Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) RI/OS válasza Sondi1986 (#2839) üzenetére


RI/OS
őstag

[link]

Ez a kártya.

Egy darab molex csatlakozó van elosztva 4 felé, és abból van megcsinálva a 2 pci-e.

Szóval igen, szegény táp :( :D

De elvagyok vele. FSP szóval ha le is rohad, nem hiszem hogy bármit magával vinne.
Füstöltem már el 500-as FSP-t, ott se lett gond.
Ha meghal esetleg, akkor majd lecserélem, addig jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#2852) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Most amúgy ez tényleg igaz, vagyis kivitelezhető?!
A HD 6950 es egy bios móddal HD 6970 es lesz?!
Az állat AMD Nem fizikailag tiltotta a gpu módosításokat?! ...
Érthető miért tervezett új nyákot ami nem módolható.
Erről az intel kijelentése jut eszembe.:
A TUNINGNAK NINCS HELYE ! ;]

(#2853) RI/OS válasza RI/OS (#2851) üzenetére


RI/OS
őstag

Egyébként egy i5-2500k-t visz 4000-en+2db wd black vinyót raidben+6950@6970.

Szóval azért kap rendesen :)

(#2854) Pug válasza RI/OS (#2853) üzenetére


Pug
veterán

Bátor vagy, vagy inkább szadista szegény táppal ;]

(#2855) tomic válasza RI/OS (#2853) üzenetére


tomic
addikt

Előbb utóbb integethetsz a rendszerednek! ;)

Dj Dekko!: Kicsit visszaolvasól és már látod is ,hogy majdnem mindenki ezért vett anno 6950-est. :K
De nem úgy volt ,hogy te 580-at veszel? Mi ez az érdeklődés?

[ Szerkesztve ]

(#2856) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Van új Unigine Heaven 2.5 benchmark. Töltsétek, futtassátok :)

⭐ Stella

(#2857) Dj Dekko! válasza tomic (#2855) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Kíváncsiság...
ASUS GTX580 DirectCU II néztem még ki, meg az EVGA...
valamelyik lesz kettő közül...
Csak 68 ezer forint körül adnak 6950 est és simán módolható 6970 es re ami +20 ropival drágább.... azért az nagyon nem rossz..
Tényleg best buy..

(#2858) yakuza.tora válasza Dj Dekko! (#2857) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Csak a 6950-es karik első szériája. Állítólag a Texas Instruments nem tudta időre legyártani a 6900-as karikhoz megfelelő mennyiségben a fesszabályzót, de a karácsony előtti piacra dobást nem akarta eltolni az AMD. Fogták és áttervezték a nyákot a rendelkezésre álló Volterra PWM-hez és kiadták őket dupla biosszal, feloldható shader egységekkel, meredeken emelhető gpu órajellel. :D
Az új, 1Gb-s kariknál ez a lehetőség már nem működik...

Azért az számomra nagy kérdés, hogy egy íly módon moddolt 6950-es kari fogyasztása hogyan alakul komoly terhelés esetén? Több, a pl. a PH!-s tesztben is olvastam olyat, hogy a 6970-es nagy terhelésen komoly fogyasztási kilengéseket tud produkálni...

RI/OS: Hát...arra azért nyugostan felkészülhetsz, hogy nem lesz hosszúéletű a tápod! :B

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#2859) tomic válasza Dj Dekko! (#2857) üzenetére


tomic
addikt

Ugye ugye. :DDD
De ne bánkódj, az 580-ast is tökéletes választás.

(#2860) cyberkind válasza tomic (#2859) üzenetére


cyberkind
félisten

6990 doboz, elvileg március 8-án jön !

Nem válaszolni akartam, mellé ment ! :R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2861) yakuza.tora válasza cyberkind (#2860) üzenetére


yakuza.tora
addikt

4GB ram! Szép darab lesz... :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#2862) tomic válasza yakuza.tora (#2861) üzenetére


tomic
addikt

És az ári is! :Y Na meg a fogyasztása. :Y

(#2863) yakuza.tora válasza tomic (#2862) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Uraim! Ebben a kategóriában a magas ár és a nagy fogyasztás már nem hátrány, hanem alapkövetelmény! ;]
Én inkább a hűtő "teljesítményére" lennék kíváncsi. Képtelen vagyok elhinni, hogy ez megfelelő hőmérsékleten tudja tartani a kártyát... :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#2864) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Ha mondjuk én veszek egy 6950 vga-t akkor nem 100% hogy modólhatom 6970-re?
Vagy tudtok olyan márkákat vagy jelzéseket amik 100% hogy modólhatoak!
Anyit tudok hogy a ref. hötősőkben nagyobb az esély hogy találok olyan példányt!

