Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1901) ZolikaE46 válasza easy...rider (#1900) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Szerintem ha ezt sikerül össze hozznunk akkor ha javasolhatom linkeket is adjatok meg plz. mit kell letölteni hogy kell felhasználni stb. szájba rágósan. Shader feloldásokkal mindennel.

[ Szerkesztve ]

(#1902) tka válasza ffodi (#1899) üzenetére


tka
tag

Oké ffodi mester.De majd holnap.Cak a fogyasztásról.Ahogy néztem a 6950es feloldott biossal kevesebbet kajol ha jól láttam.Na majd holnap.

a női hülyeség határtalan

(#1903) tka válasza easy...rider (#1900) üzenetére


tka
tag

Ja azért ffodi szerintem az abszolut NO1,mi csak kelepelünk valamit.Na mit veszel ízzi Gtx vagy Ati?

a női hülyeség határtalan

(#1904) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Itt van még egyszer a shader feloldó script. Ennek az az előnye, hogy a saját kártyád bios -át moddolod vele. [link]

Ez feloldja a letiltott részeket, de érintetlenül hagyja a 6950 -es mag és mem. órajeleit valamint a ramok időzítését és a feszültség értékeket.

Használati utasítás: Tömörítsd ki a script -et egy mappába, majd mentsd le a kártyád bios-át és tedd abba a mappába, ahova a script-et kitömörítetted. Nevezd át a lementett bios-od nevét original.bin -re, majd indítsd el a run.bat -ot. Kövesd az ablakban megjelent utasításokat. Ezek után kapnod kellett egy modded.bin nevű file-t ami maga a moddolt bios. Ezt töltsd vissza a kártyába. Ezek után mehet egy restart, majd ellenőrizd le a gpu-z -vel, hogy sikerült e a feloldás.

Angolul: Unzip the script, save your bios file to the folder where you put the script as "original.bin". Run the script and you should get a "modded.bin" file, then just flash it as normal and reboot.
This unlocks the locked cores but keeps the 6950 clocks, the 6950 voltages, and most importantly the 6950 vram timings.

[ Szerkesztve ]

(#1905) ImI87 válasza tka (#1903) üzenetére


ImI87
őstag

Mondjuk igaz, én még csak 1 napja költöztem ebbe a topikba, inkább nem írok össze minden "hülyeséget", hagyjuk inkább a szakértőkre........... :R

[ Szerkesztve ]

(#1906) easy...rider


easy...rider
őstag

1.hsz. REV 1.0 :D

A merőben új Cayman mag köré két VGA-t épített az AMD, a Radeon HD 6970-et és a Radeon HD 6950-et.
A kártyák mélylélektanáról bővebben a PH tesztben olvashatsz.

Technikai Specifikáció:

Gyakori kérdések és válaszok.
MINDENKI SAJÁT FELEŐSSÉGÉRE CSELEKSZIK! HA VALAMI HIBA TÖRTÉNIK, SEMMILYEN FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALUNK!

- Shader feloldás:
A jelenlegi referencianyákos modelleknél lehetőségünk van egy egyszerű BIOS cserével és egy kis szerencsével a HD 6950-es videókártyánkból egy teljes értékű HD 6970-es kártyát varázsolni.
A Modolás menete a következő:
Ellenőrizd hogy akártyádon a BIOS kapcsoló az 1-es pozícióban van.

Letöltöd és telepíted / kicsomagolod a GPU-Z legfrissebb verzióját, és az ATI WinFlash programot, letöltesz egy tetszőleges HD 6970 BIOS-t, és a modolt HD6950 BIOS-t (Ebben a shaderek fel vannak oldva, de az órajelek maradtak az eredetiek).
GPU-Z-vel a BIOS Version sorban található egy ikon amivel le tudod menteni a kártyád eredeti BIOS-át. Ezt tedd meg, mentsd el valami biztos hejre, mert jól jöhet még.
ATI Winflash-t elindítod (mehet rendszergazdaként), a SAVE ikonnal csinálj még egy biztonsági mentést a gyári BIOS-ról.
A LOAD IMAGE gombbal töltsd be a korábban letöltött HD 6970 BIOS-t, majd kattints a PROGRAM gombra. VÁRJ amíg kiírja hogy kész a programozás (ez 1 perc max), ezután indítsd újra a gépet.
Miután ujraindult a gép, GPU-Z-vel nézd meg hogy feloldotta e a SHADER egységeket. Ha igen akkor adj még +10%-ot a Power Tune-al, aztán jöhet stabilitás teszt. 3D Mark, Furmark, játékok. Ha stabil akkor kész vagy.

