a kártyát, amikor fogyasztást mérnek.

Cybertrone Nekem kevés lenne. több memória soha nem árt. Vicces, nekem filmezés közben olyan 53-4 fokos a vga, szerintem ez nem lett olyan jól eltalálva ebben a sorozatban.

[ Szerkesztve ]

(#2092) ffodi válasza szacsee (#2083) üzenetére


ffodi
veterán

Ez a TDU2 valami undorító, hogy óvatosan fogalmazzak. DX9-es game 2011-ben, ami nem is lenne végülis baj, viszont ilyen grafikával........ A teljesítménnyel nincs egyébként baj, minden very high, 8xAA, 1920*1080, 50fps+, viszont aranyszabály újabban nálam, hogy olyan játékot el sem, kezdek, ahol így kezdődik minden: Press Start button, illetve azt is utálom, ha a játék indítás után nem a menü jön egyből, hanem előtte meg valamit csinálni kell. :(((

Egyszóval nekem skip..........(a grafika minőségére tekintettel 100fps felett kellene lennie egyébként)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2093) szacsee válasza ffodi (#2092) üzenetére


szacsee
nagyúr

Megértelek, viszont én nagyon szerettem az első részt és a 2. sem a single player miatt lesz megvéve, ha megveszem. :R
Dirt2 nálad 75 FPS, akkor ennek nem 100+, hanem 150+ fps-el kellene menni. :)

(#2094) Cybertrone válasza ffodi (#2092) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen egyetértünk... pocsék... nem ez lett beharangozva! :((( :((( :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2095) shteer válasza Grubi (#2090) üzenetére


shteer
titán

overdrive be van kapcsolva a catalystban?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2096) shteer válasza TGArtist (#2081) üzenetére


shteer
titán

házhűtő venti van a proci mögött? kifelé fúj?

..szerintem jónak tűnik

(#2097) ZolikaE46 válasza Cybertrone (#2085) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

A házra gondoltam... :)) :DD Nem a játékra. az nem teccik az egy lapát fos Hasonlóan mint az NFS szériák mostanság, de abba még jobb a grafika.

[ Szerkesztve ]

(#2098) LackoMester válasza ffodi (#2092) üzenetére


LackoMester
addikt

Egyetértek a TDU2-vel kapcsolatban.
Egyébként simán 40% -on hagytam a ventit, ( ahogyan a MW2 alatt szokott lenni, ott max 56-60 fok ) hát kb. 1 óra gém után 82 fokot mutatott a Trixx. :Y Kicsit zabálja a kártyát, és ez nem látszik a grafikán. :N

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2099) Cybertrone válasza LackoMester (#2098) üzenetére


Cybertrone
veterán

És ehhez adta a nevét a Ferrari, a Lamorghini, a Lotus, Meg még kismillió autómárka... :W :W :W :((( LOL :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2100) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tom mi a problémátok a TDU 2-vel. A grafika szerintem korrekt. A 8xMSAA-t és az MLAA-t is ráraktam. Szerintem nincs ezzel gond.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.