(#2865) Cybertrone válasza Sondi1986 (#2864) üzenetére


Cybertrone
veterán

Neked is leírjuk... ref rev1-es kari kell hozzá... talán a kis csati reszelésből lehet erre következtetni! :R

cyberkind:
szép nagy batár tégla lesz az biztos... és ahogy előttem is írták ha marad így a hűtő akkor ref oc-ra nem kell vállalkozni, ránézésre is össze vissza fogja kergetni a levegőt a házon belül :DDD ... bár kitudja...én olyan 180k körülre áraznám be a leggyorsabb 2 gpu-s cucc lessz az biztos, reméljük a driver is épp oly jó lesz mint a hardver... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2866) cyberkind válasza Cybertrone (#2865) üzenetére


cyberkind
félisten

Én még eddig nem nagyon vettem észre ha egy driver nem volt jó az adott 2 gpu-s karimhoz, pedig már volt egy pár !
Ha ugyanúgy árazzák be mint az 5970-et, akkor száradjon le a nemi szervük, bár ahogy nézem, tavaly az 5870-es sokkal többe került, mint a felváltó 6970-es, remélem itt is így fognak gondolkozni !
Hasonló hűtés a sima 5870/4870-en is volt, és nagyon hatékony, és csendes volt, akkor nem lehet rossz !

Senior lettem !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2867) Cybertrone válasza cyberkind (#2866) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah csak ez most az e-penist növelő világ leggyorsab vga-ja lesz... és az 5970-es is valahonnan 180 körül indult! :K És ahogy olvasgattam ebben a kariban van cucc... kézzel válogatott vrm egységek a nagyobb stabilitásért... duplarétegű nyák azért hogy elviselje a hatalmas áramfelvételt... erősített kondik bla bla bla... nem hiszem hogy 140k-ba ez mind faszán belefér! :U
De ha azt nézed az általad felsorol hasonló hűtésű kariknak a tdp-je naggyából a fele volt ezének vagy annyi sem... És itt 2 gpu fűt a memóriákról, és a fesszabájzókról már nem is beszélek... mindezt egy középen elhelyezett szélkerékkel? vagy 6k rpm-en fog forogni vagy nemtudom... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2868) yakuza.tora válasza Cybertrone (#2865) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát...azért a 4GB ram miatt szerintem nem biztos, hogy 200K alatt lesz. Ha igen, akkor nem ennyivel. :(

Cybertrone: Szerintem lesz egy 200K közeli ref. hűtős, visszafogott cucc, és jön néhány elszálltabb példány. Természetesen horror áron! ;]

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#2869) cyberkind válasza Cybertrone (#2867) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha meg több lesz mint 200k, akkor jobban megéri 2db 6970 CFx-ben, remélem egyet értesz !
Lehet hogy a Coolink-tól vették a ventit, csendes de hatékony !

(#2870) Cybertrone
Ez fel sem merült, hogy 2 db 6950 = 2 db 6970 ! :B

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2870) Cybertrone válasza cyberkind (#2869) üzenetére


Cybertrone
veterán

Természetesen szerintem 2db 6970-es ennél erősebb lesz! gondolom én... És igen még akkor is jobban megéri hogyha 180k-lesz... sőt még akkor is ha 140k lesz, hisz beszerez az ember 2db 6950-et moddol fél órát és voálá! :K

yakuza.tora:
Egyetértünk... A visszafogott kicsit erős 450w-os tdp-vel alap órajelen, kis feszemelés itt kis tuning ott hopp egy 650-es táp kikapcsolt... kicsit erősebb rendszerbe betesszük kis tuning egy jól meghúzott i7+ a körítés és hopp egy 750-es táp lekapcsolt... szerintem ez már hatalmas hőt, és energiát emészt fel... :(
De ezzel együt vegye az akinek kell... én addig nem váltom le az 580-at míg nincs normális game is amiért leváltsam... és nem egy game hanem pár normális nem szar konzolportolt hulladék fosgané! :((