ESETLEGES PROBLÉMÁK:
Ha GPU-Z azt mondja hogy még mindig 1408 SHADER-ed van. Valamit elrontottál kezd újra.
Ha nem stabil, lefagy vagy szemetel a kép. Indítsd el újra az ATI Winflash-t, de most a MODOLT HD 6950 BIOS-t töltsd be, és ezt programozd, majd újraindít és újból stabilitás teszt.
Ha még mindig nem stabil, fagy, stb. A GPU nem bírja a feloldott shadereket. Adhatsz neki egy kis plusz feszültséget, akkor hátha stabil lesz, de jobban jársz ha visszatöltöd a legelején lementett gyári BIOST és órajeleket próbálsz emelni, mert többre jutsz.
Ha a gép nem indul el. Vagy elrontottál valamit, vagy a ram, vagy a shader a gond. Kapcsold ki a gépet, kapcsold a BIOS kapcsolót a 2-es állásba, indítsd el a gépet, windows alatt állítsd vissza a BIOS kapcsolót 1-es állásba, programozd rá a MODOLT BIOST.
Ha ezután sem jó, vagy be se indul. Csináld újra az előző lépés, de most programozd vissza a gyári BIOS-t, és felejtsd el a modot.

- Power Tune beállítások:
Ha modolod a kártyát akkor nem frissülnek a Power Tune beállításai a kártyának, azért bizonyos esetekben nem kapsz plusz teljesítményt, mert a driver a fogyasztást miatt visszaveszi a teljesítményt.
Megoldás az hogy a Power Tune csúszkán adj +10%-ot neki. (+20% még nem tudom hasznos e)
Ha nem modolt a kártya, akkor is jól jöhet néha a +10%, mert izzasztós helyzetekben nem veszi vissza az órajeleket ha megnőne a fogyasztás. A minimum FPS-eken kicsit javíthat.
Viszont a +20% szinte biztosan felesleges ha nem modolt a kártya. (Ha modolt lehet akkor is, ez még nem derült ki)

- Tuning, és Feszültség emelés:
Ebben a témakörben ffodi kolléga a járatos :) ha jól tudom akkor MSI afterburner-ben át kell írni pár sort, és szabadon pöckölhető az órajel és a feszültség.
Azért tulzásokba nem szabad esni, mert nagyon fog melegedni a kártya, meg a magas feszültségek nem tesznek jót.

- Benchmark eredmények:
ide kerülhetnének 6950, 6950 OC, 6970, 6970 OC eredmények.
és pár külföldi oldal teszteredményei ahol már az új 11.1a Catalyst-ot használják

- Driverek:
A jelenleg leggyorsabb driver a 11.1a Catalist driver.
ide kéne még pár link a Catalyst driverekhez.

- Ha van további kategória ami még kéne írjátok meg, most ennyi jut az eszembe :D
ha elírtam valamit szóljatok, meg egészítsétek ki ahol tudjátok ;)

[ Szerkesztve ]

(#1907) tomic válasza Pompi (#1855) üzenetére


tomic
addikt

Nekem is eléggé nehézkesen jött le a gyári monstrum. Fél órát szenvedtem vele, de meg érte!

(#1908) tka válasza easy...rider (#1906) üzenetére


tka
tag

Hát easy ez egy diploma munkának is beillene.Átfogó átlátható munka :K .Dicsértessék.De milyen karit veszel?Gtx vagy Ati?

a női hülyeség határtalan

(#1909) tka válasza kinghaxor (#1904) üzenetére


tka
tag

Na kipróbálom.Már vissza tettem a 6970 biost.De kiváncsi vagyok.Köszi a hogy elmagyaráztad.Nem neveztem át originalra ,azért nem ment.

a női hülyeség határtalan

(#1910) easy...rider válasza tka (#1908) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha a bolt tud szerezni Twin Frozr GTX-et akkor szerintem az lesz. a hutes meg a zaj miatt, meg mert olcsobb.