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2871) yakuza.tora válasza cyberkind (#2869) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Persze!
Aprón lényegesen a bolti ár alatt is meg lehet venni a második 6970-et, másrészt a teljesítménye is nagyobb lesz, hiszen a 6990 gpu-it (legalább az egyiket) vissza kell fogni a fogyasztási szabvány miatt. Na, gondolom az azok a példányok lesznek még szép árban, amelyeket az ASUS berheli meg ARES II néven! ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#2872) Cybertrone válasza yakuza.tora (#2871) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az lesz a totál paks... nem is lenne rossz név neki... uránnal menne, és kb 200évig tudna egy feltöltéssel döngicsélni... Az Ares 2 dobozán meg csak annyi lenne supported minimum 1250w power supply... és az e-on főigazgatója személyesen köszöntene minden hónapban a csekkel együtt! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2873) RI/OS


RI/OS
őstag

Na, hétfőn beújítok egy 520as antecet, meggyőztetek, nem gyilkolom szét az fspt :)

(#2874) cyberkind válasza Cybertrone (#2872) üzenetére


cyberkind
félisten

Az OC-s modellek 880-as gpu-val jönnek, ami 450W-ott fogyaszt maxon, az alap 810-es gpu-val, ami pedig 375W-ot falatozgat, szerintem már nem sok olyan gyártó lesz, aki az egekbe húzza ezt a kártyát !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2875) Cybertrone válasza RI/OS (#2873) üzenetére


Cybertrone
veterán

Antecet? Inkább már egy 520-as corsair! :K

cyberkind:
Hidd el hogy tullépik az 500w-ot figyeld meg... Ilyen karim nem lesz sosem... Ehhez képest az 580 anorexiás! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2876) yakuza.tora válasza Cybertrone (#2872) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Pedig figyeld meg, hogy meg fogják lépni! 2db válogatott gpu, maxra kihúzva, 8GB ram társaságában.

Azért ez a gém nálam most nagyon beütött! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#2877) RI/OS válasza Cybertrone (#2875) üzenetére


RI/OS
őstag

Melyikre gondolsz?

A HCG-520 nagyon szimpatikus nekem elsőre.

(#2878) cyberkind válasza Cybertrone (#2875) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó, persze hogy az, de 1 gpu-t könnyebb lehűteni mint 2-t !
Nekem meg mindenféleképpen a 2 gpu-s karikat kell lesegetnem, mert a lapon eléggé szar a kiosztás !
Főleg hogy van PhysX kari is !

Paranormal Cocktivity

(#2879) yakuza.tora válasza cyberkind (#2874) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Elvileg úgy lesz megoldva, hogy az egyik gpu maxra ki tud pörögni, a másik pedig a fogyasztási szabvány mértékének megfelelően veszi vissza az órajelét...
Mellesleg jó hűtéssel simán mennek 900MHz felett is ezek a GPU-k! Főleg, ha veszik a fáradtságot és kiválogatnak egy-két jobban sikerültet. :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#2880) Cybertrone válasza RI/OS (#2877) üzenetére


Cybertrone
veterán

[link] Erre pl hogyha nem kell moduláris!
[link]Vagy erre! Ezek megbízható cuccok, sok garral, és neked bőven elég! Egybeszabott 12v-os ág, más nem is kell! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2881) Cybertrone válasza cyberkind (#2878) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát kívánom hogy összejöjjön, csak nehogy a 750-es táp kicsi legyen ;] :R
Bocsánat a duláért szerkezteni akartam... késő van már :B

yakuza.tora:
Figyeld meg hamar kioldják ezeket a lefolytásos megoldásokat... az 580on ki ki lehet már jáccani a feszültségszabályzó kis szarokat, amik megakadájozzák hogy a kari tul sokat zabáljon, ezen is kijáccák, és akkor jaj a villanyórának! ;]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2882) cyberkind válasza Cybertrone (#2881) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt nem mondtam hogy venni akarok ! ;]
Csak a magonként 2 Gb miatt gondolkozom/gondolkodtam, de azért köszi !
A villanyóra eddig sem volt a barátom, hát most se lesz ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2883) Cybertrone válasza cyberkind (#2882) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az a baj mire faszán kipörgetné valami a 2gb-ot addigra csóró gpu nem lessz sehol sem :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2884) cyberkind válasza Cybertrone (#2883) üzenetére


cyberkind
félisten

Arra gondolsz hogy gyenge a GPU ? :F

(#2885) yakuza.tora
Nekem ez !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2885) yakuza.tora válasza Cybertrone (#2880) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nekem most ez a nagy szerelmem! :B Igaz, meg van bontva benne a 12Vos ág, de az legyen a legnagyobb baj!
FSP AURUM

Alléz Olympique de Marseille!

(#2886) Cybertrone válasza cyberkind (#2884) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem dehogy is.... De év vége felé jönnek a 28nm-es cuccok talán addigra a 2gb-ot is emésztgetni fogja a játékok pár darabja, és akkor már nemlessz olyan erős sem a mostani ati sem a mostani nv!!! :K

yakuza.tora:
ó ez igen szép formás darab... :DDD Én megfogadtam hogy csak egybeszabott 12v-os ág jöhet nálam szóba! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2887) cyberkind válasza Cybertrone (#2886) üzenetére


cyberkind
félisten

Eléggé kreatívak a játékfejlesztők a szopatásban ! :N
2 Gb, a valóság kevesebbet igényel ! :))

Paranormal Cocktivity

(#2888) Cybertrone válasza cyberkind (#2887) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az a baj hogy ebben az egyben kreatívak a gamek meg tisztelet a kevés kivételnek hulladékok... :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2889) cyberkind válasza Cybertrone (#2888) üzenetére


cyberkind
félisten

Jelen állás szerint a 6990 171.990 Ft (630 euró), minden nélkül !
Hát nem éppen olcsó ! :(

Paranormal Cocktivity

(#2890) Cybertrone válasza cyberkind (#2889) üzenetére


Cybertrone
veterán

OEM? hol látsz árat te? :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2891) cyberkind válasza Cybertrone (#2890) üzenetére


cyberkind
félisten

Ebben 630 euró !
Érdekes nyelvezet !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2892) Cybertrone válasza cyberkind (#2891) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mire kishazánkba ér 190k-lesz... az a nem mind1 :Y Mint egy középkategóriás konfig... :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2893) cyberkind válasza Cybertrone (#2892) üzenetére


cyberkind
félisten

Besza-behu ! :U

Paranormal Cocktivity

(#2894) Cybertrone válasza cyberkind (#2893) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát én minden tisztelettel, nem negatívumként csak úgy maradok Zöld!!! az 5870-hez képest nagy ugrás az 580-as... és míg nem lesznek 28nm-es cuccok marad is :D
Ez emberfeletti kari lesz, emberfeletti fogyasztással :Y , emberfeletti áron...
Ennyiből eszek egy 980x-et... vagy egy 200gigás revodriveot... :DDD :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2895) cyberkind válasza Cybertrone (#2894) üzenetére


cyberkind
félisten

Amennyibe ez kerülni fog, veszek egy Fluxuskondenzátort, és akkor gyorsan elfog telni az idő ! ;]
A 28 nm, hasonlóan forradalmi lesz, mint a HD 5000 volt, egyéni vélemény !

(#2896) yakuza.tora
Hát igen anélkül nem tűnik egy örökös darabnak, de majd ez is kiderül !
De legalább úton van, addig már csak élni kell !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2896) yakuza.tora válasza cyberkind (#2891) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szép!
És akkor erre még vehet az ember egy értelmes hűtőt is... :(((

Azért a 28nm nem holnap érkezik! ;)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#2897) Cybertrone válasza yakuza.tora (#2896) üzenetére


Cybertrone
veterán

A jelenlegi játékfelhozatal mellet elleszünk még a saját őskövületeinkel is egy darabig... :D Erre már minimum víz vagy egy acceleró 5 ventis csak erre jó cucc kell :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2898) cyberkind válasza Cybertrone (#2897) üzenetére


cyberkind
félisten

Rögtön szárazjég, nem ? ;]
Vagy folyékony nitrogén, ez még jobb !

Paranormal Cocktivity

(#2899) yakuza.tora válasza Cybertrone (#2897) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Simán!
Egy full cover blokk szépen le tudná hűteni ezt a kártyát. Nekem egy full EK blokk volt a 3870X2-n. Régi szép vizes idők... :DDD

cyberkind: Sőt! Kompresszor, vagy peltier. Hogy még nagyobb legyen a fogyasztás! ;]

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#2900) Cybertrone válasza yakuza.tora (#2899) üzenetére


Cybertrone
veterán

Várjál mennyi lesz rá egy full cover... 25cm-es blokk :DDD lol előre látom +40k... akkor már 220k-nál járunk ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.