(#1911) ZolikaE46 válasza easy...rider (#1906) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Na basszus ez tök jó lett, köszönjünk szépen. Már csak egy topikba vagy valahova be kéne tenni, hogy ne keljen vissza keresni mindig. Mondjuk én ki is mentem. NAGY THX. még1szer.

(#1912) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hi

megy valakinek 1100mhz gpu felett a 6970-ese vantagera ?

(#1913) radi8tor válasza subaruwrc (#1912) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mertem túl nagy fesz-t adni a kártyának, 940MHz felett alap feszen nem megy.

⭐ Stella

(#1914) subaruwrc válasza radi8tor (#1913) üzenetére


subaruwrc
félisten

alapfeszen az bíztató.
mennyit adtál neki?
látom neked kettő van, milyen hőmérsékletek vannak 3d terhelés alatt?

(#1915) radi8tor válasza subaruwrc (#1914) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az igazság, hogy 940-et bír alapfeszen (nem is Afterburnerrel csináltam), 960-at ha jól emlékszem 1.2 V-on tudott.
Tesztek alatt 80 fokon tetőznek (a fenti kártya max 1-2 fokkal melegebb lesz hála a hangkártyának mellette)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1916) subaruwrc válasza radi8tor (#1915) üzenetére


subaruwrc
félisten

100% os ventivel lesz 80C ?
meg mindezt milyen 3d teszt alatt? Vantage közben?
csak azért kérdezem mert jövőhéten megnyúzok egy 6970-et és kb érdekel mire számíthatok

1130 -40mhz-es gpu kellene vantage stabilra igazából.

(#1917) radi8tor válasza subaruwrc (#1916) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neem, sosem hajtom 100% ventivel. Az kb 5500-al pörögne, ami hangosabb mint a hajszárítóm :D
40-45% szokta felvenni a ventiket tesztek alatt.

Esetleg egy custom hűtéssel gyors ventikkel megoldható akkora frekvencia (fesz emelésel)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1918) ffodi válasza subaruwrc (#1916) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem ahhoz elég jó ki kell fognod a dolgot, mert 1100 felett léggel még nem nagyon láttam ilyet menni. Nálam 1050 körül megy a gpu 6950@6970....a ram viszont beteg....1250@1575. :D

easy...rider:

Alakul az az első hsz. A tuning/feszemeléses dolgot még át kellene dolgozni. Ha lesz időm, akkor délután megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1919) subaruwrc válasza ffodi (#1918) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor csak reménykedni tudok. vízzel esélyesebb lenne, de az nem valószínű hogy megoldható lesz, bár majd megnézzük a cpu blokkom rámegy e :DDD
ja, te mindig kifogsz ilyen beteg karikat .. :D
1100/1500-zal már jó is lennék :)) na majd eldől

radi8tor1

40-45% :D ..
akkor van ott még tartalék 100-on meg repasztázva :))

[ Szerkesztve ]

(#1920) tka válasza subaruwrc (#1916) üzenetére


tka
tag

Szerintem azt az 1130-at elfelejtheted.Ha vissza olvasol ffodi mester meghajtotta irdatlanul,de az eredményekre nem emlékszem.Érdemes vissza nézni komolyan.Mondjuk ezek 6950 ek nem 70 ek.Nekem ment 100C is stabilan.De amúgy ha nagyon meleg van akkor kb87C az átlag.Piacra kerül egy a jól emlékszem VTX 6970 nagyon meg van húzva.Arra kiváncsi lennék mit bír mennyi van még benne.

a női hülyeség határtalan

(#1921) subaruwrc válasza tka (#1920) üzenetére


subaruwrc
félisten

gondolom valami alkatrész hőfoka fog korlátozni, maga a gpu 120 fokig is bírja elvileg bár gondolom széthajtva nem lesz éppen betonstabil ott. meglátjuk rámegy e a custom vízhűtés, aztán megküldjük pici fesszel, gazdája úgyis bennevan az ilyenekbe :D
visszaolvasok, ez egy barátságos topiknak tűnik.. :D mégiscsak ati :R

(#1922) helkis válasza subaruwrc (#1916) üzenetére


helkis
addikt

vantage stabilra - kéne még oda vagy 500sp-t is unlockolni ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1923) subaruwrc válasza helkis (#1922) üzenetére


subaruwrc
félisten

majd csak figyuzd ;)

(#1924) ZolikaE46 válasza ffodi (#1918) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Esetleg ha megkérünk megjelenítenéd amit írt easy...rider. Logoutban, mert nekem nem megy valami hibát ír ki. Köszi. Esetleg ha kell eltudom küldeni amit már megírtam emailbe, mármint annyit csináltam, hogy linkeket hozzáadtam és csak be kéne illeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#1925) Cybertrone válasza subaruwrc (#1923) üzenetére


Cybertrone
veterán

Egy karit tesztelsz? :DDD Mit szeretnél megdönteni vele? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1926) ffodi válasza ZolikaE46 (#1924) üzenetére


ffodi
veterán

Logoutos átfogó írást szeretnél? Mert az megoldható, de legközelebb délután. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1927) easy...rider válasza ffodi (#1918) üzenetére


easy...rider
őstag

Egy kicsit finomítottam rajta, de a tuningolós rész akkor rád vár :)

Priviben elküldöm az új verziót. igazából csak formailag változott, meg kicsit kiegésztettem.

TÖBBIEK
gyűjtsetek linkeket külföldi tesztoldalakról olyanokat keressetek ahol fel van tüntetve hogy milyen drivereket használtak. az sem baj ha eredetileg nem HD 6900-ról szól a teszt, de ha frissek benne az eredmények akkor jó lesz. aztán kiválogatjuk a javát ;)

(#1928) ZolikaE46 válasza ffodi (#1926) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Igen én arra gondoltam, hogy ez ott tök jó lenne, és nem kéne mindig vissza keresni és ha jönnek újak akkor csak belinkeljük azt kész is. Legalább is én erre gondoltam. Remélem ti is egyetértetek!? Elküldjem emailba vagy majd úgy is megoldod akkor ezeket a dolgokat?

Itt vannak még 3d_Mark11 teszt a driverekkel gyáriba. ha kell ezt is hozzá rakhatjátok.

-10.12a
-11.1b jan.13
-11.1a jan.26
-11.1

Csak ezekkel annyi a baj hogy félek máshol más eredmények jöttek ki.

[ Szerkesztve ]

(#1929) ffodi válasza easy...rider (#1927) üzenetére


ffodi
veterán

Rendben elolvasom, de a rev 1-es így első olvasásra, is tartalmaz szerintem 1-2 hibát. Na majd együtt összehozzuk. :)

ZolikaE46:

Jöhet e-mailbe, ha van valami + dolog.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1930) subaruwrc válasza Cybertrone (#1925) üzenetére


subaruwrc
félisten

azt a csajt akit kinéztem :DDD
vantage 1gpu top :))

(#1931) radi8tor válasza subaruwrc (#1930) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem akarok ellene szólni, de GTX580 nem erősebb erre? Vagy az nem húzható ennyire?

⭐ Stella

(#1932) subaruwrc válasza radi8tor (#1931) üzenetére


subaruwrc
félisten

de, csak egy apró különbség, hogy 6970 -es van, 580 as meg nem lesz :D
ha lenne 580-as , nem gondolkoznék ezen. de csak 570 es lesz, annál meg picit erősebb a 6970

(#1933) radi8tor válasza subaruwrc (#1932) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, akkor te vagy az OC barát tulaja a kártyának :D

⭐ Stella

(#1934) ZolikaE46 válasza ffodi (#1929) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Oksa küldtem két mailt. Ami kell majd kiszeded belőle és köszönjük.

(#1935) Cybertrone válasza subaruwrc (#1930) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ohhh... na hát akkor fel kell kötni a gatyeszt... bár 980x-el meglehet csinálni, de akkor az is biztos hogy nem az ati miatt lessz meg az első hely! :R :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1936) ImI87


ImI87
őstag

Ezzal a 6950-nel van 2 észrevételem, ami kicsit zavar:

1.) Amikor bekapcsolom a gépet, a venti hirtelen hangosan felbőg, aztán rögtön visszamegy alapra. Ez másnál is így van? Az 5870-em nem csinált ilyet.
2.) V.mi folyton b@sztataja a vGA-t, mert simán netezés közben ugrál az órajel. Csak 1db IE ablak van nyitva, és pl görgetésnél felugrik 810/5000-re az órajel. Ezért is melegebb a kari, átlagosan 50 fok +/- 3f ok. Nem hinném, hogy 1-2 flash animáció miatt ugrálna. Ez v.mi driver-es hülyeség, vagy netán a feloldott shader-ek miatt csinálja? :F

(#1937) radi8tor válasza ImI87 (#1936) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1-es kérdésre a válasz igen, nálam is ilyen (mindkét VGA).
2-es passz, nem figyeltem netezés közben még.

⭐ Stella

(#1938) ImI87 válasza radi8tor (#1937) üzenetére


ImI87
őstag

1.) OK
2.) Én is csak a venti hangjából figyeltem fel rá. Nem kéne ennek így lennie szerintem........ :(

(#1939) polonic válasza ImI87 (#1936) üzenetére


polonic
félisten

11.1-es driver?

(#1940) TTomax válasza ImI87 (#1936) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem hinném, hogy 1-2 flash animáció miatt ugrálna.
Pedig de... nyiss rá a jutubra egy oldalt... meg csukd be...és figyeld a GPU-Z-t..

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1941) ffodi válasza TTomax (#1940) üzenetére


ffodi
veterán

Youtube videónál elvileg csak 500/1250-ig emel, és nála full 3d órajeleket kapcsolgatja. Nem lehet, hogy valami program zavar be?

Imi87:

Használj Chrome-ot........ ;] :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1942) subaruwrc válasza Cybertrone (#1935) üzenetére


subaruwrc
félisten

igen, az 580 asokat nem tudja megfogni a 6970 de lesz ott más is. majd minden kiderül időben. ha eredmények nem is, képek mindenképp lesznek az elégett cuccról :DDD

(#1943) ImI87 válasza polonic (#1939) üzenetére


ImI87
őstag

Pontosabban 11.1a
Úgy néztem ez a hotfix driver való a 6900-as karikhoz.

TTomax:
Ez most komoly? Az 5870 nem ingadozott, még örültünk is annó, hogy milyan faszán működik a powerplay azokban a karikban. :U

ffodi:
De nem megy semmi olyan, ami igénybevenné a VGA-t. Alap driver-ek mennek, a hangkártxya progija, a nyomtató progija, meg MS Security Essentials, mint víruskereső. Ennyi.

Ja és nálatok hány %-on megy idle-ben a venti? Mert itt 24 és 27 között ingadozik.

[ Szerkesztve ]

(#1944) Cybertrone válasza subaruwrc (#1942) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jaaaaaaaaa lessz ott más is... poroltót készítsetek be :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1945) polonic válasza ImI87 (#1943) üzenetére


polonic
félisten

A 6850-nél is ugrál az órajel a whql és az "a" driverrel is. Ez driverhiba. Úgy tűnik a 69xx szériánál is jelen van.

(#1946) Duck001


Duck001
tag

Nekem ezt irja a WinFlash "cannot erase ROM" Na ez miez valaki help miért nem lehet feltenni pedig a kapcsiló 1-es en van??
Ja és elvileg a modolható reszelt kártya

[ Szerkesztve ]

(#1947) TTomax válasza ImI87 (#1943) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az összes VGA felvált Low3D-be a flash nem megy el 2D-s órajeleken.Az hogy mik a low3D-s órajelek és feszültségek azok kártyánként változnak,ehhez jobb nem is nyúlni ha nem akarsz anomáliákat a GTX580 kb 5 fokkal melegebb ha yutubozok...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1948) ZolikaE46 válasza Duck001 (#1946) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Olvasd el az 1845-ös kommentet

[ Szerkesztve ]

(#1949) ImI87 válasza polonic (#1945) üzenetére


ImI87
őstag

Hát remélem javítják majd......

TTomax:
YouTube alatt megértem, de sima netezés altt is ez van (pl PH). Nem folyamatosan 3d-ben megy, hanem ugrál. A GPU-Z sensors füle úgy néz ki, mint egy fűrészlap. És mint mondtam nem is low 3Dórajelekre ugrik, hanem full 3d-re.

szerk.:

Közben nézem, egy sima kép megnyitásánál is felugrik. Így idleben is 50 fok körül van a GPU. Pedig mindenhonnan kapja a szelet. Jön a ház elejéből egy 12-es, és a ház oldalán egy 20-as tolja be pont a kártyára a fiss zug-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#1950) TTomax válasza ImI87 (#1949) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor nem megy rendesen a PP, a PH! oldalán is van flash,majd javítják... ezzel sokat nem tudsz kezdeni a vga nem fog tőle meghalni,ennél nagyobb problémád sosem legyen :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.